Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Bromo
#41 PostWysłany: 27 Lip 2018 10:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010
Posty: 852
Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
Probbolingo - Banyuwangi to jest 5h pociągiem. Jeśli rozkład Wam przypasuje to możecie po zejsciu z Bromo jechać od razu do Banyuwangi, przespać się parę godzin i o 1-2 w nocy ruszyć na Ijen.

Jeśli jednak macie czas i znajdziecie chętnego kierowcę (co nie powinno być trudne), to polecam nie isć na Bromo jak wszyscy na wschód słońca, tylko wczesnym popołudniem. Główny powód - jak się idzie na wschód, a potem od razu do krateru Bromo (klasyczny plan wycieczki) to w kraterze jest się na tyle wcześnie, że znajduje się on jeszcze w cieniu. Kilka godzin później pełne słońce powinno świecić do wnętrza krateru, przez co widok powinien być jeszcze lepszy. Kilka osób z naszej wycieczki miało dokładnie takie samo wrażenie - że ogólnie wspaniałe miejsce, ale lepiej było by przyjść później.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Bromo
#42 PostWysłany: 27 Lip 2018 10:46 

Rejestracja: 10 Lip 2016
Posty: 64
Prawdopodobnie chodzi o wodospad Madakaripura, najwyższy na Jawie. Warto zobaczyć, ale raczej w drodze z Surabayi pod Bromo. Czy warto zostawać jeszcze jedną noc, tylko po to żeby zobaczyć wodospad? No cóż, a czy warto tracić całą dobę aby zobaczyć wschód słońca nad wulkanem i zajrzeć do jego krateru? To bardzo subiektywne i każdy musi sobie odpowiedzieć na to pytanie. Podróż z pod Bromo do Ijen trwała w moim przypadku 7h samochodem i to jest to czym pisałem w innym poście na Jawie infrastruktura transportowa jest słaba i traci się sporo czasu na przemieszczanie się. Widoki są momentami piękne, ale jak jedziesz 7h albo 10h, to zdążą ci się opatrzyć i znudzić. Gdyby podróż trwała o połowę krócej myślę, że wrażenia byłby lepsze.

P.S. Wodospad uważam za lepszą atrakcję niż Bromo, ale subiektywnie też uważam że Ijen jest ciekawszy niż Bromo (ale z tego co czytałem jestem w mniejszości). Myślę, że najlepszym rozwiązaniem jest jednak pojechać i sprawdzić wszystko samemu. No i jeszcze jedno, jak będą wam mówili, że pod wodospadem jest wet, wet, wet to nie kłamią przechodzisz pod wodospadem i leje ci się na głowę, jeśli nie masz niczego przeciwdeszczowego to przemokniesz do suchej nitki, mi to nie przeszkadza ale niektórym może.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bromo
#43 PostWysłany: 27 Lip 2018 18:01 

Rejestracja: 27 Paź 2014
Posty: 88
dziękuję za odpowiedzi. Muszę jakoś "rozgryźć" te 2 wulkany i w jakiej kolejności... ale chyba lepiej leciec z bali i perw bromo a potem spod ijen prom na bali. tylko jeszcze rozplanować te dni i noclegi..

dokładnie na wschód może niekoniecznie chcemy isć, wiem ze wtedy są też wszystkie wycieczki zoorganizowane a nas jakoś tłumy ludzi nie kręcą :) tam jest kilka punktow widokowych prawda?

nocleg złapiemy pod wulkanami z marszu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bromo
#44 PostWysłany: 27 Lip 2018 18:18 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
IMHO dobrym rozwiązaniem może być wykupienie wycieczki w Surabaya - odpada wam wtedy problem transportu publicznego, Bromo + Ijen to klasyczna trasa więc chętnych jest sporo, dzięki czemu da się pewnie zorganizować w rozsądnej cenie (piszę w trybie przypuszczającym, bo my robiliśmy wycieczkę z Malang). Kończycie wycieczkę w Banyuwangi, jeśli potrzebujecie to podwożą was pod sam prom na Bali.

Aha, co do wschodu słońca - jeśli mówimy o głównych punktach widokowych na Bromo np. King Kong hill, to nie w kategorii pójść, bo tam trzeba pojechać. Jeśli jest pogoda, to warto, bo widoki są naprawdę przepiękne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bromo
#45 PostWysłany: 28 Sie 2018 11:51 

Rejestracja: 29 Kwi 2018
Posty: 20
Witam,
Czy ktoś z doświadczenia wie czy łatwo kupić sobie zorganizowaną wycieczkę na Bromo i Ijen z Surabaya (z podwózką pod prom na Bali). I czy to się w ogóle opłaca? Z tego co większość osób pisze najbardziej konkurencyjne ceny wycieczek Bromo - Ijen - Banyuwangi są z Yogyakarty. A niezbyt mi się uśmiecha kilkanaście godzin spędzić w busiku. Czy ktoś kupował taką wycieczkę z Surabaya i ile kosztowała od osoby? I Czy są jakieś ograniczenia jeśli chodzi o wiek dzieci? Będziemy podróżować we dwie osoby dorosłe i dziecko 9 lat. Czy mógłby ktoś polecić jakieś biuro podróży gdzie można kupować takie wycieczki. Z góry dzięki za odp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bromo
#46 PostWysłany: 29 Sie 2018 06:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Co do ceny to Ci nie odpowiem bo nie kupowałem. Na pewno jednak jest to mozliwe bez klopotu. Mi coś takiego proponowali w hotelu w Probolinggo. Surabaya to duże miasto.więc tym bardziej coś stamtąd znajdziesz. Opłacalnośc to rzecz względna (jak i cena) i zależy od tego jak bardzo chcesz zobaczyć dane miejsce i jak bardzo chcesz uniknąć pewnych rzeczy. Jeśli nie zamierzasz odwiedzać Yogyakarty to pchac sie tam tylko dla tego, zeby kupić "tańszą" wycieczkę jest bez sensu. O ile będziesz odwiedzać to tak czy inaczej musisz się przemieściić w kierunku Bromo a to parę godzin zabiera niezależnie odśrodka komunikacji. "Taniość" zależy też od twoich umiejętności negocjacyjnych i ogólnego wrażenie jakie sprawisz na oferującym wycieczkę. Pamiętam, że ceny oferowane nam w Yogyakarcie potrafiły róźnić się niemal o połowę a w rezultacie i tak łądujesz w takim samym środku lokomocji z takim samym kierowcą/przewodnikiem. Te wszystkie biura współpracują ze soba, wymieniają się "klientami" i działają z grubsza jak "naganiacze".
Góra
 Profil Relacje PM off
Kanusia uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bromo
#47 PostWysłany: 30 Sie 2018 21:42 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@Kanusia co prawda brałem wycieczkę z Malang, ale mogę polecić Heliosa - widzę na stronie internetowej, że organizują wycieczki także z Surabaji. Mają dwie strony internetowe, możesz sobie zawczasu popatrzeć na plan wycieczki http://www.heliostransport.com/ https://www.heliostour.net/
Te najbardziej popularne - a Bromo+Ijen to klasyk wśród klasyków ;) - bez problemu zamówisz na miejscu z dnia na dzień, przy okazji sprawdzając ceny u konkurencji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Nowitzki uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bromo
#48 PostWysłany: 31 Sie 2018 09:43 

Rejestracja: 29 Kwi 2018
Posty: 20
Dzięki za odpowiedź. A wiecie może jak wygląda sprawa z dziećmi? Jest możliwość zakupienia takiej wycieczki również dla 9 letniego dziecka?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bromo
#49 PostWysłany: 31 Sie 2018 11:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
mnie się opłaciło czy tobie nie mam pojęcia
z dziećmi wygląda tak samo sprawa jak z dorosłymi
niemniej dzieci tam nie pamiętam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bromo
#50 PostWysłany: 03 Maj 2019 12:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Cze 2014
Posty: 78
Loty: 112
Kilometry: 321 538
Kashpir napisał(a):
@Kanusia co prawda brałem wycieczkę z Malang, ale mogę polecić Heliosa - widzę na stronie internetowej, że organizują wycieczki także z Surabaji. Mają dwie strony internetowe, możesz sobie zawczasu popatrzeć na plan wycieczki http://www.heliostransport.com/ https://www.heliostour.net/
Te najbardziej popularne - a Bromo+Ijen to klasyk wśród klasyków ;) - bez problemu zamówisz na miejscu z dnia na dzień, przy okazji sprawdzając ceny u konkurencji.


Pisałem do nich odnośnie wycieczki z/do Surabaya airport z noclegiem w Cemoro Lawang, przejazdem jeepem, wizytą pod wodospadem Madakaripura w drodze powrotnej, krzyknęli aż 150 euro od osoby. Też tyle płaciłeś? Organizowałeś wcześniej czy na miejscu ich znalazłeś? Czy jest sens targować się mailowo czy lepiej na miejscu coś ogarnąć? Będę miał 1,5-2 dni między przylotem a wylotem z Surabaya, więc transport lokalny raczej nie wchodzi w grę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group