Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Bromo
#21 PostWysłany: 20 Maj 2017 12:50 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
Nie ma się co sprzeczać, obie opcje warte wzięcia pod uwagę, w żależności od miejsca. Sam mam często opory, by korzystać z ich usług, po czym żałuję, gdy indywidualne wycieczki wychodzą tyle samo, a trwają dluzej i są utrapieniem logistycznym i układ nerwowy na szwank wystawiają :D
W Azji często warto skorzystać z usług agencji, bo wychodzi taniej i szybciej. Natomiast w "zachodnich" częściach globu lepiej unikać agencji, jak ognia ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
becek lubi ten post.
 
      
Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych
Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN
 Temat postu: Re: Bromo
#22 PostWysłany: 20 Maj 2017 15:16 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
My też nie organizowaliśmy wycieczki sami, ale skorzystaliśmy z pomocy lokalsów. Nie z konkretnego biura podróży, ale dwóch zaprzyjaźnionych chłopaków z Bali, którzy nam wszystko zorganizowali na miejscu. To było super rozwiązanie, bo nie musieliśmy się o nic martwić, a tylko cieszyć wakacjami.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
becek lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bromo
#23 PostWysłany: 24 Maj 2017 15:58 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
A czy ktoś uskuteczniał dotarcie na Bromo z miejscowości Malang? Lata tam Garuda z Dżakarty i mam możliwość wyboru takiej opcji zamiast przelotu do Surabaya.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bromo
#24 PostWysłany: 25 Maj 2017 09:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2014
Posty: 145
Myślę, ze to bardzo dobra opcja. My z Yogyakarty pojechaliśmy pociągiem do Malang i stamtąd organizowaliśmy wjazd na Bromo - Ijen - Bali -
2 dni, jedna noc (oszczędziliśmy sobie nerwów i dyskomfortu jazdy przez 9-10h autobusem z Yogyakarty).

Sam wyjazd na wulkany organizowaliśmy już w Malang przez agencje (jest ich tam trochę), a nie samodzielnie. Pech chciał, że na koniec Ramadanu (ostatni lub przedostatni dzień) wszystkie biura były zamknięte, a miasto wyglądało jak wymarłe. Z racji późnej godziny przyjazdu pociągu i chęci wyjazdu dnia następnego zostaliśmy "zmuszeni" rezerwować wyjazd przez nasz pensjonat (zapłaciliśmy jak za zboże, ale mieliśmy całego jeepa na Bromo i busa do Ijen dla siebie). W pozostałych dniach nie powinno być najmniejszego problemu.

Jeśli jednak chcesz samodzielnie się tam wybrać, to już nie pomogę bo nie rozważałem tej opcji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bromo
#25 PostWysłany: 25 Maj 2017 11:06 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
@‌Ryglu‌ Czy przez biuro czy samodzielnie to jeszcze nie zdecydowaliśmy, ale jak rozumiem załatwiliście tak, że już nie wracaliście do Malang, tylko od razu dalej na Ijen. Byłbym wdzięczny za potwierdzenie, bo taka opcja też by nam pasowała (może nie na sam Ijen ale kierunek wschodni).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bromo
#26 PostWysłany: 25 Maj 2017 11:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2014
Posty: 145
Tak, z Malang na Bromo, później transport prosto pod Ijen, nocleg, wejście na Ijen i transfer na Bali.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bromo
#27 PostWysłany: 25 Maj 2017 12:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
this is Spartaaaa tzn Azja, tam wszystko na miejscu załatwisz
ja dobrze zagadasz to cie tuk-tukiem do Warszawy odstawia
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
olajaw lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bromo
#28 PostWysłany: 25 Maj 2017 14:51 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Wiem, że załatwię - wszystko kwestią ceny ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bromo
#29 PostWysłany: 10 Wrz 2017 20:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
@Ryglu

Pamiętasz może, ile Cię kosztowała wycieczka na Bromo i Ijen z Malang? Bo myślałem o wynajęciu skutera w obu miejscach (a pociągi kursują na trasie Malang - Banyuwangi) i zrobieniu tego na własną rękę, ale jeśli biuro nie jest o wiele droższe, to zawsze wygodniej im to zostawić.

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bromo
#30 PostWysłany: 27 Wrz 2017 12:58 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Podobnie jak przy Ijen mam pytanie o warunki pogodowe przy wejściu na wschód słońca - czy trzeba ubrać coś cieplejszego?
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 27 Wrz 2017 13:05, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bromo
#31 PostWysłany: 27 Wrz 2017 13:04 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
pewnie zalezy od miesiaca, ale raczej tak, to w koncu gory... jakis polar jak najbardziej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bromo
#32 PostWysłany: 27 Wrz 2017 13:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Kashpir napisał(a):
Podobnie jak przy Ijen mam pytanie o warunki pogodowe przy wejściu na wschód słońca - czy trzeba ubrać coś cieplejszego?

Wszystko zależy od definicji: "coś cieplejszego". Miałem jakiś lichy cienki polar i nie zmarzłem. To jednak inna strefa klimatyczna.
Co do wcześniejszych pytań to z/do Probolinggo jeździ normalny busik więc można "po taniości" zjechać na tę stronę i dalej jak kto lubi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bromo
#33 PostWysłany: 28 Paź 2017 13:14 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Napiszę już z własnego doświadczenia. Początek października, temperatura w nocy na punkcie widokowym King Kong hill ok. 10 stopni - polar jak najbardziej się przydaje. Dodatkowo mieliśmy cienkie kurtki przeciwdeszczowe, które na szczęście służyły tylko jako kolejna warstwa izolacyjna, ale zdecydowanie warto ze sobą mieć, bo jak opuszczaliśmy Cemoro Lawang tego samego dnia ok. 11 to regularnie padało.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bromo
#34 PostWysłany: 08 Lis 2017 22:05 

Rejestracja: 31 Gru 2013
Posty: 10
My byliśmy w połowie października i faktycznie coś cieplejszego się przydało, ruszyliśmy ok. 3:30 z Cemoro Lawang i było zimno. Po wschodzie za to już był spory upał :)

Co do transportu z Cemoro Lawang do Probolinggo to jak już pisaliście wcześniej jeździ busik, ale z tego co wiem rusza dopiero jak się zapełni. Po drodze z Bromo zaczepili nas nawet jacyś "Bule" z pytaniem, czy nie chcemy jechać busem. My nie chcieliśmy ryzykować, bo mieliśmy o 11 pociąg do Banyuwangi więc chcieliśmy ogarnąć własny transport. W naszej noclegowni gość zaśpiewał 300K i nie był skory to negocjacji, za to spotkaliśmy 2 Francuzki w warungu, dzięki którym pojechaliśmy za 50K od osoby. Ceny za transport potrafią być różne :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bromo
#35 PostWysłany: 09 Gru 2017 22:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Mar 2013
Posty: 98
Loty: 104
Kilometry: 267 136
Jak wyglądają noclegi w Cemoro Lawang czy okolicy?
Mamy być pod Bromo 23.12. w 3 osoby i przeglądam możliwe noclegi w sieci przez bookingi czy inne strony i wygląda na to, że baza noclegowa nie jest zbyt duża, a i warunki dość surowe zazwyczaj.
Może ktoś podzielić się jakimiś wskazówkami co do noclegu w okolicach Bromo żeby nie było to w odległości 30-40 km?
A może na miejscu da się załatwić nocleg "z buta"?
Każde info pomocne gdzie nocowaliście i czy możecie polecić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bromo
#36 PostWysłany: 09 Gru 2017 23:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 987
Loty: 276
Kilometry: 605 803
srebrny
Osobiście nie byłem, ale uważam że Cemara Lawang jest świetną bazą wypadową żeby zobaczyć Bromo. Na te parę godzin snu można przymknąć oko na warunki mieszkaniowe, chyba że zamierzacie być tam dłużej. ;)
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bromo
#37 PostWysłany: 10 Gru 2017 01:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
@gamera
Noclegi w CL wyglądają jak wszędzie w Indonezji. Nocowaliśmy raczej 30 metrów od krawędzi kaldery i bramki wejściowej niż 30 km :-)
Nocleg złapany "z marszu" po przyjeździe bez żadnego wcześniejszego bookowania/ rezerwowania / mailowania i bez kłopotu. Ceny ani warunków nie pamiętam (czyli były akceptowalne i podobne jak gdzie indziej, raczej niezłe.)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bromo
#38 PostWysłany: 10 Gru 2017 11:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Mar 2013
Posty: 98
Loty: 104
Kilometry: 267 136
Dzięki za info. W jednej z opinii z noclegowni znalazłem wpis w ramach opinii o noclegu że musieli płacić dodatkowo 220 tys rp za dzień opłaty za to że gesthouse mieścił się niby w wiosce ale już na terenie rezerwatu. Tak rzeczywiście jest w Cemoro?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bromo
#39 PostWysłany: 10 Gru 2017 12:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Ja nic takiego nie płaciłem ale jak napisałem nocowałem z 30 m przed szlabanikiem. Możliwe, że w takich miejscach jak Hotel Lava View biorą. Całkiem też możliwe, że po prostu coś się zmieniło. Byłem parę lat temu. Czasy się zmieniają. (Na przykład schodziłem też na sam dół Kawah Ijen - później spotkałem się z informacjami, że teraz stoi strażnik i nie pozwala.)
Góra
 Profil Relacje PM off
gamera uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bromo
#40 PostWysłany: 26 Lip 2018 20:30 

Rejestracja: 27 Paź 2014
Posty: 88
Hej :)

startujemy z Bali, przelot do Surabay, potem chcemy przejechać jakiś lokalnym transportem przez Probolingop następnie pod Bromo. Rano bromo ( ile czasu nam zejdzie ? ) nie wiemy czy tego samego dnia po zejściu jechać juz na Ijen ( znów jakiś lokalny transport więc sądzę, że będzie to długo trwało.. :D ) czy spać jeszcze jedną noc pod bromo i wyjechać sobie rano na ijen? moze w okolicy bromo jest cos jeszcze fajnego ( czytałam ze jakis wodospad? i warto tam zostać jeszcze jedną noc? ale z drugiej strony jak wyjedziemy rano cały dzien w plecy... dojazd od Ijen.

rozkmina roku. cały plan ułożony prócz właśnie Bromo i Ijen...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group