Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 99 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 05 Maj 2018 08:54 

Rejestracja: 09 Cze 2014
Posty: 69
Loty: 50
Kilometry: 139 962
Jak aktualnie wygląda sytuacja z bezpieczeństwem w Brazylii? Planuję 3-tygodniową wizytę na przełomie sierpnia i września. Chciałbym spędzić po kilka dni w Sao Paulo (tam lądujemy) i Rio de Janeiro. Czy lepiej odpuścić Rio ze względu na bezpieczeństwo i odwiedzić inne miasta?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#82 PostWysłany: 05 Maj 2018 09:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Nie odpuszczać ale myśleć na miejscu by wypadało. Nie miej przy sobie nic, co mogłoby kusić a wszystko będzie dobrze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 05 Maj 2018 10:38 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Ja odpuściłbym sobie (lub istotnie skrócił) pobyt w Sao Paulo. Moim zdaniem nie jest tego warte. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to czułem się tam również zdecydowanie mniej pewnie chociaż bez przesady. Jeśli będziesz przestrzegać elementarnych zasad bezpieczeństwa, nie chodził obwieszony sprzętem elektronicznym ani biżuterią i generalnie unikał chodzenia po mieście po zmroku (poza regionami, które w hotelu Ci wskażą jako bezpieczne) to nie ma się czego bać:-)
Góra
 Profil Relacje PM off
Paolo_ lubi ten post.
 
      
#84 PostWysłany: 05 Maj 2018 19:30 

Rejestracja: 19 Mar 2017
Posty: 53
Zgadzam się, Sao Paulo przynajmniej dla mnie sprawiało wrażenie o wiele bardziej niebezpiecznego miasta niż Rio de Janeiro. Więcej wszelkiego rodzaju ćpunów i patologii, trzeba uważać, żeby nie skręcić w złą uliczkę :) Z tym, że nie odpuszczałbym tylko przeznaczył ze 2 dni - powinny wystarczyć. Koniecznie trzeba zjeść pizze! Lepszej nie jadłem nigdzie.

Rio według mnie jest mocno demonizowane jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Czytając wszystkie historie z internetu człowiek może być na początku mocno przerażony a po 2-3 dniach okazuje się, że zupełnie niesłusznie. W miejscach turystycznych jest zupełnie bezpiecznie (jedynie lokalni przestrzegają, żeby nie iść na plażę w nocy). 5 dni na Rio co najmniej bym przeznaczył.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 05 Maj 2018 20:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Sao Paulo jest bardziej bezpieczne niż Rio, nie odpuszczaj, relację poczytaj:

sao-paulo-miasto-magiczne-gotham-city,212,35002

W Rio byłem 2 razy, w SP kilkanaście. Niesamowite miejsce
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 07 Maj 2018 10:27 

Rejestracja: 09 Cze 2014
Posty: 69
Loty: 50
Kilometry: 139 962
Dzięki. Myślę, że nie odpuścimy Rio, przynajmniej na 3-4 dni. W takim razie jak najlepiej rozplanować czas (3 tygodnie) w Ameryce Południowej? Obecnie chcemy spędzić ok 4 dni w Sao Paulo, 4 w Rio, następnie jakieś miejsce z ładnymi plażami (Salvador?). Najbardziej interesuje nas aby poczuć brazylijski klimat, jedzenie, ludzi itp, zarazem trochę odpocząć (to nasza podróż poślubna ;) ). Zastanawiamy się czy ostatnich kilka dni nie spędzić w Buenos Aires. Czy któreś z powyższych miejsc lepiej odpuścić? Będę wdzięczny za wszystkie rady bardziej doświadczonych forumowiczów. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 07 Maj 2018 17:55 

Rejestracja: 19 Mar 2017
Posty: 53
Osobiście polecam Ilha Grande. Blisko Rio, idealne na odpoczynek i piękne widoczki. Będąc 3 tygodnie w Brazylii nie wypada też nie zobaczyć Foz do Iguazu, można łatwo znaleźć loty w rozsądnych cenach zarówno z Rio jak i Sao Paulo.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#88 PostWysłany: 07 Maj 2018 18:07 

Rejestracja: 20 Paź 2012
Posty: 289
Loty: 85
Kilometry: 236 428
niebieski
Ilha del Mel , okolice Florianopolis generalnie 3 południowe stany to najbogatsze i najbardziej zbliżone kulturowo do Europy. Czadowe miejsca są też w Urugwaju np Punta del Diablo - taki surfersko noworkteamowy. A Buenos Aires zawsze warto zobaczyć
_________________
Image
https://my.flightradar24.com/noyle
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 07 Maj 2018 21:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Salvador odradzam, niebezpieczne i nieprzyjemne miasto. Piękne plaże są w Maceio i Fortaleza, znajmoi się zachwycają Jericoacoara (czy jakoś tak) ale tam akurat nie byłem to się nie wypowiadam. Maceio mniej turystyczne ale jak wolicie imprezki to Fortaleza jest super.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 05 Cze 2018 11:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2013
Posty: 113
Loty: 74
Kilometry: 301 095
agizek napisał(a):
Obecnie chcemy spędzić ok 4 dni w Sao Paulo, 4 w Rio, następnie jakieś miejsce z ładnymi plażami (Salvador?). Najbardziej interesuje nas aby poczuć brazylijski klimat, jedzenie, ludzi itp, :)


Moim zdaniem nigdzie nie poczujesz lepiej brazylijskiego klimatu niż w Salvadorze, to cudowne magiczne miasto, mogłabym tam zamieszkać :) Afrykańska kultura, kolonialne zabytki, piękne plaże (obok Salvadoru też - na przykład Morro de Sao Paulo albo dalej na południe: Itacare, ale to już na dłuższą wyprawę), jedzenie pycha, najlepsza moqueca! Taniec, muzyka, capoeira. Tylko Salvador! :)
_________________
www.caipiroska.pl - Portal o Brazylii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 05 Cze 2018 11:56 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 317
Paolo_ napisał(a):
Osobiście polecam Ilha Grande. Blisko Rio, idealne na odpoczynek i piękne widoczki. Będąc 3 tygodnie w Brazylii nie wypada też nie zobaczyć Foz do Iguazu, można łatwo znaleźć loty w rozsądnych cenach zarówno z Rio jak i Sao Paulo.


Polecam te miejsca...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 10 Cze 2018 09:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Salvador jest dobry na jeden dzień, wszystkie fajne plaże są dość daleko od miasta i dojazd jest drogi. "Afrykańskość" Salvadoru doskonale się przekłada na "bezpieczeństwo" w tym mieście. Dodatkowo, kiepskie żarcie (z wyjątkiem owoców morza, jak na Brazylię niezłych) i najbardziej nieogarnięci ludzie w całej Brazylii (nawet żarty o nich układają), ospali, leniwi, godzina czekania na jedzenie w kanjpie nikogo nie dziwi. I drinki robią słabe, więcej wody niż alko. Nie polecam!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 10 Cze 2018 18:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 1190
Loty: 104
Kilometry: 466 167
niebieski
BusinessClass napisał(a):
Salvador odradzam, niebezpieczne i nieprzyjemne miasto. Piękne plaże są w Maceio i Fortaleza, znajmoi się zachwycają Jericoacoara (czy jakoś tak) ale tam akurat nie byłem to się nie wypowiadam. Maceio mniej turystyczne ale jak wolicie imprezki to Fortaleza jest super.

Ale Maceio to wioska i twoich przyjaciółek mało ?
_________________
Europa /USA /Kanada /Dominikana /Martynika /Gwadelupa/ St.Lucia /Barbados /Brazylia /Argentyna /Chile /Urugwaj /Egipt /Izrael /ZEA /Dubai /Katar /Etiopia /RPA /Suazi /Tanzania /Singapur /Tajlandia /Indonezja /Filipiny /Australia /Nowa Zelandia /Fidżi /Hawaje /Korea /Japonia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 09 Wrz 2018 18:44 

Rejestracja: 09 Wrz 2018
Posty: 1
Szanowni Forumowicze.
Na początku 2019 roku wybieram się do Rio de Janeiro i w związku z tym mam kilka pytań.
1. Czy specjalne busy parku Tijuca jadące na Corcovado z Copacabany w cenie (coś około 74 reale) mają także wejście pod sam pomnik Chrystusa czy tylko dowiezienie pod kasę?
2. Czy czystość wody w oceanie pozwala bezpiecznie się kąpać? Mam tu na myśli bakterie, które znaleziono w zatoce Guanabara podczas Igrzysk w 2016 r.
3. Czy na lotnisku można zamówić i zapłacić z góry także za tzw. żółte taksówki i jak znaleźć tą opłaconą? Czy to będzie pierwsza stojąca w kolejce czy po jakimś numerze?
4. Czy komary są faktycznie zagrożeniem jeśli będę poruszał się tylko po mieście i używał środka 50% DEET?

Z góry dziękuję za udzielone odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 24 Lip 2019 10:37 

Rejestracja: 29 Paź 2014
Posty: 171
Loty: 55
Kilometry: 83 455
2. Ja się kąpałem podczas igrzysk i żyję :-)
4. Przez blisko trzy tygodnie w Rio widziałem jednego komara.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 24 Lip 2019 10:39 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Kolejna nominacja do zlotej lopaty...
Góra
 Profil Relacje PM off
BusinessClass lubi ten post.
 
      
#97 PostWysłany: 17 Kwi 2023 18:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3399
Loty: 417
Kilometry: 721 469
platynowy
Wjeżdżam drogą lądową we Foz do Iguazu, wylatywał bedę z Rio.
Wysiadać po pieczątkę? Czy jej brak będzie problemem na lotnisku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 17 Kwi 2023 19:34 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Jeśli lecisz do Argentyny i potem wjeżdżasz do Brazylii (a nie wybierasz się tam na 1 dzień) to tak.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
marcin.krakow lubi ten post.
 
      
#99 PostWysłany: 18 Kwi 2023 10:59 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Koniecznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 99 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group