Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 99 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 03 Sty 2015 00:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2012
Posty: 160
Loty: 171
Kilometry: 313 106
lataczuk napisał(a):
Kilka informacji z mojego doswiadczenia. Jezeli ktos ma skumulowane jakies mile z M&M albo Avios to Ameryka Pld jest idealnym miejscem na wykorzystanie ich bo podatki/ opolaty to jakies grosze (doslownie).

Czy ktoś wie jaka jest szansa na wykorzystanie Mil M&M na loty krajowe po Brazylii? Czytałem kiedyś, że TAM wyszły ze Star Alliance w 2014.
Chcielibyśmy wyskoczyć z Rio na kilka dni w jakieś ciekawe miejsce, jak np Iguacu, a mile niedługo nam stracą ważność.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
#42 PostWysłany: 05 Sty 2015 23:54 

Rejestracja: 25 Lis 2011
Posty: 263
niebieski
Hej, a jak z korzystaniem z airbnb w Brazylii, może ktoś może polecić sprawdzone, niedrogie miejsce w Rio?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 14 Lut 2015 22:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1883
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Pytanko, orientuje się ktoś ile kosztuje wysłanie kartki/pocztówki z Brazylii do Polski? ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 14 Lut 2015 23:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Wysyłałem dokładnie 18 października i zapłaciłem 3R$, czyli około 4-5zł za kartkę. Pocztówki dotarły do Polski 10 lutego, z pieczątką z końca grudnia :(

Wysyłałem też jedną kartkę do Meksyku (ta była chyba za 2R$) i do dziś nie dotarła do odbiorcy :(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 uważa post za pomocny.
 
      
#45 PostWysłany: 15 Lut 2015 01:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 327
Loty: 31
Kilometry: 52 322
To normalne. Moja żona jest postcrosserką i na otrzymanie pocztówki z Brazylii trzeba liczyć jakieś 3-4 miesiące. Nasze do rodziny i znajomych szły od 2 do 3 miesięcy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 15 Lut 2015 10:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1883
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
No to nieźle :shock: myślałem, że idzie to jednak trochę szybciej, tak czy inaczej dzięki za info co do ceny ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 01 Mar 2015 15:15 

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 480
Loty: 124
Kilometry: 221 068
niebieski
Ile proponujecie wziąść pieniędzy na 7 dniowy pobyt w Rio.Odliczając nocleg I przelot,bo to już mam opłacone.Czy kupię w Polsce brazylijską walutę,czy może lepiej zabrać tam euro lub dolary I wymienić na miejscu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 01 Mar 2015 15:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Trudno odpowiedzieć na tak ogólne pytanie. Przy 200 realach dziennie będziesz się czuł dość komfortowo, zależy, jakie masz oczekiwania.

Można je kupić w kantorze w warszawskiej Galerii Mokotów. Moim zdaniem bardziej opłaca się korzystać z bankomatów na miejscu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 01 Mar 2015 15:41 

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 480
Loty: 124
Kilometry: 221 068
niebieski
Ale jak czytalem to dużo bankomatów jest "modyfikowanych" hihi.skan karty itp.itd
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 02 Mar 2015 11:49 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Zapewne tak, trzeba wiec zminimalizowac ryzyko i korzystac z bankomatow np wewnatrz placowek bankowych czy w innych miejscach gdzie dostep nie jest tak oczywisty jak np na ulicy.

(Nas za to zlupili w calkiem przyzwoitej restauracji - bylo to jedyne miejsce gdzie obrobiona karta byla uzyta podczas wyjazdy wiec jest pewnosc gdzie)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 02 Mar 2015 11:57 

Rejestracja: 06 Lis 2010
Posty: 81
Dobrze mieć ze sobą różne karty, bo podobnie jak w innych krajach Ameryki Płd tak i w Brazylii niektóre europejskie karty nie chcą działać ( częściej Visy niż MC). Czasem trzeba próbować w kilku bankach, aż w końcu gdzieś zadziała. Zdarzają się też sytuacje, że w banku jest kilka takich samych bankomatów i w jednym karta zadziała,a w innym już nie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 02 Mar 2015 12:14 

Rejestracja: 21 Sty 2013
Posty: 249
Loty: 90
Kilometry: 176 335
niebieski
Co do kosztow zycia to sa one porownywalne do kosztow zycia u nas (oczywiscie przyjmujac tansze knajpki i markety) wiec zastanow sie ile bys wydal kasy unas jedzac na miescie i dodaj jakies 20%.
Ogolnie czym dalej od Rio tym taniej np jak juz dotarlismy do Fortalezzy to na plazy pol kg wysmienitych krewetek z piwkien to byl koszt 18zl ! :D
Ja uwazam ze najkorzystniej jest wymienic na miejscu dolary na reale (przynajmniej tak bylo w maju zeszlego roku)
Karta tez wyplacalismy i to dobrych kilka razy i nie bylo po powrocie zdziwienia :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 02 Mar 2015 12:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2014
Posty: 137
Loty: 39
Kilometry: 102 845
77kylo napisał(a):
Ale jak czytalem to dużo bankomatów jest "modyfikowanych" hihi.skan karty itp.itd


nie wiem czy dużo, ja nie miałam żadnych problemów. na pewno jest problem z bankomatem przy wodospadach Iguassu (argentynska strona); problem opisany na forum
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 02 Mar 2015 13:00 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2334
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Polecam przejrzeć wątek na forum dotyczacy sprzedaży waluty, można kupić reale od osób powracających w Brazylii. Osobiście nie wypłacałem pieniędzy w bankomacie jedynie probowałem i kilka razy mi nie działało dopiero za czwartym razem sie udało dojść do końca.
A co do budżetu dziennego. Jeżeli masz zamiar jeść na mieście to owszem zwiększ budżet jeżeli jednak masz możliwość ugotowania to przy większej ilości osób dzienny koszt wynosi +/- 70 reali na dzien za jedzenie. W czwórkę tyle wydawaliśmy na dzień za zakupy na cały dzień z biletami na metro
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
foltambo uważa post za pomocny.
 
      
#55 PostWysłany: 12 Lip 2015 21:16 

Rejestracja: 11 Lip 2015
Posty: 7
Hej. Jestem w trakcie planowania podróży do Brazylii. Bilet już mam kupiony. Będę w Brazylii od 26.01 do 21.02. Przylatuję do Salvadoru a wylatuję z Sao Paulo.
Mój wstępny plan:
2-3 dni Salvador + najbliższe okolice
3-4 dni Chapada Diamantina
2-3 dni - Recife + Olinda
5 dni Rio (podczas karnawału) + ewentualnie okolice
2 dni okolice Rio
5 dni Pantanal
2 dni Foz do Iguaco
1,5 dnia Sao Paulo

Czy możecie mi doradzić czy liczba dni w powyższych miejscach jest wystarczająca? Czy lepiej zastąpić jakieś miejsce jakimś innym? Powinnam coś dodać? Szczerze mówiąc, najmniej pewna jestem Chapady.

Nie jestem typem, który lubi leżeć na plaży. Lubię się przejść by zobaczyć fajne widoczki.

Jadę sama do Brazylii (w dodatku jestem blondynką). Zastanawiałam się nas aparatem fotograficznym. Mam cyfrówkę z większą ilością funkcji i jednocześnie większą gabarytowo niż zwykła cyfrówka. Nie jestem pewna czy nie będzie to zbyt bardzo kusiło, w dodatku biorąc pod uwagę że będę sama.

Będę wdzięczna za każdy komentarz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 12 Lip 2015 21:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
O wypasionym aparacie zapomnij.

Rwanie będziesz miała, wyślij fotkę na priv to powiem Ci jak bardzo ;)

5 dni w Rio?! Zdania na temat tego miasta są podzielone, ma fanatyków ale są tacy jak ja, którzy go nie lubią.

Jeden z dni w Rio na Twoim miejscu bym poświęcił na wypad do Santos. Trochę zwiedzania, trochę chilloutu, widoki na trasie z Sao Paulo - cudowne!!! Koniecznie proś o miejsce przy oknie!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 12 Lip 2015 21:56 

Rejestracja: 25 Lis 2011
Posty: 263
niebieski
W Rio spędziłam tydzień i cały czas było co robić, fantastyczne miasto, chyba jedno z najładniej położonych miast na świecie.
Przez pierwsze 2 dniach oczy chodziły nam dookoła w strachu przed ewentualnymi napastnikami, (tyle się naczytałyśmy przed wyjazdem!). Potem było już luźno, jak zorientowałyśmy, że niekoniecznie na nas czyhają. Mieszkałyśmy na Centralu, czyli dzielnicy doskonale położonej, nie cieszącej się jednak dobrą opinią, ale b. taniej. Nie było żadnych złych przygód, pomimo późnych powrotów do hotelu. Raz policjant zwrócił nam w Rio uwagę, żeby nie chodzić z aparatem fotograficznym na szyi, z czego wnoszę, że innym złe przygody się przydarzyły. Co do taxi nie jest specjalnie drogo, tym niemniej najmniej przyjemną sytuację podczas podróży miałyśmy właśnie z taksówkarzem, który uznał, że powinnyśmy zapłacić 2 razy tyle co pokazuje taksometr. Wyciągnął jakąś tabelę i żądał podwójnej kwoty za "bagaż". Gdyby nie fakt, że znałyśmy hiszpański nie wiem czym by się to skończyło, bo zatrzymali się inni taksówkarze, ale wezwałyśmy policję i policjant powiedział, żebyśmy zapłaciły tyle ile pokazuje taksometr i odeszły. Nie ma zatem złotych reguł jak najlepiej podróżować. Ostrożność trzeba zachować, zwłaszcza jak podróżujesz sama.
Jeszcze informacja dla tych co się wybierają do Ciudad del Este. Można podjechać jakimś autobusem do mostu nie za 4 reale tylko za 1 czy 1,50, już nie pamiętam i przez most można przejść piechotą - atrakcja sama w sobie. Zwłaszcza. że gdy ja byłam w marcu, to puszczali ruch naprzemiennie i trzeba było długo czekać na przejazd w korku. Pieczątki lepiej wziąć po obu stronach, bo jest to jednak przekroczenie granicy.
Co do Foz do Iguasu to miasto dużo bezpieczniejsze niż Rio, gardziel w marcu była czynna. Jednak widoki ze strony argentyńskiej znacznie lepsze, tylko koniecznie trzeba się wybrać z samego rana, bo jest b. dużo do oglądania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 12 Lip 2015 22:57 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2334
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
magda.one napisał(a):
Hej. Jestem w trakcie planowania podróży do Brazylii. Bilet już mam kupiony. Będę w Brazylii od 26.01 do 21.02. Przylatuję do Salvadoru a wylatuję z Sao Paulo.
Mój wstępny plan:
2-3 dni Salvador + najbliższe okolice
3-4 dni Chapada Diamantina
2-3 dni - Recife + Olinda
5 dni Rio (podczas karnawału) + ewentualnie okolice
2 dni okolice Rio
5 dni Pantanal
2 dni Foz do Iguaco
1,5 dnia Sao Paulo

Czy możecie mi doradzić czy liczba dni w powyższych miejscach jest wystarczająca? Czy lepiej zastąpić jakieś miejsce jakimś innym? Powinnam coś dodać? Szczerze mówiąc, najmniej pewna jestem Chapady.

Nie jestem typem, który lubi leżeć na plaży. Lubię się przejść by zobaczyć fajne widoczki.

Jadę sama do Brazylii (w dodatku jestem blondynką). Zastanawiałam się nas aparatem fotograficznym. Mam cyfrówkę z większą ilością funkcji i jednocześnie większą gabarytowo niż zwykła cyfrówka. Nie jestem pewna czy nie będzie to zbyt bardzo kusiło, w dodatku biorąc pod uwagę że będę sama.

Będę wdzięczna za każdy komentarz


Potwierdzam, ze Brazylijczycy ubostwiaja blondynki, bo u nich sa rzadkoscia, chociaz wedlug mnie Brazylijki sa najpiekniejsze.
Sao Paulo i Rio to zupelnie dwa swiaty. Zwiedzajac Sao Paulo sama 1,5 dnia wystarczy natomiast mozna spedzic w tym miescie wiecej czasu korzystajac z gosciny tubylcow
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 31 Sie 2015 09:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2013
Posty: 113
Loty: 74
Kilometry: 301 095
magda.one

Twój plan wygląda sensownie. Myślę, że w ten miesiąc poznasz wiele fajnych miejsc w Brazylii, nie tylko plaże, ale i piękne krajobrazy oraz trochę historii.
Nie rezygnuj z Chapady, to świetne miejsce, zupełnie niepodobne do wybrzeża - zaplanuj sobie wypad do Poco Encantado i Poco Azul, wejście na wodospad Cachoeira da Fumaca oraz na wzgórze Morro do Pai Inacio. 3-4 dni wystarczy też na zwiedzenie jaskiń, wodospadów i jeziorek. Weź pod uwagę, że trochę czasu spędzisz na przemieszczaniu się, na przykład z Salvadoru do Lencois na Chapadzie jedzie się cały dzień.

Jeśli chodzi o Rio i okolice, to wygląda na to, że w sumie spędzisz tam około tygodnia i moim zdaniem to jest wystarczająco dużo czasu, żeby pobieżnie poznać największe atrakcje. Jeśli uznasz, że Rio to niekoniecznie jest to, to możesz wcześniej ruszyć na Ilha Grande, Paraty, Buzios, czy gdzie tam sobie zaplanowałaś.

Wyprawa zapowiada się fantastycznie i życzę Ci bezpiecznej i pełnej wrażeń podróży :)
_________________
www.caipiroska.pl - Portal o Brazylii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 25 Wrz 2016 20:06 

Rejestracja: 11 Lip 2015
Posty: 7
Zaczęłam spisywać swoje wrażenia z podróży po Brazylii. Wszystko to co uważam że może być przydatne by wiedzieć. Zaczęłam od tematyki bezpieczeństwa, teraz realizuję kilka wpisów o karnawale. Będą powstawać kolejne o Pantanalu i dużo więcej. Zachęcam do lektury. Mam nadzieję że znajdziecie dużo przydatnych informacji.
http://randomtrips.pl/
https://www.facebook.com/randompltrips/
Góra
 Profil Relacje PM off
KyokoMai uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 99 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group