Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 99 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 25 Wrz 2016 20:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
@‌magda.one‌ lecę znowu w styczniu i moja przyjaciółka porządnie mnie przestrzegała przed Rio, itp. Dlatego wynająłem już samochód, wszędzie będę podróżował za dnia i w miejsca tylko zaludnione. Ale mimo wszystko warto przeczytać, jak jest tak na prawdę. Oni rzeczywiście przesadzają - boją się wszystkiego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
#62 PostWysłany: 25 Wrz 2016 20:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
KyokoMai napisał(a):
Dlatego wynająłem już samochód


Brawo za odwagę. jestem doświadczonym kierowcą, robię 40 000 km rocznie ale w Brazylii bym nie prowadził.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 25 Wrz 2016 20:42 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
Myśle, ze nie przesadzają. Po prostu więcej wiedza.
To tak, jak w Łodzi przestępczość jest wręcz mityczna, czego nie kwestionuje, choć nigdy nic mi sie złego tam nie przydarzyło. Natomiast wielu turystów ma inne wspomnienia ;)
Tak tez jest w Rio. Tubylcy wiedza gdzie i kiedy sie nie zapuszczać, a turyści niekoniecznie. Poza tym sami lubią wystawiać sie niejednokrotnie na strzal :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 25 Wrz 2016 20:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
@‌BusinessClass‌ powiedz, dlaczego? Chodzi o Rio, nie chcę ciągle brać Ubera czy taksówek. Chcemy pojechać w różne miejsca, niekoniecznie publiczną komunikacją. W Sao Paulo i Brasilii będzie tylko taksówka/Uber.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 25 Wrz 2016 20:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1591
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Rio potrafi być bardzo zakorkowanym miastem. Dużo łatwiej poruszać się metrem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 25 Wrz 2016 21:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Brazylia jest cudownym krajem ale na drogach jest chaos, masakra. Zapisz się na sadistic.pl i obejrzyj filmiki o Brazylii w dziale hard. Gdybym miał tam kiedyś prowadzić to najpierw bym wykupił kilka godzin w nauce jazdy z instruktorem. Uber działa super i jest bardzo tani, korzystam z niego lub z podwózki znajomych Brazylijczyków.

PS. będę w Sao Paulo 29.10 - 13.11 a potem od 18 grudnia do 14 stycznia z przerwą na Nordeste, gdyby ktoś na caipirinhę reflektował.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 25 Wrz 2016 21:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
zgadzam się, w Sao Paulo bym do auta nie wsiadł, w Rio prędzej, ale wszędzie można dojechać autobusem i metrem, natomiast co do bezpieczeństwa to chyba przestrzegają ci co nigdy nie byli w Brazylii, myślę że wykazując się zwykłym zdrowym rosądkiem można się spokojnie poruszać, w miejscach turystycznych rozmawiać przez telefon i robić zdjęcia lustrzanką, a po pewnych miejscach np. Copacabana można i wieczorem pospacerować bez obaw, kraj z którego za pierwszym razem nie chciałem wyjeżdżać, a po drugim ciągle go wspominam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 25 Wrz 2016 21:30 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
Co do bezpieczeństwa w Rio nie masz racji. Widać Polak mądry po szkodzie, albo i nie :P
Mam kumpla w Rio, rodowity Carioca i w biały dzien stracił telefon, a nie jest leszczem, wiec zanim autorytarnie sie wypowiesz o kraju w którym byłeś raz, czy dwa na wakacjach to przemysł sprawę ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
BusinessClass lubi ten post.
 
      
#69 PostWysłany: 25 Wrz 2016 21:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Z telefonem i lustrzanką przesadziłeś. Miałeś fart ale Kochani, nie róbcie tego w Brazylii. Ja z telefonu korzystam tylko w knajpach, centrach handlowych itp. Z żalem ale lustrzanki nie zabieram, tylko mały aparat, który mieści się w kieszeni. Oczywiście nie ma powodu do paniki, ale zdrowy rozsądek mocno zalecany.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 lubi ten post.
 
      
#70 PostWysłany: 25 Wrz 2016 22:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
napisałem wyraźnie w miejscach turystycznych np. przy pomniku Chrystusa czy głowie cukru albo przy wodospadach Iguasu nie widziałem nikogo kto by nie fotografował bez strachu, często też dawaliśmy aparat innym, żeby razem mieć zdjęcie, a do Jacka, właśnie wróciłem z weekendu w górach, na drogach tragedia jakby ludzie wracali z sylwestra, w radiu co chwilę o blokadach dróg po wypadkach, a jutro podadzą, że w weekend na drogach zgineło ileś osób tzn. będziemy pisać żeby nie jeździć samochodem po kraju bo ginie na drogach 3-4tysiące ludzi rocznie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 25 Wrz 2016 22:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
BusinessClass napisał(a):
Brazylia jest cudownym krajem ale na drogach jest chaos, masakra. Zapisz się na sadistic.pl i obejrzyj filmiki o Brazylii w dziale hard. Gdybym miał tam kiedyś prowadzić to najpierw bym wykupił kilka godzin w nauce jazdy z instruktorem.


nigdy nie zapomne mojej pierwszej godziny w Brazylii i podrozy taxowka z lotniska w Fortalezie do centrum Fortalezy. Kierowca przed wiekszoscia skrzyzowan [z wylaczeniem tych naprawde duzych], zwalnial przed nimi tylko troche oraz dawal sygnaly, klaksonem i dlugimi swiatlami :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Btw wydawalo mi sie, ze w Rio ruch byl bardziej kulturalny, co nie zmienia faktu ze absolutnie nie wypozyczylbym samochodu by poruszac sie po Rio czy okolicach - metro + autobusy dzialaja dobrze, a jakosc drog jest slaba. I do tego taksowki bardzo tanie.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
BusinessClass lubi ten post.
 
      
#72 PostWysłany: 25 Wrz 2016 22:24 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
@‌kostek966‌
Oczywiście, ze przestrzegałbym znajomych cudzoziemców przed jazda autem po polskich drogach.
Słyną, ze sa jednymi z najniebezpieczniejszych w Europie.
Jednak Polacy, to Kozacy, wiec...niczego odradzać im nie nalezy ;)

P.S.Telefon kumpel stracił właśnie na super turystycznej Copacabanie :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 25 Wrz 2016 22:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
@‌jacek96‌
strata telefonu jako argument za tym, ze jakis kraj jest bardzo niebezpieczny? błagam, o Hiszpanii nikt nie pisze ze jest jakos bardzo niebezpieczna, tylko po prostu zeby uwazac na zlodziejaszkow

wlasnie wczoraj kolezance tu w BCN wyrwali telefon z reki i tyle go widziala
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 25 Wrz 2016 22:50 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
Nie napisałem ze Rio, to Caracas.
Napisałem, ze @‌kostek966‌ wprowadza w błąd, ze jest to bezpieczne miasto i można z telefonem, czy lustrzanka sie obnosić.

Uważam, ze jeśli będziemy zachowywać szczególna ostrożność, to jest duża szansa, ze nic przykrego nas nie spotka.
Poza tym większość z nas, pod pojęciem bezpieczeństwa rozumie bezpieczeństwo posiadanych rzeczy wartościowych, bo turyści w największym stopniu sa narażeni na takie przestępstwa.
Tyle, a każdy postąpi wedle własnego uznania i tak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 26 Wrz 2016 00:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Ja ze swojego doświadczenia mogę napisać, że poza dość dynamicznymi niezapowiedzianymi manewrami lokalsów, jazda samochodem w Brazylii nie sprawia większych problemów. Generalnie dla średnio ogarniętego kierowcy nie powinno być problemu. Miejscami, szczególnie w rejonach górskich widoczność spada praktycznie do zera i trzeba posiłkować się klaksonem.
Załącznik:
2.jpg
2.jpg [ 43.72 KiB | Obejrzany 2712 razy ]

W Rio nie warto korzystać w publicznych parkingów (pod względem wysokości opłat zajmuje pierwsze miejsce na świecie) a dogadać się z miłymi dżentelmenami bez koszulek i zostawić auto na terenie, którym się opiekują - za kilka brl mucha na aucie nie siądzie. Miejscowi generalnie nie przepadają za, jakby to powiedzieć poprawnie politycznie "mięczakami" :twisted:
Załącznik:
dsc02145_23554783872_o.jpg
dsc02145_23554783872_o.jpg [ 120.96 KiB | Obejrzany 2712 razy ]


Moim zdaniem bez auta w Brazylii zobaczysz o wiele, wiele mniej...
Do historii o strachu nawet się nie odnoszę, bo i po co :lol:
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
Rockriderr uważa post za pomocny.
 
      
#76 PostWysłany: 29 Maj 2017 15:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2012
Posty: 61
Loty: 5
Kilometry: 14 400
podłączę się pod temat i zapytam: czy wrzesień/październik to korzystny termin na wyjazd do BRA? Chodzi mi o szanse na zakup biletu do RIO lub innego miasta poniżej 2000 PLN...
_________________
Podróżować, zwiedzać i poznawać świat oraz ludzi!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 29 Maj 2017 16:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
@‌Poznaniakk‌ Na Rio i na północ od Rio to dobra pora. We wrześniu na południe od Rio będzie jeszcze chłodno
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 31 Maj 2017 15:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
tutaj dość stary filmik, ale w taki sposób mniej więcej można stracić telefon czy aparat w Rio, więc warto uważać i chować wszystko co wartościowe.


żródło
https://www.liveleak.com/view?i=380_1456933847
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 01 Cze 2017 20:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 1191
Loty: 104
Kilometry: 466 167
niebieski
Trzeba naprawdę być jak gryzłold żeby się na coś takiego załapać
_________________
Europa /USA /Kanada /Dominikana /Martynika /Gwadelupa/ St.Lucia /Barbados /Brazylia /Argentyna /Chile /Urugwaj /Egipt /Izrael /ZEA /Dubai /Katar /Etiopia /RPA /Suazi /Tanzania /Singapur /Tajlandia /Indonezja /Filipiny /Australia /Nowa Zelandia /Fidżi /Hawaje /Korea /Japonia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 02 Cze 2017 14:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
Wiesz, nie każdy jest wprawionym podróżnikiem i wie, że trzeba wszystko chować i nie wyglądać jak turysta. Nie wolno wyjść na ulicę z kietą na szyi czy smartfonem w ręce. Po prostu tam panuje prawo dżungli, a bogaci Niemcy czy Brytyjczycy się o tym przekonują heh.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 99 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group