Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 204 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#181 PostWysłany: 09 Wrz 2022 14:27 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
@ansbach1 Byłem półtora miesiąca temu. Jestem zaszczepiony trzema dawkami, więc taki miałem kwit. Jedynym miejscem, gdzie go sprawdzano było...lotnisko w Warszawie (leciałem TAP z przesiadką w Lizbonie). Potem ani w Lizbonie ani w Rio pies z kulawą nogą na żadne szczepienia nie zwracał już uwagi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
chester0 lubi ten post.
chester0 uważa post za pomocny.
 
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#182 PostWysłany: 09 Wrz 2022 16:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 457
Loty: 240
Kilometry: 423 012
niebieski
Wróciłem kilka dni temu. Szczepienia sprawdzane bardzo pobieżnie przy check-inie na pierwszym lotnisku przed wylotem do Brazylii (po przylocie na miejscu już nie), a także na przejściu lądowym przy wjeździe z Argentyny (Iguacu). Dwie dawki powinny wystarczyć, też mnie to ciekawiło więc mimo, że mam 3 dawki szczepienia pokazałem stary certyfikat EU i nie było problemu. Na miejscu żadne szczepienia już nie są wymagane, np. w Rio zniesiono już jakiś czas temu obowiązek posiadania szczepienia w hotelach, restauracjach itd. Maseczki też nie są wymagane (trochę osób nosi). Jedyne miejsce gdzie chcieli ode mnie maseczkę to mały sklep muzyczny w Bello Horizonte.
Góra
 Profil Relacje PM off
OSK lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#183 PostWysłany: 09 Wrz 2022 20:40 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Dobra wiadomość. Jeśli ktoś mógłby podesłać link do oficjalnej strony to byłbym wdzięczny, bo na naszej rządowej stronie mowa jest o szczepieniu, ale liczby dawek nie podają.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#184 PostWysłany: 17 Wrz 2022 23:02 

Rejestracja: 08 Kwi 2022
Posty: 68
Proszę:

https://www.in.gov.br/en/web/dou/-/port ... -428660501
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#185 PostWysłany: 24 Wrz 2022 12:36 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Czy moglibyście polecić punkt badań na wykonanie testu PCR w Rio na Copacabanie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#186 PostWysłany: 06 Lis 2022 18:46 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Nikt nie pytał o test czy szczepienie. W Amsterdamie nie było nawet okazji, bo nadanie bagażu jest samodzielne. W Brazylii tylko kontrola paszportowa beż żadnych pytań.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#187 PostWysłany: 06 Lis 2022 18:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1475
złoty
W Brazylii tak samo, ale o szczepionkę pytał mnie TAP 2 razy (na bramkach) - lot wczoraj. Więc lepiej nie uznawać za pewnik że nie będzie pytań.
Góra
 Profil Relacje PM off
jaco027 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#188 PostWysłany: 07 Lis 2022 02:41 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4034
złoty
Tak samo na granicy lądowej między Argentyna, a Brazylią
Para z Francji nie mogła odnaleźć certyfikatu i nie było zmiłuj. Szukali, aż znaleźli, inaczej by nie wjechali.
Samo sprawdzanie też skrupulatne.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
MTalma uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#189 PostWysłany: 24 Lis 2022 12:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1123
Loty: 207
Kilometry: 364 581
platynowy
Maski na lotniskach i na pokładach samolotów krajowych wracają w Brazylii:
https://simpleflying.com/brazil-reinsta ... -airports/
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#190 PostWysłany: 29 Lis 2022 16:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
odnośnie maseczek, to leciałem 26.11 Fortaleza - Lisbona - Berlin

w Fortalezie na lotnisku niby obowiązek noszenia maseczek, z naciskiem na niby. Na check-inie mało kto z maseczką, na security check już zdecydowana większość, ale security tylko mi powiedziało żeby 'założyć maseczkę' (na co ja uparcie odpowiadałem, że nie mam), na boardingu przy gate już mi po prostu dali maseczkę i kazali założyć, którą jakąś minutę później, w rękawie, mogłem już spokojnie zdjąć : )
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
pascal lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#191 PostWysłany: 29 Lis 2022 20:31 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Znów im zaczyna odbijać?

Akurat we wrześniu załapałem się szczęśliwie na okres bezmaseczkowy w LA Brasil, ale w "głównym" LA (chilijskim) byli mocno upierdliwi w tym temacie na pokładzie w trakcie rejsów krajowych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#192 PostWysłany: 23 Sty 2023 23:51 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Wg informacji przy wjeździe do Brazylii wymagane jest pełne szczepienie na COVID-19 i przyjęcia ostatniej dawki min 14 dni przed przyjazdem.
Nie znalazłem nigdzie informacji co oznacza pełne szczepienie - czy wystarczą 3 dawki czy wymagane są 4 ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#193 PostWysłany: 24 Sty 2023 00:49 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 69
Loty: 11
Kilometry: 36 075
wystarczą 2, trzecia i kolejne to plus....na pokład samolotu z UE wchodzisz z maseczką - w samolocie 60% pax je zdejmuje, na lotniskach brazylijskich sporadycznie urzednicy oczekują zalozonych maseczek, wiec warto je miec w kieszeni.
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
SPLDER uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#194 PostWysłany: 13 Lut 2023 22:57 

Rejestracja: 24 Maj 2013
Posty: 293
Loty: 139
Kilometry: 286 579
niebieski
Hejka
Zacząłem sbie planować tripa a dziś przyszło mi do łba że będąc niezaszczepionym mogę mięc z tym lekkie problemy ewetualnie dodatkowe wydatki.
Czytam że obecnie antygen naezy wykonać 24h przed przyjazdem do Brazylii - nie ukrywam że odpuściłem podróżowanie po krajach gdzie były wymagane testy/szczepienia w tamtych okresach. I mam parę pytań, mianowicie :

1) Z tego co piszecie z Foz na strone Argentyńska sronę i z pwrotem do Foz można w 1 dzień obrócić - ale muszę wtedy na powrót do Brazylii posiadać antyngena ?
2) Odnośnie pt 1, czy jak antygen jest obowiązkowy na powrót o Brazylii to czy ja zrobie go w Foz wieczorkiem a kolejnego dnia obrócę Foz-Arg-Foz to wszystko będzie jak należy ?
3) Czy testy zakupione w necie przejdą ? Takie jak np. https://imicare.pl/produkt/szybki-test- ... a-do-domu/
nie ukrywam że lepiej chyba bym sobie kupił ze 2-4 takei testy i miał pod ręką niż kombinowanie z szukaniem puntu poboru - jestem laikiem jesli chodzi o testy i szczepienia więc przepraszam jeśli pytanie jest głupie. Poprostu nie wiem czy ten ceryfikat cokolwiek daje - czy nie musze obowiazkowo isc do jakiegos labolatorium czy cos. A może znacie jakies antygeny które można kupić i certyfikaty przechodzą bez problemów ?

Pozdrawiam i przepraszmaj jesli pytania są głupie ale z covidem jestem na bakier, a rozważam jeszcze Buenos stąd tyle pytań bo powoli muszę kupować loty wewnątrz Ameryki Płd. a tu mi sie przypominiało że tam z covidem jeszcze mają zabawę ;P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#195 PostWysłany: 14 Lut 2023 03:15 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
To jest trochę ruletka. Oficjalnie jeśli nie jesteś zaszczepiony to masz mieć aktualny test, w praktyce nikt nie sprawdzał certyfikatu szczepienia ani w checkin ani na granicy ani w hotelu. Ale widziałem że niektórzy przy innych stanowiskach na granicy wyciągali certyfikaty testu /szczepienia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#196 PostWysłany: 14 Lut 2023 03:34 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Miałem kilka dni temu layover w Sao Paulo. Nikt nam nic nie sprawdzał. Kontrola paszportowa i tyle. Co oczywiście nie oznacza, że jak będę leciał przez Sao Paulo za 2 tygodnie, to nikt kwitów szczepienia nie zażąda.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#197 PostWysłany: 14 Lut 2023 18:16 

Rejestracja: 08 Kwi 2022
Posty: 68
szpaczny napisał(a):
3) Czy testy zakupione w necie przejdą ? Takie jak np. https://imicare.pl/produkt/szybki-test- ... a-do-domu/

Najprawdopodobniej przejdzie, obstawiam że na granicy sprawdzają tylko datę i czy negatywny.
Tylko bym dopytał ten lab - imicare.pl po jakim czasie wysyłają zaświadczenie, bo piszą że po zatwierdzeniu przez lekarza, a wieczór w Foz wypada w środku nocy w PL.
Góra
 Profil Relacje PM off
szpaczny lubi ten post.
szpaczny uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#198 PostWysłany: 09 Mar 2023 10:56 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 28
Loty: 32
Kilometry: 102 578
Cześć, jak wygląda wjazd do Brazylii jeśli ktoś ma jedną dawkę JJ czyli pełne szczepienie ale ważność paszportu covidowego jest już dawno po terminie? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#199 PostWysłany: 09 Mar 2023 13:32 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Ważność paszportu nie ma znaczenia o ile przeszedłeś pełny cykl szczepień nie później niż 14 dni przed wjazdem. Natomiast mi się nigdzie nie udało znaleźć informacji co oznacza w Brazylii pełny cykl szczepień, przepisy odsyłają do regulacji WHO. Co do pojedynczej dawki J&J nie jestem pewien czy wystarczy, bo z badań wynika że jest ona nic nie warta. Kraje EU w każdym razie nie uznają jej za wystarczająca.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#200 PostWysłany: 09 Mar 2023 14:58 

Rejestracja: 06 Lut 2012
Posty: 52
3 dni temu przyleciałem do Rio i nikt nic nie sprawdza ani o nic nie pyta. Normalna odprawa paszportowa bez żadnych pytań, pieczątka w paszport i tyle.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 204 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group