Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 204 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#121 PostWysłany: 07 Wrz 2021 15:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 987
Loty: 276
Kilometry: 605 803
srebrny
Nie wypełniałem włoskiego PLFa .
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#122 PostWysłany: 07 Wrz 2021 15:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 457
Loty: 242
Kilometry: 424 108
niebieski
@mmaratonczyk Rozumiem, że przy boardingu/odprawie we FRA nikt się nie interesował skąd przylecieliście (mimo, że pewnie loty były na jednej rezerwacji) i nie było problemu z wpuszczeniem na pokład? Na lot do LIN odprawialiście się online czy dali Wam karty pokładowe od razu w Brazylii?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#123 PostWysłany: 07 Wrz 2021 15:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 987
Loty: 276
Kilometry: 605 803
srebrny
Tak jak piszesz, we FRA nikt o nic nie pytał przy boardingu a karty pokładowe wydała nam miła Pani na tranzycie i nie musiałem się już odprawiać bo z podręcznym byłem .
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
worminfested uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#124 PostWysłany: 10 Wrz 2021 15:17 

Rejestracja: 10 Wrz 2021
Posty: 3
Cześć,

wybieram się do SP z Polski przez Frankfurt. Bilety z PL i z Niemiec kupione oddzielnie.

Planuję wykonać test PCR w Polsce w Luxmed razem z zaświadczeniem w języku angielskim. Czy wpuszczą mnie z takim testem na pokład we Frankfurcie na lot do Brazylii?


Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#125 PostWysłany: 10 Wrz 2021 15:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2876
platynowy
Tylko jesli bedzie negatywny ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#126 PostWysłany: 10 Wrz 2021 17:10 

Rejestracja: 10 Wrz 2021
Posty: 3
Dobre! :D dziękuję


Pytam nawiązując też do: "badanie musi zostać przeprowadzone w laboratorium uznanym przez władze sanitarne kraju wyjazdu", a my we Frankfurcie będziemy z "polskim" testem. Mój pierwszy covidowy lot po przerwie w podróżach - będę wdzięczny za potwierdzenie/ doradzenie w tej kwestii.


Pozdrawiam


Ostatnio edytowany przez dmirstek, 11 Wrz 2021 00:05, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#127 PostWysłany: 10 Wrz 2021 18:22 

Rejestracja: 16 Wrz 2020
Posty: 51
No jedynie jak wrzuca Brazylię do high risk area to będziesz musiał odbyć kwarantannę w Niemczech po powrocie :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#128 PostWysłany: 10 Wrz 2021 18:56 

Rejestracja: 10 Wrz 2021
Posty: 3
Serio? :D nie wyobrażam sobie tego, mamy tylko kilkugodzinną przerwę między lotami. W Brazylii idzie lato, myślę, że restrykcje mogą zaostrzyć się prędzej po naszej stronie świata. Mam tylko nadzieje, że dolecimy do Br bez problemów.


Ostatnio edytowany przez dmirstek, 11 Wrz 2021 01:02, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#129 PostWysłany: 21 Wrz 2021 16:28 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 317
Podobno nie chcą puszczać na pokład samolotu przy wylocie? Paranoi ciąg dalszy. Wczoraj na Głowę Cukru zażądali szczepienia. I polskie szczepienie, elektroniczne, po prostu przeszło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#130 PostWysłany: 24 Wrz 2021 18:21 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 317
To samo powtórzyło się przed kolejką na Chrystusa i w ogrodzie botanicznym (wejście do pawilonu).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#131 PostWysłany: 24 Wrz 2021 23:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
pajacyk napisał(a):
Podobno nie chcą puszczać na pokład samolotu przy wylocie?


Możesz ciutkę doprecyzować, o co chodzi? Na pokład jakiego samolotu nie chcą wpuszczać i z jakiego powodu?
Biorę Brazylię pod uwagę na listopad i powoli sprawdzam sobie, jak z dzisiejszej perspektywy wygląda powrót do EU (na razie interesuje mnie lot z Brazylii do Portugalii lub Hiszpanii) i nie widzę, by były jakieś szczególne komplikacje w tym zakresie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#132 PostWysłany: 24 Wrz 2021 23:15 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22453
Lufthansa w tym bodajże nie puscała pasażerów którzy nie byli Niemcami/mieszkali w Niemczech, z krajów z mutacjami Covid.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#133 PostWysłany: 24 Wrz 2021 23:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Fakt, może być, choć to też już chyba jakiś czas temu, bo o ile pamiętam RKI skreślił niedawno Brazylię z listy krajów z "wariantami wirusa". Tak, czy inaczej, loty, które mnie interesują nie są przez Niemcy, więc ryzyko mniejsze, a sama Brazylia też chyba powoli spada już z niechlubnego "piedestału" krajów niechcianych :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Flyguy lubi ten post.
Flyguy uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#134 PostWysłany: 25 Wrz 2021 18:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2876
platynowy
Tak, juz od jakiegos czasu moznna z DE wleciec normalnie i wrocic do/z Brazylii. Nie jest ona juz na liscie ''krajow z mutacjami''.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#135 PostWysłany: 26 Wrz 2021 00:00 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 317
tropikey napisał(a):
pajacyk napisał(a):
Podobno nie chcą puszczać na pokład samolotu przy wylocie?


Możesz ciutkę doprecyzować, o co chodzi? Na pokład jakiego samolotu nie chcą wpuszczać i z jakiego powodu?
Biorę Brazylię pod uwagę na listopad i powoli sprawdzam sobie, jak z dzisiejszej perspektywy wygląda powrót do EU (na razie interesuje mnie lot z Brazylii do Portugalii lub Hiszpanii) i nie widzę, by były jakieś szczególne komplikacje w tym zakresie.


Klm, pierwsze przy checku zapytali o test. Teraz tych co przeszli security na bordinng pass generowany elektronicznie to wzywają z imienia i nazwiska przed gate do okazania testu. My zrobiliśmy test antygen za 110 reali.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#136 PostWysłany: 27 Wrz 2021 22:53 

Rejestracja: 27 Wrz 2021
Posty: 2
Wczoraj wróciliśmy z Sao Paulo (GRU) przez Madryt do Berlina. Robiliśmy antygen w FOZ do Iguazu za 120RS (PCR mieli za 230) na wszelki wypadek bo nie mieliśmy czasu i ochoty wcześniej jechać na lotnisko GRU. Pracownik Iberii poprosił tylko o szczepienie i lokalizator (kod QR) do Hiszpanii. W Hiszpanii i Niemczech nic o nic nie prosili. Atrakcje w Rio wszystkie tylko dla zaszczepionych, hotele - w 1 chcieli, w drugim nie, ale zaznaczyli, że fitness i sauna za okazaniem certyfikatu. W FOZ nie pytali nigdzie o szczepienie. Loty wewnętrzne też nic nie chcieli
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#137 PostWysłany: 27 Wrz 2021 23:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Ten test w Brazylii robiliście na wszelki wypadek, czy z uwagi na wymóg któregoś z krajów (Hiszpania, Niemcy), przez które wracaliście do Polski, a może z uwagi na wymogi polskie (zwolnienie z kwarantanny)?

Z tego co widziałem odnośnie do Hiszpanii, wydawało mi się, że w pełni zaszczepieni nie muszą mieć testu przy przylocie spoza Schengen, ale może niedokładnie doczytałem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#138 PostWysłany: 02 Paź 2021 10:39 

Rejestracja: 27 Wrz 2021
Posty: 2
Jesteśmy zaszczepieni, test zrobiliśmy na wszelki wypadek bo informacje o konieczności wykonania lub nie były rozbieżne. TE z forum o pracownikach linii rzadajacych testów od każdego bez względu na cel podróży też nie pomogły ;). W Iguazu mieliśmy czas wiec dla świętego spokoju zrobiliśmy bo podróżujemy z małym dzieckiem, a grafik był napięty i nie było czasu na testy na lotnisku gdyby okazały się konieczne.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#139 PostWysłany: 06 Paź 2021 00:00 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
Wracał ktoś ostatnio z Brazylii, wyłącznie z certyfikatem szczepień?!
Nie bardzo mi się widzi robić test, skoro ani w PT, ani w DE nie jest wymagany do wjazdu.
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#140 PostWysłany: 06 Paź 2021 18:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Informacja z TA (https://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g ... razil.html): Brazylia dopuszcza testy antygenowe na wjazd:

https://www.in.gov.br/en/web/dou/-/port ... -350608125
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 204 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group