Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Lis 2021 19:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
Co warto przywieźć z Brazylii? Na razie, w oko wpadł mi czerwony pieprz, który u nas jest dość drogi, a z etykiet wynika, że pochodzi właśnie z tamtego kraju, więc podejrzewam, że gdzieś w Sao Paulo, czy Rio będzie go można kupić taniej.

Co jeszcze? Kawa, jakieś przysmaki nadające się do przewiezienia?


Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 12 Lis 2021 19:36 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
@tropikey: Swego czasu kilka lat temu "opłacało się" kawę, bo była wyraźnie tańsza/lepsza niż w Polsce. Podejrzewam że nadal jest podobnie. Pewnie inne lokalne produkty spożywcze / przyprawy także, warto tylko zwrócić uwagę na skład i zasady unijne, bo może się zdarzyć, że potem coś wywalą na lotnisku w razie kontroli bagażu.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 12 Lis 2021 19:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Jeśli jest bagaż to bym zabrał cachacę, tam jest za grosze, a do caipirini najlepsza, co do kawy to sami Brazylijczycy mówią, że najlepsza idzie na eksport, podobnie jak w Peru czy Kolumbi, gdzie dostać dobrą kawę ziarnistą jest trudno, a jak już to jest droga, podobna albo gorsza jest sytuacja z czekoladą, która jest kilkukrotnie droższa niż w Europie
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 12 Lis 2021 20:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
Z bagażem nie ma problemu: 2x 32 kg + 2x 8 kg (w porywach do 2 x 9kg), stąd pomysł, by to wykorzystać :D
Może nakupię Havaianas i opchnę je potem na olx, ale to lekkie klapki, więc wagi nie zrobią :D
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 12 Lis 2021 22:39 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
tropikey napisał(a):
Z bagażem nie ma problemu: 2x 32 kg


W innym temacie o mało mnie nie zjedli że lubię podróżować z bagażem rejestrowanym

Jak wrócę z Meksyku to napiszę co warto :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 12 Lis 2021 22:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
No jak duży bagaż to bardzo popularne są tam hamaki
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 12 Lis 2021 23:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
Te hamaki, to chyba z Meridy, a nie z Brazylii?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 12 Lis 2021 23:13 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Też są popularne tam :) ja mam np z Kolumbii hamak
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 13 Lis 2021 00:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Są i to w dużym wyborze, zresztą wszędzie tam gdzie jest dżungla, hamaki są bardzo popularne, wiadomo trzeba się trzymać zdala od ziemi bo tam różnego robactwa od groma
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 18 Lis 2021 22:53 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Co warto.

Kawa. MUST. Super jakość i bardzo dobra cena.
Cachaça. I o dziwo, musujące wino. Bardzo dobre i ciekawe w smaku. Wiadomo, z limitem ;)
Słodycze takie jak goiabada (ciastko z guawy), kuleczki czekoladowe brigadeiro, krem dulce de leche, paçoca (ciastko z masłem orzechowym), pao de mel (bułki miodowe) lub bio dzemy z lokalnych owoców
Pimenta caseira, pikantny olej do gotowania lub nawet jako dodatek do pizzy/sałatki lub bio Dendê Oi (olej palmowy z dobrych zródeł)
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 18 Lis 2021 23:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
Wierzę Ci bezgranicznie, bo po zdjęciu dóbr przywiezionych z Meksyku widać doskonale, że masz duże doświadczenie :D
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 19 Lis 2021 13:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
tropikey napisał(a):
Może nakupię Havaianas i opchnę je potem na olx, ale to lekkie klapki, więc wagi nie zrobią :D

akurat havainasy jak na klapki są bardzie ciężkie bo są z gumy. Swoją drogą są nie do zajechania mam 2 pary, jedne bodajże 7 lat.
Moja żona z Brazylii ciągnęła buty melissa, też brazylijska marka a ich melflex pachnie gumą balonową.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group