Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 96 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 17 Lut 2013 00:50 

roccobarocco napisał(a):
to czy klaskać czy nie to każdego indywidualna sprawa.
Jeśli ktoś ma ochotę zaklaskać a nie robi tego bo obawia się, że ktoś obok go wyśmieje świadczy o tym, że jest jeszcze niedojrzałą emocjonalnie osobą bo jego życie i czyny uzależnia od opinii innych.
To samo dotyczy osób, które wyśmiewają klaszczących - również niedojrzali emocjonalnie. Ktoś im kiedyś narzucił, iż klaskać nie wypada i to powtarzają nie mając jakiegokolwiek argumentu.
Żadna z tych osób nie jest osobą wolną mentalnie i emocjonalnie, każda jest niedojrzała.
Skoro tak głośno wołacie aby akceptować odmienność seksualną to szanujcie to, że ktoś sobie klaszcze a ktoś nie.
Z resztą podobno nazywacie się "podróżnikami" - czyli w skrócie kimś kto chce być wolnym i chodzącym swoimi ścieżkami. To dlaczego daliście się omamić tym, którzy grzmią "klaskać nie wolno" ? bo niby dlaczego ?

ja nie klaszcze ale nie mam też pretensji do klaszczących - to ich forma podziękowania. Śmieszą mnie natomiast osoby, które pod nosem wyśmiewają się z tych klaszczących. Wg mnie przez to chcą się wywyższyć - że niby światowcy, że niby w Niu Jork nie klaszczą. Biedni ludzie, zabawki w rękach marketingowców, łykną wszystko.

Pierwszym krokiem do bycia "wolnym" to wpojenie sobie tych zasad:
http://pl.wikibooks.org/wiki/Asertywno% ... ywne_prawa

ZAJEFANY KOMENT!!!!TAK TRZYMAĆ PODZIELAM TAKIE PODEJŚCIE MYŚLENIE!!!
PEEEACEEE!!!
 PM off  

#42 PostWysłany: 17 Lut 2013 00:52 
Awatar użytkownika

Loty: 22
Kilometry: 20 023
niebieski
Cytuj:
Ale samolot jako środek transportu funkcjonuje regularnie już przeszło pół wieku, a samolotami, którymi latasz mają często koło 20 lat. Nie jest to już żaden szczyt techniki. Co 8 sekund startuje/ląduje na świecie jakiś samolot - ciężko chyba już w dzisiejszych czasach powiedzieć, że lot samolotem jest sensacją.

Ok, ale mimo wszystko samolot ma w sobie "to coś".
 Relacje PM off  

#43 PostWysłany: 17 Lut 2013 01:08 
Awatar użytkownika

Loty: 22
Kilometry: 20 023
niebieski
frei napisał(a):
każdy naród ma swoje specyficzne zachowania, obyczaje. Nie ma tego też co komentować, ani oceniać. Kwestia kulturowa, ot co :)

Oczywiście, na przykład irlandzki Ryanair. Nie klaskanie pasażerów, a fanfary linii lotniczej ogłaszają udane lądowanie. I może to jest jakieś wyjście, które pogodzi klaszczących i ich przeciwników:)
 Relacje PM off  

#44 PostWysłany: 17 Lut 2013 01:13 
Awatar użytkownika

Loty: 151
Kilometry: 307 473
niebieski
Fanfary w RYANie są sygnałem przylotu przed czasem, a nie sygnałem dla pasażerów, że można już zacząć klaskać, albo zamiast klaskania. A jeśli samolot się opóźni to już ich nie ma.

#45 PostWysłany: 17 Lut 2013 09:14 
Awatar użytkownika

złoty
smkmx napisał(a):
(...) klaszczę prawie zawsze, kilka razy zdarzyło mi się nawet zainicjować oklaski i nigdy, ale przenigdy nie przyszło mi na myśl, że moje oklaski są reakcją po opadnięciu strachu związanego z lotem, absolutnie nie, klaszcząc zawsze myślę o podziękowaniu pilotom i stewardsom za ich pracę. Często przy wyjściu dziękuję jeszcze stewardesom słownie.

Dokładnie tak.

smkmx napisał(a):
Według mnie to fajny, stary zwyczaj i chyba warto go kontynuować. Tak samo jak klaszcze się po przedstawieniu teatralnym, koncercie czy wykładzie (...)

Również uważam, że to swoista oprawa lotu, którą warto zachować.
Świetne podsumowanie ;)

#46 PostWysłany: 20 Lip 2013 19:05 
Awatar użytkownika

kendi napisał(a):
miki3475 napisał(a):
Klaskanie jest żałosne :oops: Można podziękować stewardkom, gdy stoją przy wyjściach. Jak będziesz przechodził to możesz zagadać, podziękować i poprosić żeby przekazała kapitanowi brawa. Bo gdy tak wszyscy klaszczą w samolocie to on ich i tak nie słyszy...

Ja tam mam do tego neutralny stosunek, nie klaszczę ale nie przeszkadza mi jak ktoś to robi. Ostatnio jak leciałem z BRI do BUD to byłem zaskoczony bo po lądowaniu Włosi klaskali prawie jak po golu ich drużuny narodowej :)

Ogólnie Włosi klaszczą tak samo jak Polacy. To samo tyczy się skarpet i sandałów: widziałem to połączenie już w wielu krajach - od modnej Skandynawii po, co niesamowite, spaloną słońcem Maltę :)

I - tak jak koledzy/koleżanki wyżej - nie widzę w żadnej z tych rzeczy problemu. Jak ktoś lubi, to "what's the big deal"... :)
 Relacje PM off  

#47 PostWysłany: 26 Lip 2013 09:03 

Loty: 30
Kilometry: 37 264
Niech każdy robi co chcę. Ja nie klaszczę i ubieram się w Zarze. To cos zlego?:) heh

No coz kto co lubi.
 Relacje PM off  

#48 PostWysłany: 30 Lip 2013 22:03 
Awatar użytkownika

Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Nawiązując do wcześniejszych postów - klaskanie doskonale słychać w kokpicie. Na podstawie własnych obserwacji z Boeinga 737 (kilkanaście razy w kokpicie leciałem).

#49 PostWysłany: 30 Lip 2013 22:13 

Loty: 85
Kilometry: 236 428
niebieski
wtak napisał(a):
smkmx napisał(a):
(...) klaszczę prawie zawsze, kilka razy zdarzyło mi się nawet zainicjować oklaski i nigdy, ale przenigdy nie przyszło mi na myśl, że moje oklaski są reakcją po opadnięciu strachu związanego z lotem, absolutnie nie, klaszcząc zawsze myślę o podziękowaniu pilotom i stewardsom za ich pracę. Często przy wyjściu dziękuję jeszcze stewardesom słownie.

Dokładnie tak.

smkmx napisał(a):
Według mnie to fajny, stary zwyczaj i chyba warto go kontynuować. Tak samo jak klaszcze się po przedstawieniu teatralnym, koncercie czy wykładzie (...)

Również uważam, że to swoista oprawa lotu, którą warto zachować.
Świetne podsumowanie ;)

No nie wiem sami piloci i stewadesy mogą miec inne zdanie

"...Wstawanie, klaskanie... Dla mnie to nadal żenada

Do pasji doprowadzają także powtarzające się sytuacje, choć powinnyśmy być do nich przyzwyczajone. Mnie niezmiennie irytuje to całe wstawanie z fotela natychmiast po tym, jak samolot dotknie kołami pasa. Ludzie są kompletnie pozbawieni wyobraźni i chyba nie zdają sobie sprawy z tego, że każde gwałtowne hamowanie może doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji, a oni mogą zrobić sobie (i innym) straszną krzywdę. Do tego oczywiście natychmiastowe włączenie telefonów, przepychanie się w kierunku wyjścia, wyszarpywanie toreb i zrzucanie ich innym na głowy. No i te słynne oklaski po lądowaniu. Może to już i stałe zachowanie i powinno się je przyjąć, ale dla mnie to nadal żenada. Sami piloci komentują to dość niewybrednie...."

więcej http://podroze.gazeta.pl/podroze/1,114158,14339313,_Pasazerowie_wiedza__ze_przed_startem_musza_byc_grzeczni_.html?as=2
 Relacje PM off  

#50 PostWysłany: 30 Lip 2013 22:51 
Awatar użytkownika

Zbanowany
noyle napisał(a):
..., ale dla mnie to nadal żenada. ...

dlaczego dla Ciebie to żenada?

#51 PostWysłany: 30 Lip 2013 23:04 

Zbanowany
Dla mnie tez. Taksowkarzowi rowniez nie bije braw, jak mnie dowiezie na miejsce. :D
 Relacje PM off  

#52 PostWysłany: 30 Lip 2013 23:08 
Awatar użytkownika

Loty: 371
Kilometry: 601 471
Wczoraj zastanawialem sie czy klaskac po dojechaniu na przystanek autobusem MPK, ale jednak odpuscilem. Nie chcialem byc jak inni :P
 Relacje PM off  

#53 PostWysłany: 30 Lip 2013 23:08 
Awatar użytkownika

Zbanowany
klayton napisał(a):
Dla mnie tez. Taksowkarzowi rowniez nie bije braw, jak mnie dowiezie na miejsce. :D

czyli uważasz, że jazda taksówką jest tak samo prosta jak latanie samolotem?

#54 PostWysłany: 30 Lip 2013 23:10 

niebieski
namteH napisał(a):
noyle napisał(a):

noyle tylko zacytował cały akapit z artykułu, do którego zamieścił linka ;)
 Relacje PM off  

#55 PostWysłany: 30 Lip 2013 23:14 
Awatar użytkownika

Zbanowany
Grzegorz40 napisał(a):
namteH napisał(a):
noyle napisał(a):

noyle tylko zacytował cały akapit z artykułu, do którego zamieścił linka ;)

umieścił i wymościł więc pewnie tak uważa, nie?

#56 PostWysłany: 30 Lip 2013 23:21 

Zbanowany
namteH napisał(a):
klayton napisał(a):

Stopien trudnosci nie ma tu nic do rzeczy. Kierowca i pilot wykonuja po prostu swoja prace - za co im bic zatem brawa?
 Relacje PM off  

#57 PostWysłany: 30 Lip 2013 23:28 
Awatar użytkownika

Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
namteH napisał(a):
klayton napisał(a):

Lądowanie B 737 jest łatwiejsze od parkowania pod Tesco... Sam bym tym wylądował. Schody zaczynają się, jak jest niestandardowa sytuacja, to przede wszystkim za tę wiedzę co robić w razie kłopotów piloci tyle zarabiają.

#58 PostWysłany: 30 Lip 2013 23:28 
Awatar użytkownika

Zbanowany
klayton napisał(a):
namteH napisał(a):
klayton napisał(a):

Stopien trudnosci nie ma tu nic do rzeczy. Kierowca i pilot wykonuja po prostu swoja prace - za co im bic zatem brawa?

zażenowanie pojawia się wtedy kiedy jakieś zachowanie ma bardzo niski poziom, jest złe, nieprawidłowe.
co nieprawidłowego jest w podziękowaniu ludziom za dobrze wykonaną pracę?

#59 PostWysłany: 30 Lip 2013 23:35 

Zbanowany
namteH napisał(a):
zażenowanie pojawia się wtedy kiedy jakieś zachowanie ma bardzo niski poziom, jest złe, nieprawidłowe.

Kazdemu i zawsze tak dziekujesz za wykonana prace?
Zenujace jest to, ze jedynie pilotom po wyladowaniu. Jakby juz samo ladowanie stanowilo cos wspanialego, nieoczekiwanego i niespodziewanego. Zenada to rowniez reagowanie w niezrozumialy sposob na oczywiste sytuacje.
 Relacje PM off  

#60 PostWysłany: 30 Lip 2013 23:48 
Awatar użytkownika

Zbanowany
klayton napisał(a):
namteH napisał(a):

Kazdemu i zawsze tak dziekujesz za wykonana prace?
Zenujace jest to, ze jedynie pilotom po wyladowaniu. Jakby juz samo ladowanie stanowilo cos wspanialego, nieoczekiwanego i niespodziewanego. Zenada to rowniez reagowanie w niezrozumialy sposob na oczywiste sytuacje.

a czy ja klaszczę?
babce w sklepie dziękuję, listonoszowi też więc pilota mam traktować specjalnie?!
samo lądowanie jest jednym z najtrudniejszych momentów lotu, towarzyszą niemu emocje i chyba nie powinno zniesmaczać nikogo, że ludzie żywiołowo ale w kulturalny sposób reagują, nie?

rozumiem, że np lekarzowi w życiu byś za nic nie podziękował, bo to jego praca ratować zdrowie czy życie, nie?

dalej nie powiedziałeś co niewłaściwego jest w klaskaniu po lądowaniu.

[ 96 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 2 gości