Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Brak biletu powrotnego
#1 PostWysłany: 15 Sty 2020 19:18 

Rejestracja: 15 Sie 2015
Posty: 100
Loty: 49
Kilometry: 91 525
Umieszczam ten temat tutaj, bo dotyczy to ZEA, a dokładnie Dubaju. Jeżeli Moderatorzy uważają, że powinien być przeniesiony do wątków bardziej ogólnych to proszę o przeniesienie.
Chodzi o to czy mogę mieć jakiś problem podczas przylotu do Dubaju (lecę Wizzairem do DWC) bez biletu powrotnego? Obserwuje od dłuższego czasu ceny biletów i wychodzi mi, że jak kupię bilet na jakiś tydzień przed wylotem to będę miał całkiem atrakcyjną cenę (jakieś 5-6 razy taniej niż jak bym miał dzisiaj kupić na termin który mnie interesuje, tj. za półtora miesiąca). A lecę na 2-2.5 tygodnia. Jest to tym bardziej istotne, że podróżujemy we 4 (2 dorosłych i 2 dzieci), więc cena 5 razy większa przemnożona jeszcze przez 4 robi się znacznym kosztem.
Pytanie dodatkowe. Jeżeli miałbym zakupiony bilet do Omanu i spowrotem do Dubaju to czy wówczas tych ewentualnych problemów uniknę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Warto! Loty (z bagażem) do Paragwaju z Krakowa i Warszawy od 2413 PLN. Podróże first minute Warto! Loty (z bagażem) do Paragwaju z Krakowa i Warszawy od 2413 PLN. Podróże first minute
Wyjazd na Maderę za 1626 PLN. Loty (dla wszystkich) z Warszawy i 4 noce w 4* hotelu Wyjazd na Maderę za 1626 PLN. Loty (dla wszystkich) z Warszawy i 4 noce w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 15 Sty 2020 19:26 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
Oblicz koszty powrotu lub dłuższego pobytu w ZEA jeśli cena wzrośnie, na kanwie ostatnich wydarzeń. Szacunek za odwagę, tzn. brak biletów powrotnych lecąc do Dubaju.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 15 Sty 2020 19:43 

Rejestracja: 15 Sie 2015
Posty: 100
Loty: 49
Kilometry: 91 525
Ok, piszesz to tylko w kontekście Dubaju i ostatnich wydarzeń. Czy ogólnie lepiej nie lecieć bez powrotnego?
Pytam na przyszłość również dla innych destynacji czy warto rozważać wyjazd bez powrotnego.

Bilet do Dubaju mam od dłuższego czasu. Z biletem powrotnymi mi się nie spieszy, bo być może wcale nie polecimy właśnie z uwagi na ostatnie wydarzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 15 Sty 2020 19:59 

Rejestracja: 27 Sty 2018
Posty: 242
Zbanowany
A masz czasami swiadomosc ze moga Cie nie wpuscic przez granice bez blletu powrotnego w tych innych krajach /zreszta rowniez w UAE/ czy wrecz nie wpuscic na poklad samolotu ??
Bo chyba nie masz tej swiadomosci.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 15 Sty 2020 20:09 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
Time2GO ,
ale on właśnie o to pyta, musisz czytać ze zrozumieniem również.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 27 Sty 2020 10:14, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 16 Sty 2020 08:37 

Rejestracja: 15 Sie 2015
Posty: 100
Loty: 49
Kilometry: 91 525
Wyjaśniliście mi. Jeżeli w ogóle pojedziemy to z biletem powrotnym. Nawet nie z uwagi na ostatnie wydarzenia, bo jeżeli pojedziemy to tylko wtedy gdy uznamy że jest bezpiecznie pojechać.

Jednak pytanie pozostaje nadal aktualne dla innych destynacji. Tak jak Was zrozumiałem. Nigdy nie warto nigdzie jechać bez biletu powrotnego, tak? Czy to będzie Japonia, USA czy Brazylia? A jak z Europą. No chyba krajów Unii Europejskiej to nie dotyczy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 16 Sty 2020 08:50 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
Warto, każda destynacja rządzi się innymi prawami, ja w grudniu lecialem wizzairem do Dubaju, ale powrót miałem przez Bejrut i Larnakę, w moim przypadku nikt nie sprawdzał biletów powrotnych.

Natomiast chcąc wlecieć do Libanu, kontrola biletów była bardzo skrupulatna.

Wspominałeś Oman. Parę lat temu leciałem z Dubau do Salalah przez Muscat, tam również bilety powrotne sprawdzano skrupulatnie.

Jeżeli nie chcesz liczyć na dobry dzień i 'widzi mi się' pogranicznika, lepiej dobrze zaplanuj podróż.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 16 Sty 2020 09:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Mi się raz zdarzyło polecieć bez biletu powrotnego ale to była Europa. Wypadek losowy.
Ogólnie szkoda czasu na wyjeździe by zajmować się ogarnianiem powrotu.
Ew. zarezerwuj lot jak najbliżej domu. Im bliżej tym łatwiej, bus, kolej, blabla.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 16 Sty 2020 13:03 

Rejestracja: 15 Paź 2013
Posty: 274
niebieski
jesli nie jestem Hindusem, Pakistanczykiem to nikt nie bedzie cie pytal o bilet, tym bardziej jesli lecisz z rodzina.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 27 Sty 2020 10:13, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 16 Sty 2020 13:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
-- 16 Sty 2020 10:26 --

Time2GO napisał(a):
A masz czasami swiadomosc ze moga Cie nie wpuscic przez granice bez blletu powrotnego w tych innych krajach /zreszta rowniez w UAE/ czy wrecz nie wpuscic na poklad samolotu ??
Bo chyba nie masz tej swiadomosci.


a na jakiej podstawie to piszesz? pytam z ciekawości. Bo mam wrażenie, że słyszałeś że znajomy znajomego znajomego miał szwagra któremu kiedyś coś takiego się zdarzyło, ale bliżej to w zasadzie nie wiesz. Ale jak można kogoś postraszyć i 'zagrać experta' to warto się wpisać, no nie?

Ja byłem w UAE kilkanaście razy, czasem na długo (najdłużej bodajże miesiąc), czasem krótko (najkrócej bodajże 5 dni), czasem w większych odstępach, czasem w małych (najkrótsza przerwa między odlotem z UAE a kolejnym przylotem - ok 10 dni) więc ogółem tych pieczątek UAE w paszporcie było sporo. I jakoś nikt nigdy nie pytał się mnie o bilet powrotny ani w żaden sposób go nie sprawdzał.

Tak , że uważam, że można spokojnie tam polecieć bez biletu powrotnego.

-- 16 Sty 2020 10:30 --

kempin napisał(a):
Czy to będzie Japonia, USA czy Brazylia? A jak z Europą. No chyba krajów Unii Europejskiej to nie dotyczy?


z tych o które pytasz:
UE / Europa ogólnie (tam gdzie nie trzeba wiz) - nikt się nie interesuje, wjeżdżaj, zwiedzaj, osiedlaj się, rób co chcesz.
Brazylia - dostajesz na lotnisku wizę na 90 dni, nie przypominam sobie by sprawdzali bilet powrotny.
USA - nie pamiętam już, ale strzelę że tak, przy czym ja leciałem na wizie uprawniającej do pracy i było to strasznie dawno temu.
Japonia - nie wiem.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
krapio lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 16 Sty 2020 21:28 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2898
złoty
Do USA, z wizą, można bez biletu powrotnego, dla ESTA (visa waiver), jednym z warunków wjazdu jest potwierdzenie wyjazdu.


Ostatnio edytowany przez Chupacabra, 16 Sty 2020 22:18, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 16 Sty 2020 22:00 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
Zarówno do USA jak i Brazylii zdarzało mi się przylatywać na bilecie OW. Zero jakichkolwiek pytań w tej sprawie, stempelek w paszporcie i welcome.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 16 Sty 2020 22:17 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2898
złoty
To, że coś się zdarzało nie znaczy, że znów się zdarzy. Bardzo możliwe, że dane o powrocie są dostępne dla odpowiednich służb i jeśli ich nie będzie to zostaniesz poproszony o odpowiednie dokumenty.
Cytuj:
The Secretary of Homeland Security and the Secretary of State are authorized to establish a program (hereinafter in this section referred to as the "program") under which the requirement of paragraph (7)(B)(i)(II) of section 1182(a) of this title may be waived by the Secretary of Homeland Security, in consultation with the Secretary of State and in accordance with this section, in the case of an alien who meets the following requirements:[...]The alien is in possession of a round-trip transportation ticket (unless this requirement is waived by the Secretary of Homeland Security under regulations or the alien is arriving at the port of entry on an aircraft operated under part 135 of title 14, Code of Federal Regulations, or a noncommercial aircraft that is owned or operated by a domestic corporation conducting operations under part 91 of title 14, Code of Federal Regulations).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 01 Lut 2020 22:12 

Rejestracja: 27 Sty 2018
Posty: 242
Zbanowany
@rw30 : nawet w tej Twojej EU nie mozesz sie ot tak sobie 'osiedlac' przebywac mozesz do trzech miesiecy na dluzszy pobyt musisz miec zgode czytaj. posiadac prace lub srodki na utrzymanie czy lokalne ubezpieczenie zdrowotne takie jest prawo. A to co Ty przytaczasz to sa wlasnie opinie Kowalskiego ktorym sie udaje bo nikt akurat tego nie sprawdzal albo mu sie nic nie stalo w danym kraju. I takie opinie powielasz Ty na forum.

Mili Panowie na granicy UAE czesto blyskawicznie zmieniaja swoje oblicze jesli cos sie im nie podoba.
Widze ze Swoje zdanie opierasz na Swoich pieczatkach w paszporcie - gratululuje wiedzy. UAE nie jest takim smacznym cukierkiem jakim sie go oglada w witrynie sklepu.
Góra
 Profil Relacje PM off
2catstrooper lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 02 Lut 2020 22:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
-- 02 Lut 2020 20:09 --

Time2GO napisał(a):
@rw30 : nawet w tej Twojej EU nie mozesz sie ot tak sobie 'osiedlac' przebywac mozesz do trzech miesiecy na dluzszy pobyt musisz miec zgode czytaj. posiadac prace lub srodki na utrzymanie czy lokalne ubezpieczenie zdrowotne takie jest prawo.


no tak, żeby się osiedlić, przydałoby się pewnie mieć na to środki albo podjąć pracę by je mieć, tak na logikę. Wybacz, że o tym nie napisałem, ale nie o tym był ten post, tylko o wjeździe do danego kraju. Cieszę się że rozwinąłeś jeden z poruszonych wątków acz nie sądzę by to miało jakieś większe znaczenie dla pytającego (choć oczywiście mogę się mylić).


Time2GO napisał(a):
Mili Panowie na granicy UAE czesto blyskawicznie zmieniaja swoje oblicze jesli cos sie im nie podoba.
Widze ze Swoje zdanie opierasz na Swoich pieczatkach w paszporcie - gratululuje wiedzy. UAE nie jest takim smacznym cukierkiem jakim sie go oglada w witrynie sklepu.


spoko, moja opinia oparta na zaledwie parunastu wizytach w UAE może być dla Ciebie nic nie warta, nie moja sprawa. Ale, powtórze: powiesz mi na czym Ty opierasz swoją? (bo np. jeśli jest jakiś przepis mówiący że bilet powrotny przy wjeździe do UAE trzeba mieć, to ok, nawet jeśli to przepis martwy bądź bardzo rzadko egzekwowany, ale istnieje, być może dla kogoś to cenna informacja. Tylko fajnie by było podać jakieś wiarygodne źródło / odnośnik czy coś w tym stylu) Czy będziesz pisał tylko 'miłych panach' i 'smacznych cukierkach'? I znowu, dla mnie nie ma problemu, możesz pisać w tym stylu, tudzież o dżinach i baśniach 1000 i 1 nocy, tylko pewnie mało kto uzna tego typu informację za wiarygodną. Co tym ciekawsze, że to mi zarzucasz brak wiarygodności.

-- 02 Lut 2020 20:31 --

P.S.
I pytanie dodatkowe, tu już do dowolnej osoby która zechce odpowiedzieć: w jaki sposób fakt posiadania biletu powrotnego (w dowolnym z krajów gdzie jest to sprawdzane) jest weryfikowany przez straż graniczną? wystarczy okazać wydruk czy jakaś poważniejsza weryfikacja? jeśli tylko wydruk to ja mogę sobie przygotować wydruk że lecę wizzAirem na Księżyc i
z powrotem z Radomia przecież :)
(ale może o czymś nie wiem i straże graniczne mają w jakiś sposób dostęp do danych pasażerów? choć byłoby to dla mnie nieco zaskakujące w czasach takiej dbałości - przynajmniej w niektórych krajach - o ochronę danych osobowych)

P.P.S.
myślę sobie że tam gdzie otrzymanie wizy jest trudniejsze / wymaga wniosku itd. pewnie pogranicznicy mają jakieś ekstrakty danych z linii lotniczych. Ale jeśli wiza jest przyznawana tak jak Polakom przy wjeździe do Brazylii czy UAE (podaję te kraje jako przykłady do takiego a nie innego procesu wizowego, a nie że o nie w szczególności mi chodzi), czyli pieczątka do paszportu na lotnisku bez żadnych wczesniejszych przygotowań, to jak te bilety powrotne są weryfikowane?
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image


Ostatnio edytowany przez rw30 02 Lut 2020 23:34, edytowano w sumie 3 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 02 Lut 2020 23:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 655
Loty: 290
Kilometry: 723 470
niebieski
Tak jak już napisano , w UAE nie trzeba żadnego biletu powrotnego , mi kiedyś pracownik immigration zarejestrował paszport w systemie DXB smart gate ( na DWC też to działa ) i za pare ostatnich pobytów nie mam już nawet pieczątek ani kontaktu z czlowiekiem przy wjezdzie czy wyjezdzie , wszystko dzieje się na automatycznych bramkach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 03 Lut 2020 10:05 

Rejestracja: 15 Sie 2015
Posty: 100
Loty: 49
Kilometry: 91 525
Ja już kupiłem powrotny.
Myślę, że jest tak jak piszecie nie ma obowiązku posiadania powrotnego, ale zapewne w razie problemów będzie on atutem. A problemy zapewne się nie wydarzą ale jednak mogą się wydarzyć zawsze i to takie których się nie spodziewamy.

Ja miałem raz sytuację, kiedy posiadanie powrotnego było atutem. Opiszę o tym szerzej w mojej niedokończonej relacji, a teraz w skrócie. Podróżowałem z rodziną z Bali do Singapuru. Miałem w bagażu rejestrowanym scyzoryk, który został znaleziony a ja trafiłem na policję. Okazało się, że scyzoryk to rzecz zakazana w Singapurze (niestety to przeoczyłem). Policja poprosiłam mnie o wydruk biletu powrotnego do Polski. Policjant tylko rzucił okiem i raczej nie weryfikował tego czy faktycznie mam taki bilet. Chodzi o to, że ja byłem wiarygodny, bo żona, małe dzieci, bilet powrotny. Więc policjanci mnie spisali, ostrzegli że następnym razem będę aresztowany, zabrali scyzoryk i puścili.

Przede mną było 2 chyba Pakistańczyków. Z nimi nie rozmawiali grzecznie tak jak ze mną. Gdybym wtedy nie miał biletu powrotnego pewnie też by mnie puścili, ale zapewne zadali by kilka pytań więcej. Gdybym jednak miał podrobiony bilet powrotny to kto wie jakie czerwone lampki by im się zapaliły.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 03 Lut 2020 10:17 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22437
Z Timatic (strona do sprawdzenia wymagań paszportowych)

Cytuj:
- Visitors not holding return/onward tickets -For details, click here- could be refused entry.


Obowiązek jest, i jak się trafi służbista w check inie, to nawet nie polecisz.
Góra
 Profil Relacje PM off
becek uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 07 Lut 2020 21:10 

Rejestracja: 27 Sty 2018
Posty: 242
Zbanowany
Dziwie sie ze na tym forum nikt nie mial przypadku gdzie podczas odprawy na lotnisku wylotowym nie zapytano sie go o bilet powrotny albo wylotowy z kraju do ktorego lecimy a tym bardziej na granicy odwiedzanego kraju.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group