Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Wrz 2018 21:31 

Rejestracja: 24 Sty 2016
Posty: 39
Hej,

zakupiłem dzisiaj bilet na trasie WAW-YYZ przez Gotogate, bilety wystawiane przez LH na codeshare Air Canada. Podczas procesu bookowania na GoToGate miałem zaznaczony bagaż 23kg (screen w załączniku). Podczas procesu rezerwacji nie otrzymałem nigdzie możliwości dokupienia bagaży czy jasnej informacji o tym, że jest to taryfa light.

Oczywiśce po weryfikacji bookingu na stronach LH/AC widnieje informacja o jedynie bagażu podręcznym 8kg.

Czy w takiej sytuacji jest coś do ugrania czy jedynie zaciśnięcie zebów i zakup bagażu we własnym zakresie?

Załączniki:
Komentarz do pliku: Screen
Untitled.png
Untitled.png [ 226.57 KiB | Obejrzany 8243 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
#2 PostWysłany: 01 Wrz 2018 22:31 

Rejestracja: 10 Sie 2017
Posty: 458
Cześć,

Moim zdaniem szanse są nikłe na ugranie czegokolwiek, ale błąd leży po stronie systemu rezerwacji G2G - z pewnością musisz złożyć oficjalną reklamację - z góry mówię, że na 90% wymigają się, że obrazki są jedynie dla orientacji, a wiążące prawnie warunki są zawarte w opisie taryfy - którę to gdzieś tam małym druczkiem były zlinkowane... Ale walcz - powinno się ukrócić tego typu praktyki!
_________________
The Fire, baby. It'll burn us both. It'll kill us both. There's no place in this world for our kind of fire. My warrior woman. My Valkyrie. You'll always be mine. Always... and never.
Góra
 Profil Relacje PM off
ryba1992 uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 01 Wrz 2018 22:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
To jest problem wielu OTA, ze nie ma teraz opcji dokupienia bagazu lub wyboru taryfy z bagazem. Ich systemy nie sa przystosowane do nowych tatyf. Nawet na Expedii nie widzialam opcji wyboru taryfy, byla tylko najnizsza cena i tyle.

Pisz reklamacje.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
ryba1992 uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 02 Wrz 2018 00:56 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6251
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Pisz reklamacje bo to częsty przypadek w g2g/kiwi. P.S 29 zł kasują za wybrnie kosher meal ? 8-)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
ryba1992 lubi ten post.
ryba1992 uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 02 Wrz 2018 11:30 

Rejestracja: 24 Sty 2016
Posty: 39
Dzięki za informację, reklamacja już poszła, myślicie, że jest szansa, że się nie wymigają?

Koszerny posiłek to nic, za informacje o wyrobieniu eTA (albo wsparcie, nie wczytywałem się) życzą sobię 149 od pasażera :?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 03 Wrz 2018 13:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2012
Posty: 682
Loty: 124
Kilometry: 207 564
niebieski
to i tak dobrze że się zorientowałeś przed, wielokrotnie widziałem pasażerów którzy dopiero na lotnisku się dowiadywali o braku bagażu

dodam jeszcze że jakoś szczególnie w przypadku go2gate zdarza się iż pasażer na potwierdzeniu od nich ma bagaż ale później wychodzi że w rezerwacji brak :cry:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ryba1992 lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 03 Wrz 2018 16:12 

Rejestracja: 24 Sty 2016
Posty: 39
Wiesz, na szczęście jestem z tych, ktorzy wszystko sprawdzają kilkanaście razy, swoje też latam stąd na pewno rzeczy jestem uczulony i niestety czuje się tutaj troszkę oszukany przez G2G :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 03 Wrz 2018 21:36 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2275
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@ryba1992: jeśli masz screeny i płaciłeś kartą to postrasz ich ChargeBackiem - otrzymałeś produkt inny niż zamówiony.
Góra
 Profil Relacje PM off
ryba1992 uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 03 Wrz 2018 21:51 

Rejestracja: 24 Sty 2016
Posty: 39
Myślałem o tym, niestety wyszedł ze mnie typowy krakus i zapłaciłem dotpayem bezpośrednio z konta :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 03 Wrz 2018 23:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
to nauczka na przyszłość - przy takich kwotach to własnie płaci się kredytową, żeby w razie czego miec furtkę na chargeback. A najlepiej taką która dodatkowo pozwala zwrót kosztów w przypadku rezygnacji z podrózy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 12 Wrz 2018 02:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
ryba1992 napisał(a):
Myślałem o tym, niestety wyszedł ze mnie typowy krakus i zapłaciłem dotpayem bezpośrednio z konta :(

Ze krakowianie nie placa karta kredytowa? Dlaczego niby?
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 27 Wrz 2018 11:05 

Rejestracja: 24 Sty 2016
Posty: 39
No i wywalczone:
"Dear Sir

As per your email, we understand your concern and we apologize for the inconvenience you have faced. I have visit our website and looked at the same journey as you have booked. I agree with you that the information about the baggage is very unclear. The reason you did not get the offer to add baggage to your journey is because we cannot add baggage to this booking with these airlines.
So if you call the airline and add one baggage for each traveler and then send us the receipts. We will then make a refund of the amount you paid to the airline for adding one piece of baggage per person to your booking."

Polecam robić screeny przy rejestracji G2G i dochodzić swojego :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: igiko oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group