Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 26 Gru 2019 15:38 

Rejestracja: 26 Gru 2019
Posty: 8
Pozdrawiam forumowiczów.
Na przełomie stycznia i lutego lecimy z żoną na krótki rejs po Karaibach, impreza zaczyna się w Miami.
W związku z tym że jest to nasz pierwszy wyjazd do USA, mam do Państwa parę pytań związanych z przesiadkami.
1. Wylot z Wrocławia mamy o 13.00 w Monachium lądujemy 14.10,
a lot do EWR mamy o 15.45, na przesiadkę mamy 95 minut - czy to nie za krótko ?
2. W EWR lądujemy o 19.05 a następny lot do Miami mamy o 20.59, i też obawiam się, że to mało czasu, czytam różne posty i nie wiem czy w EWR idziemy na transfer i tam przechodzimy kontrolę paszportową ? Z informacji które otrzymałem to wiem że lądujemy na terminalu B a lot do MIA jest z terminalu C, z mapy wynika że to jakieś 2-3 minuty kolejką, ale gdzie ona jest ?
3. W MIA lądujemy 00.11 i teraz nie wiem czy da się tam przekimać do rana na terminalu, czy szukać jakiś hotel. Checkin na statek mamy dopiero od 13.00
4. Jakaś może podpowiedź z waszej strony jak sprawnie przedostać się z lotniska na terminal wycieczkowców.
5. W locie powrotnym mamy w Monachium tylko 55 minut na przesiadkę na lot do Wrocławia.

Wszystko kupione przez gotogate, w sumie dostałem dwa kody rezerwacji na United i Lufthansa, ale wpisując w Lufthansie kod rezerwacji pokazuje całą trasę Wrocław-Miami i podobnie jest na stronie United posługując się ich kodem rezerwacji.

Proszę o zrozumienie, troszkę już latamy i mieliśmy już różne przesiadki w Amsterdamie, Katarze i Abu Zabi ale nie były one nigdy tak krótkie, a z tego co zauważyłem to często przy bramkach z których loty były do USA zawsze była jakaś większa kołomyja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
All inclusive na Fuerteventurze: tygodniowy wypoczynek z Warszawy za 2760 PLN All inclusive na Fuerteventurze: tygodniowy wypoczynek z Warszawy za 2760 PLN
Na ferie i nie tylko: loty British Airways do Kuala Lumpur z Warszawy za 2581 PLN Na ferie i nie tylko: loty British Airways do Kuala Lumpur z Warszawy za 2581 PLN
#2 PostWysłany: 26 Gru 2019 15:40 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3370
złoty
Wg mnie nie masz szans na przesiadke w Nowym Jorku.

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 26 Gru 2019 15:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5660
HON fly4free
1. Jak dla mnie to nawet za długo.
2. Zależy od kolejki do immigration, o tej porze jak zlatuje się cała Europa to nie wróżę sukcesu.
5. W sam raz na spokojną przesiadkę,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 26 Gru 2019 17:23 

Rejestracja: 26 Gru 2019
Posty: 8
Jeśli nie zdążymy w Nowym Yorku to bilet nam przepadnie, czy United przebookuje nam bilet na następny lot ? W razie czego gdzie sie mamy udać. Nie ukrywam i wstyd sie przyznać ale nasz angielski jest bardzo ubogi.I jak ogółem wyglada odprawa w USA na tej nowej zgodzie na wjazd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 26 Gru 2019 17:27 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3370
złoty
Bedziesz musial odebrać bagaż i udać sie do immigration. Nie chce was straszy ale kiepsko to wygląda i bez biegu i przepychania sie w kolejkach raczej sie nie obedzie. Macie bagaz rejestrowany?

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 26 Gru 2019 17:38 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2913
złoty
Jeśli macie wszystko na jednym bilecie to was przesadzą na kolejny lot.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 26 Gru 2019 18:12 

Rejestracja: 26 Gru 2019
Posty: 8
Mamy bilety kupione bez bagażu rejestrowanego, ale w planie miałem dodać jedna walizkę 23 kilo, teraz już zwątpiłem. Cały lot kupowałem w całości, tylko tyle ze dostałem dwa kody z United i Lufthansa, ale tak jak już pisałem wyżej jeśli sprawdzam rejestracje w systemie United to widzę przelot z Wrocławia do Miami i identycznie jest na stronie Lufthansa.com wiec rozumiem ze to jedna rezerwacja i wszystko będzie na jednej rezerwacji. Troszkę zaczynam się obawiać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 26 Gru 2019 18:31 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3370
złoty
Sprawdz o ktorej jest kolejny lot tego przewoznika.

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 26 Gru 2019 18:51 

Rejestracja: 26 Gru 2019
Posty: 8
brzemia ,
Następny o 7 rano


Ostatnio edytowany przez Abcn, 26 Gru 2019 19:19, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 26 Gru 2019 18:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5660
HON fly4free
I na ten was przebukują (o ile oczywiście będą jeszcze wolne fotele) jeśli się nie wyrobicie z formalnościami na EWR.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 26 Gru 2019 18:57 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3370
złoty
Przygotuj sie psychicznie ze mozesz sie nie wyrobic. Jak wam sie uda i biegiem przejdziecie procedury to bedzie fajnie. Ale w razie czego przygotuj sie na nocke na lotnisku lub na miescie.

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 26 Gru 2019 19:41 

Rejestracja: 26 Gru 2019
Posty: 8
Masakra, przesiadaliśmy się w różnych dużych portach lotniczych, ale nigdy nie było z tym problemu.
Jak nie zdążymy się przesiąść to gdzie mamy iść przebookowac bilety ? Nigdy tego nie robiłem, czy od linii możemy liczyć na jakiś voucher na posiłek czy to już w swoim zakresie?.
Co do noclegu to rozumiem ze w strefie tranzytowej ? Czy w ogólnej, tej na którą mają wstęp wszyscy ?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 26 Gru 2019 20:46, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 26 Gru 2019 19:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5660
HON fly4free
Jak was przebookują na rano to możecie ze sobą zrobić co chcecie, nikt wam nie każe siedzieć w strefie tranzytowej albo ogólnodostępnej i w ogóle nikt wam nie każe być na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 26 Gru 2019 19:56 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2913
złoty
W USA musisz przejść standardową kontrolę imigracyjną.
O ile nie zdążycie na wasz samolot, to możecie sobie nawet pojechać na kolację na Manhattan i tam spać.
O ile wasz wcześniejszy samolot będzie miał opóźnienie, to linia lotnicza powinna wam zapłacić za hotel i jedzenie a nawet wypłacić odszkodowanie. Jeśli nie z ich winy nie zdążycie przejść przez kontrolę i odbiór bagażu, to pewnie tylko zmienią lot.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 26 Gru 2019 19:58 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3370
złoty
Problemem jest procedura emigracyjna. Na wiekszosci lotnisk 2h to czas realny na przesiadkę. Nie dotyczy to lotów DO Usa.
Ostatnio 2h czekalem w kolejce do rozmowy, do tego dochodzą dlugie korytarze ktore trzeba przejsc no i min 30min przed odlotem zamykaja bramki.

Z rejestrowany raczej bez szans, z podręcznym znając jezyk i prosząc innych o przepuszczenie w kolejce jest szansa sie wyrobic.

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 26 Gru 2019 21:06 

Rejestracja: 26 Gru 2019
Posty: 8
Nasz angielski to Kali pic klinikach ale jakoś sobie radzimy i po świecie jeździmy. Nie wiem jak to tam będzie, czy mamy sobie przygotować dokumenty związane z rejsem żeby im pokazać, wiem ze to gość w biurze imigracyjnym decyduje czy nas wpuszcza czy nie. Czy jeżeli jedziemy razem z żona to rozmowa jest z każdym z nas osobna, czy poproszą nas razem ?
Czyli jednak nastawiam się psychicznie na problemy w EWR, jednak gdzie przebookowac te bilety, czy jak nie zdążymy to nie jest tak ze przepadł nam lot, w końcu nie musi oich obchodzić ze procedura emigracyjna nam się przedłużyła :)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 27 Gru 2019 00:48, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 26 Gru 2019 21:10 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3370
złoty
Problemem nie jest sama rozmowa tylko czas oczekiwania na nią.

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 26 Gru 2019 22:26 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2913
złoty
Rozmowę możecie przejść razem. O ile to wasz pierwszy lot do USA, nie macie wizy i lecicie na ESTA, to powinniście mieć przy sobie, na wszelki wypadek, wydruk biletu powrotnego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 02 Sty 2020 12:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Najkrócej udało mi się przejść całą procedurę na EWR w mniej niż 15 min, zaś najdłużej ok 3h. Generalnie trzeba liczyć 60-120 min za standard. Wszystko zależy od tego ile samolotów wyląduje w czasie waszego przylotu. Raczej spodziewaj się emocji. Jeśli Wam się nie uda, od razu ostrzegam, że obsługa w United jest dość słabo pomocna.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 18 Sty 2020 19:16 

Rejestracja: 26 Gru 2019
Posty: 8
Witam. Pozwolę sobie odświeżyć temat i dopytać. Dziś usłyszałem, że w pierwszym porcie lotniczym w USA (w naszym przypadku EWR) muszę odebrać lub wskazać swój bagaż rejestrowany w celu kontroli), myślałem że odbywa się to tak ja na innych lotniskach. Lecąc np do Singapuru z Berlina, mieliśmy przesiadkę w Belgradzi, Abu Dhabi, i przechodziliśmy kontrolę bezpieczeństwa w Abu Dhabi, to jednak Bagaż nadałem w TXL i odebrałem dopiero w Singapurze. Więc proszę w miarę możliwości o szczegółowe wyjaśnienie jak to wygląda w USA. Z góry dziękuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group