Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 14 Sty 2020 21:19 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Witam,

13 lutego ląduję na tym lotnisku, planowo o 15:20, terminal B. Kupiłem (a raczej dostałem za darmo bilety z free seats sale megabus.com), BOS-NY, ostatnie połączenie o 17:30.

Pytania mam:
1) jakie szanse, na przejście emigracyjnych i dotarcie o czasie, czy lotnisko jest mocno obłożone?
2) połączenie SL1 - czy faktycznie jest za darmo, gdzie się udać?
3) czy ktoś zaproponuje jakąś opcję, jeśli bym nie zdążył? Gdzie ustawić się "na stopa", ewentualnie może ktoś przerabiał inne opcje dojazdu? Muszę w ten dzień dostać się do NY, mam już wykupione noclegi.

Dzięki, będę wdzięczny.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#2 PostWysłany: 14 Sty 2020 22:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 240
Proponuję zakup biletu lotniczego ok.260PLN linia jetBlue BOS 21:30 - 22:47 LGA
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 14 Sty 2020 22:53 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Wiem, widziałem bilety, natomiast jestem fanem oszczędności, liczę że się uda, stąd dopytuję :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 14 Sty 2020 23:06 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 995
srebrny
Kothson napisał(a):
2) połączenie SL1 - czy faktycznie jest za darmo, gdzie się udać?
Autobus z lotniska jest za darmo. Na lotnisko jest płatny. Dotyczy to nie tylko linii SL1, ale też Logan Express (choć w twoim przypadku nie będzie on dobrym wyborem).

Kothson napisał(a):
3) czy ktoś zaproponuje jakąś opcję, jeśli bym nie zdążył?
O 18.30 lub 20.30 masz autobus z dworca południowego (czyli to samo miejsce co megabus) do NYC za 16$. W drugim przypadku przyjazd już po północy, ale zawsze to trzy godziny zapasu.Przewoźnik nazywa się PeterPan, bilety kupisz także online - https://peterpanbus.com/
Załącznik:
bus.png
bus.png [ 48.3 KiB | Obejrzany 1880 razy ]

Jest też https://www.greyhound.com/en/ od 13$

Załączniki:
bus2.png
bus2.png [ 89.28 KiB | Obejrzany 1873 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 15 Sty 2020 08:53 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Dziękuję! Nie mam więcej pytań :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 15 Sty 2020 14:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
adam1987 napisał(a):
Autobus z lotniska jest za darmo. Na lotnisko jest płatny. Dotyczy to nie tylko linii SL1, ale też Logan Express (choć w twoim przypadku nie będzie on dobrym wyborem).


SL1 jest darmowy także jadąc na lotnisko jeśli przesiadasz się z czerwonej linii metra.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 15 Sty 2020 15:09 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 995
srebrny
Owszem, ale z tego co mi wiadomo, to czerwona linia metra nie jest darmowa, więc taka podróż będzie płatna. Problem jest chyba z systemem komunikacji miejskiej w Bostonie w ramach, którego nie można się przesiadać między wszystkimi środkami transportu na jednym bilecie. Jednym z takich wyjątków jest właśnie linia S1, choć jak sam zauważyłeś od tego wyjątku jest wyjątek w postaci czerwonej linii metra. :lol: Przy czym nie mam pewności czy jest to możliwe na bilecie jednorazowym (cash fare).
Na tej zasadzie mamy jeszcze jedną drogę dojazdu na lotnisko. Wsiadamy w metro (jeśli nie jest to linia niebieska, to musimy się do niej przesiąść - jest to bezpłatne) i jedziemy do stacji Airport na niebieskiej linii. Tam znajdziemy bezpłatny autobus lotniskowy, krążący po między parkingami i terminalami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 15 Sty 2020 15:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Jest to możliwe. Byliśmy w Bostonie 3 stycznia i przesiadaliśmy się z czerwonej (na jednorazowym bilecie) na SL1 wracając na lotnisko :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 22 Lut 2020 23:27 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Terminal B, gate B3, wygodne siedzenia, ładowanie przy każdym z nich, po drodze poidełka. Security trochę jakby strajk włoski, ale w USA jesteśmy przecież.Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 23 Lut 2020 22:33 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 411
monroe napisał(a):
Jest to możliwe. Byliśmy w Bostonie 3 stycznia i przesiadaliśmy się z czerwonej (na jednorazowym bilecie) na SL1 wracając na lotnisko :)

Mnie pani wpuściła do metra darmowo jak spytałem o autobus na lotnisko. Autobus oczywiście darmowy.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 23 Lut 2020 23:52, edytowano w sumie 1 raz
[/quote]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group