Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 69 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 02 Wrz 2019 06:34 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
Jest otwarte Wifi w restauracji, wiec nie ma żadnego problemu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
#42 PostWysłany: 02 Wrz 2019 09:49 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
No i miejscowa SIM z internetem kosztuje śmieszne pieniądze. Mieliśmy SIM Celcom (najlepszy zasięg na zadupiach), miesięczny pakiet 5 GB kosztował 30 RM. Inne sieci mają porównywalne ceny. Można wtedy łapać Graba do woli :)
Szczerze mówiąc po ponad miesięcznym jeżdżeniu po Malezji dochodzę do wniosku, że warto mieć mobilny net chociażby ze względu na samego Graba. Jest super wygodny i tani (dojazdy z lotnisk z reguły kosztowały mniej niż połowę tego, co wcześniej taksówki), skutecznie załatwia sprawę nieuczciwych taksiarzy, bo cena jest z góry ustalona.
Góra
 Profil Relacje PM off
Mikolaj2206 lubi ten post.
Mikolaj2206 uważa post za pomocny.
 
      
#43 PostWysłany: 02 Wrz 2019 10:10 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 646
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
@meczko wiesz może czy na lotnisku w Kuching kupię kartę po 20:30? Jeśli to czy może gdzieś na mieście o tej godzinie?
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 02 Wrz 2019 10:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1129
Loty: 208
Kilometry: 364 960
platynowy
Na lotnisku jest wifi, nie musisz tam kupować, mogą być kolejki, złap Graba i kup na mieście, np., w każdym 7eleven, więc o tej godzinie nie będziesz miał problemu z kupnem.
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Mikolaj2206 uważa post za pomocny.
 
      
#45 PostWysłany: 02 Wrz 2019 12:52 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
Ja zrobiłem tak, jak pisze @wasil10 - na lotnisku w Kuching złapałem Graba przez wi-fi, pojechaliśmy do hotelu, a SIM kupiłem sobie w sklepie pod hotelem na drugi dzień po śniadaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 25 Wrz 2019 19:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3075
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
No dobra, skoro ląduje w BKI i planuje trzymać się raczej Sabah, to czy mając dwa tygodnie jest sens polecieć RT na 2-3 noce do Kuching a dokładniej Parku Bako ?
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 25 Wrz 2019 20:57 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
Jest
Góra
 Profil Relacje PM off
marcino123 uważa post za pomocny.
 
      
#48 PostWysłany: 25 Wrz 2019 21:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1129
Loty: 208
Kilometry: 364 960
platynowy
Potwierdzam, jest sens. Zależy jeszcze od promocji AK i cen biletów. Może jednak zamiast RT, to spróbujcie polecieć tam na koniec wycieczki i wylecieć z Kuching do miasta, z którego macie powrót do PL? Chyba, że macie już kupione bilety z BKI
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off
marcino123 uważa post za pomocny.
 
      
#49 PostWysłany: 26 Wrz 2019 00:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Cze 2013
Posty: 91
Loty: 86
Kilometry: 176 838
marcino123 napisał(a):
No dobra, skoro ląduje w BKI i planuje trzymać się raczej Sabah, to czy mając dwa tygodnie jest sens polecieć RT na 2-3 noce do Kuching a dokładniej Parku Bako ?

Bako zdecydowanie polecam. Nie wiem na ile to nasze szczęście, a na ile normalna sytuacja - nosacze były wszędzie. Jak tylko wysiedliśmy z łódki jeden dosłownie prawie na nas wskoczył. Jeśli lubisz trekking to w Sarwaku chyba nie ma lepszego miejsca na to. Na pierwszej ścieżce spotkaliśmy nosacze, na drugiej langury. Do tego co chwila jakieś makaki. Polecam też nocny spacer po dżungli, przewodnik pokazał nam to czego sami byśmy nie zobaczyli, od groma węży, pająków, był też żółw, sowa i dziki kot. No i noc w tych domkach na miejscu, dziewczyny ledwo spaly przez to co widziały.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
marcino123 uważa post za pomocny.
 
      
#50 PostWysłany: 26 Wrz 2019 00:21 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
@marcino123 leć na 3 noce - w tym jedna w Bako (nam się nie udało załatwić i strasznie żałujemy). Z Kuching może się jeszcze trafić wycieczka na kwitnącą raflezję. Jeśli nie, to można pojechać na wybrzeże na delfiny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
marcino123 uważa post za pomocny.
 
      
#51 PostWysłany: 26 Wrz 2019 10:54 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 356
srebrny
Ja będę w poprzek powyższych opnii :D i powiem, że to nie ma sensu. Bako jest wspaniałym miejscem i zawsze wszystkim je polecałem jak miejsce nr 1 w Sarawaku. Jednak jeśli Twoim celem jest Sabah, tam lecisz i do tego masz niezbyt dużo czasu - ledwie 2 tygodnie - to czy jest sens dorzucać coś spoza tej prowincji? Wyznaczanie dodatkowego i odległego celu zawsze generuje stratę czasu na dojazdy/doloty. To duża strata jak ma się mało czasu. Pytanie podstawowe - czy w Sabah jest na tyle intersujących miejsc by wypełnić te 2 tygodnie? Oczywiście odpowiedź jest na tak. Z powodzeniem zaprogramujesz cały czas. Wybierając opcję z Bako musisz coś skreślić w Sabah, a dodatkowo zrezygnować z przynajmniej jednego sumarycznego dnia, który wypełni Ci lotnisko i samoloty plus dojazdy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 26 Wrz 2019 16:33 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
bez przesady, lot z BKI do KCH to ok. 90min lotu, do tego lot jest praktycznie co godzinę. Jak lecisz z Waw do SZZ też rezerwujesz na to cały dzień?
Czy dwa tygodnie w Sabah to dużo czy mało zależy od osobistych preferencji, zapewne w Radomiu i okolicach również można tyle czasu atrakcyjnie spędzić co nie znaczy, że nie warto wyskoczyć na kilka dni poza woj. mazowieckie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 26 Wrz 2019 20:24 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 356
srebrny
"...bez przesady, lot z BKI do KCH to ok. 90min lotu, do tego lot jest praktycznie co godzinę. Jak lecisz z Waw do SZZ też rezerwujesz na to cały dzień?"
Lot jest krotki, ale jak doliczysz parę minut na pakowanie gratów, przejazd na lotnisko, godzina dwie na lotnisku, potem trochę czas po przylocie, przejazd z lotniska - wychodzi 6-7 godzin. Napisałem o "...jednym sumarycznym dniu" mając na mysli zsumowanie obu przelotów. To tyle tytułem wyjaśnienia. :D
A kwestia czy warto tak organizować czas wyjazdu i miejsca do odwiedzenia to kwestia otwarta. Co kto lubi. Ja raczej staram się unikać takich pokus by rozbudować pomysł wyjazdu o poboczne wątki i skupić się na celu podróży. Wiem, że zawsze pojawia się pokusa zobaczenia czegoś dodatkowego, ale moim zdanie to najczęściej nie jest dobrym rozwiązaniem. Ale - podkreślam - co kto lubi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 27 Wrz 2019 00:04 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
Nosacze w Bako siedzą na stałe w pobliżu centrali parku, więc ich zobaczenie jest raczej pewne. Ale tak samo pewne jest, jeżeli planujecie w Sabah wycieczki łódką po rzece Kinabatangan, bo one siedzą bezpośrednio nad rzeką.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 27 Wrz 2019 11:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3075
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
Dzięki za Wasze opinie i wskazówki, ostatecznie dokupiłem krajówkę AirAsia do Kuching.
@jaszon zniszczyłeś mi życie pisząc o "ledwie 2 tygodniach", nigdy nie byłem nigdzie na dłużej ;) Urlop to intensywny zapierdziel, a potem się odpoczywa ;)
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#56 PostWysłany: 27 Wrz 2019 22:45 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 356
srebrny
@Urlop to intensywny zapierdziel, a potem się odpoczywa
Nie inaczej, już dawno to zauważyłem :D
Pozdrów nosacze w Bako. To piękne miejsce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 06 Gru 2019 14:04 

Rejestracja: 12 Cze 2018
Posty: 51
Hej wszystkim szukam inspiracji na odwiedzenie Borneo. Jestem w dłuższej podróży po Azji i 7 stycznia z Kuala Lumpur mam możliwość lotu na Borneo, a dokładnie do Sandakan. Niestety całkowicie odrzucam zachód wyspy czyli Sarawak, ze względu na koszty biletów. Ile dni spędzić w okolicach Sandakan, jak to zaplanować, co tam zobaczyć, cały wyjazd jest budżetowy więc nie przewidujemy drogich wycieczek organizowanych. Na Borneo chcemy jechać głównie dla zobaczenia nosaczy w parku w Sandakanie jednak nie opłaca nam się lecieć tam tylko na 2-3 dni więc chcielibyśmy coś jeszcze zaplanować. Tylko co? Lubimy trelingi, polezec na plaży też ale nie za długo. Na Borneo chcemy lecieć po miesięcznym pobycie w Indonezji (Bali, Lombok Gili, Nusa). Pozdrawiam serdecznie i czekam na pomocne informacje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 07 Lut 2020 14:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3075
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
No dobra, w Bako mnie nie chcą - ciągle niedostępne są "moje" terminy więc pytanie czy dojeżdżanie z Kuching przez np. 2 kolejne dni rano (grab/bus jakiś chyba jest) ma sens ?
Nie stracę za dużo czasu na transfery, żeby coś zobaczyć w samym Parku ?
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 07 Lut 2020 17:22 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
My z tego powodu ograniczyliśmy wizytę do 1 dnia. Jeśli nic się nie zmieniło w kwestii dotarcia i dalej najpierw się dojeżdża autobusem a potem przesiada na łódkę, to pamiętam, że płaciło się po prostu za kilkuosobową łódkę a nie cenę od osoby. Jeśli nie ma akurat innych chętnych, to albo czekasz aż się zjawią i dzielisz koszty albo płacisz więcej, żeby być szybciej na miejscu. Pytanie co najbardziej cię interesuje w Bako i jakie jeszcze miejsca planujesz na Borneo?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 08 Lut 2020 00:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 321
Loty: 229
Kilometry: 561 958
niebieski
Jak chciałem jechać do Bako to też nie mieli wolnych noclegów, a sprawdzałem przez 3 miesiące. W końcu byłem tylko 1 dzień, i moim zdaniem to starczy jeśli nie możesz tam zostać na noc. 2 dzień za dnia pewnie będzie podobny, ja osobiście bym nie jechał drugi raz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 69 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group