Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Lut 2015 05:30 

Rejestracja: 16 Lut 2015
Posty: 6
Jak wiadomo,turystyka indywidualna w malezji jest bardziej skomplikowana niz w innych panstwach regionu. Wyglada na to , ze panstwo trzyma swoja lape na wszystkich aspektach turystyki. Podaje bardzo ciekawy link , ktory pomoze w wyprawie nad rzeke kinabatangan i dzungle ja otaczajaca z pominieciem agencji podrozy i ich chorych cen ze wycieczki typu 3D2N :)
Wyprawe zaczynamy z sandakan do ktorego docieramy albo autobusem z KK (6 h, 60 rm) lub samolotem ( 40 min , 90rm).
Oto link :
https://pleasenotanothertravelblog.word ... the-cheap/

Miejsce jest niesamowite , widzialem dziko zyjace slonie,orangutany ,probiscusy,makaki,krokodyle cala mase ptactwa w tym oczywiscie hornbills.
Jak ktos bedzie sie wybieral niech do mnie pisze,podam namiar na kwatere w Sukau.


Ostatnio edytowany przez suszek, 13 Paź 2015 13:17, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
#2 PostWysłany: 19 Lut 2015 18:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Paź 2012
Posty: 28
Loty: 153
Kilometry: 404 725
Polecam również okolice Sukau ;) Najlepiej lecieć od razu do Sandakanu i publicznym transportem do Sukau. Jakby ktoś chciał mam kontakt do sympatycznego człowieka, u którego można mieszkać w domu nad samą rzeką. Wspaniała rodzina i niezapomniane wrażenia - najlepszy punkt podróży po Azji ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 25 Wrz 2015 21:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
Wybieramy się w te okolice w lutym, jaka jest wtedy pogoda i czy więcej czasu poświęcić na k.k czy sandakan ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 25 Wrz 2015 21:29 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
KK szalu nie robi. Ja ze swojej strony polecam Kuching.

Bede na Borneo w styczniu z 10-letnim synem. jest wielkim milosnikiem zwierzat. Bedziemy tylko 5 dni. Jak najlepiej wykorzystac te 5 dni tak aby zobaczyc jak najwiecej dzikich zwierzat? Dzieciak przyzwyczajony jest do podrozniczego zycia wiec trip moze byc intensywny. Co polecacie?
Chcialem Kuching i Bako Park ale pozniej szkoda czasu aby sie przenosic. Moze od razu z KUL do Sandakan ?


Ostatnio edytowany przez marcino123, 25 Wrz 2019 19:36, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 26 Wrz 2015 18:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
Można coś więcej o Kuching, też go biorę pod uwagę, ale czy da się tam też nurkować choćby z fajką ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 26 Wrz 2015 19:32 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Nurkowalem na KK . Poplynalem na 3 wyspy w dni i poplywalem. Kuching to przede wszystkim Bako park oraz calkiem sympatyczne miasto.

polecam hotel Abell Hotel

czysty,mily ,w centrum Kuching . trafilem cene 70zl/doba bez sniadania.Super.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 07 Paź 2015 12:27 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Promocja na maswings na loty miri-mulu po 88 za jedna strone. taniej nigdy nie widzialem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 12 Paź 2015 21:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
zrezygnowałem z Kuching ze wzg. na opady w styczniu, liczę, że w K.K. będzie lepsza pogoda, jakie są ceny za wycieczki z nurkowaniem na wysepkach w K.K. i czy można wybrać sie tam na trip po dżungli ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 13 Paź 2015 12:07 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Teraz na dzungle wybralem Sandakan. praktycznie obok miasta zaczyna sie dzungla. Lece z synem. Bedziemy plywac lodzia 2-3 dni i podziwiac dzikie zwierzeta . Niby gwarancja ze zobaczymy slonie,krokodyle,malpy itp.

KK dupy nie urywa. Moze pomysl o sandakan jak wywaliles Kuchging?

Kolo KK masz 3 lub 4 wyspy na ktore wycieczka kosztuje 100-120 zl z posilkiem.

Jednak idziesz sam do portu i kupujesz bilet RT za 30zl (o ile dobrze pamietam) .

Ogolnie ceny wycieczek zorganizowanych to kosmos. Musisz kombinowac na wlasna reke
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 13 Paź 2015 22:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
dzięki za info, czy w porcie dostanę maskę z fajką na łódce, czy trzeba zabrać swoją, co do Sandakanu się jeszcze zastanawiam, nie kupiłem jeszcze lotu powrotnego do KUL, żeby mieć wybór lotnisk, ale czy tam da się załatwić coś taniego w dżunglę czy tylko z biurem ?, bo jak są problemy to może mała wycieczka pod szczyt Kinabalu ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 13 Paź 2015 22:25 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Na kazdej lodce sa maski i fajki.Pamietam ze bilet ,wejscie na wyspy i obiad kosztowaly mnie okolo 50zl. Tak zrobilem 3 wyspy w 3 dni.

Sandakan -jade do wujka. poszukaj w google "Uncle Tan"
Jest cennik-do przyjecia.Ludzie chwala.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 15 Lis 2015 16:06 

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 197
Loty: 63
Kilometry: 183 326
Kian przeczytałem twoje posty odnośnie Borneo i szukam ciekawego miejsca na kika dni. W Malezji jestem na przełomie lutego i marca. Nigdy nie byłem w Malezji z tego co czytałem Ty byłeś na Sandakan i Kuching co polecasz? dzięki z góry za odpowiedź

PS dla zainteresowanych dziś ostatni dzień promocji Air Asia może komuś przyda się ta informacja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 13 Gru 2015 20:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Kian napisał(a):
Promocja na maswings na loty miri-mulu po 88 za jedna strone. taniej nigdy nie widzialem

Cena sie utrzymuja - obecnie 81PLN. Kusi mnie 3 dni w jaskiniach Mulu i parku narodowym.
Ktos byl? Jakies wrazenia/doswiadczenia?
Czy jest cos ciekawego do robienia w Miri? Czytalem rozne opinie o tym najstarszym osrodku wydobywczym ropy w Malezji.
Jesli nie Miri/Mulu to byc moze skusze sie na Kuching...
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 13 Gru 2015 22:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
Zależy kiedy jedziesz, ja chciałem też zahaczyć o Kuching w końcu stycznia ale tam wtedy w miesiąc spada tyle deszczu co w Wawie przez 2 lata,
na dżungle w Sandakanie mam za mało czasu, więc zostaję w K.K i spróbuję zwiedzić P.N K.Kinabalu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 13 Gru 2015 22:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
2-ga polowa stycznia. Z tego co widze jesli chodzi o deszcz to srednio 15-20 razy na ostatnie 30 lat w grudniu padal deszcz w Miri. W Mulu pewnie podobnie. Ale na pocieszenie jest to, ze styczniu/lutym juz sie pogoda poprawia i daje taka "zwykla" srednia. Podobno tez nie pada caly dzien tylko intensywnie przez kilka godzin. Tak bynajmnie znalazlem w serwisach pogodowych. Niemniej to moze udaremnic plany spania w dzungli (jeden z elementow wycieczki).
Ostatecznie jesli nie dopne tego, albo sie rozmysle z Miri/Mulu, to bedzie dzungla w wydaniu K.K. i 2-3h dojazd/doplyw do Hiltona w srodku Barang Ai National Park.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 13 Sty 2016 21:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
Czy ktoś się orientuje czy z Kota Kinabalu do parku narodowego pod górą kinabalu jest jakaś regularna komunikacja autobusowa ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 13 Sty 2016 23:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Będę w KK i Mulu za ok. tydzień. Dam znać...
_________________
navigare necesse est
Image


Ostatnio edytowany przez marcino123, 25 Wrz 2019 19:37, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 14 Sty 2016 19:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
Z góry dzieki za info, my będziemy w K.K. od 28.01.-31.01.,
życzę udanego pobytu bez deszczu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 17 Sty 2016 16:36 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Tez jestem zainteresowany najswiezszymi informacjami z Borneo :)
Bede tam od 29 stycznia przez dwa tygodnie.
Moze ktos mnie upewni, ze nie da sie z KK droga morska lub ladowa dotrzec do Brunei i Indonezji?!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 23 Sty 2016 05:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Barang Ai chyba "nieczynne" z powodu deszczowej ale w Miri jest ok. 32st. C nie pada i bardzo wilgotno. niestety reszta ekipy po 24h latania pomiędzy mku hkg kul i miri nie nadaje się na wypad na miasto... szkoda, innym razem. ale za 2h samolot do mulu i wreszcie dzungla
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group