Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 17 Wrz 2015 13:18 

Ostrzeżenia: 2
Ludzie, litości.

To jest jakiś problem wystawić lipną fakturę, zwłaszcza koledze, który jest VAT-owcem i chętnie sobie odliczy?
Mam też przeświadczenie graniczące z pewnością, że hotel tak juz prowadzi księgowość i generuje koszty, że PITu/CITu nie płaci praktycznie wcale, także to też nie jest wielki problem. No i wiadomo- opinia musi kosztować, ale można to bezproblemowo zrobić.
 Relacje PM off  

#22 PostWysłany: 17 Wrz 2015 13:27 

HON fly4free
dlatego ja w zasadzie poprzestaję na przejrzeniu minusów hotelu
sam zresztą w recenzjach też bardziej się skupiam na tym co mnie boli (ale nie na zasadzie szukania dziury w całym), niż na ogólnikach w stylu "super obsługa"
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#23 PostWysłany: 17 Wrz 2015 13:30 

Loty: 87
Kilometry: 133 780
https://www.booking.com/hotel/gb/blaen- ... ab-reviews

Tutaj przyklad hotelu ktory ma sporo 10, srednia 9 i nie znaczy ze sa one fake. Wrecz przeciwnie niskie opinie wydaja sie nieprawdziwe. Moze tym razem konkurencja rezerwuje noclegi a pozniej pisze slabe opinie? Radzilabym nie popadac w paranoje. Wszedzie oszustwa sie zdarzaja. Ale czasami hotel jest poprostu dobry.
 Relacje PM off  

#24 PostWysłany: 17 Wrz 2015 13:33 

Loty: 117
Kilometry: 155 856
niebieski
nie mam zaufania do booking , wolę rezerwować za podobne ceny np. w hostels.com i mieć np. 10 % zwrotu i 100 x lepszą obsługę , jak już nie ma wyboru rezerwuję o nich (teraz można troche pejbeków zebrać) ale komentarze lepiej czytać na innych serwisach, najlepiej na tych które nie dają żadnych mili itp
 Relacje PM off  

#25 PostWysłany: 17 Wrz 2015 13:59 

moniaklb napisał(a):
Radzilabym nie popadac w paranoje. Wszedzie oszustwa sie zdarzaja. Ale czasami hotel jest poprostu dobry.

Bardzo sensowne podejście!

W ogóle szeroko patrząc na temat: "Opinie w Internecie" stały się niestety głównie parodią samych siebie. Do mojej rodziny (posiadającej sporej wielkości zakład handlowo-usługowy w branży motoryzacyjnej) niemalże codziennie dzwonią firmy, które oferują usługi "szeptanego marketingu internetowego" opartego własnie o wystawianie opinii.

Himalajami naiwości jest twierdzenie, że w branży hotelarskiej, która ostatnimi laty stała się praktycznie wyłącznie internetowa, podobne zjawiska nie występują.

Do tego dochodzi ogólnie kwestia czysto psychologiczna; mało kto krytykuje towary/usługi, za które słono zapłacił. Klasyczne zjawisko utwierdzania się w słuszności własnych decyzji :>
Dla przykładu, przejrzyjcie sobie opinie o kawach w sklepie: www.konesso.pl . Każda kawa to praktycznie 5/5 i każda jest super-smaczna i dobra :)
Z drugiej strony mamy malkontentów, dla których pytanie o opinie jest równoznaczne z pytaniem o znalezienie wszelkich możliwych wad. I nie robią tego nawet złośliwie, po prostu tak patrzą na świat.

Zwracam uwage, że moje wypowiedzi mają charakter ogólny. Mało tego, osobiście uważam, że sposób opiniowania i weryfikacji na booking.com jest stosunkowo dobry, ale na pewno nie doskonały i znalezienie fałszywych opinii w tę czy inną stronę nie powinno nikogo dziwić ani zaskakiwać.

PS- kiedys chyba była też dyskusja o tym, jak to booking.com nie zamieszcza naszych opinii. I faktycznie, raz zdarzyła mi się taka sytuacja. Opinia była gorsza niż zwykle (ale w 100% uzasadniona) i nie została opublikowana.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#26 PostWysłany: 17 Wrz 2015 14:09 
Awatar użytkownika

Loty: 191
Kilometry: 242 516
niebieski
Aby rozwiać wasze wątpliwości:

1) hotel za każdą rezerwację płaci bookingowi min. 12% prowizji, więc robienie rezerwacji po to aby wystawić sobie opinie jest lekko mówią nieracjonalne,
2) booking pozwala osobom które mają konta używać nick'a a nie imienia, stąd w moich opiniach jest "złośnica89" i "lady-gaga",
3) booking od niedawna zbiera opinie i przetrzymuje przez 24m-ce a nie jak do tej pory 14m-cy,
4) średnia jest wyliczana automatycznie,
5) każda anomalia w cenie za pokój (z moich informacji wynika że jest to pow. 50%) są automatycznie oznaczane jako "fake rooms" - nie ma możliwości wystawienia do takiej rezerwacji opinii,
6) booking się wycwanił i zczytuje adresy IP z których jest robiona rezerwacja, tak samo z wystawianiem ocen. Kiedyś hotelarz bez problemu mógł zrobić lipną rezerwację dla podbicia opinii, teraz jest to prawie nie możliwe, choć jak bardzo potrzebowałem 10, to poprosiłem kolegę we Włoszech żeby mi taką rezerwację zrobił i wystawił opinię (odpowiedni IP),
7) najprawdopodobniej od przyszłego sezonu przy non-ref to booking będzie pobierał całość za rezerwacje i rozliczał się z hotelem, nie będzie już nie dojazdów.

To tyle...
 Relacje PM off  

#27 PostWysłany: 17 Wrz 2015 14:13 

Kilometry: 627 645
niebieski
poza tym aby nie robic sensacji proponuje porownac opinie w booking.com z opiniami np. tripadvisor.com

sam mialem problem w Bangkoku. 3* "Palace cos tam" ze srednia pow. 7 okazal sie zwykla melina dla dziwek.Wrocilem ,zglosilem i hotelu juz nie ma na boooking.
 Relacje PM off  

#28 PostWysłany: 17 Wrz 2015 14:16 

joael napisał(a):
7) najprawdopodobniej od przyszłego sezonu przy non-ref to booking będzie pobierał całość za rezerwacje i rozliczał się z hotelem, nie będzie już nie dojazdów.

To tyle...

NO WRESZCIE! Miejmy nadzieję, że to wypali i skończą się problemy z hotelarzami, co niby karty przyjmują, ale przy wyjmowaniu plastiku zabijają wzrokiem :>

Poza tym, punkty 1,5 i 6 pokazują (co sam przyznajesz), że zrobienie fałszywych opinii jest trudne i może kosztować- ale jak najbardziej możliwe. Co jest "racjonalne" (znaczy w kontekście: opłacalne) to już sam hotel decyduje i różnie bywa.
 Relacje PM off  

#29 PostWysłany: 17 Wrz 2015 14:18 

niebieski
wszsytko mozna!

tylko czy nie lepiej i taniej przylozyc sie do pracy w hotelu?
 Relacje PM off  

#30 PostWysłany: 17 Wrz 2015 14:57 

niebieski
Kian napisał(a):
3* "Palace cos tam" ze srednia pow. 7 okazal sie zwykla melina dla dziwek.Wrocilem ,zglosilem i hotelu juz nie ma na boooking.

Ja hoteli które mają opinie pon. 8 na booking nawet nie biorę w ogóle pod uwagę przy rozważaniu noclegu. Podobnie jak takich, które mają mniej niż 4 kółka na Tripadvisor. Na pewno można trafić wśród nich chlubne wyjątki, zwłaszcza jeśli np. hotel jest po remoncie i jego oceny rosną, ale mi nawet szkoda czasu na przeglądanie opinii, jesli średnia ocen jest słaba.
 Relacje PM off  

#31 PostWysłany: 17 Wrz 2015 16:19 

niebieski
jakbym spal w hotelach pow. 8 to juz dawno z torbami bym poszedl.

Poza tym jest wiele krajow gdzie 8 to tylko marzenie.
 Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.

#32 PostWysłany: 17 Wrz 2015 16:37 

srebrny
Przecież wysoka ocena nie odzwierciedla tylko klasy hotelu, ale również np. schludność otoczenia, czystość w pokoju, podejście personelu i wiele innych subiektywnych czynników. Wyobrażam sobie sytuację, że w tym samym mieście dość drogi hotel 4* może mieć ocenę niższą niż 8, a tani mały, rodzinny pensjonat np. 8,5.
 Relacje PM off  

#33 PostWysłany: 17 Wrz 2015 16:54 
Awatar użytkownika

Loty: 439
Kilometry: 1 037 948
złoty
joael napisał(a):
Aby rozwiać wasze wątpliwości:

6) booking się wycwanił i zczytuje adresy IP z których jest robiona rezerwacja, tak samo z wystawianiem ocen. Kiedyś hotelarz bez problemu mógł zrobić lipną rezerwację dla podbicia opinii, teraz jest to prawie nie możliwe, choć jak bardzo potrzebowałem 10, to poprosiłem kolegę we Włoszech żeby mi taką rezerwację zrobił i wystawił opinię (odpowiedni IP),

Znaczy co, mozesz niby wystawic recenzje tylko z tego samego kraju, z ktorego dokonales rezerwacji czy jak to ma dzialac?

Ja bardzo czesto rezerwuje hotele bedac w drodze i jak przychodzi link do wystawienia recenzji to tez jestem w drodze i moge byc juz w innym kraju.

Ostatnio edytowany przez Aga_podrozniczka, 17 Wrz 2015 17:09, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#34 PostWysłany: 17 Wrz 2015 17:01 

niebieski
aga- pewnie jestes zalogowana robiac rezerwacje
 Relacje PM off  

#35 PostWysłany: 17 Wrz 2015 17:02 
Awatar użytkownika

Kilometry: 242 516
niebieski
Chodzi o to że pula adresów IP hotelu i IP osoby wystawiającej często były "zbieżne" i to ukrócili
 Relacje PM off  

#36 PostWysłany: 17 Wrz 2015 18:38 
Awatar użytkownika

srebrny
pemat napisał(a):
dlatego ja w zasadzie poprzestaję na przejrzeniu minusów hotelu
sam zresztą w recenzjach też bardziej się skupiam na tym co mnie boli (ale nie na zasadzie szukania dziury w całym), niż na ogólnikach w stylu "super obsługa"

To dokładnie miałem na myśli pisząc o sprawdzaniu opinii. Opinia "było super" jest małomówiąca. Opinia "fajny pomocny personel, ale głosna winda" daje mi pogląd czego napradę mogę się spodziewać. Jeśli w 10 opiniach jest że głośna winda/tramwaj/ulica, to każe już zatrzymać się nad problemem.

@moniaklb
Może z mydłem zbyt szczegółowy przykład. To niech będzie inny - klimatyzacja. Wybierając hotel umiem doczytać że nie ma klimatyzacji, nie mniej w wadach zawsze będę to wypisywał, bo przy (typowo) 3* i zazwyczaj zauważalnej cenie za 5osobowy pokój (moje typowe wakacje) uważam że klima powinna być. To oczywiście nie przeszkadza mi wystawić wysoką ocene hotelowi, i korzystać z jego usług wielokrotnie, nawet jeśli klimy nie ma. Ale za wyposażenie pewnie wystawie 8 a nie 10. Nie widzę tutaj żadnego konfliktu. Wyposażenie hotelu (i odpowiednio sniadanie i inne usługi) oceniam w skali absolutnej z poprawką na klasę hotelu. Po prostu hotel 3* typu Ibis z rurkami na wierzchu jest 'gorszy' w skali absolutnej od wypasionego 4*. A jak jest 'gorszy' to dostanie ode mnie niższą ocenę (przynajmniej w niektórych kategoriach).

A ocena to rzecz bardzo indywidualna, więc każdy inaczej wystawia po swojemu.

#37 PostWysłany: 22 Sie 2017 19:05 

rw30 napisał(a):
poczytaj torchę może te komentarze, co ?
a kto to robi, tego nie wiem, jakbym wiedział to bym wątku nie zakładał

Witam Pana
Też mi coś tu nie psuje... :oops: Spotkałem się nawet osobiście z przypadkiem gdzie po powrocie z rezerwacji booking.com nie mogłem wystawić komentarzy, a ni dodać aktualnych zdjęć! I co ciekawe (zastanawiające) tylko niektórych hoteli... (?) Dlaczego innego tak, a tego nie...?
Pozdrawiam
:)

Opisałem w dużym skrócie tutaj: booking-com-opinie-problemy-i-doswiadczenia,20,1154&p=967574#p967574
 Relacje PM off  

[ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 2 gości