Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Lip 2021 20:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2012
Posty: 195
Loty: 97
Kilometry: 277 925
niebieski
Widze ze Booking com sprzedaje rowniez bilety lotnicze jako posrednik. Ich strona jest przejrzysta a cena niższa niz na stronie przewoznika. Ponoc wykorzystują GOTOGATE ale dla uzytkownika to nie jest widoczne.

Czy ktos korzystal i moze sie podzielic opiniami?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
#2 PostWysłany: 08 Lis 2021 16:54 

Rejestracja: 02 Lis 2014
Posty: 12
Też jestem ciekawy, jak wyglądają dodatkowe opcje (np. opłaty manipulacyjne), nie mogę nic znaleźć.

Nie mogę na ich stronie nawet znaleźć regulaminu związanego z lotami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 08 Lis 2021 17:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2691
HON fly4free
Booking jest tylko kolejnym pośrednikiem - w moim przypadku bilety zostały zakupione na gotogate (którego chciałem uniknąć).
Dopiero po zakupie pojawiła się informacja o sprzedającym oraz (drobnym drukiem) notka która zdejmowała z Booking odpowiedzialność ("wszystkie szczegóły wyjaśniaj z GTG").
Bilet kupowany na 1,5 miesiąca przed lotem.
Kosmetyczne zmiany godzin ogarnięte bezpośrednio z linią (dodałem podróż do mojego konta w aplikacji), więc na szczęście nic poważnego się nie wydarzyło.
Podobało mi się, że Booking wysyłał na maila i smsy informacje o locie (numery bramki): "Są nowe informacje na temat Twojej podróży".
Ogólnie nie jest źle, ale nie wiem co by się wydarzyło, gdyby zaczęły się istotne zakłócenia w podróży - dlatego IMHO: zalecam ostrożność.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 26 Lis 2022 12:09 

Rejestracja: 26 Lis 2022
Posty: 2
Witam, czy kupował ktoś Was ostatnio bilety lotnicze przez Booking.com? Mają dość atrakcyjne ceny łącznie z bagażem rejestrowanym, ale z tego co wyczytałem rezerwacja finalnie odbywa się przez serwis gotogate.com, który rewelacyjnych opinii nie ma... w związku z tym mam lekkie obawy przed zakupem, a potrzebuje w sumie 5 biletów za ocean, co daje dość sporą kwotę. Będę wdzięczny za info!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 26 Lis 2022 13:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 854
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
Kupowałem u nich loty z bagażem w Airasia.
Wyszło połowę ceny co u przewożnika.
Przewoźnik bardzo ładnie przejął rezerwację i w aplikacji Airasia mogłem z lotem zrobić co chciałem. czyli wybrać miejsca, zwiększyć bagaż, czy zamówić żarcie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 26 Lis 2022 16:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
flamasta napisał(a):
Witam, czy kupował ktoś Was ostatnio bilety lotnicze przez Booking.com? Mają dość atrakcyjne ceny łącznie z bagażem rejestrowanym, ale z tego co wyczytałem rezerwacja finalnie odbywa się przez serwis gotogate.com, który rewelacyjnych opinii nie ma... w związku z tym mam lekkie obawy przed zakupem, a potrzebuje w sumie 5 biletów za ocean, co daje dość sporą kwotę. Będę wdzięczny za info!

A jakie ceny widzisz dla 1 biletu bo Booking, Expedia i bezposrednio u lini lotniczej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 26 Lis 2022 17:57 

Rejestracja: 26 Lis 2022
Posty: 2
z bagazem rejestrowanym:

Booking/gotogate 2606 PLN
Expedia 2875 PLN
Lufthansa 3054 PLN

Przy 5 osobowej rodzinie juz robi sie spora roznica.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 26 Lis 2022 18:06 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Dokup dodatkowy serwis premium do biletu w G2G jeśli kosztuje kilkadziesiąt zeta / biletu i będziesz przynajmniej spokojnie spać w razie potrzeby zmian czy anulacji (unikniesz dodatkowych kosztów wtedy), a całość i tak wyjdzie wyraźnie taniej niż na stronie LH. Ewentualnie skorzystaj z Expedii, taniej a w razie komplikacji nie powinno być problemów ze zmianami rezerwacji, a w każdym razie xp robi to za darmo i można z nimi na czacie wszystko załatwiać - nie trzeba dzwonić.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 26 Lis 2022 18:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 854
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
spróbuj na stronie Austrian.
Ostatnio jak kupowałem bilet to samo na stronie LH było 200 zł droższe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 26 Lis 2022 18:40 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
flamasta napisał(a):
z bagazem rejestrowanym:

Booking/gotogate 2606 PLN
Expedia 2875 PLN
Lufthansa 3054 PLN

Przy 5 osobowej rodzinie juz robi sie spora roznica.

O ile nie namieszają w rozkładzie, bo wtedy przeklinasz dzień rezerwacji przez ota
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 24 Lut 2023 09:50 

Rejestracja: 24 Lut 2023
Posty: 1
Zakupiłem poprzez booking.com lot do Barcelony. Cały proces przeszedł sprawnie. Problem powstał jak Wizzair zmienił godziny powrotu.Chciałem dowiedzieć się w booking czy można zmienić lot lub zrezygnować z niego. Nie odpowiadają na maile a rozmowa telefoniczna odbywa się jedynie po angielsku z osobą którą bardzo ale to bardzo trudno zrozumieć.Czy jest jakiś sposób aby rozwiązać problem związany z rezerwacją lotu w booking.com.Nadmienię, że zmian nie mogę dokonywać w Wizz tylko muszę to zrobić w Booking.Generalnie bardzo odradzam dokonywania rezerwacji lotów poprzez booking.com.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 24 Lut 2023 09:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
To że nie możesz zmienić nic przez stronę Wizz, bo rezerwacja była robiona przez pośrednika, to normalne. Zadzwoń na infolinię Wizz i powiedz im co chcesz zrobić. Powinni pomóc.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 26 Lut 2023 13:58 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 9
Lot multicity kupiony na Booking.com - absolutnie odradzam. Moja wina, że nie sprawdziłem, że to GoToGate, ale powinni jasno o tym informować. Z drugiej strony nawet z GoToGate nie mailem takich sytuacji jak ta z przed kilku dni.

Efekt: 3,5h wiszenia na telefonie (na szczescie mialem VOIP bo zabulibym z 2k za same polaczenia), layover we Franfurcie z 2h do 5:40h, ogromny chaos i niepotrzebny stres na urlopie, 2h stania przy na checkinie.

Jak ktoś ma ochote to zalaczam korespondencje moja i opis calego przebiegu (po ang.)

Cytuj:
10th Dec - I've made the flight reservation on Booking.com for a Multicity flight (21Feb - Phuket to Singapore and 23 Feb Singapore to Wroclaw (trough Doha and Frankfurt)

11-14th Dec - I've added the flights to CheckMyTrip App and got some notification that my flight got updated and I should accept the changes. I've checked and it wa regarding last segment of the flight: FRA-WRO on 24th Feb. It was changed from 09:05 LH 9574 to 09:05 LH 1358 (operated by Air Dolomiti). I've accepted it since it was the same flight and time.

15th Feb - so in the middle of my Holidays I've got a email from GoToGate that my flight was cancelled and I can get a refund for the whole flight. No reason given, no information what flight was cancelled. I've called GoToGate and Qatar Airways (since they issued the multicity ticket) what is happening. I've received information that the last segment of the travel - FRA-WRO was cancelled. GoToGate told me that this needs to be change by Qatar Airways, and Qatar Airways told me that this needs to be changed by GoToGate. It ended with Qatar telling me that GoToGate needs to contact them directly on special line to add the cancelled flight to the reservation back and to rebook the ticket. I've called GoToGate - told them that, and they assured me that they will contact Qatar about this to rebook the flight.

16th Feb - I've called back GoToGate after 25h to check up on the situation. They told me that they didn't get a reply form Qatar (don't know they didn't call them directly) but that everything is fine and they just wait for the confirmation of change from Qatar and I should not worry about anything.

19th Feb - I've called to check upon Qatar airways if anything changed, and they told me that nothing was changed since GoToGate didn't call them, and they can change the ticket only when it's less than 24 hours to the first segment of the flight.

20th Feb - since it was less than 24h to the first segment of the flight (Phuket-Singapore) I've called Qatar again, they told me that they can rebook the cancelled flight (FRA-WRO) to later hour without additional charge (12:20) or I can call GoToGate for them to add the original flight 09:05 back to reservation as they can't do that. After that I called GoToGate and got information that it needs to be done by Qatar. So I called back Qatar only to speak with different customer rep to tell me that they can't do anything since: the note in the log was that GoToGate received information (in December) from Lufthansa that the flight was removed and they need to change the reservation to 31th January or it will be removed (clearly they didn't do that). Since they failed to do that Qatar told me that they can't do anything even change the reservation.

I've called GoToGate back and told me about the Lufthansa note, the put me on hold for about 10 minutes just to tell me that the case was sent to a supervisor agent and that the flight will be added do the reservation and I will receive a information in 24-48h and I just should go to airport and fly the first segment (Phuket to Singapore) and there is nothing I should be worried about. After few hours on my CheckMyTrip app I've checked and the last segment of the flight was added back with the original 09:05 LH 9574 flight (I didn't receive any email about that but since it showed back on the app I was not contacting them, as I thought everything was ok).

23th Feb - so the day of the flight SIN-DOH-FRA-WRO I've checked in the morning the reservation on the app and it was still ok, but I wasn't able to check-in online and the information stated that I do need to do that at airport. So I've arrived at Changi airport before 5pm (flight was supose to be at 8:25pm), as I wanted to check-in early and relax at Changi before long flight. In the check-in line I've checked my booking again just to see that the last segment of the flight (FRA-WRO) disappear again. I've called GoToGate in that second, and they told me that they added back the flight but it was cancelled again so Qatar Airways needs to resolve this. At the checkin desk they didn't see the missing flight, and they just wanted to leave it as it was so land me in Frankfurt with no last segment of the flight (to Wroclaw).

I've lost over 2 hours at the checkin desk (literally standing there) going back and forth with GoToGate and Qatar Airways. In the end my flight was changed to 3,5 later one (with more than hours layover), no one took responsibility (Qatar told me that it was GoToGate fault and GoToGate told me that's it's Qatar/Lufthansa fault), I didn't hear any apology, no flight upgrade or nothing. I've had no time and in the last minute went to the gate.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 04 Cze 2023 16:52 

Rejestracja: 23 Cze 2016
Posty: 35
Cześć, mam bilet KUL - BER liniami TK i wychodzi na booking taniej o 300zł niż na stronie przewoźnika. Warto ryzykować? Bo opinie widzę podzielone.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 04 Cze 2023 16:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2691
HON fly4free
W ostatnim zdaniu masz odpowiedź na swoje pytanie.
Jeżeli do odlotu jest jeszcze długo to zmiany które się pojawią, mogą być potencjalnie problematyczne do dalszego zarządzania rezerwacją.
BTW: Booking jest tylko pośrednikiem - bilet kupisz z GoToGate. Który jest znany ze swojej słabej obsługi.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Enzym uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 05 Cze 2023 21:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 854
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
Bardzo dużo zależy, czy linia da przepisać taki bilet na siebie.
Np. Air Asia bez problemu. Wchodzisz po PNR + Nazwisko, zmieniasz mail i telefon i w zasadzie pośrednik przestaje być do czegokolwiek potrzebny, no może poza całkowitą likwidacją biletu.

Zaznaczam, że nie wiem jak jest w TK, może koledzy od siebie coś dodadzą...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 06 Wrz 2023 12:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1432
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
-- 06 Wrz 2023 12:09 --

Mam pilne pytanie . Kupiłem bilet lotniczy na LO za pośrednictwem booking.com . kasa pobrana z karty na podsumowaniu rezerwacji dostałem jakiś wewnętrzny kod blokingu z pinem ale inny niż w przypadku hoteli taki gdzie są dwie cyfry myślnik i reszta cyfr NP XX-XXXXXXX PIN YYYY
NIe otrzymałem emaila z potwierdzeniem z bookingu z numerem PNR ani innym że procesują .
Jak próbuję dodać do swojego konta nr rezerwacji to go nie widać. Jak próbuje dzwonić na call center pod numer +48 223060855 konieczne jest podanie nr rezerwacja. Podaniu numeru nie mogę przejść dalej aby połączyć sie z konsultantem.
Pytania sa następujące
1/ Czy to normalne ze po zakupie biletu lotniczego na booking.com nie dostaje sie potwierdzenia z rezerwacją ?
2/ Czy ktoś ma inny numer telefonu aby zweryfikować ten mój zakup?

-- 06 Wrz 2023 12:09 --

Mam pilne pytanie . Kupiłem bilet lotniczy na LO za pośrednictwem booking.com . kasa pobrana z karty na podsumowaniu rezerwacji dostałem jakiś wewnętrzny kod blokingu z pinem ale inny niż w przypadku hoteli taki gdzie są dwie cyfry myślnik i reszta cyfr NP XX-XXXXXXX PIN YYYY
NIe otrzymałem emaila z potwierdzeniem z bookingu z numerem PNR ani innym że procesują .
Jak próbuję dodać do swojego konta nr rezerwacji to go nie widać. Jak próbuje dzwonić na call center pod numer +48 223060855 konieczne jest podanie nr rezerwacja. Podaniu numeru nie mogę przejść dalej aby połączyć sie z konsultantem.
Pytania sa następujące
1/ Czy to normalne ze po zakupie biletu lotniczego na booking.com nie dostaje sie potwierdzenia z rezerwacją ?
2/ Czy ktoś ma inny numer telefonu aby zweryfikować ten mój zakup?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 06 Wrz 2023 12:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1567
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Ja widze PNR przy rezerwacji na koncie B.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 06 Wrz 2023 16:35 

Rejestracja: 17 Wrz 2017
Posty: 143
Loty: 51
Kilometry: 109 338
niebieski
@lendziro pewnie pojawi się za jakiś czas. Miałem tak z biletem kupionym przez booking na lot Thai vietjet.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 07 Wrz 2023 08:43 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Z kronikarskiego obowiązku: miałem zabookowaną krajówkę LOT RZE-SZZ, przez WAW naturalnie, w najtańszej taryfie. Niestety z przyczyn losowych nie mogłem lecieć więc przez infolinię Bookingu (a właściwie Go2Gate dla Bookingu) poprosiłem o anulowanie biletu i zwrot opłat i podatków.
Po kilku dniach dostałem zwrot ok. 25% wartości całego biletu. Kontakt super, załatwienie sprawy jeszcze bardziej.
Góra
 Profil Relacje PM off
marek2011 lubi ten post.
marek2011 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group