Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 08 Sie 2011 18:21 

Rejestracja: 26 Kwi 2011
Posty: 155
mam pytanko, rezerwowałem na booking.com nocleg w Chorwacji, opcja anulacji rezerwacji do 5 dni przed przyjazdem byla bezpłatna, a potem oplata za 1sza noc-tj. 40 euro. Od hotelu jakieś 10 dni przed 1-sza nocka dostałem info
"you have booked our apartment in Sukošan, Croatia . Unfortunately there is not any more free space and we haven't recorded that due to some problems with our system. It would be the best solution if you cancel your reservation and of course you are free of any payment.We apologize for misunderstanding. Nice regards"

gdybym anulował te rezerwacje od razu to by nie bylo problemu, ale poczekalem kilka dni ( bo myslalem ze mozna do 3 dni przed przyjazdem) i wczoraj ujrzalem, ze koszt anulacji rezerwacji to 40 euro!

teraz zastanawiam się, kto niby mial mi pobrac te 40 euro? hotel nie powinien, bo to z ich winy to anulowalem ( chcialem u nich spac, naprawde:)
no bo booking ma niby moje dane karty kredytowej, ale to by bylo z ich strony" nieeleganckie":)

spotkaliście sie z taka sytuacja? tak w ogole, czy nawet gdybym ze swojej winy się nie stawił w hotelu, czy by mi zablokowali no-show fee za 1sza noc?
dzięki za pomoc!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
#2 PostWysłany: 08 Sie 2011 18:24 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Powinienes od razu skontaktować się z booking.com, nic nie anulować i domagać się, by zapewnili ci nocleg w takiej samej lub lepszej klasie hotelu w podobnej lokalizacji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 08 Sie 2011 18:34 

Rejestracja: 26 Kwi 2011
Posty: 155
Kamil sęk w tym, że dzięki Wimdu znalazłem nocleg w duuuzo lepszej cenie i jakości i tylko czekałem na potwierdzenie z Wimdu, gdybym nie mial gdzie spac poza tym hotelem to pewnie tak bym zrobil:) i teraz tylko sie martwie o to 40 euro ewentualnie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 08 Sie 2011 18:46 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
W przypadku rezerwacji via booking.com praktyka jest taka, że w razie anulowania rezerwacji, jeśli w jej warunkach zastrzeżono jakis koszt rezygnacji, kasa jest pobierana PRZEZ HOTEL i to w jego gestii leży obciążenie lub nie niedoszłego klienta kosztami anulacji. Booking.com z tego tytulu nie pobiera żadnych pieniędzy.

Hotel albo automatycznie obciąża kartę, która została podana w procesie rezerwacji, albo jeśli karta nie ma pokrycie, może wysłac rachunek do klienta. Z moich obserwacji wynika, że dość często hotele odstępują w ogóle od naliczania opłaty za anulowanie rezerwacji via booking.com, nawet jeśli mają do tego podstawę w warunkach rezerwacji. Warto także ewentualnie skontaktować się z hotelem w razie zaistnienia takiej potrzeby i poprosić o nienaliczanie opłat anulacyjnych.

Niepojawienie sie w hotelu czyli tzw no-show jest traktowane co najmniej na rowni z anulowaniem rezerwacji w ostatnich chwili - czasem warunki rezerwacji sa bardziej rygorystyczne: brak anulowania i niepojawienie sie gościa może skutkować obciążeniem go kwota całego pobytu a nie tylko np. pierwszej nocy. Wszystko zależy od hotelu: na ogoł bardziej rygorystyczne pod tym względem są duże sieci.


Ostatnio edytowany przez marek2011, 08 Sie 2011 18:50, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 08 Sie 2011 18:49 

Rejestracja: 26 Kwi 2011
Posty: 155
dziękuje za dobre słowo:) właśnie tego oczekiwałem:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group