Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 325 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17
Autor Wiadomość
#321 PostWysłany: 21 Paź 2019 18:46 

platynowy
mbrszy napisał(a):
Cześć wszystkim,

Przechodziłem dzisiaj rano z przystanku Birra na lotnisko i przed wejściem do terminalu zauważyłem takie oto informacje jak na załączonych zdjęciach.

Jest projekt budowy linii kolejki łączącej lotnisko z dworcem kolejowym (Stazione Centrale) o nazwie People Mover.
Poszukałem informacji na temat tej konstrukcji; podobno prace ruszyły z kopyta i mają potrwać jakieś 3 lata. Jak widać na zdjęciach przejazd ma trwać 7 minut (dziś jechałem 45 minut do Birra plus spacer a więc znacznie skróci ten czas). Jednak znając już trochę Włochy - przypuszczam, że cena będzie też adekwatna do szybkości tego połączenia i mało atrakcyjna dla ludzi z Europy Wschodniej.

Oficjalna strona projektu : http://www.marconiexpress.it/

Image

Z informacji na stronie projektu wynika, że zostały zakończone testy nowego połączenia lotniska z dworcem kolejowym. Czy ktoś może wie coś więcej kiedy planowane jest uruchomienie tego wynalazku, coś na temat czasu przejazdu, rozkładu, cen itd. ?
 Relacje PM off  

#322 PostWysłany: 02 Sty 2020 18:24 

niebieski
Na stronie jest, że uruchomianie kolejki - styczeń 2020. I faktycznie wszystko wygląda jakby było gotowe do uruchomienia.

Ostatnio edytowany przez ratatam, 02 Sty 2020 21:08, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#323 PostWysłany: 02 Sty 2020 20:25 

srebrny
Na FB piszą, że jeszcze nie działa. Na pewno się pochwalą ;)
Odp. jest z 30 grudnia.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

#324 PostWysłany: 02 Sty 2020 20:55 

platynowy
Ceny zostały ustalone w grudniu: 8,70 EUR w jedną i 16,00 EUR w dwie strony. Czas przejazdu z lotniska do dworca wyniesie ponoć 7 minut. Dostępne są również bilety rodzinne i grupowe.
Przejazd z dworca głównego w Bolonii to stacji Lazzaretto (mniej więcej w połowie drogi, widać ją na google maps) ma kosztować 1,7 EUR. Aby wyeliminować próby przejazdu na bilecie za 1,7 EUR na lotnisko, konieczne będzie odbicie biletu na początkowej i końcowej stacji.
Szczegóły na oficjalnej stronie projektu: http://www.marconiexpress.it/notizia/ma ... le-tariffe
O terminie otwarcia (poza ogólną informacją, że styczeń) na razie nic nie piszą.
 Relacje PM off  

#325 PostWysłany: 02 Sty 2020 23:18 

srebrny
Na stronie lotniska jest już też oficjalna informacje.

[ 325 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości