Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 409 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna
Autor Wiadomość
#361 PostWysłany: 15 Kwi 2022 20:14 

Rejestracja: 15 Kwi 2022
Posty: 3
Planuje wyjazd do Włoch z małym objazdem Rzym-Florencja-Bolonia.
W Bolonii będę o 22:10, pytanie jak najszybciej dostać się w rejon Autostazione Piaza?
I czy jest szansa zdążyć się tam dostać tak żeby załapać się na autobus o 00:50?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#362 PostWysłany: 15 Kwi 2022 20:26 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11332
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Taksówką. Tak będzie najszybciej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#363 PostWysłany: 25 Maj 2022 10:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
pobierniczek napisał(a):
Dla tych co zamierzają odbyć spacer do Birra polecam zapoznać się wcześniej z trasą.
Droga z lotniska jest bardzo nieintuicyjna.
Wiele osób błądziło.
Nawet Ci którzy podobno już raz nią szli :-)
mapsy googla prowadzą żle!
Dopiero Włoszka wskazała nam ścieżkę (pod wiaduktem nowej kolejki)

Nie dość dokładnie przestudiowałem ten wątek przed wylotem :-(


ja w ogóle szedłem za jakimś Januszami, bo nie chciało mi się wyciągać telefonu, a poza tym miałem mało baterii, ale, tak czy inaczej, nie wydaje mi się żeby ta trasa była jakoś szczególnie skomplikowana. I google maps z tego co pamiętam pokazywał ją, jeśli nie w 100% dobrze, to całkiem dobrze.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#364 PostWysłany: 03 Cze 2022 22:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2010
Posty: 342
złoty
rw30 napisał(a):
ja w ogóle szedłem za jakimś Januszami, bo nie chciało mi się wyciągać telefonu, a poza tym miałem mało baterii, ale, tak czy inaczej, nie wydaje mi się żeby ta trasa była jakoś szczególnie skomplikowana. I google maps z tego co pamiętam pokazywał ją, jeśli nie w 100% dobrze, to całkiem dobrze.

Google maps pokazuje trasę po terenie lotniska ulicą. A idzie się pod wiaduktem kolejki.
Załącznik:
blq.jpg
blq.jpg [ 117.87 KiB | Obejrzany 3268 razy ]


Jak ktoś wspomniał aplikacja Roger działa całkiem sprawnie. Przyleciałem spóźniony po północy i do automatów zrobiła się kolejka. Po czym jak odjeżdżałem ostatnim 944 to dalej ktoś stał, więc pod tym względem z appką dużo wygodniej i spokojniej.
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti lubi ten post.
 
      
#365 PostWysłany: 03 Cze 2022 22:33 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 542
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
Co do apki Roger to akurat w Bolonii nie jestem zadowolony z jej funkcjonalności. Raz mi przez NFC nie chciało skasować biletu a raz nie było wogóle kasownika na bilety z apki w autobusie (i to 91 czyli tym lotniskowym do przystanku Birra)
W Rimini gdzie kasuje sie kodem qr było lepiej rozwiązane...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#366 PostWysłany: 24 Cze 2022 14:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2010
Posty: 259
Loty: 223
Kilometry: 481 406
niebieski
dla tych co w nocy - autobus 940:
https://www.tper.it/mexnotturno

Zna ktoś jeszcze inne możliwości?
pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#367 PostWysłany: 24 Cze 2022 19:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 472
niebieski
Musze dostać się z lotniska do przystanku Scala lub Trumvirato, nocujemy w hotelu iH Hotels Bologna Amadeus. Ile kosztują bilety normalne jednorazowe i gdzie najlepiej je zakupić ?
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#368 PostWysłany: 25 Cze 2022 10:14 

Rejestracja: 10 Lip 2017
Posty: 76
@RKS1926 Z tego co tu wyczytałam- autobus 54. Jedzie do przystanku Triumvirato. Bilet 1,5 e chyba :)

Tutaj masz rozkład https://www.tper.it/bo-54 i cennik biletów https://www.tper.it/tariffe

To forum to skarbnica informacji.
Góra
 Profil Relacje PM off
kojot_lubin lubi ten post.
 
      
#369 PostWysłany: 29 Cze 2022 21:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 472
niebieski
zgadza się autobus 54. bilet 2 euro.
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#370 PostWysłany: 14 Sie 2022 09:24 

Rejestracja: 14 Sie 2022
Posty: 1
Hej, przylatuje do Bolonii 16 sierpnia w nocy, około 22.30. Czytając wątek nastawiam się na spacer do Birra i autobus do centrum. Czy ktoś o tej porze jechał tym autobusem? Czy one kursują tak późno? Znalazłam rozklad jazdy, ale przyznam, że nie bardzo go rozumiem...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#371 PostWysłany: 14 Sie 2022 16:01 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 419
niebieski
Możesz sobie na google map wcisnąć ten przystanek i masz planowe godziny odjazdów/przejazdów autobusów, oczywiście pokazuje ci godziny w aktualnym dniu czyli dzisiaj będzie rozkład niedzielny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#372 PostWysłany: 16 Sie 2022 11:45 

Rejestracja: 10 Lip 2017
Posty: 76
@Katia0005 23.02 odjeżdża 91 z przystanku Birra. My jechaliśmy 944, bo akurat z przystanku Birra nam średnio odjazdy pasowały i jeszcze obawialiśmy się, że nocą nie ogarniemy trasy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#373 PostWysłany: 13 Wrz 2022 00:23 

Rejestracja: 08 Wrz 2022
Posty: 2
Pytanie - czy ktoś z Was próbował się dostać komunikacją miejską na lotnisko wcześnie rano? Odlot Ryanair jest 6:15 a z tego, co patrzę to i macroni i 81/91 zaczynają jeździć dobrze po 5.. zostaje spacer/taksówka?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#374 PostWysłany: 13 Wrz 2022 12:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
ja nie, ale odpowiedz na Twoje pytanie jest ukryta na tej dokladnie podstronie watku.... mysle, ze dasz rade, powodzenia!
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image


Ostatnio edytowany przez dmirstek, 13 Wrz 2022 12:41, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
 
      
#375 PostWysłany: 13 Wrz 2022 22:08 

Rejestracja: 08 Wrz 2022
Posty: 2
Dzięki za bycie absolutnie nieprzydatnym.

Dla potomnych jeżdżących wcześnie rano - Macroni bus ma zastępcze autobusy za kolejkę, jeżdżące do końca września o nieprzyzwoitych godzinach (od 4 rano co 20min). Wyjeżdżają sprzed dworca, bilet kupuje się w tym samym automacie co na kolejkę.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
 
      
#376 PostWysłany: 14 Wrz 2022 17:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
@baśka12

spoko, interesująca jest próba zatuszowania swojego lenistwa ciętą ripostą :mrgreen:
no i dzięki za powtórzenie niemalże słowo w słowo informacji dostępnej kilka postów wyżej, to niezwykle przydatna informacja
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#377 PostWysłany: 05 Paź 2022 21:40 

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 809
platynowy
5-10.10 - kursowanie monoraila zawieszone, zastępcza komunikacja autobusowa
https://www.tper.it/notizia/marconi-exp ... fino-al-30
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#378 PostWysłany: 06 Paź 2022 22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1791
srebrny
wilczagorka napisał(a):
Co do apki Roger to akurat w Bolonii nie jestem zadowolony z jej funkcjonalności. Raz mi przez NFC nie chciało skasować biletu...

To kasowanie biletu w apce przez zbliżenie telefonu do kasownika faktycznie nie jest takie proste i intuicyjne, jak twierdzą instrukcje. Mi z minutę zajęło, żeby to rozkminić. Zadziałało w ten sposób:

1.na kasowniku było kilka przycisków. Wcisnąłem zielony (tutaj zadziałała intuicja, bo nikt nic o żadnych przyciskach nigdzie nie pisał) i zbliżyłem telefon z aktywnym wyświetlaczem i włączonym NFC.
2. Ponieważ miałem w telefonie dwie apki obsługujące włoską komunikację (Roger i Muver), pojawił się na telefonie komunikat, by wybrać, której apki chcę użyć (w moim przypadku Muver).
3. Potem znowu zielony przycisk na kasowniku (chyba cały czas trzeba trzymać telefon przy czytniku i wykonać tę sekwencję w miarę szybko).

Przerost formy nad treścią. Nie można było tego zrobić tak, by aktywować bilet w aplikacji bez udziału kasownika?
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#379 PostWysłany: 14 Lis 2022 22:16 

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 173
Loty: 133
Kilometry: 282 096
Za dwa tygodnie ląduję w Bolonii o 16,45 , planuję jechać Marconi Express do Bolonia Centrale i dalej pociąg do Rimini mam o 17,34 (odjazd). Mam pytanie czy zdążę,jeżeli samolot przyleci planowo, bo niby Marconi jedzie 7 minut ale nie wiem ile czasu zajmuje dojście z samolotu do Marconi Express a następnie do pociągu. Dworzec jest podobno na 3 kondygnacjach. Może mi ktoś pomoże, czy warto się postarać i szybkim krokiem dojść .Zakładam ,że muszę kupić bilet kolejowy do Rimini . Będę z małym podręcznym bagażem. Bardzo byłbym wdzięczny za odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#380 PostWysłany: 15 Lis 2022 10:36 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 842
złoty
@Wojtek62 Teoretycznie powinieneś się wyrobić. Od drzwi lotniska do stacji kolejki jest blisko. Na Bologna Centrale po prostu wychodzisz z kolejki i podążasz za oznaczeniami swojego peronu. Bardziej bym się martwił tym, że tam są o ile pamiętam cztery perony przelotowe i po kolejne w cztery perony oporowe z dwóch stron budynku dworcowego. W razie co to o 18:12, 18:34 i 18:50 masz kolejne pociągi regionalne z podobnym czasem przejazdu. One mają stałą cenę za przejazd i nie ma sensu na nie kupować biletów z wyprzedzeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Wojtek62 lubi ten post.
Wojtek62 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 409 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group