Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 409 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
#281 PostWysłany: 03 Sty 2018 14:20 

Rejestracja: 17 Paź 2012
Posty: 584
niebieski
Do Modeny i Maranello jak najprościej się dostać? W jakich cenach są bilety na tej trasie? Może ktoś jechał w tamte strony z Bolonii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
#282 PostWysłany: 03 Sty 2018 14:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 461
srebrny
Do Modeny pociąg, za 3,85

https://www.lefrecce.it/B2CWeb/search.do?parameter=searchOutputViewer&cFID=HsgIgD2boof8
_________________
Ніночка
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#283 PostWysłany: 03 Sty 2018 17:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
blondi_89 napisał(a):
Mam trochę inne pytanie związane z transportem w Bolonii, czy istnieje coś takiego jak karta na całodzienne (24h) przejazdy? Czy zostaje tylko kupowanie pojedynczych biletów?


Mogę potwierdzić, że Istnieje i nawet je kupić na lotnisku w informacji turystycznej. Ale faktycznie opłacalne to jest tylko w bardzo małej ilości scenariuszy. Po mieście jest zupełnie nie potrzebne. Ja kupowałem, bo leciałem na 1 dzień, zrobić nocleg do promocji w HIX(który jest przy jakimś centrum handlowym, kilka km od centrum) i to i tak mi się ledwo opłacało, bardziej wygoda niż oszczędności kasy. Bo w 24h robiliśmy 5 odcinków: lotnisko-centrum, potem pojechać się zameldować, odświeżyć i wieczorem znowu do miasta (czyli centrum-hotel-centrum-hotel) no i rano następnego dnia hotel-lotnisko. Także zapłaciliśmy 5e zamiast 6,50e za 5 pojedynczych biletów, a to i tak przy scenariuszu bardzo sprzyjającym. Także jak nie masz hotelu daleko od centrum to zupełnie nieopłacalne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#284 PostWysłany: 03 Sty 2018 19:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Cze 2016
Posty: 491
Polecam bilet na 10 przejazdów - jadąc 5 razy w 2 osoby kasuje się go zawsze dwukrotnie. Wygodniejszy niż pojedyncze. 12 EUR kosztuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#285 PostWysłany: 03 Sty 2018 23:28 

Rejestracja: 24 Lis 2016
Posty: 40
ted07 napisał(a):
Do Modeny i Maranello jak najprościej się dostać? W jakich cenach są bilety na tej trasie? Może ktoś jechał w tamte strony z Bolonii

Do Maranello shuttle bus Ferrari z modeny:
http://www.vivaraviaggi.it/happy_circle.php?happy_circle=6
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#286 PostWysłany: 04 Sty 2018 17:18 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 71
manyaky napisał(a):
Jest pociąg do Wenecji i pewnie tanie autobusy.

Wiem, wiem. Ja jestem za opcją pociągu/autobusu (~20 euro RT/os.), natomiast mój współtowarzysz chciałby wypożyczyć auto i zastanawiam się czy to bardzo zły pomysł. Czy ktoś ma w tej kwestii jakieś doświadczenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#287 PostWysłany: 04 Sty 2018 18:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 461
srebrny
Przeciwko - cena parkingu w Wenecji. Auto można pewnie zostawić w okolicach Piazzale Roma, ale koszt to nie mniej niż 3 EUR za godzinę, ewentualnie w części lądowej w Mestre, generalnie dość drogo. Tu masz zresztą wątek o parkingach https://www.fly4free.pl/forum/darmowy-parking-w-okolicach-wenecji-bilet-dzienny,1407,63384
_________________
Ніночка
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#288 PostWysłany: 04 Sty 2018 19:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Cze 2016
Posty: 491
Zdaje się że te wszystkie ostatnie tematy nie są na temat "z lotniska do centrum" i pasują gdzie indziej.

Polecam Flixbus do Wenecji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#289 PostWysłany: 28 Sty 2018 23:38 

Rejestracja: 13 Kwi 2015
Posty: 1615
Loty: 56
Kilometry: 51 059
niebieski
Przerabiał może ktoś ostatnio podróż z Birra do centrum i podpowie gdzie kupić bilet autobusowy najbliżej lotniska ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#290 PostWysłany: 28 Sty 2018 23:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4474
srebrny
Ano przerabiałem :) .
Kup sobie w informacji turystycznej na lotnisku (po lewej stronie niedaleko wyjścia) po 1,3€. Weź też od razu na powrót, bo kierowca nie sprzedaje biletów! Wczoraj jeden chłopak chciał jechać na lotnisko, jednak wysiadł z autobusu, bo nie miał biletu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kravkrk uważa post za pomocny.
 
      
#291 PostWysłany: 02 Lut 2018 13:05 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 71
@Kravkrk

Bilety można też kupić w Carrefour Express, niedaleko informacji turystycznej (po drugiej stronie). Taka informacja przewijała się wcześniej w wątku, ja mogę tylko potwierdzić, że wczoraj widziałam na szybie tego sklepu informację o dostępnych biletach na komunikację miejską.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#292 PostWysłany: 02 Lut 2018 13:06 

Rejestracja: 13 Kwi 2015
Posty: 1615
Loty: 56
Kilometry: 51 059
niebieski
@blondi_89
No widzisz, a w wtorek byli "out of stock" i musiałem kupić w informacji turystycznej ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak lubi ten post.
 
      
#293 PostWysłany: 02 Lut 2018 13:31 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 71
No to pięknie ;) We wtorek nie miałam głowy i czasu, żeby sprawdzać (wypożyczałam samochód), ale wczoraj długo szwendałam się po lotnisku i ta informacja wpadła mi w oko. Będzie dla potomnych, że można pytać o bilety i tu i tu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#294 PostWysłany: 23 Wrz 2018 12:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Wczoraj nie było biletów ani w carrefurze ani w informacji turystycznej, sie wzięły i skończyły niby. Na szczęście dało się kupić w knajpie na przeciwko przystanku w Birra.
A propos taxi, pierwszy raz zaspałem na samolot, pobudka 8.52, odlot 10.10 - sprintem na taxi bo oczywiście na recepcji nikogo nie było, zdążyłem jeszcze się wynudzić a cena to 16,90 EUR :twisted:
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#295 PostWysłany: 25 Wrz 2018 09:59 

Rejestracja: 07 Gru 2012
Posty: 469
niebieski
Nie wiesz czy ta knajpa jest otwarta w niedzielę? Widzę że loteria trochę tymi biletami, ja dodatkowo ląduję w niedzielę rano i teraz w razie ich braku na lotnisku ryzykować spacer na przystanek czy ze łzami w oczach wydać 6€? :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#296 PostWysłany: 25 Wrz 2018 10:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Nie mam pojęcia, ale znając Italiańców nie sądzę żeby rano i to w niedzielę było otwarte.
Ktoś tu na forum pisał, że w okolicy kolejnego przystanku jest stacja benzynowa i tam są bilety, więc od biedy można tam się przespacerować a benzyniarnia raczej powinna być otwarta.

edit
o, ciekawostka, google maps twierdzi, że ten bar jest otwarty 7 dni w tygodniu od godz. 6 do 21, ale czy im można wierzyć
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#297 PostWysłany: 26 Wrz 2018 13:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2018
Posty: 58
hank napisał(a):
Nie wiesz czy ta knajpa jest otwarta w niedzielę? Widzę że loteria trochę tymi biletami, ja dodatkowo ląduję w niedzielę rano i teraz w razie ich braku na lotnisku ryzykować spacer na przystanek czy ze łzami w oczach wydać 6€? :lol:


Najpierw sprawdź wszelkie możliwości zakupu na lotnisku - na pewno Carrefour, informacja, może kiosk na górze. Potem idź śmiało na przystanek Birra - możesz po prawej, zielonym poboczem bez chodnika, do ronda i przejścia dla pieszych albo maksymalnie w lewo, wzdłuż budynków - cały czas chodnikiem (dłużej, ale bezpieczniej, bardziej komfortowo). Możesz też przez środek i parking, ale część wyjść jest zamkniętych i trzeba kluczyć. Wszystkie drogi prowadzą do tunelu i pod nim.

Na Birra bilety kupisz również we wspomnianym barze. Jak nie będzie ich na lotnisku i w barze, nic straconego. Idź prosto ulicą do następnego przystanku - prędzej, czy później kupisz na bank:)
_________________
***
Wskazówki podróżnicze, relacje z wypraw - często podane koszty
Citybrejki, wypady w góry, wyprawy rowerowe

https://jadziemlecim.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#298 PostWysłany: 26 Wrz 2018 13:23 

Rejestracja: 07 Gru 2012
Posty: 469
niebieski
Trasę po lekturze tego tematu mam już opanowaną, bardziej martwię się o te bilety. Jest jeszcze jedna sprawa, w niedzielę autobus 81/91 jeździ co godzinę :x
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#299 PostWysłany: 07 Paź 2018 10:23 

Rejestracja: 07 Gru 2012
Posty: 469
niebieski
cypel napisał(a):
Ktoś tu na forum pisał, że w okolicy kolejnego przystanku jest stacja benzynowa i tam są bilety, więc od biedy można tam się przespacerować a benzyniarnia raczej powinna być otwarta.


To tylko informacyjnie podam, że w niedzielę stacja benzynowa przy kolejnym po birra przystanku jest zamknięta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#300 PostWysłany: 07 Paź 2018 10:48 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1023
niebieski
Naprzeciw przystanku Birra są 2 bary, więc bilety pewnie będą w obu. Na lotnisku są w Carrefour.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 409 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 21  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group