Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Sty 2015 18:10 

Będę w Wenecji 1 dzień (+noc).
Wiem ze parkowanie w Wenecji wygląda źle (drogo)?
Chcę zaparkować gdzieś przed Wenecją, a potem dojechać autobusem/tramwajem wodnym, pozwiedzać, przenocować i rano wrócić do samochodu.
Gdzie najlepiej zaparkować, jak najtaniej, bądź za darmo?
Tak, żeby też dojazd do centrum był dość prosty.

Przeglądajac Street View https://goo.gl/maps/zCsY8 wzdłuz ulicy Cavalcavia San Giuliano stoją zaparkowane samochody na poboczu, nie widzę tam żadnych znaków zakazujących postoju. Jak myślicie, można zaparkować bezpłatnie w tym miejscu samochód nie łamiąc przepisów?

I czy jeszcze takie pytanie dot biletów - bilet całodzienny w Wenecji traci ważność o północy dnia zakupu czy może jednak wygasa po 24 godzinach od skasowania (czyli dnia kolejnego)? Będę około 11 rana w Wenecji a chce wyjechać około 9 dnia kolejnego i stad to pytanie.
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 17 Sty 2015 18:42 
Awatar użytkownika

Loty: 62
Kilometry: 54 868
srebrny
http://europeforvisitors.com/venice/mestre/san-giuliano-parking.htm

może nie darmowy ale 5 euro za dzień, przed samym wjazdem do Wenecji

#3 PostWysłany: 17 Sty 2015 20:15 

Ostrzeżenia: 2
Powiem to, jako miłośnik Wenecji (oraz szczęściarz do użycia słów "przy okazji", jeśli chodzi o podróż do Wenecji). Odwiedzałem Wenecję samochodem kilkanaście razy, w różnych konfiguracjach czasowo-osobowych.

NIE WARTO kombinować z parkingami poza historycznym centrum. Niezależnie od pory roku i liczby ludzi- no chyba, że ktoś jedzie na miesiąc, ale to raczej oczywistość.
Co do wspaniałego pomysłu parkingu San Giuliano, to można tylko gdybać, ile lat temu kosztował 5 euro za dobę. Teraz to 12 euro:
http://www.avmspa.it/context.jsp?ID_LINK=9&area=8

Dojazd z niego jest podły, niepewny a na pewno zajmujący czas.

Dla porównania- najlepsza opcja, czyli Tronchetto to wciąż, oby jak nadłużej, 21 euro na dobę:
http://www.veniceparking.it/en/find-par ... 20Parking/

Jeśli dobrze rozplanujesz czas, to masz szanse zmieścić się w 24h. Na "typową" wycieczkę do Wenecji to wystarczy. Mając 24h raczej i tak nie warto wybierać się na Murano i Burano (ale co kto lubi), a z Tronchetto, o ile tylko ktoś nie ma problemów ze zdrowiem, Wenecję samą w sobie można zwiedzić pieszo, nie płacąc za tramwaje wodne. A przy tym chodzenie po Wenecji samo w sobie to wielka frajda o ile tylko ma się czas- ale Ty go masz.
Dobre walizki na kółkach + hotel gdzieś bliżej Piazzale Roma i te 21 euro to będzie koszt całkowity transportu. Uwierz, że to niedużo :)
 Relacje PM off
beata123 lubi ten post.
beata123 uważa post za pomocny.

#4 PostWysłany: 17 Sty 2015 23:16 

Mam hotel we wspomnianym historycznym centrum.
Czyli sugerujesz by wcale nie brać biletów tylko wjechać do Wenecji i zwiedzać na piechotę?
Jest z nami 6 latka ale przyzwyczajony do chodzenia. Damy rade?
W sumie bilety to koszt na nas 25 euro wiec parking za 21e jest chyba rozsądniejszy.
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 17 Sty 2015 23:27 

Bardzo dobrze kombinujesz!!!

Zaparkujcie sobie na Tronchetto i cieszcie się Wenecją.
Taka uwaga praktyczna- parking jest oczywiście nowoczesny i w praktyce bardzo bezpieczny (paranoicy mogą za + kilka euro kupić parkowanie VIP w klatce stalowej! ) , ale warto uważać przy manewrowaniu. Rampy wjazdowe są... wąskie. Felgi w moim starym samochodzie wciąż pamiętają te wysokie krawężniki na rampach ;)

Co do samego transportu, to nie są duże dystanse, warto zobaczyć na google maps nawet. Zresztą CAŁA Wenecja (no może poza mniej okazałymi terenami na samej północy miasta historycznego) jest ciekawa, jest sporo placów, skwerów (wbrew pozorom), jest gdzie usiąść i odpocząć. Oczywiście do tego mnóstwo knajp, restauracji itd. Na pewno dacie radę z dzieckiem.
I też na 100% poradzicie sobie z dojściem do hotelu nawet gdzieś bliżej p. San Marco- najwyżej będziecie iść "na raty".

Normalnym krokiem, przejście z Tronchetto do p. San Marco zajmie nie więcej niż godzinę. Mój rekord to lekko ponad 30min, ale doskonale po trasie i bardzo szybko :) Oczywiście może- i powinno :) - trwać dłużej, im dłużej tym lepiej.

Bilety na tramwaje wodne są naprawdę potrzebne tylko, jeśli chce się popłynąć na inne wyspy: Murano, Burano i inne. Ale na pierwszy raz w Wenecji i 1 dzień moim zdaniem nie warto, bo to jednak trwa.

Wreszcie ostatnia sprawa- na 1-szy raz w Wenecji, mapa obowiązkowa! Albo coś na smartfona (jest osobna aplikacja- przewodnik "Venice" z Tripadvisor, można pobrać google maps offline na ten fragment mapy) albo nawet papier- ale być musi ;)
 Relacje PM off
beata123 lubi ten post.

#6 PostWysłany: 18 Sty 2015 11:33 

Ogromniaste dzięki za pomoc.
Wenecja z całego wyjazdu wydaje mi się najtrudniejsza ale jeśli masz jakieś tips and tricks odnośnie: Werona, Florencji, Bergen, San Marino, Wezuwiusz/Pompeje to chętnie przyjmę.
Dziękuje z góry.
 Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 18 Sty 2015 13:14 

beata123 napisał(a):
Ogromniaste dzięki za pomoc.
Wenecja z całego wyjazdu wydaje mi się najtrudniejsza ale jeśli masz jakieś tips and tricks odnośnie: Werona, Florencji, Bergen, San Marino, Wezuwiusz/Pompeje to chętnie przyjmę.
Dziękuje z góry.

Rozumiem, że nadal siedzimy w temacie "organizacji" a nie ściśle turystycznym, tzn. co zobaczyć itd.

- Wenecja wbrew pozorom jest o tyle "prosta", że właśnie nie ma wielkiego rozsądnego wyboru i kombinowania, przynajmniej dla samochodziarzy. Wbijasz na Tronchetto i chodzisz pieszo. Reszta to też prosta rzecz: booking.com i hotel.

- "Bergen"? Mnie sie z Norwegią kojarzy.

- Werona: Parkować na ulicy, zwykle bywa sporo miejsca.
- Florencja: W sumie jak wyżej, chociaż zależnie od tego, gdzie się jedzie i gdzie się śpi, to samochód warto zostawić też przy hotelu i skorzystać z transportu publicznego. Jest też kilka zbudowanych parkingów blisko centrum, do znalezienia w google dość łatwo.

- San Marino: Do dyspozycji są dobrze oznaczone, ponumerowane parkingi miejskie/ulica, płatne w parkomatach. Nawet w wysokim sezonie udawało się wcisnąć.
Obok San Marino (do 30min jazdy) POLECAM GORĄCO: SAN LEO.

- Wezuwiusz/Pompeje: Tam niestety byłem bardzo dawno i wyłącznie autokarem, ale skądinąd wiem, że na pewno z parkowaniem kłopotów nie ma.

We wszystkich ww. miejscach hoteli też jest oczywiście wbród. W San Marino na pewno nie warto spać, chyba, że ktoś jest absolutnym maniakiem. San Marino jest do "zrobienia" w kilka godzin, łącznie ze zwiedzaniem 2 części murów miejskich.

Nie wiem czemu nie pytasz o Rzym ;) Jakby co, to właśnie w Rzymie mam kilka dobrych miejsc do parkowania- gdzie zwykle, o dziwo, po prostu jest miejsce za rozsądną cenę w parkomacie (4 euro/8h).
Tutaj pewnie przekraczam wszelkie możliwe stopnie profanacji wg F4F, gdzie króluje dolot + transport publiczny.
Ja po Rzymie również chodzę a nie jeżdżę metrem czy autobusami- ale bez obaw, to jest już mniej normalne. Wenecja się naprawdę nadaje do zwiedzania pieszo, a w Rzymie obiektywnie- nie każdy daje radę i potrzeba sporo czasu.
 Relacje PM off
beata123 lubi ten post.

#8 PostWysłany: 18 Sty 2015 13:25 
Awatar użytkownika

Loty: 62
Kilometry: 54 868
srebrny
chciał najtańszy to podesłałem najtańszy..ja osobiście też parkowałem w Tronchetto i Wenecję obeszliśmy z buta :)
beata123 lubi ten post.

#9 PostWysłany: 18 Sty 2015 15:12 

> "Bergen"? Mnie sie z Norwegią kojarzy.

O rany zawsze myle :) A moze dlatego ze mi sie tam bardzo podobało. Chodzi o Bergamo

> Werona: Parkować na ulicy, zwykle bywa sporo miejsca.

Czyli placic? Bo chyba tam sa platne. Pomyslalam o parkingu przy Lidl - bo jest za darmo.

> Florencja: W sumie jak wyżej, chociaż zależnie od tego, gdzie się jedzie i gdzie się śpi, to samochód warto zostawić też przy hotelu i skorzystać z transportu publicznego. Jest też kilka zbudowanych parkingów blisko centrum, do znalezienia w google dość łatwo.

A latwo o darmowy?

> San Marino: Do dyspozycji są dobrze oznaczone, ponumerowane parkingi miejskie/ulica, płatne w parkomatach. Nawet w wysokim sezonie udawało się wcisnąć.
Obok San Marino (do 30min jazdy) POLECAM GORĄCO: SAN LEO.

Spojrze, dziekuje

> Wezuwiusz/Pompeje: Tam niestety byłem bardzo dawno i wyłącznie autokarem, ale skądinąd wiem, że na pewno z parkowaniem kłopotów nie ma.

Tu chyba nie ma wyjscia - placic :)

We wszystkich ww. miejscach hoteli też jest oczywiście wbród. W San Marino na pewno nie warto spać, chyba, że ktoś jest absolutnym maniakiem. San Marino jest do "zrobienia" w kilka godzin, łącznie ze zwiedzaniem 2 części murów miejskich.

> Nie wiem czemu nie pytasz o Rzym ;) Jakby co, to właśnie w Rzymie mam kilka dobrych miejsc do parkowania- gdzie zwykle, o dziwo, po prostu jest miejsce za rozsądną cenę w parkomacie (4 euro/8h).

Bylam w tamtym roku kilka dni i stad ominiecie.

Cos jeszcze :)?

No to juz wiesz jak wyglada moja podroz. Z Toba bedzie jeszcze latwiej. Dzieki

Troche jeszcze obawiam sie przejazdu z San Marino do Florencji - bede starala sie ominac autostrady platne z powodu kosztu oraz widokow (a wlasciwie ich brak). Obawy moje spowodowane sa styczniem i ta droga. Nie bedzie trudna lub/i zaśnieżona?
 Relacje PM off  

#10 PostWysłany: 18 Sty 2015 15:38 

Zbanowany
No aż korci mnie żeby się was wszystkich polecających wyłącznie chodzenie pieszo, jak wy z buta docieracie na Lido, część Wenecji ???? :D bardzo ładna miejscami.
 Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 18 Sty 2015 16:53 

beata123 napisał(a):
Troche jeszcze obawiam sie przejazdu z San Marino do Florencji - bede starala sie ominac autostrady platne z powodu kosztu oraz widokow (a wlasciwie ich brak). Obawy moje spowodowane sa styczniem i ta droga. Nie bedzie trudna lub/i zaśnierzona?

Odpowiadając bardziej zbiorczo na pytania- parkowanie na ulicy we Włoszech nie jest bardzo drogie- bez porównania z Tronchetto. A żeby zaparkować w miarę blisko centrów historycznych niespecjalnie da się to zrobić całkowicie bez opłat. Zresztą bilety autobusowe też za darmo nie są- dlatego wszędzie, gdzie napisałaś, polecam po prostu szukanie miejsca przy ulicy i wrzucenie tych kilku euro do parkomatów. Oszczędzać należy tak bardzo, jak tylko się da, ale nie bardziej :P

Przejazd z San Marino do Florencji wręcz wypada wykonać nie wdłuż płatnych autostrad Rimini -> Bologna -> Firenze tylko przez góry :) Jakie będą drogi- nie mam pojęcia, ale należy podejrzewać, że utrzymanie zimowe jest nie gorsze niż w Polsce, więc pewnie rozsądne opony dadzą radę. Zresztą te "góry" tam nic strasznego- to nie Alpy.

pomoc napisał(a):
No aż korci mnie żeby się was wszystkich polecających wyłącznie chodzenie pieszo, jak wy z buta docieracie na Lido, część Wenecji ???? :D bardzo ładna miejscami.

No jak to- wpław. :)
A tak poważnie to pisałem, że bilety na transport wodny warto kupować po to, żeby zobaczyć miejsca, które są dostępne de facto tylko tym sposobem- zresztą, moim skromnym zdaniem, daleko daleko przed Lido należy postawić Murano i Burano. Kupowanie biletów na tramwaj wodny wyłącznie po to, żeby dopłynąć z dalszego i "tańszego" parkingu to totalny bezsens i o tym jest dyskusja.
BTW- z Tronchetto też można dopłynąć do centrum, ale podobnie nie warto TYLKO po to kupować biletów. Cały czas mowa o ludziach bez problemów zdrowotnych, dla których łyknięcie kilku kilometrów pieszo nie stanowi problemu.

Poza wszystkim, jeśli zamierzają spędzić w Wenecji do 24h z noclegiem i jest to ich pierwszy pobyt tam, do tego jest 6-letnie dziecko, to pchanie się na wyspy nie będzie po prostu optymalne pod względem planu, bo braknie czasu na chłonięcie głównych atrakcji i klimatu miasta.
 Relacje PM off
beata123 lubi ten post.

#12 PostWysłany: 18 Sty 2015 21:15 

wypozyczalnie obie gdzie sprawdzalam wypozyczenie daje zamiast zimowek lańcuchy - w zyciu tego nie zakladalismy i tez nie wiemy kiedy to nalezy zrobic. Doczytac trzeba :D
 Relacje PM off  

#13 PostWysłany: 18 Sty 2015 21:24 

Łańcuchy- zdroworozsądkowo. Jak droga jest "czarna" lub ma bardzo lekką warstwę śniegu i błota pośniegowego, to nie trzeba.
Jeśli droga jest biała, to trzeba.

Ale ogólnie powinno być dobrze- widzisz, jaka jest pogoda u nas. A we Włoszech zimniej nie będzie :)
 Relacje PM off
beata123 lubi ten post.

#14 PostWysłany: 09 Wrz 2016 01:09 

Parking główny w Wenecji pierwsza godzina 3 € druga godzina 3€ trzecia godzina 5€ w 3 h można spokojnie zwiedzić Wenecje
 Relacje PM off  

#15 PostWysłany: 15 Lip 2017 14:35 

Mam wielki dylemat i myślę, że osoby będące już kilka razy w Wenecji pozwolą mi go rozwiać. Przyjeżdżamy do wenecji około 10-12 rano i mamy na zwiedzanie 24h. Rozważam dwie opcje:
- Hotel w Maestre, gdzie mogę za darmo zaparkować samochód, dojazd busem do wenecji (może opłaca się wykupić kartę i płynąć tramwajem?) - zwiedzanie aż do ostatniego powrotnego busa (ktoś wie o której?)
- Hotel w samej Wenecji, parking w starym miescie (opłata 21e) - poruszanie się pieszo po całym starym mieście.

Ktoś jest w stanie pomóc?
 Relacje PM off  

#16 PostWysłany: 15 Lip 2017 14:48 

Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Brałbym opcję numer 1. tym bardziej , że pociagi z Mestre do Wenecji też jeżdżą bardzo często.
 Relacje PM off
Atmosphere uważa post za pomocny.

#17 PostWysłany: 15 Lip 2017 15:30 
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 1
srebrny
brałbym opcje nr 2 i cieszyć się miastem non stop

#18 PostWysłany: 15 Lip 2017 16:50 

niebieski
@Atmosphere, zerknij jak może być tanio i prosto z Mestre http://www.albergo-primavera.it,(dobry opis opcji/możliwości dojazdów)
Tylko 10 min busem spod hotelu na wyspę.Dla zmotoryzowanych parking gratis.Standard pokojów skromny.Na dole restauracja-pizzeria (b.smacznie). Z Parku (rekreacyjnego) San Guliano ładne widoki Wenecji.
 Relacje PM off

#19 PostWysłany: 23 Lip 2017 21:40 

Mam pytanie odnośnie tego tańszego parkingu w Wenecji (San Giuliano)
Czy istnieje opcja zarezerwowania sobie miejsca na tym parkingu na konkretny dzień?
Na stronie niestety nic nie znalazłem, a adres email w kontaktach jest chyba nieaktualny (dostałem zwrotną informację o niemożliwości dostarczenia wiadomości)

Rozważam też droższy parking na wyspie, ale obawiam się korków. Czy w sezonie (sierpień) da się dojechać do parkingu Tronchetto bez stania w gigantycznym korku?
 Relacje PM off  

#20 PostWysłany: 15 Sie 2017 13:49 

niebieski
Czyt ktoś ma jakiś link do parkingów zaznaczonych na mapie? Będę mieszkał w DT Venice ale z tego miejsca jest słaby dojazd do centrum komunikacją. Będę na miejscu miał samochód ale nie mam pojęcia gdzie najlepiej zostawić go żeby najwygodniej dostać się na wyspę.
 Relacje PM off  

[ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 5 gości