Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Sty 2014 22:10 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 359
niebieski
Czy bylibyście w stanie mi pomóc w kwestii dojazdu z lotniska w Bolonii do Wenecji?
Jak to wygląda, ile kosztuje? Ile czasu potrzeba?

Czy ryzykowne jest spanie ostatniej nocy w Wenecji i podróż stamtąd na lotnisko w Bolonii ( samolot o 14).


I jeszcze pytania nie związane z dojazdem.
Co zwiedzać w Bolonii?
Ile czasu polecacie na Wenecję, czy wystarczy jeden pełny dzień czy raczej dwa, trzy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 27 Sty 2014 22:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
Trenitalia z Bologna Centrale
czas przejazdu ok. 1:30
cena jak z wyprzedzeniem można trafić nawet za 9EUR
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 27 Sty 2014 22:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
totti napisał(a):
Czy ryzykowne jest spanie ostatniej nocy w Wenecji i podróż stamtąd na lotnisko w Bolonii ( samolot o 14).

Zdecydowanie nie jest ryzykowne chyba, że śpisz do południa:p
Na Bolonię nie przeznaczaj zbyt dużo czasu. Spacer z dworca do ścisłego centrum i obejście centrum zajmuje kilka godzin, a atrakcje raczej nie powalają. Pozostały czas przeznacz może na Wenecję;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 27 Sty 2014 22:33 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3562
złoty
Oczywiście najtaniej opcja spacer + autobus miejski na dworzec, a potem pociąg - najlepiej w promocji zakup on-line. Szczegółowo opisane jak dotrzeć z/na lotnisko Włochy- Bolonia. Blisko dworca kolejowego jest dworzec autobusowy, może też coś ciekawego można wyszukać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 27 Sty 2014 22:35 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 359
niebieski
a powiedzcie mi jeszcze dwie rzeczy:

1. jeśli samolot ma wylądować w Boloni o 14:35 planowo to na która powinienem kupić bilety na pociąg do Wenecji? 16 czy później?

2. Czy ktoś się orientuje czy z Mestre do Wenecji jeździ tylko pociąg (ile kosztuje) czy również autobusy i do której godziny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 27 Sty 2014 22:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
No i do tego należy doliczyć jeszcze busa na lotnisko - autobus linii BLQ jeździ z dworca Bologna Centrale co 20 minut, przejazd zajmuje 25 minut i kosztuje, jeśli dobrze pamiętam, 6 euraków.
A co zwiedzać w Bolonii ? Oj jest tego sporo, stanowczo na więcej niż 1 dzionek ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 27 Sty 2014 22:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
scomin napisał(a):
Na Bolonię nie przeznaczaj zbyt dużo czasu. Spacer z dworca do ścisłego centrum i obejście centrum zajmuje kilka godzin, a atrakcje raczej nie powalają. Pozostały czas przeznacz może na Wenecję;)

Nie mogę się w Tobą zgodzić, ale to kwestia gustu... :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 27 Sty 2014 22:41 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 359
niebieski
a czy moglibyście mi pomóc z tym Mestre bo nie wiem czy lepiej jechać na krócej ale spać w Wenecji czy w MEstre.
Jak to jest z tym dojazdem z Mestre do Wenecji- w jakich godzinach, za ile?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 27 Sty 2014 22:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
Cytuj:
2. Czy ktoś się orientuje czy z Mestre do Wenecji jeździ tylko pociąg (ile kosztuje) czy również autobusy i do której godziny?

jeżdżą pociągi i autobusy, jeździłem pociągiem a co do ceny to jakaś śmieszna nie pamiętam dokładnie, ale wydaje mi się że płaciłem euro z hakiem max 2
Pociągi regionale do jakieś 24 później może da się trafić jakieś dalekobieżne

Cytuj:
1. jeśli samolot ma wylądować w Boloni o 14:35 planowo to na która powinienem kupić bilety na pociąg do Wenecji? 16 czy później?

Ja bym kupował bilet na wieczór bo może się spóźnić samolot, a jeżeli by się nie spóźnił to poszedłbym sobie na obiad i na spacer po Bolonii
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 27 Sty 2014 22:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Pacyfa napisał(a):
Nie mogę się w Tobą zgodzić, ale to kwestia gustu... :roll:

Żebyśmy się zrozumieli:) Miasto jako miasto uważam za bardzo przyjemne, interesujące, urokliwe i klimatyczne, ale atrakcje wymieniane w przewodnikach jako największe, mnie osobiście nie zachwyciły...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 27 Sty 2014 22:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 176
totti napisał(a):
a czy moglibyście mi pomóc z tym Mestre bo nie wiem czy lepiej jechać na krócej ale spać w Wenecji czy w MEstre.
Jak to jest z tym dojazdem z Mestre do Wenecji- w jakich godzinach, za ile?


Według mnie, zdecydowanie lepiej jest wydać trochę więcej i spać w Wenecji. W Mestre niczego ciekawego nie ma. Jazda pociągiem kosztuje 1 euro one-way (jednak nie dam ręki uciąć). Pociągi jeżdżą bardzo często, bo wszystkie, siłą rzeczy, zahaczają o Mestre. Czas przejazdu to chyba nie więcej niż 5-6 minut, o ile dobrze pamiętam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 27 Sty 2014 23:35 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
Aron napisał(a):
Cytuj:
1. jeśli samolot ma wylądować w Boloni o 14:35 planowo to na która powinienem kupić bilety na pociąg do Wenecji? 16 czy później?

Ja bym kupował bilet na wieczór bo może się spóźnić samolot, a jeżeli by się nie spóźnił to poszedłbym sobie na obiad i na spacer po Bolonii

I dokładnie takie spóźnienie przytrafiło mi się w ubiegłym roku. Mimo, iż jak mi się wydawało miałem wystarczający zapas czasu, okazało się, że samolot miał godzinne opóźnienie i zamiast jechać do Wenecji Frecciabiancą, która zwiała mi sprzed nosa, tłukłem się jakimś osobowym składem docierając do Wenecji koło północy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 27 Sty 2014 23:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
Cytuj:
I dokładnie takie spóźnienie przytrafiło mi się w ubiegłym roku. Mimo, iż jak mi się wydawało miałem wystarczający zapas czasu, okazało się, że samolot miał godzinne opóźnienie i zamiast jechać do Wenecji Frecciabiancą, która zwiała mi sprzed nosa, tłukłem się jakimś osobowym składem docierając do Wenecji koło północy.


Od sytuacji, która mi się przytrafiła z trenitalia, wypadek w okolicach Werony, spóźnienia i odwołania pociągów, staram się o ile to możliwe i nie komplikuje to moich planów, organizować podróż z większymi zakładkami.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 27 Sty 2014 23:52 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
Aron napisał(a):
Cytuj:
I dokładnie takie spóźnienie przytrafiło mi się w ubiegłym roku. Mimo, iż jak mi się wydawało miałem wystarczający zapas czasu, okazało się, że samolot miał godzinne opóźnienie i zamiast jechać do Wenecji Frecciabiancą, która zwiała mi sprzed nosa, tłukłem się jakimś osobowym składem docierając do Wenecji koło północy.


Od sytuacji, która mi się przytrafiła z trenitalia, wypadek w okolicach Werony, spóźnienia i odwołania pociągów, staram się o ile to możliwe i nie komplikuje to moich planów, organizować podróż z większymi zakładkami.

Ja specjalnie zrezygnowałem z Frecciarossa i wybrałem nieco późniejszą Frecciabiancę, ale i to nie pomogło i bilet przepadł. Niestety nauczka też dla mnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 28 Sty 2014 00:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sie 2013
Posty: 464
niebieski
Dla mnie lepiej (i bezpieczniej) skorzystac ze zwyklego pociagu Regionale - jezdza takie chyba co godzine z Boloni do Wenecji a kosztuja niecale 10eur. I nie trzeba niczego rezerwowac, bilet kupuje sie w automacie na dworcu. Frecciarosse czy biance mozna wziac na powrot, kiedy nie ma ryzyka spoznienia sie na pociag przez opoznienia w locie, itp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 28 Sty 2014 00:44 

Rejestracja: 28 Wrz 2012
Posty: 153
Zbanowany
Dokładnie, popatrz sobie na rozkład Regionale, czasowo tylko trochę gorzej od szybkich pociągów, a nie ma ryzyka utraty biletu, jak się samolot opóźni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 28 Sty 2014 01:09 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
@kla7, Włochy to nie Japonia, regionale nie jeżdżą jak w szwajcarskim zegarku. Mój zanim ruszył z Bolonii miał już 5 min opóźnienia, tak więc czasowo nie zawsze może być "trochę gorzej" a "znacznie gorzej". Ale oczywiście jest to jakaś opcja, żeby się nie stresować ewentualnym spóźnieniem na pociąg.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 28 Sty 2014 09:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Kiedy zamierzasz lecieć? Niedawno założyłem podobny temat bolonia-i-wenecja-138-rt,180,39506 My lecimy 27 marca do Bolonii, 5h zwiedzania, 21.10 pendolino do Mestre (9€ osoba) tam 2noclegi blisko dworca, taniej niż w Wenecji a łatwiejsze poruszanie się, dojazd z Mestre do Wenecji 1€ busem lub pociągiem praktycznie co 10 min. Z Mestre wyjeżdzamy 29 marca pendolinem o 8.47, ok 10 jesteśmy z powrotem w Bolonii i mamy jeszcze ok 2,5 na połażenie po mieście.
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 28 Sty 2014 09:47 

Rejestracja: 08 Lis 2013
Posty: 11
Ja mogę również polecić co do Wenecji a bardzo się przydaje karta na tramwaje wodne jeszcze kilka lat temu koszt takiej karty wynosił 15 Euro/dzień możesz pływać tramwajami dokąd tylko chcesz. Karta się opłaca z tego względu, że można przykładowo popłynąć na Murano i Burano-wyspy słynące z robienia oto takich świecidełek http://pl.wikipedia.org/wiki/Murano
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 19 Lut 2014 21:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2014
Posty: 286
Loty: 118
Kilometry: 247 986
niebieski
w Wenecji jeden dzień z noclegiem zwiedzisz wszystko,weź pod uwagę ze większości restauracji jest nastawiona na jednorazowego turystę wiec jedzenie jest drogie i niekoniecznie dobre.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group