Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 89 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Bolonia
#61 PostWysłany: 19 Sty 2018 23:29 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 277
-- 19 Sty 2018 22:27 --

blondi_89 napisał(a):
A ja mam nieco inne pytanie w temacie Bolonii, nie gdzie, a co zjeść? Temat dobrej kuchni włoskiej jest mi bardzo obcy, owszem mam w swoim mieście 2 włoskie knajpki, ale oprócz obłędnej pizzy, ciężko znaleźć coś oryginalnego w karcie, spaghetti bolognese i carbonara to jedyne włoskie pasty, bo tego chcą klienci i tylko to idzie.

Zatem moje pytanie brzmi, co polecacie zjeść dobrego w Bolonii, byłabym wdzięczna za nazwy nie tylko polskie ale włoskie, bo wiem, że będzie mi ciężko zdecydować się na coś konkretnego tym bardziej nie wiedząc co jest co i co ma w środku :) Na liście mam na pewno oryginalne 'spaghetti bolognese' ;) czytałam też sporo o tortellini i tortelloni, itp. z ciekawymi (niekoniecznie mięsnymi nadzieniami) np. dynią. Chciałabym posmakować prawdziwych włoskich smaków, a nie dań pod turystów. Co możecie polecić?


Przede wszystkim:
-crescentine
-tigelle
-lasagne
-gramignę
-parmezan
-dania z octem balsamicznym

-- 19 Sty 2018 22:29 --

LaVarsovienne napisał(a):
d-t-x napisał(a):
W Bolonii nie znajdziesz czegoś takiego jak spaghetti bolognese ;) Szukaj spaghetti a la ragu - to prawidłowa nazwa.
Jak już to tagliatelle al ragu. Włosi nie łączą cienkiego makaronu spaghetti z mięsem.


Dokładnie, prawidłowa nazwa to tagliatelle al ragù
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
 Temat postu: Re: Bolonia
#62 PostWysłany: 20 Sty 2018 00:27 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 71
Dziękuję serdecznie za propozycje.

O 'spaghetti bolognese' napisałam celowo, wiem, że mam rozglądać się za tagiatelle al ragu. Swoją drogą w USA, kilkukrotnie spotkałam się z tym, że 'włoskie' spaghetti bolognese serwowane jest z kiełbasą lub parówkami :?
Ocet balsamiczny bardzo lubię, niestety jak ktoś wcześniej zauważył, to tylko w opcji bagażu rejestrowanego, więc odpada.
Czy deski serów i różnymi wędlinami (szynka parmeńska, salami) mają jakąś konkretną nazwę? A co z mozzarellą, czy w sklepach/na targu w Bolonii można dostać tę prawdziwą?
I na koniec chyba ostatnie już pytanie, co z deserami? Polecane lodziarnie już zanotowałam, a jak z typowymi deserami, bo chyba nie samym tiramisu żyją Włosi? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bolonia
#63 PostWysłany: 20 Sty 2018 00:49 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 277
Z tego regionu tylko tenerinę warto spróbować (najlepiej w jakimś sprawdzonym miejscu).
Z innych regionów cannolo, sfogliatelle oraz granitę.
Mogę Ci podać nazwy najlepszych cukierni. :)

Można dostać dobrą mozzarellę, najlepsza bufala.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bolonia
#64 PostWysłany: 20 Sty 2018 22:03 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 71
@Natalia poproszę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bolonia
#65 PostWysłany: 21 Sty 2018 13:27 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 277
Gamberini- świetne cannolo (nie tylko)
Nuovo caffè del Porto
La Borbonica (świetna sfogliatella, kawa i nie tylko )
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bolonia
#66 PostWysłany: 21 Sty 2018 22:58 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 71
Dziękuję! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bolonia
#67 PostWysłany: 25 Sty 2018 18:10 

Rejestracja: 25 Sty 2018
Posty: 10
Ja ze swojej strony potwierdzę że Pizza Casa wymiata i można ją śmiało w dalszym ciągu polecac.
Góra
 Profil Relacje PM off
baja lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bolonia
#68 PostWysłany: 25 Sty 2018 18:49 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Gdy ja tam jadłem (marzec 2016) pizza była(by) dobra, ale ciasto było strasznie twarde, kaleczące podniebienie. Wiem, że są miłośnicy takiego ciasta, ale ja nie przepadam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bolonia
#69 PostWysłany: 29 Sty 2018 19:04 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 71
Pozwólcie, że zapytam o jeszcze jedną rzecz związaną z jedzeniem w Bolonii, czy w bagażu podręcznym można przewozić sery? O ile pewnie z parmezanem nie będzie problemu to jak wygląda sprawa z mozzarellą czy innymi serami w zalewie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bolonia
#70 PostWysłany: 30 Sty 2018 14:37 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 277
Zależy na kogo się trafi. Czasami zabierają czasami nie. Raz miałam tylko malutki kawałek gorgonzoli i mi go zabrali. Innym razem miałam różne sery i nic nie powiedzieli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bolonia
#71 PostWysłany: 11 Kwi 2018 07:47 

Rejestracja: 06 Lis 2017
Posty: 41
Potwierdzam dobrą pizze w Pizza Casa. 2,5 E margeritta. Jednak to pizza dla fanów cienkiego i chrupkiego ciasta.

Dodatkowo mogę polecić makarony i piwo na campusie na przeciwko Teatru (opery) na placu Giuseppe Verdi. Szczególnie dla osób posiadających legitymacje studencką (są niższe ceny na jedzonko i piwko).
Góra
 Profil Relacje PM off
baja lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bolonia
#72 PostWysłany: 11 Kwi 2018 22:10 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Mi w hostelu oraz w innym miejscu polecano restauracje Antica Trattoria Fantoni,sam niestety nie sprawdziłem bo było zamknięte.

Byłem natomiast w Osteria dell'Orsa, również z polecenia i bardzo fajnie, choć jak planuje ktoś miejsce na romantyczną randkę to raczej nie to, to taki bardziej nasz bar mleczny, jedzenie dla studentów itd choć bardzo pozytywny stosunek jakości do ceny


ragu alla bolognese coś koło 5 ojro

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bolonia
#73 PostWysłany: 26 Kwi 2018 23:25 

Rejestracja: 24 Gru 2017
Posty: 13
Pizza w Casa przereklamowana. Kusi tylko cena.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bolonia
#74 PostWysłany: 14 Lis 2018 22:47 

Rejestracja: 06 Cze 2011
Posty: 62
Loty: 276
Kilometry: 560 518
ind_globtroter napisał(a):
Mi w hostelu oraz w innym miejscu polecano restauracje Antica Trattoria Fantoni,sam niestety nie sprawdziłem bo było zamknięte.

Byłem natomiast w Osteria dell'Orsa, również z polecenia i bardzo fajnie, choć jak planuje ktoś miejsce na romantyczną randkę to raczej nie to, to taki bardziej nasz bar mleczny, jedzenie dla studentów itd choć bardzo pozytywny stosunek jakości do ceny


ragu alla bolognese coś koło 5 ojro

Image


Potwierdzam, byłam w niedzielę, jedzenie pyszne, tagiatelle al ragu - 6,50 eur, tortellini in brodo - 10 eur. Polecam :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bolonia
#75 PostWysłany: 20 Cze 2019 18:40 

Rejestracja: 06 Lis 2015
Posty: 711
Sprawdziliśmy :) Pizza Casa jedliśmy dwukrotnie i nawet w opcji za 2.5 EUR zawsze było smacznie więc polecałbym. Cenowo oczywiście nie do pobicia.
Osteria dell'Orsa to niestety rozczarowanie. To typ studenckiej stołówki z szybką obsługą, tłok i bardzo przeciętna jakość jedzenia - sprawdzaliśmy tagiatelle al ragu i lasagne, obie potrawy słabe. Cenowo jest przystępnie i na tym koniec zalet.

Nasz host polecał nam Sfoglia Rina i Zerocinquantino ale nie zdążyliśmy sprawdzić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bolonia
#76 PostWysłany: 21 Cze 2019 15:44 

Rejestracja: 22 Gru 2018
Posty: 21
Po kilku miesiącach mieszkania:
Pizza Casa jest zła... cena niewielka, ale od Hindusów na każdym rogu można dostać coś podobnego.
La pizzeria del Barazzo - personalnie moja ulubiona pizzeria w nieodstraszającej cenie.
Znajomi z Neapolu mówią jednak, że najlepsza pizza w Bolonii jest w Pizza Cozze e Baba.

Osteria dell'Orsa nie jest złym miejscem, mają świetne ragu za 6.5E i tanie wino. Jednakże jak chcecie zjeść coś lepszego w niezłej cenie to w mojej subiektywnej ocenie nie ma lepszego miejsca niż Tamburini.
Zdanie jest jednak studenta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bolonia
#77 PostWysłany: 23 Cze 2019 15:18 

Rejestracja: 06 Lis 2015
Posty: 711
Nie chcę się spierać ale uzasadnienie - jest zła... cena niewielka, ale od Hindusów na każdym rogu można dostać coś podobnego jest słabe. Jadłem w różnych miejscach w tym kraju i potwierdzam to co pisali ludzie z forum fly4free :D pizza jest po prostu dobra, a cena rewelacyjna jeśli ktoś celuje budżetowo. Za tej klasy pizzę trzeba w innych lokalach zapłacić 8-12 EUR. Co więcej mają dobre ciasto i piec bo nic nie jest przypalone, a cała pizza jest po prostu smaczna. U hindusa zwykle jest tłustawe ciasto, które lepiej leżakuje w slajsach. Tutaj zamawiasz i za każdym razem pizza jest dopiero przygotowywana więc porównanie zupełnie nietrafione.

d-t-x napisał(a):
Gdy ja tam jadłem (marzec 2016) pizza była(by) dobra, ale ciasto było strasznie twarde, kaleczące podniebienie. Wiem, że są miłośnicy takiego ciasta, ale ja nie przepadam.

W takim razie coś musiało się zmienić od 2016 ;) Ciasto absolutnie nie było twarde i kruche, raczej cienkie ale klasycznie uginające się kawałki kiedy bierzesz do łapy. Aby nie było, próbowaliśmy różnych i obie w sensie ciasta były podobne, smaczne i w naszym guście lekkie, bez obciążenia na żołądku.

Natomiast ragu za 6.5 EUR w dell'Orsa jest powtórzę kiepskie. To jest poziom szkolnej stołówki gdzie trochę makaronu pomieszano z mielonym, a sosu kot napłakał i pierdnął parmezanem. Za to ludzi jest od groma, siadasz tylko tam gdzie wskażą miejsce przy wieloosobowej ławie. Taka typowa turystyczno-studencka jadłodajnia, jak ktoś lubi taki klimat to ok. Zdecydowaliśmy się sprawdzić bo w takich miejscach czasem jedzenie bywa smaczne ale tym razem było odwrotnie. Szczerze miałbym wątpliwości czy skorzystać ponownie nawet gdyby ragu kosztowało tu 2.5 EUR, a z Pizza Casa wziąłbym wspomnianą margaritę za 6.5 EUR bez zastanowienia. Oba lokale to klasa budżet, fajnie gdyby pojawiło się w tym wątku więcej poleceń z ciekawym jedzeniem, niekoniecznie po taniości.


Ostatnio edytowany przez baja 23 Cze 2019 16:31, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bolonia
#78 PostWysłany: 23 Cze 2019 15:23 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Na ciekawe jedzenie raczej tu nie licz, jak można samemu wyczytać z postów zamieszczanych w dziale "jedzenie", tu priorytetem jest cena. Jakość i smak są na dalszych miejscach.


Ostatnio edytowany przez d-t-x, 23 Cze 2019 15:35, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
baja lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bolonia
#79 PostWysłany: 23 Cze 2019 15:32 

Rejestracja: 06 Lis 2015
Posty: 711
Prawda i zapewne po części wynika to z kursu waluty i dystansu w średniej krajowej bo my niestety też często zmuszeni jesteśmy odpuścić kolację w restauracji na poczet zwiedzania i opłat z nim związanych. Mimo to podróże kulinarne to nieodzowna część wyjazdów i brakuje tu takich bardziej oryginalnych miejsc gdzie warto zostawić trochę grosza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bolonia
#80 PostWysłany: 23 Cze 2019 15:35 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
A ja tak nie uważam. To po prostu kwestia podejścia. Dla jednych (np. dla mnie) jedzenie jest powodem, aby wyruszyć w podróż do jakiegoś miejsca, a dla innych, tylko przykrą koniecznością i sposobem na zapchanie kałduna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 89 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group