Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 89 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Bolonia
#1 PostWysłany: 10 Kwi 2011 20:50 

Rejestracja: 03 Lut 2010
Posty: 82
1. Tania, dobra i duża pizza sprzedawana w kawałkach po 1,2-1,5 EUR. Lokalizacja: po prawej stronie ulicy Strada Maggiore pod arkadami zaraz za sklepem Timberlanda. Kilka kroków od dwóch wież. Co prawda nie jest to smak pizzy z pieca opalanego drewnem, ale na szybką przekąskę nadaje się znakomicie. Dwa takie kawałki mogą zastąpić obiad:) Zatrzymuje się tam dużo miejscowych.
2. Ristorante Pizzeria da Ciro. Dobrze wydane pieniądze - ceny niższe niż w pozostałych miejscach. Ok. 30-35 EUR za dwuosobowy obiad z przystawką i butelką wina. Lekko na uboczu, ale dzięki temu ciężko tam spotkać turystów - swojaków natomiast nie brakowało:) Na ich stronie znajduje się mapka z lokalizacją.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: Bolonia
#2 PostWysłany: 12 Kwi 2011 20:16 

Rejestracja: 13 Mar 2010
Posty: 202
niebieski
Mogę polecić Trattoria del Rosso (http://www.trattoriadelrosso.com/), piszą też o niej w Lonely Planet.
Menu dnia - 10 € (2 dania + kawa lub deser + karafka wody)
Pojedyncze dania typu lasagna, pasta - 7-8 €
Karafka wina 0.5L - 4€
Nie jest w ścisłym centrum, raczej nie ma tam turystów. Menu tylko w języku włoskim, ale obsługa mówi po angielsku i chętnie opisuje poszczególne dania.
Góra
 Profil Relacje PM off
le_szek uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bolonia
#3 PostWysłany: 15 Kwi 2011 20:14 

Rejestracja: 28 Lut 2010
Posty: 423
Loty: 7
Kilometry: 5 251
niebieski
BOLOGNA:

- Trattoria Meloncello (Via Saragozza, 240)
polozona kilkanascie minut spacerem od centrum (blisko stadionu FC Bologna).
Swietna, klimatyczna trattoria z lokalna kuchnia. Nie jest jakas super tania (ale tez nie bardzo droga - makarony, z tego co pamietam ponizej 10 EUR), ale zdecydowanie warta odwiedzenia. Jak sprobujecie tam ragu z gramignia lub tagliatelle (dla niezainteresowanych kuchnia - oryginalnej wersji tego, co caly swiat nazywa "sosem bolonskim"), to wszystkie owe twory pt. "sos bolonski" w innych restauracjach beda wywolywac u was jedynie usmiech politowania. Obiad proponuje zwienczyc deserem o wdziecznej nazwie zuppa inglese (jest tam tak dobry, ze do dzis mi sie sni jego smak;)). Ciekawostka jest to, ze w lokalu nie ma karty - kelner mowi wam, co dzis jest w ofercie:) Jak ktos nie zna wloskiego, niech sie nie stresuje - kelner zna angielski na tyle, ze bez klopotu wyjasni wam, co jest co.

- Pizzeria Bella Napoli (Via San Felice 40)
http://www.labellanapoli.it/
polozona w samym centrum. Jadlem tam tylko pizze (maja tez makarony i inne dania). Co do pizzy - bardzo dobra i niedroga (3,5-8,5 EUR).

- Ristorante da Nello al Montegrappa (Via Montegrappa, 2)
http://www.ristorantedanello.com
znajduje sie rowniez w samym centrum. Poniewaz jest to "ristorante", ceny sa nieco wyzsze (ale tez w granicach rozsadku) - makarony 9-10 EUR, drugie dania 10-20 EUR. Maja swietna lasagne i tortellini.

- Osteria dell'Orsa
http://www.osteriadellorsa.com/
polzona w czesci uniwersyteckiej centrum Bologni. Miejsce bardzo popularna, wrecz legendarne. Obiad je sie przy dlugich lawach, do ktorych dosiadaja sie kolejni goscie. Jedzenie tanie, ale przecietne.

- La Sorbetteria Castiglione (Via Castiglione 44)
http://www.lasorbetteria.it/
na deser lub w trakcie spaceru po Bologni. Mowiac krotko - pyszna lodziarnia.

Tym, ktorym serce zaczyna szybciej bic na widok sklepow ze specjalami, polecam wschodni kwadrat od Piazza Maggiore (via Pascherie Vecchie, Via Caprarie, Via Orefici) - znajduje sie tu mnostwo sklepikow z lokalnymi serami, wedlinami i przysmakami.

(autor: Jon)
_________________
Zapraszam na swojego bloga o podróżach i nie tylko...
http://zajebistepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
le_szek uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bolonia
#4 PostWysłany: 09 Maj 2012 16:45 

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 118
@michal.sa
tak się zastanawiam czy pizzeria o której piszesz to Pizzeria Due Torri :)
faktycznie pizza smaczna i w dobrej cenie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bolonia
#5 PostWysłany: 09 Maj 2012 16:56 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
A ja polecam Gyrosterię na Via Goito, 9. Co prawda jedzenie, jak sama nazwa wskazuje, nie włoskie lecz greckie, ale mają świetny gyros, a na deser m.in. jogurt grecki z miodem i orzechami. Lokal malutki z kilkoma krzesłami przy ladzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bolonia
#6 PostWysłany: 19 Maj 2013 23:30 

Rejestracja: 19 Maj 2013
Posty: 2
Orientuje się ktoś, gdzie są jakieś tanie sklepy spożywcze czy jakieś markety? Chodzi mi o to, żeby kupić sobie coś na śniadanie, jakieś pieczywko, napoje itp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bolonia
#7 PostWysłany: 01 Gru 2013 23:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Czy niedaleko od dworca można zjeść coś sensownego w normalnej cenie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bolonia
#8 PostWysłany: 20 Sty 2014 21:50 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 120
Kolo dworca kolejowego sa typowe bary szybkiej obslugi. Ot, tak na szybko zjesc kawalek pizzy, wypic kawe czekajac na pociag.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bolonia
#9 PostWysłany: 01 Lut 2014 15:11 

Rejestracja: 01 Lut 2014
Posty: 1
Witam, miałam okazję być przejazdem 2 dni w Bolonii. Ogólnie dość drogie "europejskie ceny" posiłków. Przez przypadek natknęłam się na bardzo tanią pizzerie. Margherita wielkościowo tak jak u nas średnia pizza za 2,5 euro. Dla porównania dzień wcześniej miałam okazję zapłacić na głównej ulicy ok 3 euro za dwa niewielkie kawałki. Jeżeli wybieracie się do Bolonii należny pamiętać o przerwach (ich sieście) od godz 14.30 do 19.30. W tych godzinach wszystkie trattorie są pozamykane a my możemy zjeść jedynie kanapkę w kafejce czy pizze i kebaba w barach. Z uwagi na to iż nie prowadzą tej"restauracji" włosi przerwa tam nie obowiązuje. Pizze można zjeść na miejscu bądż na wynos. Zawsze podają ją w kartonie. Z zewnątrz lokal może nie wygląda zachęcająco ale pizza poprawna i nie wiem czy nie najtańsza w mieście. adres: via capo di lucca 1/B. Pomiędzy drogą z dworca kolejowego a centrum.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bolonia
#10 PostWysłany: 07 Kwi 2014 14:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2013
Posty: 45
Polecam w Bolonii dwa miejsca, gdzie można zjeść nawet w porze sjesty, w bardzo rozsądnej cenie:
1. Tamburini, Via Caprarie 1
sklep z lokalnymi rarytasami połączony z barem, ma miejscu możecie zjeść wyśmienite tortellini i napić się domowego wina. Każdego dnia inne menu, do wyboru tylko kilka pozycji, wszystko w klimacie naszej jadłodajni, to tego maaaasa ludzi, trudno o wolne miejsce przy stoliku, nie mówiąc o stoliku na wyłączność. Mimo to, uważam, że jest to miejsce obowiązkowe na kulinarnej mapie Bolonii! Pycha! Porcja tortellini 7,5€ (można wziąć pół porcji za 5,5€), porcja grillowanych warzyw 5,0€, 0,5l karafka domowego wina z nalewaka 4,2€, bez opłaty coperto! Bar czynny od 12.00 do 18.30

Image

Image

2. Pizza Casa, Via delle Belle Arti 6
Wystrój przypominający kebab w okolicach dworca centralnego nie zachęca do odwiedzenia tego miejsca, jednak warto zaryzykować! Pyszna pizza w oszałamiającej cenie! margherita 2,5€, rucola 3,5€, bardziej wymyślne pizze kosztują do 7,0€, nigdzie nie spotkałam takich cen, a już na pewno nie w Bolonii. Było.. było tak pysznie, że wróciliśmy następnego dnia.. na śniadanie! ;) lokal czynny jest od 11.00 do 01.00 i w tym czasie oferuje na prawdę wyśmienitą pizze, lepszą niż miałam okazję jeść w niejednej restauracji.

Image

Image

Image
_________________
Babskie zapiski z podróży: http://babska-robinsonada.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bolonia
#11 PostWysłany: 07 Kwi 2014 15:24 

Rejestracja: 21 Mar 2014
Posty: 20
btanreb napisał(a):
Orientuje się ktoś, gdzie są jakieś tanie sklepy spożywcze czy jakieś markety? Chodzi mi o to, żeby kupić sobie coś na śniadanie, jakieś pieczywko, napoje itp.


Gdyby ktoś poszukiwał marketu w centrum to zaznaczyłem carrefour express na mapie - https://goo.gl/maps/plLlK
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bolonia
#12 PostWysłany: 09 Maj 2014 22:22 

Rejestracja: 09 Maj 2014
Posty: 1
Znakomitą pizzę w Bolonii można zjeść w La Scalinatella.
W samym centrum, via Caduti di Cefalonia 5/e.
http://www.ristorantepizzeriascalinatella.it/ :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bolonia
#13 PostWysłany: 18 Sty 2015 18:18 

Rejestracja: 21 Kwi 2012
Posty: 17
Babska_Robinsonada napisał(a):
Polecam w Bolonii dwa miejsca, gdzie można zjeść nawet w porze sjesty, w bardzo rozsądnej cenie:

2. Pizza Casa, Via delle Belle Arti 6
Wystrój przypominający kebab w okolicach dworca centralnego nie zachęca do odwiedzenia tego miejsca, jednak warto zaryzykować! Pyszna pizza w oszałamiającej cenie! margherita 2,5€, rucola 3,5€, bardziej wymyślne pizze kosztują do 7,0€, nigdzie nie spotkałam takich cen, a już na pewno nie w Bolonii. Było.. było tak pysznie, że wróciliśmy następnego dnia.. na śniadanie! ;) lokal czynny jest od 11.00 do 01.00 i w tym czasie oferuje na prawdę wyśmienitą pizze, lepszą niż miałam okazję jeść w niejednej restauracji.

Zdecydowanie polecam ! Odwiedziłam Pizza Casa ze względu na to, że było tutaj polecane i nie zawiodłam się, świetna pizza ! Za dwie pizze zapłaciłam 7,5 e to tyle samo co w innej pizzeri za jedną, a naprawde w smaku niczym się nie różni bo miałam przyjemnośc jeść i taką za 7e :)
Aaaa i zmienili godziny otwarcia, w cały tydzień od 11 do 02.00, w piątek i sobotę do 04.00! :D
Co do marketów, dosyć spory jest przy Via Guglielmo Marconi, 28/a - PAM, sporo jest też COOP-ów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bolonia
#14 PostWysłany: 14 Lut 2015 18:19 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 110
dos70 napisał(a):
BOLOGNA:
- Trattoria Meloncello (Via Saragozza, 240)
polozona kilkanascie minut spacerem od centrum (blisko stadionu FC Bologna).
Swietna, klimatyczna trattoria z lokalna kuchnia. Nie jest jakas super tania (ale tez nie bardzo droga - makarony, z tego co pamietam ponizej 10 EUR), ale zdecydowanie warta odwiedzenia. Jak sprobujecie tam ragu z gramignia lub tagliatelle (dla niezainteresowanych kuchnia - oryginalnej wersji tego, co caly swiat nazywa "sosem bolonskim"), to wszystkie owe twory pt. "sos bolonski" w innych restauracjach beda wywolywac u was jedynie usmiech politowania. Obiad proponuje zwienczyc deserem o wdziecznej nazwie zuppa inglese (jest tam tak dobry, ze do dzis mi sie sni jego smak;)). Ciekawostka jest to, ze w lokalu nie ma karty - kelner mowi wam, co dzis jest w ofercie:) Jak ktos nie zna wloskiego, niech sie nie stresuje - kelner zna angielski na tyle, ze bez klopotu wyjasni wam, co jest co.


Sprawdzone, również polecam! Mega sympatyczna atmosfera, dużo miejscowych, przed de wszystkim przepyszne jedzenie. Ceny nie najtańsze ale stosunek ceny do jakości bardzo przyzwoity. My za dwa dania: tortelloni (nie mylić z tortellini) z ricotta z sosem al ragu, gramigna z ich udoskonalonym "sosem bolonskim" oraz polecane wyzej zuppa inglese i wode mineralna zapłaciliśmy 30Eur choć na rachunku dostaliśmy 35 ale szef był tak miły i dał nam rabat :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bolonia
#15 PostWysłany: 16 Kwi 2015 16:13 

Rejestracja: 17 Lut 2011
Posty: 130
Na posiedzenie przy piwie polecam Le Mercanzie Lounge Bar - Piazza della Mercanzia 2/A.

Dobre i darmowe przekąski, również wege;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bolonia
#16 PostWysłany: 04 Maj 2015 11:37 

Rejestracja: 24 Lut 2013
Posty: 64
Loty: 137
Kilometry: 212 733
Dołaczam się do grona osób chwalących Pizza Casa!

Jeśli chodzi o apperitivo, to bardzo przyjemny lokal z dużym wyborem smacznej szamki jest na ulicy Via Zamboni, jakieś 200-300 metrów od wież. Nazwy nie pamiętam, ale nie jest tam cieżko trafić :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bolonia
#17 PostWysłany: 06 Maj 2015 22:53 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 335
niebieski
Czy w okolicy Pizza Casa można znaleźć jakiś parking,choćby płatny ?Będę w centrum Bolonii zaledwie kilka godzin.Chciałbym po południu najpierw coś zjeść a potem obejrzeć kilka najważniejszych zabytków.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 02 Cze 2015 21:39 

Rejestracja: 23 Lut 2013
Posty: 110
Loty: 4
Kilometry: 8 792
Wspomniana na forum Pizza Casa, Via delle Belle Arti 6 jest otwarta od godz 11, sprawdzone kilka dni temu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bolonia
#19 PostWysłany: 21 Lip 2015 14:00 

Rejestracja: 20 Cze 2015
Posty: 6
Jeśli chodzi o pizzę, zdecydowanie mogę polecić Pizza Casa na Via delle Belle Arti 6.

Poniżej macie dostępne i aktualne na dzień 20 lipca 2015 menu. Pizze zaczynają się już od 2,5 euro, a jakościowo są naprawdę dobre.

Zdecydowanie polecam!

Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bolonia
#20 PostWysłany: 30 Lip 2015 08:50 

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 5
a jakie restauracje mozecie polecic w rimini ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 89 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group