Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 89 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Bolonia
#21 PostWysłany: 20 Paź 2015 18:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2011
Posty: 495
Loty: 106
Kilometry: 237 470
niebieski
Polecam w Boloni restauracje Circolo Mazzini. Mamy jej dane od hosta z airbnb. Duże porcje, codziennie inny zestaw. My jedliśmy zestaw turysty - Koszt 22 euro ale idzie się najeść w 2 osoby jedną porcją.
Są też inne zestawy.
adres strony http://circolomazzini.it/trattoria-emiliana/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast
Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel
 Temat postu: Re: Bolonia
#22 PostWysłany: 18 Lis 2015 21:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
Jeśli ktoś ma ochotę na świeży makaron, na dodatek taki, który można ze sobą wziąć na wynos to polecam PASTA FRESCA NALDI. Miejsce niepozorne, kultowe i niezmiennie na podium na tripadvirsorze spośród wszystkich knajp Bolonii.
Załącznik:
pasta fresca naldi 2.jpg
pasta fresca naldi 2.jpg [ 120.57 KiB | Obejrzany 8800 razy ]
Pasty przygotowywane są na miejscu przez Włoszki, ceny 6-8 euro, można zjeść w środku, choć miejsca dosyć mało, jak na liczbę chętnych;-) lub zabrać jedzonko ze sobą, bo wszystkie pasty podawane są w plastykowych pudełkach. Nam udało się zasiąść w środku i dobrze, bo samo obserwowanie pracujących tam Włoszek stanowi swego rodzaju atrakcję turystyczną;-) i tu mała uwaga, jeśli też się na to zdecydujecie to zaopatrzcie się w coś do picia, bo w środku go nie kupicie. Ale że czas oczekiwania na jedzenie to 20 min., więc spokojnie można wysłać swojego współtowarzysza do sklepu ;-)

Pasta Fresca Naldi, Via Del Pratello 69, z Piazza Maggiore ok. 10 min.na piechotę, lokal zamknięty w porze sjesty.
Załącznik:
pasta fresca naldi 1.jpg
pasta fresca naldi 1.jpg [ 135.85 KiB | Obejrzany 8800 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Robaku lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bolonia
#23 PostWysłany: 23 Lis 2015 21:06 

Rejestracja: 22 Kwi 2014
Posty: 25
Miałem okazję jeść w Due Torri Pizza przy dwóch wieżach. Margerita kosztuje 1.5 euro za kawałek i jest bardzo pyszna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bolonia
#24 PostWysłany: 24 Lis 2015 12:15 

Rejestracja: 26 Cze 2015
Posty: 6
Ja z całego serca mogę polecić w Bolonii Trattoria Bolognese. Maleńka niepozorna włosa restauracja prowadzona przez starego Włocha. Jest to miejsce gdzie nie spotkacie tłumu turystów i menu turistica ;) Jadłam tam boskie tagliatelle bolognese i tiramisu. Naprawdę polecam! Adres to via Mille (niestety nie pamiętam numeru) czyli niedaleko centrum.
Co do pizza Casa, niestety nie miałam okazji wypróbować bo był w środku taki tłum, że nie było gdzie wejść a co dopiero usiąść :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bolonia
#25 PostWysłany: 24 Lis 2015 20:17 

Rejestracja: 11 Wrz 2013
Posty: 355
Loty: 47
Kilometry: 49 067
niebieski
Przeczytałem tu bardzo dobre opinie na temat PASTA FRESCA NALDI i był on pierwszym lokalem, który odwiedziłem w Bolonii.
Szczerze napisawszy, to jedzenie niczego mi "nie urwało", być może po przeczytaniu tych pochwał na forum spodziewałem się czegoś więcej.
Jedzenie ok, bez żadnych fajerwerków, zalety: cena i klimat (może nie miejsca, ale tej manufaktury).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bolonia
#26 PostWysłany: 24 Lis 2015 22:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
@kisio a wiesz że mój post o Pasta Fresca Naldi sprzed kilku dni jest jedynym na tym forum o tym miejscu? ;-) Więc te opinie i pochwały musiałeś wyczytać gdzie indziej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bolonia
#27 PostWysłany: 24 Lis 2015 22:07 

Rejestracja: 11 Wrz 2013
Posty: 355
Loty: 47
Kilometry: 49 067
niebieski
Hej, jest więcej postów na forum polecających ten lokal. Twój wpis był przyczynkiem do mojej przestrogi. Nie bierz sobie wszystkich wpisów tak bardzo do siebie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bolonia
#28 PostWysłany: 24 Lis 2015 23:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
Wyszukiwarka forumowa mówi mi jednak, że jest 1:0 dla mnie. :lol: Dlatego też w ogóle napisałam o tym miejscu, bo wizyta w Bolonii była już parę ładnych miesięcy temu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bolonia
#29 PostWysłany: 25 Lis 2015 19:06 

Rejestracja: 11 Wrz 2013
Posty: 355
Loty: 47
Kilometry: 49 067
niebieski
Faktycznie, zwracam honor, to miejsce ogólnie polecane, ale na innych stronach.
Nawiązując jeszcze do jedzenia, nie odniosłaś wrażenia, że nie jest ono przygotowywane na bieżąco, tylko odgrzewane?

Całkiem ciekawy jest proces zamawiania jedzenia ;) Mianowicie zamawia się przy kasie, gdzie jesteśmy informowani, że można zjeść w lokalu po drugiej stronie ulicy, tam jedzenie jest dostarczane, a płaci się dopiero po zjedzeniu (trzeba wrócić i czasami odstać w kolejce wśród zamawiających :D ).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bolonia
#30 PostWysłany: 25 Lis 2015 19:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
Na pewno zdziwiło mnie, że pudełka, w których dostaje się jedzenie były zamknięte jakby fabrycznie, co sugeruje, że np. przygotowały to wcześniej, a nam odgrzały, ale z drugiej strony nie wiem jak Ty, my czekaliśmy 20 min. na nasze jedzenie, więc skąd tak długi czas? Nie wyrabiają się z ilością osób? ;-)
Tak, czy siak moje zdanie jest takie, że warto się tam wybrać na obiad, ja to potraktowałam jako atrakcję Bolonii :) Moja lasagne była dobra, tagliatelle bolognese Męża też, chociaż dzień wcześniej w innym miejscu jedliśmy lepsze. ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kisio lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bolonia
#31 PostWysłany: 15 Gru 2015 22:36 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Zgaduję, że owo "fabryczne" zamknięcie oznacza, że pudełka były zaklejone folią termozgrzewalną? Część knajp dostarczających jedzenie na wynos ma takie pakowarki, więc nie musi to oznaczać, że jedzenie było robione gdzie indziej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bolonia
#32 PostWysłany: 18 Sty 2016 10:48 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6151
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Babska_Robinsonada napisał(a):
2. Pizza Casa, Via delle Belle Arti 6
Wystrój przypominający kebab w okolicach dworca centralnego nie zachęca do odwiedzenia tego miejsca, jednak warto zaryzykować! Pyszna pizza w oszałamiającej cenie! margherita 2,5€, rucola 3,5€, bardziej wymyślne pizze kosztują do 7,0€, nigdzie nie spotkałam takich cen, a już na pewno nie w Bolonii. Było.. było tak pysznie, że wróciliśmy następnego dnia.. na śniadanie! ;) lokal czynny jest od 11.00 do 01.00 i w tym czasie oferuje na prawdę wyśmienitą pizze, lepszą niż miałam okazję jeść w niejednej restauracji.


Sprawdzone w piątek. Wszystko tak jak opisała Babska_Robinsonada.
W środku bardzo mało miejsca, a na zewnątrz wszytkie krawężniki obleżone są przez Włochów zajadających się pizzą.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bolonia
#33 PostWysłany: 18 Sty 2016 11:08 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Byliśmy w grudniu - nawet przyjemniej jadło się przy parapecie na zewnątrz :)
Trattoria del Roso również się sprawdziła.

Sorbetteria Castiglione - dla nas bezkonkurencyjna, zwłaszcza ich własne kompozycje :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bolonia
#34 PostWysłany: 19 Lut 2016 20:56 

Rejestracja: 12 Kwi 2015
Posty: 34
JIK napisał(a):
Babska_Robinsonada napisał(a):
2. Pizza Casa, Via delle Belle Arti 6
Wystrój przypominający kebab w okolicach dworca centralnego nie zachęca do odwiedzenia tego miejsca, jednak warto zaryzykować! Pyszna pizza w oszałamiającej cenie! margherita 2,5€, rucola 3,5€, bardziej wymyślne pizze kosztują do 7,0€, nigdzie nie spotkałam takich cen, a już na pewno nie w Bolonii. Było.. było tak pysznie, że wróciliśmy następnego dnia.. na śniadanie! ;) lokal czynny jest od 11.00 do 01.00 i w tym czasie oferuje na prawdę wyśmienitą pizze, lepszą niż miałam okazję jeść w niejednej restauracji.


Sprawdzone w piątek. Wszystko tak jak opisała Babska_Robinsonada.
W środku bardzo mało miejsca, a na zewnątrz wszytkie krawężniki obleżone są przez Włochów zajadających się pizzą.



Zaznaczę, że nie o każdej porze lokal jest czynny. Byłem w sobotę około południa i niestety odszedłem z kwitkiem.

Z kolei śmiało mogę polecić pizzę na kawałki na Via Zamboni (ok. 5 minut spacerem od wieży Asinelli po lewej stronie). Kawałek pizzy w cenie 2-2,5 EUR. Do wyboru jest kilka rodzajów, naprawdę smacznie. Miejscówka ma w nazwie "americana" czy coś podobnego, co może sugerować, że nie jest to lokal prowadzony przez Włochów, a jednak jest. Obok jest bar/kawiarnia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bolonia
#35 PostWysłany: 24 Lut 2016 01:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1842
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Ja polecam due Torri przy wieżach, oczywiście jeśli ktoś lubi dużą taką trochę polską pizzę. Bo jednak ciasto takie dość miękkie, Ale sprzedawana na kawałki, że spokojnie dwa starczą na cały dzień.
Co prawdą nie jadłem w tej pizzeri, którą wszyscy chwalą ( przy University District) z powodu oblegania przez studentów., ale ta Due Torri też była zacna.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bolonia
#36 PostWysłany: 24 Lut 2016 09:32 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1072
srebrny
potwierdzam - w pizzerii "dwie wieże" jest rewelacyjna pizza, nie ocieka tłuszczem, świetne ciasto, duże kawałki po 2 euro, najeść można się już nawet jednym
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bolonia
#37 PostWysłany: 16 Mar 2016 16:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
Dzięki za wątek ;-) wiem co będzie jedzone ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bolonia
#38 PostWysłany: 22 Mar 2016 09:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
Pizza Casa sprawdzona i przez nas!
Genialna pizza, najlepsze ze wszystkich próbowanych do tej pory we Włoszech!

Po pizzy polecam również
Pasticceria dell'Arte
b
Via delle Belle Arti, 11
40126 Bologna

Aperol Spritz za dość drogie 5E, ale w cenie mamy też talerz przekąsek więc nie najgorzej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bolonia
#39 PostWysłany: 30 Mar 2016 09:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
Narażę się ;-)
Ale Pizza Casa mnie nie powaliła.
Jadłam we Włoszech w podobnych miejscach znacznie smaczniejszą pizzę.
Nie wiem, może kucharz miał zły dzień?
Za to Pasta Fresca Naldi faktycznie zacna
I lody zdecydowanie wygrały
Galleria 49 (ex-Stefino's)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bolonia
#40 PostWysłany: 22 Kwi 2016 20:59 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 789
niebieski
Dziś w Pizza Casa margherita w promo 2.5 E w tej cenie nie znajdzie się nic lepszego. Byliśmy całą rodziną 2+2 i generalnie wszystkim smakowało. Pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 89 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group