Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Boliwia a covid19
#1 PostWysłany: 31 Lip 2021 00:56 

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 38
Witam Wszystkich. Był ktoś może w ostatnim czasie w Boliwii? Da radę jakiś uniknąć 10-cio dniowej kwarantanny / samoizolacji?
Pozdrawiam z Paragwaju
Arek


Ostatnio edytowany przez klapio, 16 Sie 2021 21:12, edytowano w sumie 1 raz
aktualizacja tematu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Boże Ciało w Nowym Jorku za 3673 PLN. Loty z Berlina i noclegi w hotelu Boże Ciało w Nowym Jorku za 3673 PLN. Loty z Berlina i noclegi w hotelu
Wycieczka na wybrzeże Cinque Terre za 1219 PLN. Loty do Włoch z Warszawy, noclegi i auto Wycieczka na wybrzeże Cinque Terre za 1219 PLN. Loty do Włoch z Warszawy, noclegi i auto
#2 PostWysłany: 16 Sie 2021 20:52 

Rejestracja: 10 Paź 2016
Posty: 83
Hej,

moja żona dzwoniła dzisiaj na lotnisko Viru Viru i miła Pani w słuchawce powiedziała jej, że do wjazdu do Boliwii, potrzebny jest jedynie negatywny wynik testu PCR wykonany na nie więcej niż 72 godziny przed wylotem z pierwszego miejsca podróży. Kwarantanna jest zalecana, ale nie obowiązkowa i nikt nie sprawdza czy osoby przyjezdne się jej poddają. Nawet certyfikat, że jest się zaszczepionym nie jest potrzebny.

Żona nie zapytała o ubezpieczenie pokrywające wszystkie koszty koronki (punkt ten widnieje na stronie IATy). Lecimy do Boliwii 15 września, postaram się dać znać jak wygląda sytuacja z kontrolą na lotnisku i ogólnie życie na ulicy, w sklepach, restauracjach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Boliwia a covid19
#3 PostWysłany: 18 Sie 2021 09:46 

Rejestracja: 15 Wrz 2014
Posty: 108
Loty: 213
Kilometry: 626 131
My lecimy do LPB 8 września też damy znać. Kwarantanna "tylko na papierze".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Boliwia a covid19
#4 PostWysłany: 26 Sie 2021 21:29 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
Ja będąc w Peru chcę wjechać do Boliwii i zastanawia mnie ten fakt:
"Passengers are subject to self-isolation for 10 days".
Z tego co piszecie, wystarczy tylko być fully vaccinated i mieć wykonany test PCR wykonany najpóźniej 72h przed przyjazdem.
No i jeszcze jedno pytanie. Jak wygląda sprawa odnośnie wjazdu drogą lądową.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Boliwia a covid19
#5 PostWysłany: 26 Sie 2021 23:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4511
złoty
Granice lądowe są zamknięte
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Boliwia a covid19
#6 PostWysłany: 29 Sie 2021 09:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2871
platynowy
mathew77 napisał(a):
Ja będąc w Peru chcę wjechać do Boliwii i zastanawia mnie ten fakt:
"Passengers are subject to self-isolation for 10 days".
Z tego co piszecie, wystarczy tylko być fully vaccinated i mieć wykonany test PCR wykonany najpóźniej 72h przed przyjazdem.
No i jeszcze jedno pytanie. Jak wygląda sprawa odnośnie wjazdu drogą lądową.


10 dni tej kwarantanny jest dosyc slabo egzekwowane, natomiast jesli bedziesz chcial wyjechac z Boliwii w trakcie ''trwania kwarantanny'' to bedzie problem. Wlecisz, ale bedzie problem z wylotem jesli zamierzasz zostac ponizej 10 dni. Tak jak @kostek966 wspomnial to ladowe granice sa zamkniete, wiec tylko droga lotnicza mozna wleciec.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Boliwia a covid19
#7 PostWysłany: 30 Sie 2021 11:30 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
kostek966 napisał(a):
Granice lądowe są zamknięte

Wiem, ambasador Boliwii mi odpisał. Kwarantanna nadal 10 dni,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Boliwia a covid19
#8 PostWysłany: 17 Wrz 2021 01:11 

Rejestracja: 10 Paź 2016
Posty: 83
Dzis rano wraz z zona przylecielismy do Santa Cruz de la Sierra. Poza kontrola paszportowa, sprawdzano jedynie czy mamy negatywne winiki testu PCR
wykonane na nie wczesniej niz na 72 godziny przed pierwszym lotem. Kwarantanny nie ma. Duzo bardziej maglowano mnie na lotnisku w Amsterdamie, gdzie nawet musialem pokazywac nasz akt slubu, mimo ze nawet gdyby nie bylibysmy malzenstwem to powinno mnie wpuscic.

Na ulicach czesc osob jest w maseczkach, czesc nie. W srodkach transportu, sklepach, w punktach uslugowych nawet na swierzym powietrzu maseczki sa obowiazkowe. Przed niektorymi marketami, obsikuja rece alkoholem, i mierza temperature strzelajac termometrem w reke (mi zawsze wychodzi jakas absurdalna temperatura typu 35 stopni Celsjusza).

Zycie toczy sie normalnie, chociaz na pewno jest mniej ludzi na ulicach, w mikrach, mniejsze korki, w zasadzie prawie ich nie ma nawet w godzinach szczytu co w Santa Cruz jest czyms niebywalym. Uniwersytety i szkoly z tego co mi wiadomo nie dzialaja, nauka odbywa sie zdalnie, ale w planach jest przywrocebie stacjonarnych lekcji.

Podsumowujac, nie ma co sie bac kontroli na lotnisku Virú Virú. Procederá idzie szybko, nawet szybkiej niz przed pandemia. Do tej pory wyjscie z lotniska VVI zajmowalo mi zwykle okolo 1h 30 min, dzis niecala godzine, czym bylem mile zaskoczony. Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Boliwia a covid19
#9 PostWysłany: 17 Wrz 2021 06:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7358
HON fly4free
Tak z ciekawości, o co chodzi z tym aktem ślubu? Pierwszy raz słyszę o tym w odniesieniu do kraju nie muzułmańskiego, a Ty chyba byłeś na to przygotowany, skoro - jak zrozumiałem - miałeś ten akt że sobą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Boliwia a covid19
#10 PostWysłany: 17 Wrz 2021 06:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 414
Kilometry: 781 107
srebrny
Liu napisał(a):
Przed niektorymi marketami, obsikuja rece alkoholem, i mierza temperature strzelajac termometrem w reke


To dość obrzydliwe z tym obsikiwaniem. Zastanawiam się też, ile ten obsikujący musiał spożyć wcześniej, żeby potem tak ludziom po rękach alkoholem.
No i to strzelanie termometrem w rękę też musi być bolesne. Nie wiem, czy chcę tam jechać;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Boliwia a covid19
#11 PostWysłany: 17 Wrz 2021 07:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
@tropikey co do aktu ślubu w krajach niemuzułmanskich to w czasie covid zazwyczaj jest potrzebny w przypadku małżeństw mieszanych (on z PL, ona stamtąd) i jednoczesnym zakazie wjazdu dla nierezydentów gdy małżonek nie posiada statusu prawnego w kraju.
Znam identyczną sytuację - hiszpanka która wyszła za chilijczyka, oboje mieszkają na stałe w ES, ale ona nie posiada rezydentury w Chile. Loty do Chile w czasie jego zamknięcia bez najmniejszych problemów właśnie z aktem małżeństwa.
Myślę, że o to właśnie chodzi @Liu (chociaż mogę się również mylić).
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Boliwia a covid19
#12 PostWysłany: 17 Wrz 2021 13:11 

Rejestracja: 10 Paź 2016
Posty: 83
Moja zona jest Boliwijka, wzialem odpis aktu malzenstwa, bardziej z mysla o powrocie do Europy, gdyby jej robiono jakies problemy. Z AMS do VVI lecielismy Air Europa, ale na lotnisku w Amsterdamie nie ma obecnie nikogo z Air Europy, panie i panowie z KLM robia check in i pracuja na gatach i sa troche pogubieni gdy wiekszosc pasazerow ma tylko tranzyt w Madrycie i leci dalej do Ameryki Lacinskiej. Nie orientuja sie jaki kraj ma jakie wymagania wjazdowe i wszystko dosyc dlugo trwa.

Dodatkowa Hispania, chyba w ostatnich dniach wprowadzila obowiazek wypelnienia dokumentu (podaje sie w nim date wyjazdu i wyjazdu z Hiszpanii, w jakich krajach sie przebywa lo w ostatnich 14 dniach itd.), ktory potem generuje QR kod, nawet na tranzycie nalezy to wypelnic, sporo osob tego nie zrobilo i potem na check inie i na bramkach go wypelniali.

Sporo sklepow i restauracji w Santa Cruz, stawia ten zel z alkoholem na wejsciu i tak jak w Europie jest samoobsluga, mozna sobie tym dlonie obmyc, lub wejsc bez tego. Generalnie ludzie sa wyluzowani odnosnie pandemii, ale co mnie pozytywnie zaskoczylo, przestrzegaja obostrzen.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 16 Lis 2021 04:25 

Rejestracja: 11 Maj 2013
Posty: 115
Czy orientuje się ktoś czy można korzystać z przejścia lądowego w Desaguadero pomiędzy Peru a Boliwią? Na stronie MSZ Peru jest info, że niby wszystkie przejścia lądowe są zamknięte, ale na innych stronach już takiego info nie znalazłem. Czy faktycznie sprawdzają testy PCR na tym przejściu czy bardziej dotyczy to tylko lotnisk? Będę wdzięczny za info z pierwszej ręki bo w internecie ciężko coś znaleźć konkretnie o tym przejściu a od tego czy będę mógł przekroczyć czy nie zależy długość mojego pobytu w innych miejscach itp.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Boliwia a covid19
#14 PostWysłany: 13 Lut 2022 15:16 

Rejestracja: 05 Kwi 2017
Posty: 8
Czy ktoś wie, jak aktualnie wygląda sytuacja? Szykują się jakieś zmiany, czy dalej 10 dni kwarantanny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Boliwia a covid19
#15 PostWysłany: 12 Mar 2022 23:27 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4057
złoty
Wujek pokazuje że przejście otwarte, tylko nie wiem, czy również dla turystów.
Edit: świeży artykuł rozwiewa moje wątpliwości, a nawet mnie miło zaskakuje, gdyż wynika, że na powrocie DO Brazylii, nie będą wymagać ode mnie testu.
https://www.google.com/amp/s/www.rcn67. ... a-bolivia/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Boliwia a covid19
#16 PostWysłany: 04 Maj 2022 10:55 

Rejestracja: 26 Mar 2014
Posty: 506
Loty: 126
Kilometry: 313 278
srebrny
Znalazłem taki artykuł, czy ktoś mógłby potwierdzić, że nie potrzeba już testu dla zaszczepiony by wjechać do Boliwii?

https://crisis24.garda.com/alerts/2022/ ... -update-34

EDIT. mam zamiar tam wjeżdzać 13 maja, dlatego zależy mi na pozytywnej decyzji :P
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Boliwia a covid19
#17 PostWysłany: 04 Maj 2022 15:02 

Rejestracja: 10 Paź 2016
Posty: 83
Na stronie IATy również nic nie wspominają o testach - jedynie trzeba mieć zaświadczenie, że jest się zaszczepionym.

https://www.iatatravelcentre.com/world.php
Góra
 Profil Relacje PM off
semizkum uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Boliwia a covid19
#18 PostWysłany: 24 Sie 2022 11:22 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 604
niebieski
Czy ktoś wjeżdżał ostatnio do Boliwii przez lądową granicę z Peru? Jak to w praktyce wyglądało?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Boliwia a covid19
#19 PostWysłany: 16 Mar 2023 20:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2021
Posty: 67
Zbanowany
Dzisiaj przyleciałam z Rio do Santa Cruz, niestety sprawdzają certyfikaty. Może jest to spowodowane epidemią dengi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Boliwia a covid19
#20 PostWysłany: 22 Paź 2023 20:47 

Rejestracja: 10 Lut 2022
Posty: 124
W internecie panuja 2 wersje odnosnie wjazdu do Boliwii. Jak to jest z testami dla niezaszczepionych? Nie wyobrazam sobie robic testow w Peru. ;)

https://www.rutaverdebolivia.com/bolivi ... -covid-19/

As of 9 May 2023, no Covid-19 related restrictions or requirements apply to travelers entering Chile.

No COVID-related entry requirements.
No COVID-19 test (PCR and/or serology) required for entry.
No health screening procedures in place at airports and other ports of entry

Ale na innej stronie
https://travelbans.org/en/south-america/bolivia

PRE-TRAVEL TESTING (UNVACCINATED): PCR
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group