Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 18 Sty 2015 16:28 

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 218
niebieski
Witam,
szukając pomysłu na czerwcowe wakacje pomyślałem o południowej Turcji - TUI oferuje całkiem znośne czartery do Bodrumu i Antalayi w tym okresie. Wiem jednak, że jest to region bardzo turystyczny i stąd moje pytanie: czy warto interesować się tym kierunkiem?

Jeśli chodzi o oczekiwania w stosunku do wakacji to fajnie byłoby trochę powypoczywać na ładnej plaży, zwiedzić co nieco (niezbyt wiele, przy czym wolimy naturalne piękno krajobrazu niż zabytki), ale przede wszystkim spędzić czas w miłej atmosferze (niekoniecznie kurortowej).

Z racji lokalizacji ww. lotnisk myślałem o Bodrumie lub Side, ale jeśli w okolicy są lepsze miejscówki to oczywiście chętnie rozważę inne propozycje:)
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN
Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto
#2 PostWysłany: 18 Sty 2015 17:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1519
Loty: 618
Kilometry: 991 353
srebrny
W Side ani Alanyii nie byłem, rejon Bodrum mogę szczerze polecić. Piszę rejon, bo wcale w Bodrum mieszkać nie musisz, w promieniu 50km od lotniska jest wiele mniejszych, ładnych miejscowości, gdzie znajdziesz hotele wszystkich klas. Oczywiście nigdzie nie będzie całkiem nieturystycznie, w każdej wiosce czy miasteczku znajdą się głośne bary z angielskim piwem i transmisjami meczów,
Mieszkałem w wiosce Yalikavak i mogę bardzo polecić, piękna zatoka, widok na wyspę, zachody słońca. W miasteczku omijaliśmy wszystkie przybytki dla białasów i chodziliśmy na kawę do prawdziwej tureckiej kawiarenki pod gołym niebem, gdzie świetna kawa kosztowała 1/2 ceny. Świetny dojazd autobusem do Bodrum, które jest miastem ciekawym. Jak cię zabytki nie bardzo kręcą, to w zasięgu jednodniowego wypadu jest rezerwat w ujściu rzeki Dalyan z plażą, gdzie żółwie składają jaja. Żółwie zobaczysz pewnie podczas rejsu na plażę. Miejsce może się podobać zwłaszcza jak dotrzesz wcześnie rano przed hordą turystów. Do plaży można dopłynąć tylko rzeką. W bonusie możliwość spożycia świeżo złowionych miejscowych krabów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 18 Sty 2015 17:55 

Rejestracja: 23 Lut 2013
Posty: 110
Loty: 4
Kilometry: 8 792
Wybieram się teraz do Side i do Bodrum i już uważam , że warto :) Zdecydowanie polecam wycieczkę łodzią na wyspę żółwi ( co prawda żółwi nie było) ale krajobraz przepiękny a grobowce likijskie zrobiły na mnie niesamowite wrażenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 06 Kwi 2015 21:11 

Rejestracja: 10 Mar 2013
Posty: 85
bodrum jest najlepsze jesli lubisz połazić a nie tylko siedzieć na plaży lub w hotelu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 07 Kwi 2015 11:19 

Rejestracja: 02 Maj 2012
Posty: 152
Loty: 87
Kilometry: 133 780
Ja bylam w Side w zeszlym roku i naprawde polecam. Plaza ok, woda ciepla. Miasteczko dosc duze i pelno restauracji. Mozna znalezc naprawde tanie jedzenie. Ladne stare miasto. Duzo ruin. Mozna duzo spacerowac. W dodatku dobra baza wypadowa. Ja stamtad pojechalam do Kapadocji, poplynelam statkiem a takze pojechalam na rafting w kanionienie Koprulu. Bylo wiele innych mozliwosci ale czasu braklo. Moim zdaniem naprawde warto.

Tylko wez pod uwage Ramadan. Bo wtedy tam jest napewno inaczej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 07 Kwi 2015 12:53 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 934
Loty: 2
Kilometry: 4 884
niebieski
A był ktoś z Was w Dalyan?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 07 Kwi 2015 13:14 

moniaklb napisał(a):
Tylko wez pod uwage Ramadan. Bo wtedy tam jest napewno inaczej.


Ramadan nie jest uciążliwy dla turystów. Walą w bębny przed świtem aby się najeść przed nastaniem dnia ale innych uciążliwości nie doświadczyłem.

W Turcji Egejskiej jest dużo greckich zabytków ale nie ma obowiązku zwiedzania.
Góra
 PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Kwi 2015 13:39 

Rejestracja: 02 Maj 2012
Posty: 152
Loty: 87
Kilometry: 133 780
Higflyer napisał(a):
moniaklb napisał(a):
Tylko wez pod uwage Ramadan. Bo wtedy tam jest napewno inaczej.


Ramadan nie jest uciążliwy dla turystów. Walą w bębny przed świtem aby się najeść przed nastaniem dnia ale innych uciążliwości nie doświadczyłem.


Trzeba wziasc pod uwage ze oni nie jedza przez caly dzien wiec po pierwsze sa bardziej drazliwi (mowie to z doswiadczenia bo pracuje z osobami ktore przestrzegaja ramadanu), po drugie niektore lokale moga byc zamkniete. Szczegolnie w malych miaseczkach. Moze to przeszkadzac w poznaniu kultury i napewno kuchni tureckiej. W dodatku niektorym moze byc glupio jesc jak wiesz ze oni nie moga ani jesc ani pic (nawet wody).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 07 Kwi 2015 14:52 

W teorii tak powinno być ale w praktyce Polki chodzą po mieście w strojach kąpielowych, tak przychodzą ubrane (raczej rozebrane) na obiad do restauracji. Nad polskim morzem nigdy by się tak nie zachowały ale za granicą wolno. I myślisz, że ktoś zwraca uwagę, że jest ramadan.
Góra
 PM off  
      
#10 PostWysłany: 07 Kwi 2015 15:22 

Rejestracja: 02 Maj 2012
Posty: 152
Loty: 87
Kilometry: 133 780
Higflyer napisał(a):
W teorii tak powinno być ale w praktyce Polki chodzą po mieście w strojach kąpielowych, tak przychodzą ubrane (raczej rozebrane) na obiad do restauracji. Nad polskim morzem nigdy by się tak nie zachowały ale za granicą wolno. I myślisz, że ktoś zwraca uwagę, że jest ramadan.

Duzo Polek tak ale nie wszyscy naszczescie maja takie podejscie.

To troche tak jakby zrobic u nas impreze w Wielki Piatek. Mysle ze znalazlo by sie wiele restauracji ktore by sie na takie cos zgodzily. Bo to zarobek. Ale ludzie byliby zgorszeni idac do kosciola czy na droge krzyzowa i slyszac glosna muzyke czy widzac ludzi jedzacych mieso albo siedzacych przy syto zastawionym stole.

Nie znamy podejscia zalozyciela watku wiec dlatego uprzedzam ze w czasie ramadanu jest inaczej. Osoby wierzace nie moga jesc, pic, imprezowac, nawet miec makijazu czy robic wielu innych rzeczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 07 Kwi 2015 16:25 

Na tle seksturystek z Anglii to Polki i tak są wzorem cnót, urody i dobrego prowadzenia się w Turcji.
Góra
 PM off  
      
#12 PostWysłany: 08 Kwi 2015 08:47 

Rejestracja: 08 Kwi 2015
Posty: 1
Witajcie, wybieram się do Side w przyszłym tygodniu, przewidywana pogoda około 20 stopni.
Czy może się ktoś podzielić doświadczeniem pogodowym :) z pobytu w okolicach Side w kwietniu?
Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 09 Kwi 2015 12:08 

Rejestracja: 02 Maj 2012
Posty: 152
Loty: 87
Kilometry: 133 780
neva ja bylam na wakacjach ale jak potrzebujesz wiec nie pomoge ale jak potrzebujesz innych informacji o Side to pytaj :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 11 Kwi 2015 05:49 

Rejestracja: 18 Sty 2015
Posty: 42
Zbanowany
neva napisał(a):
Witajcie, wybieram się do Side w przyszłym tygodniu, przewidywana pogoda około 20 stopni.
Czy może się ktoś podzielić doświadczeniem pogodowym :) z pobytu w okolicach Side w kwietniu?
Pozdrawiam!




co prawda neva już w Side ,ale pogoda mi się udała przy pierwszym pobycie tj w lutym tego roku.
Było 16stopni. Koleżanka była 2 tygodnie później było 12 ,padało i był duży wiatr.
Terazjedziemy do Alanyi. Czy ktoś wie jaki autobus szukać z lotniska Alantaya?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group