Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 554 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 24 Sie 2014 21:56 

Rejestracja: 14 Sie 2013
Posty: 18
Loty: 74
Kilometry: 171 207
Hej

Po raz pierwszy lecę z przesiadką i to dość długą (12h) i mam kilka pytań.
1. Czy mogę nadać bagaż do portu docelowego a z lotniska przesiadkowego (CDG) bez obaw wyjść na te 12h nie martwiąc się o bagaż?
2. Na początku podróży, przy pierwszej odprawie można poprosić o jakieś miejsce w samolocie, a jak to wygląda przy drugim locie? Miejsca się dostaje od razu na oba loty?
3. Na stronie LOT-u widziałem odprawę online (24h przed odlotem), czy ta odprawa dotyczy całej podróży czy tylko pierwszego odcinka który obsługuje LOT i czy można tam wybrać miejsca spośród dostępnych (na oba loty). Dodam że drugi lot to już Jet Airways a faktycznie AF który ten lot obsługuje.

Z góry dzięki. Do tej pory latałem low-costami bądź czarterami stąd nie jestem obcykany w "normalnych" lotach, a co dopiero z przesiadką :)

edit: Jedna rezerwacja.


Ostatnio edytowany przez matiz, 24 Sie 2014 22:21, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Rodos od 2060 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Rodos od 2060 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Wietnamu: Ho Chi Minh, Phu Quoc, Nha Thrang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3505 PLN Wycieczka do Wietnamu: Ho Chi Minh, Phu Quoc, Nha Thrang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3505 PLN
#2 PostWysłany: 24 Sie 2014 22:06 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 92
Loty: 14
Kilometry: 26 318
1. Tak. Jeśli wszystko jest na jednej rezerwacji to bagaż jest nadawany do portu docelowego (chyba że chciałbyś inaczej)
2. Miejsca od razu dostajesz na dwa loty. Nie wiem jak wygląda teraz kwestia rezerwacji miejsc w LOT, ale przy check-in zazwyczaj można poprosić o konkretne miejsce jeśli takie są wolne.
3. Nie jestem pewny, ale chyba jeśli wszystko jest na jednej rezerwacji, to robisz jeden check-in, ale tutaj mogę się mylić
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 25 Sie 2014 17:09 

Rejestracja: 14 Sie 2013
Posty: 18
Loty: 74
Kilometry: 171 207
Dzięki za odp. Mógłby ktoś jeszcze potwierdzić nr 3? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 25 Sie 2014 17:50 

Rejestracja: 29 Maj 2012
Posty: 46
3. Jeżeli wszystko masz na jednej rezerwacji to przy odprawie online odprawisz się na wszystkie loty (ale z wyborem miejsca na dalsze odcinki może być problem, to chyba zależy od układów między liniami, ale do końca nie pamiętam), potem na lotnisku powinieneś dostać już normalne bilety (karty pokładowe) na każdy odcinek, nie dostaniesz tylko jeżeli dany lot będzie 24h później od wylotu (albo coś takiego, ja miałem przesiadkę w Sydney po ponad 24h to na lotnisku na mnie czekali z wydrukowaną kartą bo mi przełożyli lot na wcześniejszy (w normalnej procedurze musiałbym pójść do okienka po kartę pokładową).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 29 Sie 2014 08:02 

Rejestracja: 14 Sie 2013
Posty: 18
Loty: 74
Kilometry: 171 207
Ok, dzięki za odpowiedzi, ciekawe czy się uda jakieś fajne miejsca zgarnąć na drugi lot :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 10 Lis 2014 17:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lis 2014
Posty: 10
Cześć,

za niedługo po raz pierwszy wybiorę się sama samolotem (WAW-IST), w dodatku z przesiadką. W związku z tym mam kilka pytań..

1) może to zbyt ogólne pytanie ale.. jak wygląda przesiadka? Moja będzie trwać 2 godziny (w drugą stronę 50 minut) w Belgradzie. Słyszałam że trzeba iść za resztą no ale sama nie wiem.. bo inni przecież mogą przesiadać się do innych miejsc samolotów. Więc co powinnam zrobić wysiadając w Belgradzie?

2) jak wygląda sprawa bagażu rejestrowanego? Nadam go w Warszawie i odbiorę w Stambule ? Czy muszę cokolwiek załatwiać podczas przesiadki?

3) zdążą przeładować mój bagaż w tak krótkim czasie?

4) Jeśli biorę paszport, to czy muszę brać dowód osobisty?

5) Jakieś wskazówki, coś, co powinnam wiedzieć podczas pierwszej podróży?

6) Czy mógłby ktoś tak ogólnie opisać jak wygląda krok po kroku odprawa? gdzie trzeba pójść? (Lotnisko Chopina)

z góry wielkie dzięki za każdą pomoc :)


Ostatnio edytowany przez mnadia93, 10 Lis 2014 17:57, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 10 Lis 2014 17:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
jakimi liniami lecisz?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 10 Lis 2014 17:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lis 2014
Posty: 10
Air Serbia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 10 Lis 2014 18:00 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 925
niebieski
1) Koniec języka za przewodnika. Powiedz obsłudze gdzie dalej lecisz, a na pewno właściwie Cię skierują.
2) Tak. Nie.
3) Być może :) W 2h tak, w 0:50 niekoniecznie.
4) Nie.
5) Bądź 2h przed lotem w WAW. Do Turcji potrzebujesz Wizę. Opisz bagaż rejestrowany swoimi danymi (nalepka albo coś), warto go też oznaczyć by łatwiej rozpoznać na taśmie. Takie tam...
6) Podchodzisz do stanowisk check-in LOTu zapewne... chyba że ekonomik odprawiany jest w automatach. Tu się nie znam, nie bywam w WAW.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 10 Lis 2014 18:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 3396
Loty: 67
Kilometry: 146 355
srebrny
Fajnie, że ludzie lubią pomagać nowym, ale serio - odpowiedzi na większość Twoich pytań zostały udzielone na forum wiele, wiele razy. Zachęcam do używania opcji 'szukaj' zanim założysz nowy temat następnym razem. Wyjątkowo nie przeniosę do kosza i zostawię przynajmniej do wyjaśnienia.

1) Pytać na miejscu, pytać załogi, może będą na tyle uprzejmi żeby wskazać Ci jak się przetransferować na następny lot.
2) Nadajesz w Warszawie do Stambułu i odbierasz na miejscu nie martwiąc się po drodze
3) Powinni. Acz niekoniecznie
4) Paszport wystarczy
5) Jak wyżej ktoś napisał. Bądź wcześniej na lotnisku, zapoznaj się z informacjami wizowymi.
6) Wchodzisz na lotnisko, na ekranikach szukasz swojego lotu i numerów checkin desków przy których jest odprawa. Idziesz do deska, dajesz Pani/Panu paszport, nadajesz bagaż, dostajesz bilet.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 10 Lis 2014 18:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lis 2014
Posty: 10
Niva napisał(a):
Fajnie, że ludzie lubią pomagać nowym, ale serio - odpowiedzi na większość Twoich pytań zostały udzielone na forum wiele, wiele razy. Zachęcam do używania opcji 'szukaj' zanim założysz nowy temat następnym razem. Wyjątkowo nie przeniosę do kosza i zostawię przynajmniej do wyjaśnienia.

Szukałam odpowiedzi ale większość z nich mnie nie satysfakcjonowała ;) Dlatego wolałam zapytać jeszcze raz.

Dziękuję wszystkim za pomoc :)

-- 10 Lis 2014 17:08 --

Więc jeszcze tylko zapytam, co należy zrobić jak w ciągu 50 min nie dostarczą mojego bagażu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 10 Lis 2014 18:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2012
Posty: 946
platynowy
1. Po wyjsciu z samolotu na lotnisku w Belgradzie powinnas sprawdzic na tablicy z ktorego gejta odlatuje twoj samolot do Stambulu i udac sie don, wsiadajac we wlasciwym momencie na poklad.
2. To zalezy dokad nadasz bagaz. Jak do Serbii, to odbierasz w Belgradzie. Jak do Stambulu, odbieraszjuz w Turcji i nie martwisz sie nim (i powtornym nadaniem w Belgradzie)
3. A po co masz przeladowywac? Zrob to spokojnie w Warszawie a potem wracajac w Stambule, informujac, ze ma leciec do PL.
4. Nie musisz brac dowodu.
5. Rady shivera (up) sa bardzo dobre.
6. Podchodzisz do stanowiska, ktore obsluguje lot AirSerbia i dajesz paszport.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 10 Lis 2014 18:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lis 2014
Posty: 10
Więc jeszcze tylko zapytam, co należy zrobić jak w ciągu 50 min nie dostarczą mojego bagażu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 10 Lis 2014 18:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
mnadia93 napisał(a):
Więc jeszcze tylko zapytam, co należy zrobić jak w ciągu 50 min nie dostarczą mojego bagażu?

dowiesz się o tym już w warszawie więc możesz pójść się poskarżyć.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 10 Lis 2014 18:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2012
Posty: 946
platynowy
No ale jak bagaz nadasz w Stambule do Warszawy to nie musisz go odbierac podczas 50 minutowej przesiadki w Serbii. Po prostu w drodze powrotnej do Polski idz do swojego samolotu i nie mysl o tym bagazu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 10 Lis 2014 18:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lis 2014
Posty: 10
jakwilk napisał(a):
No ale jak bagaz nadasz w Stambule do Warszawy to nie musisz go odbierac podczas 50 minutowej przesiadki w Serbii. Po prostu w drodze powrotnej do Polski idz do swojego samolotu i nie mysl o tym bagazu.


wiem, wiem. Chodziło mi o to, co jeśli nie będzie go w Warszawie :) ale ktoś już odpowiedział jak widzę że po prostu trzeba się skarżyć heh :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 10 Lis 2014 18:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 165
Loty: 7
Kilometry: 27 489
Zgłosisz w Warszawie, że bagaż nie doleciał i dostarczą ci kurierem do domu (ew. hotelu) jak przyleci kolejnym lotem (pewnie kolejnego dnia).
Dodatkowo jeśli nie dostarczą bagażu to możesz przeczytać o prawach pasażera i rzeczach które ci wtedy przysługują.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 10 Lis 2014 18:29 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8909
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Mając tylko 50 minut na przesiadkę w drodze powrotnej, przy stanowisku odprawy w Stambule poproś (o ile nie zrobią tego sami), aby do Twojego bagażu doczepili zawieszkę "short transfer". To zawsze pomoże rozładowującym bagaże w Belgradzie zwrócić uwagę na "pilne" ładunki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 10 Lis 2014 18:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lis 2014
Posty: 10
Dziękuję za odpowiedzi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 10 Lis 2014 18:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2013
Posty: 603
Loty: 302
Kilometry: 377 901
niebieski
Bardziej,niż bagażem martwiłabym się tym,czy Ty zdążysz się przesiąść skoro masz na to tylko 50 minut (jeśli masz możliwość,to dla bezpieczeństwa zabierz ze sobą parę ciuchów np. do torebki,etc.). Wystarczy niezbyt duże opóźnienie i nie będzie szans zdążyć na lot do Warszawy (niektórzy swego czasu próbowali przesiadki 25-minutowej (w Modlinie,ale jednak),co kończyło się odpowiednio). P.S. Nie piszę tego złośliwie,żeby była jasność (to tylko taki komunikat do "góry")!
Rozumiem,że kwestie wizowe masz już rozwiązane?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 554 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group