Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 529 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 27  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 17 Lut 2014 15:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Juve napisał(a):
Czy miejsca przy środkowych wyjściach ewakuacyjnych nie są obdzielane?

Do ostatniej chwili czekają na chętnego do opłaty ;)
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#42 PostWysłany: 17 Lut 2014 15:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lis 2012
Posty: 1365
Loty: 246
Kilometry: 399 411
srebrny
Juve napisał(a):
Czy miejsca przy środkowych wyjściach ewakuacyjnych nie są obdzielane? Przy locie ze Stansted tylko jedno było zajęte i stewardzi prosili m.in mnie o zajęcie tych miejsc. Dzięki temu nie musiałem siedzieć przy przejściu, tak jak przydzielił system, tylko przy oknie i z dodatkowym miejscem na nogi:) Obłożenie samolotu było +-90%

Te miejsca są ekstra płatne, więc na pewno ich system nie przydzieli. A ktoś zawsze musi siedzieć przy wyjściu ewakuacyjnym, dlatego jeśli miejsca przy oknie są puste obsługa prosi o ich zajęcie. Też już miałem to szczęście :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 17 Lut 2014 17:37 

Rejestracja: 23 Gru 2012
Posty: 20
Loty: 63
Kilometry: 123 130
bkolakowski napisał(a):
A ja mam rezerwacje dwoch osob i mam jedno miejsce 15c, drugie niestety 15f, lipa


Z tego co kojarzę to miejsca a i d są pod oknem czyli c i f obok siebie od środka
Leciałam ostatnio 04 i 11 lutego i nie było problemu z poproszeniem osoby podróżującej samotnie o zamianę miejsca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 17 Lut 2014 17:55 

Rejestracja: 04 Lis 2011
Posty: 101
Loty: 32
Kilometry: 53 302
miejsca a i f sa pod oknem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 17 Lut 2014 18:42 

Rejestracja: 23 Gru 2012
Posty: 20
Loty: 63
Kilometry: 123 130
No to sorki!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 17 Lut 2014 19:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2013
Posty: 603
Loty: 302
Kilometry: 377 901
niebieski
;)

Załączniki:
.....jpg
.....jpg [ 39.42 KiB | Obejrzany 9969 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 19 Lut 2014 19:35 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 20
wczoraj 18.02.2014 wracałem FR Oslo (Rygge) - Poznań i ludzie nadal pchają się do samolotu mimo przydzielonych miejsc.
jak tylko wyświetliła się informacja "Go to Gate" wszyscy stali i ustawili się pod bramką, obsługa przyszła dopiero po 10 minutach a skanować karty rozpoczęli po kolejnych 5 minutach, po czym i tak nie mogli wejść na płytę lotniska bo drzwi wejściowe były zamknięte i otworzyli je dopiero po 10 minutach. czyli ci co stali jako pierwsi stali 25minut nim weszli do samolotu.
wszedłem jako 4 osoba od końca nie stałem w ogólę a droga do samolotu zajęła mi minutę.
ale postałem 5 minut w samolocie bo ludzie usiedli jak chcieli i stewardzi zaczęli przesadzać prosząc o pokazanie swojej karty i wskazując im swoje miejsce.
miałem mieć miejsce 18E czyli środkowe ale usiadłem sobie 30D czyli od środka bo wiedziałem że już nikt tam nie usiądzie :D

zdziwiłem się i nie wiem dlaczego ale przesadzili ludzi z całego rzędu 29 w inne miejsca po całym samolocie, nikt tam nie siedział a samolot był pełen. przecież jest to zwykłe miejsce więc dlaczego tak?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 19 Lut 2014 20:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
BadGateway napisał(a):
zdziwiłem się i nie wiem dlaczego ale przesadzili ludzi z całego rzędu 29 w inne miejsca po całym samolocie, nikt tam nie siedział a samolot był pełen. przecież jest to zwykłe miejsce więc dlaczego tak?

Kwestia wyważenia samolotu zapewne... Skoro w rzędzie 29 nikt nie siedział, to chyba jednak samolot nie był pełny:p
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 19 Lut 2014 20:32 

Rejestracja: 12 Lut 2012
Posty: 246
Loty: 61
Kilometry: 102 896
niebieski
W zeszłym tygodniu wracałem z Bolonii do Krakowa Ryanairem, przychodzę na bramkę ok. 75 minut przed odlotem, a tu w kolejce już stoi ze 40-50 osób :D I tak sobie stali ze 40 minut w kolejce, w końcu pojawiły się panie z obsługi to kolejne 50 osób ruszyło do kolejki. Jakieś mieli opóźnienia, bo ze 20 minut te panie się kręciły na bramce i dopiero jakieś 15 minut przed planowanym odlotem zaczęły ludzi odprawiać. Nie mogąc ogarnąć po co ta kolejka stoi siedziałem sobie cały czas na ławeczce i w końcu jak kolejka dochodziła do końca to wszedłem jako ostatni, to już było jakieś 10 minut po planowanym odlocie. W samolocie okazało się, że jakiś gość usiadł na moim miejscu (leciałem sam, więc mi było zupełnie obojętne gdzie siedzę), ale poszedłem do stewardessy zapytać czy w takim przypadku mogę usiąść na jakimś innym miejscu, a ona na to zapytała mnie czy nie chciałbym przypadkiem usiąść na miejscu awaryjnym. Do dzisiaj próbuję ogarnąć w jakim celu co po niektórzy czekali godzinę w kolejce i potem kolejne pół godziny w samolocie.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#50 PostWysłany: 19 Lut 2014 20:41 

Rejestracja: 18 Sie 2012
Posty: 468
Loty: 30
Kilometry: 33 014
Jedyne wyjaśnienie to takie, że jak samolot jest pełen, to część bagaży podręcznych może nie zmieścić się w kabinie - a nie każdy chce, aby jego walizka/plecak poszedł do luku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 19 Lut 2014 20:47 

Rejestracja: 17 Gru 2013
Posty: 63
Kański napisał(a):
Czy ktoś miał przypadek odprawy kliku pojedynczych rezerwacji na ten sam lot i adres mailowy? Sadza obok siebie czy rozrzuca?


Wczoraj odprawiałem się z 2 różnych rezerwacji ( ten sam adres mailowy) i przydzieliło miejsca obok siebie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 26 Lut 2014 10:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 423
Loty: 55
Kilometry: 72 216
niebieski
Kasim napisał(a):
Kański napisał(a):
Czy ktoś miał przypadek odprawy kliku pojedynczych rezerwacji na ten sam lot i adres mailowy? Sadza obok siebie czy rozrzuca?


Wczoraj odprawiałem się z 2 różnych rezerwacji ( ten sam adres mailowy) i przydzieliło miejsca obok siebie.


Odprawiałem 2 tygodnie temu znajomych 2 rózne rezerwacje ten sam email i. Rezerwacja robiona 1,5 tygodnia przed wylotem i dwa rózne meijsca 15F i 19A (numery sekwencyjne 16 i 17).

Ale ostatnio wpadłem na inny pomysł , jeżeli mamy 2 lub więcej rezerwacji osobnych na dany lot to poprostu dla każdego pasażera wypełnić dane dowodowo/paszportowe i przejść dalej i jak pojawi sie ostatnie okno z przyciskiem ODPRAW to wrócić do strony głównej i zacząć odprawiać kolejnego pasażera, w ten sposób dane paszportowo/dowodwe zapisują się w bazie ryana. Później tylko odprawiamy szybko jeden po drugim pasażerów w ten sposób zmniejszamy do minimum czas i szanse że ktoś w tym samym czasie nam się odprawi i zajmie miejsce obok. Robiłem tak przy 2 odprawach i jak narazie miejsca wylosowane obok siebie :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#53 PostWysłany: 26 Lut 2014 11:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1870
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
theo napisał(a):
W zeszłym tygodniu wracałem z Bolonii do Krakowa Ryanairem, przychodzę na bramkę ok. 75 minut przed odlotem, a tu w kolejce już stoi ze 40-50 osób :D I tak sobie stali ze 40 minut w kolejce, w końcu pojawiły się panie z obsługi to kolejne 50 osób ruszyło do kolejki. Jakieś mieli opóźnienia, bo ze 20 minut te panie się kręciły na bramce i dopiero jakieś 15 minut przed planowanym odlotem zaczęły ludzi odprawiać. Nie mogąc ogarnąć po co ta kolejka stoi siedziałem sobie cały czas na ławeczce i w końcu jak kolejka dochodziła do końca to wszedłem jako ostatni, to już było jakieś 10 minut po planowanym odlocie. W samolocie okazało się, że jakiś gość usiadł na moim miejscu (leciałem sam, więc mi było zupełnie obojętne gdzie siedzę), ale poszedłem do stewardessy zapytać czy w takim przypadku mogę usiąść na jakimś innym miejscu, a ona na to zapytała mnie czy nie chciałbym przypadkiem usiąść na miejscu awaryjnym. Do dzisiaj próbuję ogarnąć w jakim celu co po niektórzy czekali godzinę w kolejce i potem kolejne pół godziny w samolocie.



Miałem podobną sytuację w niedzielę wracając z Bergamo, do odlotu jeszcze ponad godzina, a garstka ludzi już tłoczy się w kolejce....naprawdę podziwiam takie osoby ;) a co do miejsc w samolocie zarówno w locie do Bergamo jak i z Bergamo miałem przydzielone miejsca przy oknie 15F i 19F ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 26 Lut 2014 11:32 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 922
niebieski
Legion1 napisał(a):
Miałem podobną sytuację w niedzielę wracając z Bergamo, do odlotu jeszcze ponad godzina, a garstka ludzi już tłoczy się w kolejce....naprawdę podziwiam takie osoby ;) a co do miejsc w samolocie zarówno w locie do Bergamo jak i z Bergamo miałem przydzielone miejsca przy oknie 15F i 19F ;)


W BGY to akurat w zależności od bramki i godziny lotu często nie ma gdzie usiąść, więc już lepiej stać w kolejce.
Wszyscy wiemy, że miną całe miesiące zanim ludzie się przyzwyczają.
A miejsca które cytujecie dowodzą, że nie ma się co aż tak spieszyć z odprawą, bo przydziela od środka samolotu, czytaj - skrzydło.

EDIT: Czy podczas odprawy można "testowo" kliknąć zakup miejsca po to żeby zobaczyć ile jest wolnych / zajętych i wg tego ocenić czy już się odprawiać czy jeszcze zaczekać?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 26 Lut 2014 11:43 

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 34
kkku napisał(a):
Ale ostatnio wpadłem na inny pomysł , jeżeli mamy 2 lub więcej rezerwacji osobnych na dany lot to poprostu dla każdego pasażera wypełnić dane dowodowo/paszportowe i przejść dalej i jak pojawi sie ostatnie okno z przyciskiem ODPRAW to wrócić do strony głównej i zacząć odprawiać kolejnego pasażera, w ten sposób dane paszportowo/dowodwe zapisują się w bazie ryana. Później tylko odprawiamy szybko jeden po drugim pasażerów w ten sposób zmniejszamy do minimum czas i szanse że ktoś w tym samym czasie nam się odprawi i zajmie miejsce obok. Robiłem tak przy 2 odprawach i jak narazie miejsca wylosowane obok siebie :)


A nie próbowałeś robić odprawy w dwóch oknach przeglądarki w tym samym czasie? Byłoby prościej...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 26 Lut 2014 11:50 

w przypadku ryanair z powodu cookies odradzam, rób tak np. przy rezerwacji biletów i zapewne się zdziwisz jak kupisz oba bilety dla tej samej osoby, nie wiem jak ich system zachowa się przy odprawie
Góra
 PM off  
      
#57 PostWysłany: 26 Lut 2014 11:57 

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 34
Bardzo celna uwaga. Znając ryana, trzeba byloby zapłacić za odtworzenie rezerwacji...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 26 Lut 2014 12:00 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
A nie można po prostu odprawiać się o 3 rano? :D wtedy raczej dużo ludzi się nie będzie odprawiać :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 26 Lut 2014 12:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 423
Loty: 55
Kilometry: 72 216
niebieski
Tata123 napisał(a):

A nie próbowałeś robić odprawy w dwóch oknach przeglądarki w tym samym czasie? Byłoby prościej...


Próbowałem i zawiesiły sie obie odprawy wiec na tej samej przeglądarce sie nie da. Mysle ze dalo by się z 2 róznych przegladarek na raz np Chrome i Firefox tylko pytanie czy wtedy system nie przydzieli innych miejsc bo mozliwe ze na postawie cookies przydziela miejsca obok siebie.

shiver napisał(a):
EDIT: Czy podczas odprawy można "testowo" kliknąć zakup miejsca po to żeby zobaczyć ile jest wolnych / zajętych i wg tego ocenić czy już się odprawiać czy jeszcze zaczekać?


Tak. Mozna tak zrobić i teraz nasuwa mi sie kolejna myśl jężeli ryan jedzie po kolei i przydziela miejsca jedno obok drugiego to mozna ogladac i czekac z odprawa do momentu az będa wolne miejsca ktore nas interesuja i dac odpraw i są duże szanse ze wylosujemy "nasze miejsca"

jak komus sie uda moj patent to prosze sie pochwalic :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 28 Lut 2014 20:47 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 342
niebieski
Czy po dokonaniu dwóch odpraw dla dwóch różnych rezerwacji na ten sam lot , po przydzieleniu dwóch odległych od siebie miejsc możemy jeszcze zmienić te odprawy i wykupić wybrane przez nas miejsca obok siebie ?
Dodatkowym utrudnieniem może byc fakt,że rezerwacje były dokonane w dwóch różnych dniach - miałem lecieć sam więc najpierw dokonałem jednej rezerwacji a gdy okazało się, ze lecimy we dwoje to po kilku dniach zarezerwowałem drugi bilet ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 529 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 27  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group