Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 14 Gru 2015 10:16 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Nie wiecie może, czy da radę odwiedzić Biały Dom nie będąc obywatelem amerykańskim?

Na oficjalnej stronie Białego Domu funkcjonuje informacja, że obywatel amerykański umawia wizytę za pośrednictwem swojego członka Kongresu. Ktoś, kto nie posiada obywatelstwa amerykańskiego umawia wizytę za pośrednictwem swojej ambasady w Waszyngtonie.

https://www.whitehouse.gov/participate/tours-and-events

Jednak, jak dowiedziałem się na stronie polskiej ambasady w Waszyngtonie, informacja ze strony Białego Domu jest już bardzo nieaktualna i w zasadzie ambasada umywa ręce od wszelkiego pośrednictwa.

http://www.waszyngton.msz.gov.pl/pl/o_a ... wiedzanie/

Znacie może jakiś inny praktyczny sposób, żeby taką wycieczkę sobie zorganizować?

Znalazłem wpis jakiejś Australijki, która była w podobnej sytuacji i po prostu olała ambasadę, wybrała sobie jakąś przychylną amerykańską kongresmenkę i za jej pośrednictwem zorganizowała wizytę.

http://rebeccaearl.net/2014/05/05/white-house-tour/


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 13 Wrz 2018 13:38, edytowano w sumie 1 raz
tytuł
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 14 Gru 2015 10:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
Też bym znalazła "swoich ludzi" w Kongresie, np. http://www.lipinski.house.gov/press-rel ... h-congress i zwróciła ich uwagę na nieaktualną procedurę dt zwiedzania.
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzegorz40 uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 20 Lut 2016 04:46 

Rejestracja: 13 Sty 2015
Posty: 99
Zrobiłem, tak jak Australijka. A nuż się uda...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 16 Mar 2016 22:51 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Zrobiłem dokładnie tak jak Australijka. Niestety nie udało się.

1) 15.12.2015 r. wypełniłem formularz na stronie kongresmenki Eleonor Norton z proponowanymi datami wizyty na 10-11.03.2016 r.:

https://norton.house.gov/services/tours-and-tickets

Na to dostałem automatyczną odpowiedź:

"Thank you for contacting Congresswoman Norton regarding your tour request. This is correspondence to acknowledge that we have received your request and will submit all completed requests.

If you are requesting a White House Tour you must submit the White House Security Clearance Form. If the form is not submitted we cannot process your White House Tour request and your submission will be marked as incomplete.

In addition, we can only process tours for D.C. residents, if you are not a D.C. resident please contact your respective member of Congress or Embassy.

If you have any questions or concerns about your request please contact my office at 202-225-8050.

Thank you!"

2) Nie zważając na to ograniczenie dostępności wycieczek tylko dla mieszkańców Dystryktu Kolumbii, zgodnie z sugestią Australijki, na nortontours@mail.house.gov wysłałem plik excelowy White House Security Clearance Form w treści maila podając datę urodzenia (która nie wchodziła w pliku excelowym), to, że jestem z Polski, swój polski adres i adres podczas wyjazdu (Arlington, Wirginia),

3) Niestety odpowiedzi się nie doczekałem.

Za to udało się wejść do Pentagonu :-)

http://pentagontours.osd.mil/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 17 Mar 2016 00:11 

Rejestracja: 19 Kwi 2014
Posty: 476
niebieski
W USA strasznie pokomplikowali z tymi datami miesiąc/dzień/rok, może dlatego nie przechodziła w formularzu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 17 Mar 2016 22:30 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
@rqs

Tam chyba po prostu jest jakiś błąd w formularzu excelowym, bo data nie wchodzi w żadnym formacie, czy to europejskim, czy to amerykańskim.

Ale próbować warto, bo to, że mi się nie udało, nie oznacza, że komuś innemu się nie poszczęści, szczególnie, że jest sporo, aktualnych komentarzy pod blogiem Australijki od osób, którym się udało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 04 Kwi 2016 16:07 

Rejestracja: 13 Sty 2015
Posty: 99
U mnie przyszła odpowiedź z biura p.Norton, że moja aplikacja jest przetwarzana przez Biały Dom. Dostałem też numer swojej prośby.Mam czekać na dalsze info. Od Lipińskiego dostałem od razu odmowę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 04 Kwi 2016 16:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
@spokoluzik w artykule są jeszcze inne nazwiska "jakby co". Trzymam kciuki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 05 Sty 2018 13:58 

Rejestracja: 10 Sty 2014
Posty: 561
niebieski
@spokoluzik, jak się zakończyła Twoja przygoda?

BTW: ktoś w międzyczasie (od 04.2016) miał okazję wejść do Białego Domu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 05 Sty 2018 14:09 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
z naszych krajan ostatnio chyba @ADuda był w WH. ;)
@ADuda - napisz kilka słów jak było.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 10 Sty 2018 17:40 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Podbijam pytanie @bugs.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 11 Wrz 2018 10:35 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Podbijam temat. Czy może ktoś ostatnio zwiedzał Kapitol?
A czy ktoś może korzystał z tej opcji? https://www.visitthecapitol.gov/plan-visit/book-tour-capitol#.VDVlSU2KCbg
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 11 Wrz 2018 12:59 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1703
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Byłem w kwietniu, rezerwacja z linka właśnie który podałaś. Wszystko bezproblemowo. Co chcesz wiedzieć więcej?

E: To Kapitol czy Biały Dom w końcu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 11 Wrz 2018 21:40 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
@Japonka76

Standardowa wycieczka z przewodnikiem z powyższego linku nie obejmuje sal posiedzeń Senatu i Izby Reprezentantów, czyli tych pomieszczeń, które czasami pokazują u nas w telewizji, gdy Kongres obraduje. Pod koniec wycieczki przewodnik informuje, że w celu obejrzenia tych sal można uzyskać przepustkę na I piętrze. Akurat oglądałem jak nie było obrad. Niemniej telefony są deponowane, nie można robić zdjęć. Szerzej tutaj:

https://www.visitthecapitol.gov/plan-vi ... ss-session
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 13 Wrz 2018 13:57 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
@OSK masz rację Biały Dom i Kapitol to dwa różne budynki, ale nie chcąc zakładać nowego tematu podpięłam się pod ten.
Biały Dom chyba chwilowo niedostępny do zwiedzania dla obcokrajowców bez koneksji.
A czy warto wybrać się na tę wycieczkę po Kapitolu? czy raczej smutasy i napompowane nudne zwiedzanie?
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 13 Wrz 2018 19:04 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1703
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Powiem tak, za darmo można brać, jak już jesteś. Chyba że jesteś wielką fanką historii USA to koniecznie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 21 Wrz 2018 18:53 

Rejestracja: 08 Kwi 2018
Posty: 10
Ja byłem ostatnio w Kapitolu. Warto. 20 lat temu Biały Dom, ale teraz bez szans dla obcokrajowców. Obrady senatu rewelacja, nie wiem czy po zamachu jeszcze na nie wpuszczają.


Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 23 Wrz 2018 14:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Tak jak mówi @OSK, jeśli zwiedzanie jest za darmo, to można się skusić. Byłem w maju, nie jest to jakaś mega atrakcja, ale jeśli lubisz architekturę, to nie powinnaś się rozczarować.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 04 Paź 2018 10:12 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
A czy ktoś się orientuje, czy gdzieś w pobliżu można zostawić plecak? Niestety lista zakazanych przedmiotów jest bardzo długa, a w Kapitolu nie ma przechowani bagaży.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 04 Paź 2018 11:25 

A jaki efekt chcesz uzyskać? Jeżeli to miałaby być niezapomniana wizyta, zostaw po prostu plecak na schodach.
Potem będą o Tobie pisać w tym wątku - slawne-znane-i-mniej-znane-osoby-na-pokladzie,18,10865
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group