Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Do Chin bez wizy:
- BJS i PVG 144h
- nie można opuszczać miasta transferowego
- na lotnisku trzeba udokumentować swoją dalszą podróż do kraju trzeciego
- możemy zmieniać lotniska w obrębie danego miasta
- podróż nie musi być na jednym bilecie
Wyjątki:
- możemy opuścić miasto tranzytowe np. koleją (potwierdzone wcześniej na bilecie) ale w ciągu 24h od lądowania musimy opuścić granicę Chin np udać się do HKG.
- możliwy jest transfer bez wizy tylko w jednym mieście w Chinach przykład:
Po przylocie do PVG w ciągu 144h wylatujemy BEZPOŚREDNIO poza granicę Chin do kraju trzeciego, nie ma możliwości żeby po odbytym stopoverze polecieć sobie do NRT przez np. BJS.
- możliwy jest transfer przez kilka lotnisk w Chinach ale wtedy musimy opuścić kraj w ciągu 24h
Przykład: WAW-(BJS-PVG)-NRT od przylotu do BJS i wylotu z PVG nie może minąć więcej niż 24h gdyż oba lotniska są w Chinach
- transfer bez wizy jest możliwy w dwie strony np. WAW-PVG 144h- NRT - PVG 144h - WAW
Chińczycy znajdą dobrze te przepisy. Nie ma możliwości wydłużenia tranzytu nawet o godz. Umieją liczyć i jeżeli przekroczycie czas tranzytu będziecie zmuszeni opuścić Chiny. Najczęściej każą kupić bilet do HKG. Błagania nie pomogą.

Krótka instrukcja jak zdobyć wizę
bezwizowy-tranzyt-w-chinach-72-144h-bez-wizy,1135,32620?start=500#p1067859

Dzięki @macq91 @apocalipse


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 951 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 48  Następna
Autor Wiadomość
#661 PostWysłany: 03 Lip 2019 18:02 

Rejestracja: 18 Sie 2014
Posty: 64
Loty: 121
Kilometry: 232 323
Takie pytanie - lecę 12-19 września do Pekinu i żeby nie musieć tracić pieniędzy i czasu na wize planujemy w trakcie tego wyjazdu wyskoczyć na 2 dni do Seulu. Jak rozumiem taka rezerwacja łapie się żeby zarówno po przylocie do Pekinu z Polski jak i z Seulu otrzymać wizę 144h? Oraz drugie pytanie, czy w przypadku gdyby między przylotem z Seulu do Pekinu, a wylotem z Pekinu do PL było mało czasu (powiedzmy 5h) i wtedy jak rozumiem tranzytowej wizy nie dostanę, to da się wyjść z airside zeby się odprawić/nadać bagaż na ten drugi lot (albo czy ewentualnie mozna to zrobić nie opuszczając airside)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#662 PostWysłany: 20 Wrz 2019 14:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2010
Posty: 258
Loty: 223
Kilometry: 481 406
niebieski
Może banalne pytanie ale nie znalazłem odpowiedzi albo się pogubiłem:
Czy przy pierwszym staraniu się o wizę można od razu starać się o wizę na powrót - tak aby oszczędzić czas na powrocie? Jest taka opcja?
pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#663 PostWysłany: 20 Wrz 2019 14:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
nie

ta wiza to jest po prostu zwykla pieczatka w paszporcie która mówi ze "masz opuscic kraj przed 23 wrzesnia 0:00", zresztą ci urzednicy tam nie mowia po angielsku, ba w ogole niechetnie mówia w jakimkolwiek jezyku wiec nawet bym nie probowal
Góra
 Profil Relacje PM off
kojot_lubin lubi ten post.
kojot_lubin uważa post za pomocny.
 
      
#664 PostWysłany: 20 Wrz 2019 15:26 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Jak potrzeba to mówią. I to nawet bardzo dobrze....
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#665 PostWysłany: 20 Wrz 2019 18:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
ja tam mowie ze swojego doswiadczenia, nawet hello nie odpowiadaja, jakiekolwiek pytanie bym nie zadal to cos tam chrzaknal pod nosem i pokaza palcem - ale tak jak mowie, nigdy nie mialem sytuacji zeby byla potrzeba :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#666 PostWysłany: 21 Wrz 2019 08:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
LonDynia napisał(a):
nie

ta wiza to jest po prostu zwykla pieczatka w paszporcie która mówi ze "masz opuscic kraj przed 23 wrzesnia 0:00", z reszta ci urzednicy tam nie mowia po angielsku, ba w ogole niechetnie mówia w jakimkolwiek jezyku wiec nawet bym nie probowal


to już jest naklejka :D [podobna do japońskiej]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#667 PostWysłany: 22 Wrz 2019 11:04 

Rejestracja: 26 Sty 2013
Posty: 426
Loty: 263
Kilometry: 327 709
niebieski
Pisałem już w innym wątku, że właśnie mi odmówiono wizy na lotnisku w Pekinie, na powrocie z Wietnamu. Odmowy szły raczej hurtowo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#668 PostWysłany: 22 Wrz 2019 11:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 1193
niebieski
A jaki był powód odmowy?
_________________
If you reject the food, ignore the customs, fear the religion and avoid the people, you might better stay at home.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#669 PostWysłany: 22 Wrz 2019 11:17 

Rejestracja: 26 Sty 2013
Posty: 426
Loty: 263
Kilometry: 327 709
niebieski
Pani powiedziała po prostu I can't give you, acha wcześniej powiedziała you can't. Powodu nie podała. Z tego co słyszałem jeszcze od ludzi to mówiła do kogoś, że jak najbardziej może aplikować o taką wizę, ale ona mu jej nie da...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#670 PostWysłany: 22 Wrz 2019 11:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
a ile miałeś czasu przesiadki ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#671 PostWysłany: 22 Wrz 2019 11:20 

Rejestracja: 26 Sty 2013
Posty: 426
Loty: 263
Kilometry: 327 709
niebieski
15h
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#672 PostWysłany: 28 Wrz 2019 08:40 

Rejestracja: 28 Wrz 2019
Posty: 2
Wybaczcie może lamerskie pytanie :), ale czy podróż Amsterdam - Shanghaj - Paryż może być uznane za ruch tranzytowy?
Wybieram się na targi w Shanghaju i zostało trochę mało czasu na załatwianie wizy.

Pytanie, czy wylot z Amsterdamu i powrót do Paryża pozwoli na uzyskanie wizy 144h, czy może dwa miasta Europejske dyskwalifikują możliwość uzyskania wizy tranzytowej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#673 PostWysłany: 28 Wrz 2019 08:58 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Można - jest to tranzyt wg ich definicji i praktyki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tomzet lubi ten post.
tomzet uważa post za pomocny.
 
      
#674 PostWysłany: 28 Wrz 2019 09:19 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
A nie było że musi być z innego kontynentu na inny kontynent, np C2-Chiny-C3? Tak to każda oferta pt CPH-PEK-CDG by była tranzytem...

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#675 PostWysłany: 28 Wrz 2019 09:39 

Rejestracja: 28 Wrz 2019
Posty: 2
Czy ktoś miał takie doświadczenie z wizą 144h na trasie Europa - Chiny - Europa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#676 PostWysłany: 28 Wrz 2019 10:07 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
michzak napisał(a):
A nie było że musi być z innego kontynentu na inny kontynent

Nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#677 PostWysłany: 28 Wrz 2019 12:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Formalnie wymóg był (cytowałem tutaj fragment o "third party region" z informacji na stronie służb imigracyjnych w Szanghaju), ale być może sformułowany był na tyle niejasno, że nie stosują go w praktyce. Osobiście jednak takiego połączenia nie miałem, więc nie mogę podzielić się doświadczeniem.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#678 PostWysłany: 28 Wrz 2019 13:45 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
W TIMATIC (a to jest wiążące dla linii lotniczych, ale niekoniecznie dla służb granicznych) nie ma tam mowy o regionach, jedynym warunkiem jest wyjazd do trzeciego kraju:

"holding confirmed onward airline tickets to a third country, if arriving in and departing from the same city"

Na flyertalk jest duży wątek dotyczący tego tematu i wg relacji nie ma żadnego znaczenia miejsce rozpoczęcia podróży i jej zakończenia. Jedyne wymóg brany pod uwage przez kontrolę graniczną, to, że loty (nonstop) którymi się przyleciało i wylatuje z Chin muszą być do różnych krajów, czyli np połączenie WAW-PEK-FRA-WAW jest jak najbardziej dopuszczalne, ale już WAW-PEK-WAW nie.

Niemniej przypadek opisany kilka postów powyżej pokazuje, że nawet spełniając wszystkie warunki można nie zostać wypuszczony bez żadnego wyjaśnienia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#679 PostWysłany: 28 Wrz 2019 16:03 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
@tomzet

Przejrzałem ostatnie posty na flyertalk odnoście tranzytu i po lekturze raczej nie zdecydowałbym się na lot bez wizy na targi lub inny kilkudniowy pobyt.
Ostatnio wjazd staje się coraz bardziej uznaniowy, szczególnie w Pekinie.

Począwszy od kilku raportów odmowy wjazdu dla osób co posiadają pieczątki Tureckie, jak np:
https://www.flyertalk.com/forum/china/7 ... st31062529

po przypadki bez żadnych wyjaśnień, albo z powodu "you travel to much", w dodatku w przypadku odmowy i dłuższego planowanego pobytu żądają kupienia natychmiastowego (drogiego) lotu powrotnego.

Oficjalnie nie ma żadnego zakazu wjazdu TWOV dla osób które odwiedzały Turcję, w dodatku nie mam pojęcia co może być przyczyną , w zasadzie jedyne napięcia o jakich słyszałem dotyczą mniejszości urgujskiej, ale to trochę za mało aby szykanować osoby które odwiedzały Turcję.

Oczywiście za chwilę pewnie kilka osób napisze że nie mieli żadnych problemów a byli w Turcji - niemniej procedura stała się mocno uznaniowa i nietransparentna. Jeśli faktycznie lecimy tranzytem z kilku-kilkunastogodzinnym postojem to nie jest to problem, ale na dłuższy pobyt jednak wyrabiałbym wizę.

Jeszcze uwaga odnoście pseudo-tranzytu (czyli wyjazdu gdzie faktycznym celem podróży są Chiny, ale wlatujemy do Chin z np Francji a wracamy przez Belgię, albo lecimy na kilka dni do Szanghaju po czym na 1 dzień do Hongkongu i wracamy przez Chiny) - nie jest to problemem na granicy, ale można mieć trudność w przekonaniu agenta na checkin że taka podróż podlega pod "bezwizowy tranzyt"
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#680 PostWysłany: 29 Wrz 2019 15:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Dzisiaj przechodziłem kontrolę w Szanghaju. Mamy lot za 3 dni na Tajwan, przylecieliśmy z Paryża. Moja ma nowy paszport a ja stary więc się zaczęło... W pewnym momencie myślałem już, że wizy tranzytowej 144h nie dostanę. Pytali mnie o pieczątki: Malezji, ZEA, Turcji, Tajlandii (?!). Po 30 min. (!!) wlepkę dostałem.

Na temat o którym pisze @SPLDER dyskutowaliśmy w tym wątku jakoś w 2017 r. Teoretycznie jest możliwość lotów Europa-Chiny-Europa ale nie znam nikogo kto tak próbował ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 951 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 48  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group