Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Do Chin bez wizy:
- BJS i PVG 144h
- nie można opuszczać miasta transferowego
- na lotnisku trzeba udokumentować swoją dalszą podróż do kraju trzeciego
- możemy zmieniać lotniska w obrębie danego miasta
- podróż nie musi być na jednym bilecie
Wyjątki:
- możemy opuścić miasto tranzytowe np. koleją (potwierdzone wcześniej na bilecie) ale w ciągu 24h od lądowania musimy opuścić granicę Chin np udać się do HKG.
- możliwy jest transfer bez wizy tylko w jednym mieście w Chinach przykład:
Po przylocie do PVG w ciągu 144h wylatujemy BEZPOŚREDNIO poza granicę Chin do kraju trzeciego, nie ma możliwości żeby po odbytym stopoverze polecieć sobie do NRT przez np. BJS.
- możliwy jest transfer przez kilka lotnisk w Chinach ale wtedy musimy opuścić kraj w ciągu 24h
Przykład: WAW-(BJS-PVG)-NRT od przylotu do BJS i wylotu z PVG nie może minąć więcej niż 24h gdyż oba lotniska są w Chinach
- transfer bez wizy jest możliwy w dwie strony np. WAW-PVG 144h- NRT - PVG 144h - WAW
Chińczycy znajdą dobrze te przepisy. Nie ma możliwości wydłużenia tranzytu nawet o godz. Umieją liczyć i jeżeli przekroczycie czas tranzytu będziecie zmuszeni opuścić Chiny. Najczęściej każą kupić bilet do HKG. Błagania nie pomogą.

Krótka instrukcja jak zdobyć wizę
bezwizowy-tranzyt-w-chinach-72-144h-bez-wizy,1135,32620?start=500#p1067859

Dzięki @macq91 @apocalipse


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 951 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 48  Następna
Autor Wiadomość
#701 PostWysłany: 04 Lis 2019 18:19 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 7
Cześć,

nie potrafię dobrze tego zinterpretować, proszę Was serdecznie o pomoc.

cytuję:

"na lotnisku trzeba udokumentować swoją dalszą podróż do kraju trzeciego (ponieważ jest to wiza tranzytowa, nie można przylecieć z i lecieć następnie do tego samego miasta (w praktyce – kraju). Czyli jeśli startowaliśmy w Warszawie, to jeśli pokaże się bilet powrotny do tego miasta – nie uzyska się zezwolenia na wjazd. Można natomiast spróbować przesiadki. Transfer bez wizy jest możliwy w dwie strony np. WAW-PVG 144h – NRT – PVG 144h – WAW)"

REZERWACJA BILET 1:
WARSZAWA - SZANGHAJ przylot np. 01.03.2020 o 15:00
MANILA - WARSZAWA wylot np. 20.03.2020 o 15:00

REZERWACJA BILET 2:
SZANGHAJ - MANILA 01.03.2020 o 04:00

1. Jeżeli startowaliśmy w Warszawie i mamy bilet powrotny do tego miasta ( w moim przypadku na tej samej rezerwacji biletu )- nie uzyska się zezwolenia na wjazd
- w takiej sytuacji otrzymam zezwolenie na wjazd?

2. Jestem w Chinach parę godzin, nie zamierzam / zamierzam opuszczać lotnisko
- czy po przylocie do Chin muszę udać się do okienka o wizę tranzytową jak nie opuszczam lotniska?

3. Ile czasu trwa nadawanie tej wizy na lotnisku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#702 PostWysłany: 04 Lis 2019 18:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Tu nie o to chodzi, że wracasz do Warszawy, tak jak przyleciałeś, ale o to, że z Chin wylatujesz bezpośrednio do innego kraju niż z którego przyleciałeś.
Inna sprawa, że nie masz biletu WAW-PVG bo z Polski nie nikt nie lata bezpośrednio do Szanghaju więc masz jeszcze po drodze przesiadkę. Nawet jeśli to ta przesiadka nie jest raczej na Filipinach (a jeśli jest to masz problem ;) ). Generalnie więc jeśli Twój tranzyt przez Chiny wygląda tak: WAW-XXX-PVG-MNL-XXX-WAW, to liczy się tylko środkowy odcinek czyli w Twoim przypadku XXX-PVG-MNL. Co za tym idzie spełniasz warunki, aby otrzymać wizę tranzytową w Szanghaju. Jedynie w przypadku, gdyby Twoja przesiadka była przez Chiny to na wizie tranzytowej musisz ten kraj opuścić do 24h od wylądowania (ale możesz wyjść na miasto).

Inna sprawa, że pogranicznik w Chinach nie musi Ci przyznać wizy tranzytowej na lotnisku bo pomiędzy Twoim przylotem a wylotem jest dużo mniej niż 24h zakładając oczywiście, że pomyliłeś się w tym co napisałeś i wylot z Szanghaju do Manili masz 2. a nie 1. marca (bo jeśli jednak 1. marca o 4 rano to nie wiem jak chcesz zdążyć na ten lot skoro przylatujesz o 15:00 tego samego dnia... :D ;) ). Na lotnisku pokazujesz tylko wydrukowaną rezerwację na kolejny odcinek (czyli do Manili).

Formalności na lotnisku trwają różnie. Końcem września, w Szanghaju właśnie, było otwarte tylko jedno "okienko" przeznaczone dla tranzytu. Mieliśmy szczęście, że zjawiliśmy się przed nim pierwsi ale jako że trzymali mnie prawie pół godziny to zrobiła się za nami dosyć spora kolejka. Może więc Ci to zająć 10 min. a może też ze 2h... Loteria, zależy od tego jak się wpasujesz w falę przylotów.

Jeśli chcesz zostać na lotnisku to i tak musisz przejść kontrolę paszportową.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#703 PostWysłany: 04 Lis 2019 19:15 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 7
Zła data, czujne oko :)

Dzięki, super rozjaśniłeś.

Podsumowując: nie mogę wrócić bezpośrednio do tego samego kraju z którego przyleciałem?

Problematyczne połączenie:
Warszawa - Wiedeń - Szanghaj - Wiedeń - Warszawa

Ok połączenie:
Warszawa - Wiedeń - Szanghaj - Manila - Wiedeń - Warszawa


1. A co w przypadku gdy decyduje się na przesiadkę w Szanghaj trwającą około 50 h - i chciałbym zabukować sobie hotel i coś pozwiedzać na miejscu:- dostane wizę na lotnisku na 100% / czy muszę tą wizę tranzytową wyrabiać w Polsce?

2. Ten mechanizm nazywam dobrze - "wiza tranzytową"? , jeżeli mam przesiadkę i nie ruszam się z lotniska to też jest to "wiza tranzytowa"?

3. A co w przypadku jak mi anulują lot do Manili który jest na odrębnej rezerwacji, np. sytuacje losowe/bez winy przewożnika - i operator linii zaproponuję mi alternatywne połączenie 3 / 6 dni ( powyżej tych 144h ) później ?

Co z wizą ( przekroczony czas ), jakie wtedy są procedury, co mi grozi, co muszę zrobić, czy mogę linie wytłumaczenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#704 PostWysłany: 05 Lis 2019 01:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
zbs69 napisał(a):
Podsumowując: nie mogę wrócić bezpośrednio do tego samego kraju z którego przyleciałem?


Nie możesz.

zbs69 napisał(a):
Ok połączenie:
Warszawa - Wiedeń - Szanghaj - Manila - Wiedeń - Warszawa


Tak, to jest właśnie tranzyt.

zbs69 napisał(a):
1. A co w przypadku gdy decyduje się na przesiadkę w Szanghaj trwającą około 50 h - i chciałbym zabukować sobie hotel i coś pozwiedzać na miejscu:- dostane wizę na lotnisku na 100% / czy muszę tą wizę tranzytową wyrabiać w Polsce?


"Wizy tranzytowej"* nie da się wyrobić w Polsce a tylko po przylocie do Chin.
Generalnie sprawa wygląda tak:
- transfer poniżej 24h - nie trzeba ale można ubiegać się o "wizę tranzytową".
- transfer powyżej 24h (max. 144h dla Szanghaju) - trzeba ubiegać się o wizę tranzytową. Jeśli chcesz przebywać w Szanghaju (i ościennych miastach) 50h to dostaniesz wizę na 72h lub 144h.
- "dostaniesz" prawdopodobnie, pogranicznik może Ci odmówić wjazdu (jeśli coś mu się nie spodoba) jak w każdym Państwie. Wtedy będziesz musiał kupić sobie bilet poza Chiny na własny koszt. Z tego co czytałem zdarza się głównie osobom, które na transfer mają dużo mniej niż 24h aczkolwiek pisałem w tym temacie, że ja czekałem na wlepkę prawie pół godziny, gdy dwóch pograniczników wertowało mój paszport zastanawiając się co zrobić ;)

zbs69 napisał(a):
2. Ten mechanizm nazywam dobrze - "wiza tranzytową"? , jeżeli mam przesiadkę i nie ruszam się z lotniska to też jest to "wiza tranzytowa"?


*Generalnie wszyscy dla uproszczenia piszemy o "wizie tranzytowej" a de facto jest to "temporary entry permit" czyli tymczasowe zezwolenie na wjazd (określane również jako "bezwizowy tranzyt"). Wlepka wygląda bardzo podobnie np. do tej japońskiej, całkiem niedawno jeszcze były pieczątki.
Czy jest to faktycznie "wiza tranzytowa" - nie wiem, należałoby spytać prawnika lub też poczytać dokładnie definicje powyższych terminów ;)

zbs69 napisał(a):
3. A co w przypadku jak mi anulują lot do Manili który jest na odrębnej rezerwacji, np. sytuacje losowe/bez winy przewożnika - i operator linii zaproponuję mi alternatywne połączenie 3 / 6 dni ( powyżej tych 144h ) później ?

Co z wizą ( przekroczony czas ), jakie wtedy są procedury, co mi grozi, co muszę zrobić, czy mogę linie wytłumaczenia?


Nie sądzę, żeby zaproponowali Ci alternatywne połączenie 6 dni później, będziesz miał jeszcze dużo czasu na ewentualne "kombinacje" :) Nie wiem co dokładnie Ci grozi jeśli ten termin przekroczysz, poszukaj w tym temacie albo w necie. Nikt Ci jednak głowy nie zetnie, podejrzewam, że będziesz miał trudności w ponownym wjeździe do Chin a w skrajnym przypadku mogą Cię przecież deportować ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Apocalipse lubi ten post.
 
      
#705 PostWysłany: 05 Lis 2019 01:27 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Na flyertalk są relacje osób, którym odmówiono wydania wizy 72/144h.
Dostali polecenie zakupu biletu i opuszczenia Chin w tym samym dniu (co oznaczało bardzo drogi bilet). Nie znalazłem żadnej relacji osoby która odmówiła zakupu - stąd wniosek , że albo nikt się nie odważył sprawdzić, albo ci co sprawdzili nie mają możliwości napisania relacji ;)

w uzupełnieniu:
Faktycznie ostatnio coś na rzeczy.
Tutaj jest relacja (co prawda z brukowca) pary Brytyjczyków którym odmówiono wjazdu:
https://www.dailymail.co.uk/news/articl ... China.html

Dostali ultimatum , że jeśli nie opuszczą lotniska w ciągu 24 h zostaną aresztowani.

W linku jest też informacja z brytyjskiego Foreign Office, że w ostatnim czasie liczba odmów w ruchu bezwizowym znacząco wzrosła z nieznanych powodów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#706 PostWysłany: 05 Lis 2019 16:28 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 7
Dzięki Wam za rady przydadzą się w 100%;

Pojawiło się kolejne pytanie i wątpliwość:

1. Wysiadam z samolotu w Szanghaj
2. Odbieram bagaż
3. Nadaje bagaż na nowym połączeniu (osobny bilet i rezerwacja)

Przechodzę ze strefy tranzytowej to strefy "poza" odbierając bagaż i nadając go ponownie na nowy odcinek?

Rozumiem, że jak przesiadka lub lot startowy mi się opóźni na wspólnej rezerwacji i np. będe w Szanghaj o np. 22 a lot na innej rezerwacji i linii mam o 23 - to raczej mam problem?

Przewoźnika nie interesuje kolejny odcinek lotu - jaki czas polecacie który może być bezpieczny w tej kombinacji ( lot z przesiadką 1 rezerwacja -> tranzyt -> lot na drugiej rezerwacji )?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#707 PostWysłany: 19 Lis 2019 08:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
Od 1 grudnia będzie więcej możliwości skorzystania z tranzytu bezwizowego
https://travelfree.info/china-expands-i ... re-cities/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
JIK uważa post za pomocny.
 
      
#708 PostWysłany: 22 Lis 2019 16:57 

Rejestracja: 22 Lis 2019
Posty: 3
Pomocy, bo mam mętlik w głowie! Przeczytałam 100 razy wikipost i ostatnie 2 lata wypowiedzi na forum (starsze mogą być nieaktualne...).

Mam 34 rezerwacje:
1) Warszawa-Pekin 10 gru -> Pekin-Warszawa 24 gru
2) Pekin-Bangkok 10 gru
4) Bangkok-Pekin 24 gru

Za każdym razem w Pekinie będę ok 4-5h. Są to inne bilety, inne linie. Muszę odebrać bagaż, a następnie ponownie go nadać w innych liniach. Czy kwalifikuję się do bezwizowego tranzytu? Bo przejście na inny terminal (np. ląduję na 3, a wylatuję z 2) to jakby opuszczenie lotniska? Czy jakoś inaczej to mozna załatwić? Będę wdzięczna za odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#709 PostWysłany: 22 Lis 2019 17:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Sprostowanie-
No nie tak do końca, bo przylatując na jednym bilecie i odbierając bagaż de facto lotnisko opuszcza, bo między terminalami nie będzie się przemieszczał/a w strefie Airside tylko w Landside.

Jeśli poruszasz się między terminalami to w ogóle nie opuszczasz lotniska. Nie potrzebujesz ani wizy ani nie dotyczy Cię tranzyt bezwizowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#710 PostWysłany: 22 Lis 2019 18:30 

Rejestracja: 22 Lis 2019
Posty: 3
Uff czyli po prostu kieruję się do bramki Foreigners do kontroli paszportowej (nie czekam w kolejce 72/144) i następnie po bagaz i tak po prostu mogę iść na kolejkę do innego terminalu? Bo przecież ta kolejka jedzie też do centrum miasta.
Przepraszam za tak lopatologiczne pytania, ale chcę miec pewność, żeby ze wszystkim zdążyć. Mam osobne rezerwacje na loty i nie bardzo mam do kogo zadzwonić w tej sprawie. Dziękuję za wyrozumiałość ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#711 PostWysłany: 22 Lis 2019 20:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
maginiak napisał(a):
Jeśli poruszasz się między terminalami to w ogóle nie opuszczasz lotniska. Nie potrzebujesz ani wizy ani nie dotyczy Cię tranzyt bezwizowy.

No nie tak do końca, bo przylatując na jednym bilecie i odbierając bagaż de facto lotnisko opuszcza, bo między terminalami nie będzie się przemieszczał w strefie Airside tylko w Landside.

Odpowiadając na pytanie @mimi333 - tak, kwalifikujesz się do ruchu bezwizowego.
Góra
 Profil Relacje PM off
maginiak uważa post za pomocny.
 
      
#712 PostWysłany: 22 Lis 2019 20:54 

Rejestracja: 22 Lis 2019
Posty: 3
Czyli muszę ustawić się w kolejce 72/144?
Dziękuję Wam za zainteresowanie tematem i wszelką pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#713 PostWysłany: 24 Lis 2019 14:41 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Tak
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#714 PostWysłany: 24 Lis 2019 17:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Jakoś źle zapamiętałam że tam jest kolejka wewnątrz lotniska między terminalami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#715 PostWysłany: 25 Lis 2019 16:14 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Jest kolejka pomiędzy bramkami krajowymi i międzynarodowymi na terminalu 3, tym obsługującym Air China. Transferu wewnątrz lotniska na inne terminale nie widziałem, ale rozejrze się jak będę przesiadać się w ten weekend.

Enviado desde mi moto g(7) power mediante Tapatalk
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#716 PostWysłany: 26 Lis 2019 10:29 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 51
Loty: 39
Kilometry: 77 320
cześć, Temat się przewijał ale pytanie dla pewności czy nic się nie zmieniło
lot DÜSSELDORF - PEKIN-TAIPEI
chce zatrzymać się na 3 dni w Pekinie.
to że lecę do Taipei dalej nie stanowi problemu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#717 PostWysłany: 29 Lis 2019 13:25 

Rejestracja: 17 Sty 2018
Posty: 4
Witam, planuję urlop na wyspie Hajnan. Skyskanner proponuje mi następujące połączenie:
Warszawa – Helsinki – Szanghaj Pudong – Szanghaj Hongqiao – Sanya
Moje pytanie jest następujące: czy mając przesiadkę między lotniskami w Szanghaju potrzebuję wizę, bądź inny dokument pozwalający mi na poruszanie się w granicach Szanghaju, czy mogę też pokonać odcinek między tymi lotniskami bez dodatkowych dokumentów?

Z góry dziekuję za odpowiedź i pozdrawiam

Marcin L.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#718 PostWysłany: 29 Lis 2019 13:37 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
I tak potrzebujesz chińskiej wizy, żeby móc być na Hajnan (bo to normalnie terytorium Chińskie), więc na bezwizowy i tak się nie załapiesz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#719 PostWysłany: 29 Lis 2019 14:03 

Rejestracja: 17 Sty 2018
Posty: 4
https://www.fly4free.pl/chiny-znosza-wi ... ow-hajnan/

Jeśli dobrze rozumiem powyższy artykuł, wiza na Hajnan nie jest potrzebna.
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak uważa post za pomocny.
 
      
#720 PostWysłany: 29 Lis 2019 15:10 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
O, ciekawe, nie rzuciło mi się wcześniej to w oczy...
To w tym przypadku trudno mi powiedzieć, nie wiem :(

Timatac mówi następujące rzeczy:
Cytuj:
Visa Exemptions:
Nationals of Poland with a normal passport arriving at Sanya (SYX) for a maximum stay of 30 days. They must stay in Hainan Province during their stay. They must have:
- a stamped name list or an invitation letter from a tourist agent registered in Hainan province and approved by the National Tourism Administration of China; or
- a confirmed hotel reservation and a return/onward ticket and present them at the travel agent counter in the arrival hall prior to immigration.

Nationals of Poland with a normal passport arriving at Haikou (HAK) for a maximum stay of 30 days. They must have a stamped name list or an invitation letter from a tourist agent registered in Hainan province and approved by the National Tourism Administration of China.

Visa Issuance:
Passengers with a Port Visa Notification can obtain a visa on arrival for a maximum stay of 30 days.

Nationals of Poland with a normal passport can obtain a visa on arrival at Haikou (HAK) for a maximum stay of 15 days. They must have a passport valid for at least 6 months on arrival and 2 passport photos.
Payable in cash and local currency only.

Nationals of Poland with a normal passport can obtain a visa on arrival at Sanya (SYX) for a maximum stay of 15 days. They must have:
- a passport valid for at least 6 months on arrival; and
- 2 passport photos; and
- a return/onward ticket; and
- a hotel reservation; and
- an invitation letter from Tourist Agency or other corporations/organizers/sponsors; and
- contact information from a local person; and
- documents that prove the purpose of visit.
Payable in cash only. Local currency or US Dollars are accepted.
Carriers must notify the SYX immigration office before departure.
(...)
Passengers with a normal passport arriving at Chongqing (CKG), Guangzhou (CAN), Guilin (KWL), Haikou (HAK), Kunming (KMG), Qingdao (TAO), Sanya (SYX), Shenzhen (SZX), Weihai (WEH), Xi An (XIY) and Yantai (YNT) can obtain a visa on arrival if they have confirmation that a visa has been approved before departure and:
- that a visa will be issued on arrival; and
- passport contains at least 1 blank visa page for the sticker-type visa; and
- a sponsor (approved by Chinese authorities) meets passenger on arrival.
They can apply to extend their stay.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 951 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 48  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group