Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Bezpieczeństwo
#1 PostWysłany: 12 Sie 2016 06:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
seria zamachów na południu kraju
http://edition.cnn.com/2016/08/12/asia/thailand-explosions/index.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Zamachy w Tajlandii
#2 PostWysłany: 12 Sie 2016 07:48 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 694
Loty: 2
Kilometry: 3 738
Świat się kurczy, kolejny kierunek spalony?
http://fakty.interia.pl/swiat/news-tajl ... Id,2250621
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezpieczenstwo
#3 PostWysłany: 12 Sie 2016 08:09 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1065
srebrny
w Tajlandii chyba nigdy nie było w 100% bezpiecznie, co parę lat jest jakiś zamach stanu tyle że u nas się o tym specjalnie nie trąbi bo bliżej są większe problemy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezpieczenstwo
#4 PostWysłany: 12 Sie 2016 08:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 965
Loty: 372
Kilometry: 561 898
srebrny
W pełni zgoda. Do dziś nie zapomnę widoku, gdy w 2014 roku, idąc ok. 22:00 chodnikiem w Bangkoku (okolice ostatniej stacji metra), jakiś obywatel - zdecydowanie nie wyglądający na żołnierza - przecierał szmatą swój karabin automatyczny...
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezpieczenstwo
#5 PostWysłany: 12 Sie 2016 08:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2010
Posty: 373
niebieski
Tajlandia nie była jakoś super bezpieczna np rok temu również w wakacje był zamach bombowy w Bangkoku wtedy zginało ponad 20 osób i wiele było rannych. Zdarzały się też masowe protesty, rozruchy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezpieczenstwo
#6 PostWysłany: 12 Sie 2016 08:42 

Rejestracja: 11 Sie 2015
Posty: 8
Loty: 11
Kilometry: 38 686
W zeszłym roku informacja o zamachu w Bangkoku dotarła do mnie dosłownie w momencie kupowania biletów. Ostatecznie wybraliśmy bardziej bezpieczne Karaiby, gdzie zahaczył nas huragan ;) w tym roku info o zamachach przyszło za późno i 6 września wylatujemy. Faktycznie - świat się kurczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezpieczenstwo
#7 PostWysłany: 12 Sie 2016 09:01 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1085
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Nie przesadzajmy z tym kurczeniem. W Tajlandii od wielu lat nie było tak zupełnie bezpiecznie. Były okresy mniejszego i większego spokoju. Tak na przykład 15 lat temu, w południowych prowincjach separatyści prowadzili krwawą partyzantkę, włącznie z zamachami bombowymi i też były obawy co do wyjazdów, zwłaszcza w rejony południowe.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#8 PostWysłany: 12 Sie 2016 09:27 

Rejestracja: 18 Lut 2013
Posty: 112
No ja wczoraj kupiłam bilety na marzec... :shock:

Ostatnio 5 dni po mojej przesiadce w Stambule był tam zamach.

No ale w domu siedzieć nie będę z tego powodu...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezpieczenstwo
#9 PostWysłany: 12 Sie 2016 09:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 437
MChol napisał(a):
w tym roku info o zamachach przyszło za późno i 6 września wylatujemy. Faktycznie - świat się kurczy.

Skoro tak bardzo się boisz, to nie leć... spróbuj przebookować bilety i zamiast ciebie może poleci jakiś twój znajomy marzący o wypadzie do Tajlandii

Przyznam, że nie rozumiem skąd to wielkie hallo o braku bezpieczeństwa w Tajlandii... czyli co, jeżeli w Krakowie zdarzają się co jakiś czas ostre walki kiboli, to nie jedziemy do grodu Kraka bo możemy zaliczyć maczetą :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#10 PostWysłany: 12 Sie 2016 09:41 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1065
srebrny
Jak sam zauważyłeś kibole tną się maczetami między sobą a zamachy dotykają turystów. Może stąd to wielkie halo...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#11 PostWysłany: 12 Sie 2016 09:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 437
@Wintermute, masz bardzo ciekawe socjologicznie spostrzeżenia na temat bezpieczeństwa :lol:

Wiesz, mieszkam nacodzień w KRK i muszę przyznać, że czasem mniej bezpiecznie czuję się na niektórych osiedlach mojego miasta niż w Tajlandii gdzie jestem przynajmniej dwa razy w roku ...ale nie zmienia to faktu, że jedno i drugie miejsce należy do moich ulubionych, a jest tak gdyż w obydwu miejscach jestem faktycznie a nie tylko o nich słyszę w mediach
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#12 PostWysłany: 12 Sie 2016 10:10 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1065
srebrny
nie wiem co co takiego ciekawego i odkrywczego napisałem
we Wrocławiu też bywam w miejscach w których gangsterka strzela do siebie w biały dzień i co to zmienia?
to chyba normalne że ludzie którzy lecą do Tajlandii czują się zaniepokojeni
zakładam, że gdyby bomba wybuchła gdzieś koło ciebie to twój punkt widzenia zmieniłby się diametralnie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#13 PostWysłany: 12 Sie 2016 10:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 437
@Wintermute...
...oj nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz, właśnie taka sytuacja otworzyła mi oczy i zamieniła pracoholika w osobę kochającą życie oraz głodną świata
...może pamiętasz 11M en Atocha :cry: :cry: :cry:

również wtedy stało się dla mnie jasne czym jest manipulacja mediów i jak bardzo potrzebują sprzedać sensację, nawet kosztem innych ludzi i emocji całych społeczeństw
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#14 PostWysłany: 12 Sie 2016 10:54 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
@Wintermute i @bobo77 , ustalcie proszę stanoiska i wnioski przez pw i ew. podajcie do opublikowania ten ostateczny , końcowy.

Dzięki
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#15 PostWysłany: 12 Sie 2016 11:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 437
@Abcn, sorki ale nie wiem o co czepiasz się...
...uważam, że aktualna sytuacja w Tajlandii nie jest niczym nadzwyczajnym, ot "proza życia" w kraju ze sfrustrowaną pretensjonalną mniejszością muzułmańską, którego ogólne bezpieczeństwo jest sporo wyższe niż w wielu dzielnicach dużych miast w PL ...sorki, ale to czysty "produkt" mediów wiedzących że taki news wzbudzi wielką sensację w przeciwieństwie do np. realnych ilości ofiar na polskich drogach lub codziennych ofiar na jakiejś wojnie domowej w zapomnianej afrykańskiej 'republice'
...ot tyle i na tym kończę
...proszę, użalajcie się dalej jak to aktualnie niebezpiecznie jest w Tajlandii :?:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezpieczenstwo
#16 PostWysłany: 13 Sie 2016 14:22 

Rejestracja: 11 Sie 2015
Posty: 8
Loty: 11
Kilometry: 38 686
bobo77 napisał(a):
MChol napisał(a):
w tym roku info o zamachach przyszło za późno i 6 września wylatujemy. Faktycznie - świat się kurczy.

Skoro tak bardzo się boisz, to nie leć... spróbuj przebookować bilety i zamiast ciebie może poleci jakiś twój znajomy marzący o wypadzie do Tajlandii

Przyznam, że nie rozumiem skąd to wielkie hallo o braku bezpieczeństwa w Tajlandii... czyli co, jeżeli w Krakowie zdarzają się co jakiś czas ostre walki kiboli, to nie jedziemy do grodu Kraka bo możemy zaliczyć maczetą :lol:


A czy ja napisałam, że się boję? ;) Nie ukrywam, że czułabym się bardziej komfortowo gdyby takiewydarzenia nie miały miejsca, myślę, że to dość oczywiste. Mój wpis raczej mkał przekaz, że nigdzie nie jest do końca bezpiecznie i nie ma co zamykać się w domu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#17 PostWysłany: 13 Sie 2016 15:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
masz racje lepiej się użalać nad stanem intelektualnym niektórych userow tego forum
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#18 PostWysłany: 30 Wrz 2016 12:56 

Rejestracja: 16 Sie 2015
Posty: 30
Loty: 23
Kilometry: 68 590
Witam. Jak to jest do końca z tym bezpieczeństwem w Tajlandii. Jedni piszą, że jest normalnie drudzy, że niebezpiecznie. Jest coś szczególnego na co trzeba uważać oprócz zachowania zdrowego rozsądku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#19 PostWysłany: 30 Wrz 2016 13:07 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Wystarczy rozsądek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#20 PostWysłany: 30 Wrz 2016 13:36 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
poczytajcie co sie dzieje na koh tao (google koh tao murders..:-)

bylem 2 razy, ostatnio w tym roku, tym razem bangkok i hua hin.

w hua hin to bylo po pobicu angielskich turystow, a przed pozniejszymi zamachami bombowymi.

wydawalo mi sie ze turysci nie sa tam mile widziani, do tego w zasadzie zerowa znajomosc angielskiego, ktora po jakims czasie stala sie meczaca

gdybym mial jechac, to pewnie na jakies mniejsze bardzo turystyczne wyspy, jak phi phi, lanta, mak albo chang. jest wiecej policji i lokalni b. przyjazni, bo z tego zyja...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group