Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 399 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Następna
Autor Wiadomość
#361 PostWysłany: 02 Lut 2021 21:01 

niebieski
vincenz napisał(a):
Szczecin napisał(a):
Parking przy posterunku Polizei na Schönefeld - od strony Gartenstraße ustawiono słupki, czym uniemożliwiono parkowanie na sporym obszarze

Chciałbym zdementować tę informację. Wspomniane słupki nie wyglądają na nowe, a raczej są tam od lat. Poza tym nadal jest sporo miejsca do parkowania.

@barson cieszę się, że mogłem pomóc.

O, widzę i moja fura się załapała (pierwsze zdjęcie). :-DD
 Relacje PM off
vincenz lubi ten post.

#362 PostWysłany: 02 Kwi 2021 21:17 
Awatar użytkownika

srebrny
Przetestowałem i polecam parkowanie na ulicy przy stacji S-bahn S-Waßmannsdorf.
Poniżej instrukcja.

Miejsca wyglądają z ziemi m/w tak:
Załącznik:
BER_parking3.jpg

Z powietrza tak (startując/lądując można zobaczyć czy Twoje autko jeszcze stoi):
Załącznik:
BER_parking1.jpg

Jeżeli się nie boisz to możesz parkować na ulicy, idziesz na pobliską stację S-bahn S-Waßmannsdorf, kupujesz na stacji bilet chyba za 1,6 EUR i jedziesz jedną stację na lotnisko BER. Kolejka wjeżdża na samo lotnisko i jest to końcowa stacja, więc o ile wsiądziesz w dobrym kierunku to nie ma szans na zabłądzenie ;)

Załącznik:
BER_parking2.jpg

Z powrotem bilet jest droższy, chyba kosztuje coś koło 3,5 EUR.
UWAGA: bilety trzeba walidować. Tj. kupujesz w automacie (jest polskie menu) i wkładasz w drugą puszkę (kasownik) znajdującą się na peronie. Bez walidacji bilet jest nieważny!
Kolejki kursują co kilka minut. Przeważnie puste.
Lokalizację S-Waßmannsdorf znajdziesz na google maps, a instrukcję używania biletomatu na YT ;)

Mając ubezpieczenie AC i Assistance na auto ja się nie przejmuję. Po coś te kilka stów rocznie się płaci za to. Aczkolwiek decyzja należy zawsze do Ciebie.
Jak skorzystałeś to daj like'a ;)

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

Ostatnio edytowany przez Kashpir, 03 Kwi 2021 23:17, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
 Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
6 ludzi uważa post za pomocny.

#363 PostWysłany: 03 Kwi 2021 17:18 

Loty: 154
Kilometry: 151 837
srebrny
ofer napisał(a):
Z powrotem bilet jest droższy, chyba kosztuje coś koło 3,5 EUR.

W obie strony można kupić ten sam bilet.
 Relacje PM off  

#364 PostWysłany: 03 Kwi 2021 20:16 

Loty: 191
Kilometry: 627 645
srebrny
Ile to wyjdzie minut na skorze?
 Relacje PM off  

#365 PostWysłany: 19 Kwi 2021 15:26 

Loty: 2
Kilometry: 2 376
niebieski
ofer napisał(a):
Przetestowałem i polecam parkowanie na ulicy przy stacji S-bahn S-Waßmannsdorf.
Poniżej instrukcja.

Skorzystałem w miniony weekend :) Bardzo dobre miejsce, choć zbyt wiele samochodów się nie zmieści. W piątek wieczorem było miejsce tylko na dwa auta.

Dzięki!
 Relacje PM off  

#366 PostWysłany: 01 Cze 2021 09:55 

Dzień dobry,

Dwa raz latałem z lotnika Tegel i dwa razy korzystałem z fajnego parkingu przy galerii handlowej Der Clou.
Czy w pobliżu Schonefelda/nowego lotnika jest podobna opcja?

Pozdrawiam
 Relacje PM off  

#367 PostWysłany: 02 Cze 2021 07:50 

srebrny
@piratez
Płatne parkingi były już opisywane.
Z darmowych obczaj mój post: berlin-schonefeld-parking-przy-lotnisku,1287,36271?start=320#p1351388
Oraz post Ofera: berlin-schonefeld-parking-przy-lotnisku,1287,36271?start=360#p1425583
 Relacje PM off  

#368 PostWysłany: 09 Lip 2021 08:03 

Loty: 60
Kilometry: 121 126
Wassmansdorf - w środku tygodnia parking przy ulicy zapchany po brzegi (może 1 miejsce wolne by się znalazło).

Samochód na 2tyg zostawiłem przy Bohnsdorfer Chaussee (zostawiałem w weekend to było prawie pusto, w lipcu w tygodniu full).
Image

Popularne zrobiło się także miejsce na sąsiednim zaułku Gartenstrasse kilka metrów od komisariatu.
Image

Nic tylko przykręcić tablice, założyć blokadę na kierownicę i spokojnie można parkować ;)

Uwaga dotycząca biletów na S-Bahn:
pomiędzy stacjami Flughafen BER Terminal 1-2 - Wassmansdorf - Flughafen BER Terminal 5 można w automacie na lotnisku kupić bilet na jazdę między terminalami 1 i 5 za 1,70€.
 Relacje PM off
samaki9 lubi ten post.

#369 PostWysłany: 01 Sie 2021 19:47 
Awatar użytkownika

srebrny
leemc napisał(a):
Wassmansdorf - w środku tygodnia parking przy ulicy zapchany po brzegi (może 1 miejsce wolne by się znalazło).

UWAGA: Dwukrotnie ostatnio będąc w BER na Wassmansdorf wszystko było zapchane. Miejsce padło ofiarą swojego sukcesu ;)
UWAGA nr 2: Na Wassmansdorf można parkować tylko w zatoczkach! Nie sugerować się autami zaparkowanymi poza zatoczkami np. w ślepej odnodze parkingu - wszystkie auta zaparkowane poza zatoczkami bez wyjątku otrzymują mandat. Nie polecam. Widząc karteczki (mandaty) za wycieraczkami tych aut udałem się pod komisariat - tam jest obecnie większa szansa na miejsce.
 Relacje PM off
aisin uważa post za pomocny.

#370 PostWysłany: 02 Sie 2021 14:37 

Cześć.
Pierwszy raz będę leciał z BER. Czy parkowanie na P+R Altglienicke jest jeszcze możliwe, czy lepiej sobie odpuścić? Mam pełne ubezpieczenie, więc uszkodzeniami się nie martwię - bardziej tym, czy znajdę jakieś wolne miejsce w piątek bardzo wcześnie rano. :D

Myślałem o Wassmansdorf, ale ze względu na ograniczenie do 12h na P+R oraz brak miejsca w uliczkach dojazdowych chyba z niego zrezygnuję.
 Relacje PM off  

#371 PostWysłany: 08 Sie 2021 23:26 
Awatar użytkownika

niebieski
Jak parkujecie w okolicach komisariatu (Bohnsdorfer Chaussee/Gartenstrasse), to podjeżdżacie na BER S-bahnem spod terminala 5 (dawne SXF)?

ps. Zbudowali już to gimnazjum przy Umgehungsstraße (wg google maps już jako Pestalozzistraße)? Wróciła możliwość parkowania w zatoczkach?

#372 PostWysłany: 09 Sie 2021 10:51 

srebrny
@xionc tak, gimnazjum już jest zbudowane. Ale na Pestalozzistraße jest zakaz parkowania i nie ma tam żadnych zatoczek. Zatoczki są na Hans Grade Allee i tam nic się nie zmieniło w kwestii parkowania.
Jedyny odcinek Pestalozzistraße dostępny do parkowania to ten z tyłu Mercedesa koło cementowni.
 Relacje PM off
xionc uważa post za pomocny.

#373 PostWysłany: 15 Sie 2021 15:12 

aisin napisał(a):
Cześć.
Pierwszy raz będę leciał z BER. Czy parkowanie na P+R Altglienicke jest jeszcze możliwe, czy lepiej sobie odpuścić? Mam pełne ubezpieczenie, więc uszkodzeniami się nie martwię - bardziej tym, czy znajdę jakieś wolne miejsce w piątek bardzo wcześnie rano. :D

Myślałem o Wassmansdorf, ale ze względu na ograniczenie do 12h na P+R oraz brak miejsca w uliczkach dojazdowych chyba z niego zrezygnuję.

Podbijam moje pytanie - czy ktoś ostatnio korzystał z P+R Altglienicke, czy raczej nie ma to już sensu i są lepsze miejsca? :)
 Relacje PM off  

#374 PostWysłany: 15 Sie 2021 16:46 

Loty: 191
Kilometry: 627 645
srebrny
Dwa razy parkowalem przy S-bahn S-Waßmannsdorf i bylo ok. mysle ze to najlepsze rozwiazanie.
 Relacje PM off
radziu89 lubi ten post.

#375 PostWysłany: 15 Sie 2021 17:10 

A o której godzinie zostawiałeś samochód? Czytałem w tym temacie że te miejsca często lubią być zajęte, dlatego zastanawiam się nad alternatywami.
 Relacje PM off  

#376 PostWysłany: 15 Sie 2021 20:07 
Awatar użytkownika

Loty: 1
Kilometry: 122
platynowy
@aisin Ja byłem raz w piątek/sobota ok 1:00 (noc) i były 2 wolne miejsca. Drugi raz ok 5:00 rano w sobotę było 1 wolne i jeszcze piątek/sobota ok 2:00 (noc) były może ze 3 wolne. Wszystko w te wakacje.
 Relacje PM off
aisin uważa post za pomocny.

#377 PostWysłany: 16 Sie 2021 22:53 

OK, będę w takim razie tam próbował - planuję być tam w piątek o 4:00 rano, więc może będę miał szczęście. Jak się nie uda, to będę jechał w kierunku Hans Grade Allee i tam będę szukać. Ciekawe co z tego wyjdzie :D
Dzięki :)
 Relacje PM off  

#378 PostWysłany: 20 Sie 2021 10:53 

Chciałbym wziąć nocleg w jednym z pobliskich hoteli i zostawić bezpłatnie auto na parkingu hotelowym na kilka dni.
Mam potwierdzenie, że jest taka możliwość w CAMPANILE BERLIN BRANDENBURG AIRPORT oraz Motel Plus Berlin-Schönefeld.
W obu przypadkach informują mnie jednak, że są to publiczne parkingi przed hotelami i nie są strzeżone ani monitorowane.

Czy ktoś korzystał może z tych parkingów?
 Relacje PM off  

#379 PostWysłany: 20 Sie 2021 11:06 

srebrny
Obydwa te miejsca znajdują się przy Hans-Grade-Allee, gdzie wielu forumowiczów zostawiało już auta.
Jeśli chcesz zostawić auto na parkingu przed sklepem Norma, to sprawdź, czy parkowanie nie jest tam ograniczone czasowo takim charakterystycznym zegarkiem.
 Relacje PM off  

#380 PostWysłany: 20 Sie 2021 17:56 

srebrny
Dein Stellplatz ma stałe, czy ruchome ceny? Mam 3 tygodnie do wylotu - bookować już teraz, czy jeszcze poczekać?
 Relacje PM off  

[ 399 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości