Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Berlin-Lima - 09.2023
#1 PostWysłany: 13 Sty 2023 17:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2022
Posty: 25
Loty: 25
Kilometry: 46 560
Skąd
  • Berlin (wątpię, żeby z Polski wyszło taniej)

Dokąd
  • Lima

Data wylotu
  • 01.09.2023

Data powrotu
  • 25.09.2023

Długość pobytu
  • 2-3 tygodnie

Bagaż
  • Bagaż podręczny

Liczba pasażerów
  • 1

Sam znalazłem
  • ~3000 PLN z Iberii (via Madryt)

Dodatkowe informacje
  • Jest to dość odległy termin, ale już teraz zwracam się o pomoc. Nie proszę na chwilę obecną o znalezienie czegoś tańszego, ponieważ potrafię korzystać z wyszukiwarek :)
    Natomiast moja prośba jest skierowania do osób z doświadczeniem i zorientowaniem na ceny. Kompletnie nie potrafię zweryfikować czy obecny pułap - 3k PLN w 2 strony na wrzesień (końcówka pory suchej w Peru) jest w porządku. Nie posiadam zorientowania jak ceny lotów do Peru się zmieniają i mogą się zmienić na przestrzeni roku oraz w zależności od bliskości daty wylotu. Domyślam się, że nikt tutaj nie jest wróżką oraz czasy są coraz bardziej nieprzewidywalne, lecz dlatego proszę o pomoc osoby które zęby zjadły na tym biznesie i mają przeczucie jak to mogłoby wyglądać w kolejnych miesiącach :) Doszły mnie słuchy, że ceny ropy się stabilizują i w tanich liniach może nastąpić spadek cen, zastanawiam się czy to ma szanse zadziałać w przypadku właśnie Iberii (raczej na nią się nastawiam, podoba mi się sprawne połączenie przez MAD). Jeśli uważacie że nie ma żadnych szans na spadek poniżej 2,5k również docenię opinię, cenne będzie również info czy Iberia bawi się w rozmaite promocje :)

    TL;DR - brać teraz, czy czekać parę miesięcy na ewentualny spadek cen? :)

    Pozdrawiam i liczę na wyrozumiałość :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 13 Sty 2023 18:30 

Rejestracja: 04 Wrz 2012
Posty: 69
Loty: 146
Kilometry: 291 727
Myślę, że cena spokojnie do zbicia. Kilka dni temu na forum, ktoś wrzucił promocję Iberii w podobnym terminie i wychodził lot za około 2200.

50-na-wybranych-trasach-z-mad-lim-bog-476-euro-rt,232,169062&p=1581893&hilit=LIM#p1581893
Góra
 Profil Relacje PM off
Kamilex108 lubi ten post.
Kamilex108 uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 17 Sty 2023 21:59 

Rejestracja: 17 Sty 2023
Posty: 7
Nie mam przeczucia i na niczyje przeczucie też bym nie liczył. Raczej zbieraj argumenty...:) Radziłbym przynajmniej trochę poczekać. Dlaczego tak uważam? To nie jest jakaś wyjątkowo atrakcyjna cena, byś miał się spieszyć z zakupem. Wyznacz sobie jakiś niższy limit cenowy i czasowy i przy nim rezerwuj. Niech to będzie np. wspomniane 2500 i końcówka kwietnia. Ja wychodzę zawsze z założenia, linie mają mnie skutecznie skusić. Żadnej paniki! Ty masz pieniądze do wydania, linie muszą szukać klientów. Czekanie ma też tę zaletę, że w razie różnych sytuacji (np. losowych) zmniejszasz ryzyko, że masz bilet, który np. będzie trudno wykorzystać. Nie wiesz też, jak sytuacja w Peru się rozwinie w najbliższym czasie, może być nieciekawie, więc to też (mój )argument by poczekać. Jak nie znajdziesz przez najbliższe miesiące żadnej okazji, to przypuszczam, w czerwcu czy lipcu bez zgrzytania zębami zapłacisz nawet trochę więcej niż teraz to kosztuje skoro ma to być wymarzona podróż.:) Pooglądaj sobie też np. aktualne ceny lokalnych przelotów (jeśli będziesz z nich tam korzystał). Żeby nie było tak, że kupisz lot do Limy taniej, ale wtedy okaże się, że musisz na miejscu znacznie więcej wydać.
Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kamilex108 lubi ten post.
Kamilex108 uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 17 Sty 2023 22:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2022
Posty: 25
Loty: 25
Kilometry: 46 560
Dzięki Lucek za poświęcenie mi chwili :)

Właśnie mam nadzieję, że nie zabrzmi to zbyt oportunistycznie, ale obecna sytuacja w Peru daje pewne widoki na obniżkę cen według mnie. Zresztą lepiej polecieć mając pewność że na miejscu jest już stabilnie. Co do pozostałych kosztów wyjazdu już jestem mniej więcej zorientowany co i jak na miejscu, myślę o tylko jednym przelocie (CUZ-LIM) i nie pogrąży on portfela podobnie jak pozostałe środki transportu. Jednak największa zmienna na którą mam wpływ to właśnie cena przelotu, stąd temat :) Nie napisałem nigdzie nawet że to wymarzona podróż :P Ale nie pomyliłeś się, ponadto pierwsza poza Europę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 17 Sty 2023 22:37 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 126
Loty: 330
Kilometry: 906 880
Jedrek - w poście pokazałeś ceny z Madrytu, a nie z Berlina,

Również jestem zainteresowana Peru/ Limą z Berlina. Ceny z Iberią i KLM na okres maj/ czerwiec zaczynały się od 2.750 zł. Niestety ceny biletów wzrosly, a cena ok. 3.000 zł jest aktualnie wg. mnie dobra. Oczywiście zawsze można liczyć na promocje.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kamilex108 lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 17 Sty 2023 23:19 

Rejestracja: 17 Sty 2023
Posty: 7
Dla Twojej ciekawości: W lutym 2019 r. (gdy pandemia wydawała się tylko chińskim problemem) szukałem jakiegoś taniego wyjazdu z Berlina. No i padło właśnie na Limę, bo Air France miał wtedy za 367 Euro. Czegoś podobnego Ci życzę! I jeszcze żebyś trafił na tę samą francuską stewardessę, mądrą kobietę po literaturoznawstwie na Sorbonie, która uwielbia rozmawiać z pasażerami, gdy już się wyrobi z robotą... :) 2 godziny rozmawialiśmy na różne tematy.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off
Kamilex108 lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 18 Sty 2023 01:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lut 2020
Posty: 64
Loty: 107
Kilometry: 190 049
Tez szukam lotów do Limy - z Madrytu, Mediolanu, Rzymu, Paryża czy Berlina…
w sumie obojętnie :D
Prawie jak przedmówca miałam bilety kupione na okres pandemii, niestety nie udało się ich wykorzystać. W 2020 miał zacząć latać British Airways, wygodnie z Londynu z dolotem jak za darmo (39zl z Krk) za jakieś 2100pln w obie strony…
Tez sobie i nam takiej promocji życzę, kto wie - może wrócą do planu przywrócenia tej trasy. Jeśli nie podpinam się pod wątek żeby monitorować jakieś lepsze ceny niż 1000€ RT.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group