Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 68 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 04 Lut 2014 12:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
@Babska_Robinsonada : super relacja, dobrze się czyta i dużo informacji praktycznych. My będziemy 16.02 na jednodniówce w Bergen i od tego tematu zacznę planowanie tego dnia :)

Komfortsone brzmi tak fajnie, że żałuję, że wracamy do Katowic wieczornym lotem :D Ale dla nas to idealne rozwiązanie bo jesteśmy na weekend we Gdańsku, a jesteśmy z Wro.

A z praktycznych pytań, jest tam gdzieś na lotnisku późną porą otwarta jakaś kawiarnia czy coś takiego? Bo po intensywnym dniu jakaś kawka w komfortsone w oczekiwaniu na samolot byłaby pewnie spełnieniem marzeń :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Afrykę: loty do Kilimandżaro z dużym bagażem z Warszawy od 2768 PLN Odkryj Afrykę: loty do Kilimandżaro z dużym bagażem z Warszawy od 2768 PLN
Boże Ciało w Egipcie: all inclusive w 4* hotelu za 2189 PLN. Wylot z Katowic Boże Ciało w Egipcie: all inclusive w 4* hotelu za 2189 PLN. Wylot z Katowic
#42 PostWysłany: 04 Lut 2014 14:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2013
Posty: 45
kiew napisał(a):
@Babska_Robinsonada : super relacja, dobrze się czyta i dużo informacji praktycznych. My będziemy 16.02 na jednodniówce w Bergen i od tego tematu zacznę planowanie tego dnia :)

Komfortsone brzmi tak fajnie, że żałuję, że wracamy do Katowic wieczornym lotem :D Ale dla nas to idealne rozwiązanie bo jesteśmy na weekend we Gdańsku, a jesteśmy z Wro.

A z praktycznych pytań, jest tam gdzieś na lotnisku późną porą otwarta jakaś kawiarnia czy coś takiego? Bo po intensywnym dniu jakaś kawka w komfortsone w oczekiwaniu na samolot byłaby pewnie spełnieniem marzeń :P


@kiew - kawiarnie były i sklepik, ale nie wiem czy otwarte cały czas. Na lotnisku było widać ludzi z papierowymi kubkami, więc domyślam się, że coś było czynne :) nam wystarczyły grzałki i herbata z cytryną robiona we własnym zakresie ;)
ciesze się, że relacja się przyda. Bawcie się dobrze w Bergen! :)
_________________
Babskie zapiski z podróży: http://babska-robinsonada.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 05 Lut 2014 19:08 

Rejestracja: 24 Lis 2013
Posty: 5
Dzięki wielkie za relację, dodam swoją jak też zwiedzę ;) Ważne, żeby chociaż były automaty, wiele nie wymagam ;)

____________________
Nie spodziawałeś się tego http://www.logan.com.pl sprawdź promocja tylko do …..


Ostatnio edytowany przez SunQwe85, 27 Lut 2014 12:00, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 05 Lut 2014 19:31 

Rejestracja: 05 Gru 2010
Posty: 140
Pozdrawiam autorkę relacji :) Trzy lata temu też zrobiliśmy dokładnie taką samą trasę, byliśmy w tych samych miejcach i też nocowaliśmy na półpiętrze na lotnisku. Było super.
Zazdroszczę tylko zdjęć, masz fantastyczne :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 05 Lut 2014 20:31 

Rejestracja: 26 Gru 2011
Posty: 102
@Babska_Robinsonado
Czy fotele w komfortzonie sa w praktyce tak wygodne, na jakie wygladaja? Wiem, ze pytanie glupie, bo to kwestia mocno subiektywna, ale patrzac na pania w czerwonej kurtce, mam wrazenie, ze ona spi jak dziecko, a w ogole wystarczy tylko glowe oprzec i juz sie zasypia.
Czy kat nachylenia oparcia wzgledem siedziska byl regulowany? Czy jedynie steruje sie polozeniem calosci oparcie+siedzisko i dodatkowo regulowany kat podnozka?
Czy moze jakims trafem fotel ten zainteresowal Cie na tyle, ze wybadalas producenta i model? :) Jesli nie, to bede mial bojowe zadanie dla kiewa.
Musze miec ten fotel, juz sprawdzilem rozklad W6 i polece go stestowac, cos mi mowi, ze sie nie zawiode. Jesli nigdzie go nie znajde do kupienia, a pewnie nie znajde, to bede tam latal regularnie i przywioze go na raty w czesciach. :mrgreen:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 05 Lut 2014 20:56 

Rejestracja: 05 Sie 2011
Posty: 1005
niebieski
Witam. Świetna i pomocna relacja. My mamy wypad w marcu więc na pewno skorzystamy z rad. Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 05 Lut 2014 21:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Wrz 2013
Posty: 143
Zainspirowana Twoją relacją zabukowałam bilety na marzec
Mam nadzieję że pogoda dopisze :)

pozdrawiam :)
_________________
Życie jest za krótkie, aby odkładać wszystko na później...

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 05 Lut 2014 22:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2013
Posty: 45
@SunQwe85 - trudno mi powiedzieć, czy są automaty, my korzystaliśmy ze swojego ekwipunku :) ale musi coś być, przecież to lotnisko, swoją drogą polecam grzałkę i kubek ;)

@gruda - zaskoczyłeś mnie swoim pytaniem ;) fotele w rzeczywistości były wygodniejsze niż na zdjęciach! trochę się obawiałam, że kąt nachylenia oparcia do siedziska nie pozwoli na wygodne położenie się szczególnie na boku, ale martwiłam się niepotrzebnie, było na prawdę bardzo wygodnie! Fotele mają tylko jedną regulację, można zmienić pochylenie całości, ale to też nie we wszystkich fotelach, część byłą uszkodzona. My, ponieważ przybyliśmy jak było jeszcze pusto wybraliśmy te najwygodniejsze dla nas :) niestety nie znam producenta. A pani w czerwonej kurtce tak smacznie przespała całą noc, spała już jak przyszliśmy na lotnisko o 19.00 i spała jak odchodziliśmy do security! 12h nieprzerwanego snu na mega wygodnym fotelu mówi samo za siebie ;)

@aaabbb - cieszę się, że mogłam Cię zainspirować, na pewno nie będziesz żałować :D a pogoda.. no cóż, to Bergen, z pewnością będzie padać ;) ale to nic, Bergen jest tak urocze, że nawet częste opady nie zniechęcają do odwiedzin.

@orfik11 - gdybyście mieli dodatkowe pytania o Bergen pisz, postaram się pomóc :)

@Darek9634 - dzięki, ale to nie zdjęcia są fantastyczne, to Bergen! :D
_________________
Babskie zapiski z podróży: http://babska-robinsonada.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 05 Lut 2014 23:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2012
Posty: 206
Loty: 30
Kilometry: 37 700
niebieski
Świetna relacja :). Z ciekawości zajrzałam na blog i gratuluje fajnych wypadów, do tego całkiem niezłe zdjęcia.
Będziecie kiedyś szukać towarzystwa to jestem chętna ;).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 09 Lut 2014 17:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
Dziś wróciłem z Bergen. Wczoraj było 10st i cieplej niż w Madrycie. Miasto przepiękne. Dopowiem tylko że bilet z pętli do miasta kosztuje 41NOK. We wskazowkach dojazdu z lotniska opisałem gdzie kupić bilet za 29NOK. To dla ultra łowy cost owych podróżników.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 15 Lut 2014 18:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
szybki pytanie dla ostatnio obecnych w Bergen. gdzie kupowaliscie korony? jest jakiś kantor na lotnisku w bergen? a jak tak to zlotowki wymienie czy raczej euro brać?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 15 Lut 2014 19:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
Ja wybieralem w bankomacie na lotnisku. Mam kartę mbank w EUR. Przeliczyli mi po 0.51zł za 1 NOK po przewalutowaniu. Tylko zastanów się czy warto wybierać? Wszędzie możesz płacić kartą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 15 Lut 2014 19:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
w autobusie tez?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 16 Lut 2014 14:38 

Rejestracja: 09 Gru 2012
Posty: 538
Loty: 189
Kilometry: 213 328
niebieski
w autobusie raczej nie, a czemu nie wymienisz w PL w kantorze ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 21 Mar 2014 15:25 

Rejestracja: 24 Sty 2011
Posty: 28
Loty: 79
Kilometry: 115 952
vanin napisał(a):
cypel napisał(a):
na sezon letni jednodniówki odpadają bo landryna zmieniła rozkład (wylot i powrót tego samego dnia)

A to jest w takim układzie że powrót z Bergen jest zaraz po wylądowaniu samolotu z Polski czy jest szansa na przylot rano a powrót wieczorem? :)


Nie - bo Bergen jest tylko do GDN i KTW ale zamiennie (nie ma dnia w wakacje gdzie by były oba loty)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 23 Mar 2014 22:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4010
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
gruda napisał(a):
@Babska_Robinsonado
Czy fotele w komfortzonie sa w praktyce tak wygodne, na jakie wygladaja? Wiem, ze pytanie glupie, bo to kwestia mocno subiektywna, ale patrzac na pania w czerwonej kurtce, mam wrazenie, ze ona spi jak dziecko, a w ogole wystarczy tylko glowe oprzec i juz sie zasypia.
Czy kat nachylenia oparcia wzgledem siedziska byl regulowany? Czy jedynie steruje sie polozeniem calosci oparcie+siedzisko i dodatkowo regulowany kat podnozka?
Czy moze jakims trafem fotel ten zainteresowal Cie na tyle, ze wybadalas producenta i model? :) Jesli nie, to bede mial bojowe zadanie dla kiewa.
Musze miec ten fotel, juz sprawdzilem rozklad W6 i polece go stestowac, cos mi mowi, ze sie nie zawiode. Jesli nigdzie go nie znajde do kupienia, a pewnie nie znajde, to bede tam latal regularnie i przywioze go na raty w czesciach. :mrgreen:


Pamiętałem, że jesteś tym zainteresowany więc odwróciłem dziś rano fotel, na którym spałem i pyknąłem fotę :D

Firmy nie widać, ale może coś pomoże - wygląda na produkcję skandynawską...

Załączniki:
fotel.jpg
fotel.jpg [ 127.35 KiB | Obejrzany 1911 razy ]
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 23 Mar 2014 23:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4010
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Wróciłem z Bergen, więc garść najświeższych uwag:

- Marta - wielkie dzięki za inspirację, Bergen kupiłem dzięki Twojej relacji. Nie zawiodłem się - miasto wspaniałe, szkoda że tak często tam pada. Będę musiał tam jeszcze wrócić w cieplejszej porze roku.

- Nocleg na lotnisku - lepszy niż bardzo dobry. Na początku nie mogliśmy znaleźć tego komfortroomu - jest na półpiętrze przy schodach na gate'y. Foteli jest 11, ostatniej nocy wszystkie były zajęte (my mieliśmy szczęście bo zajęliśmy ostatnie 2). Są też 3 lub 4 szklane stoliki więc można zjeść śniadanie/kolację. Gniazdek jest dużo i wszystkie działają. Jeżeli nie załapiecie się na nocleg w tym komfortroomie można spać na poczwórnych ławkach - są szerokie i miękkie - jest ich w ogólnej strefie lotniska ok. 15 więc idzie znaleźć miejsce do spania.

- z lotniska idziemy 20-25 minut piechotą do ronda i po prawej jest pętla autobusu 51

- w autobusie 51 nie można płacić kartą - tylko cash lub karta Bergen, w sumie w jedną stronę musieliśmy przejechać na gapę. Autobus jedzie ok. 30 minut, wysiadamy na przystanku przy jeziorku w parku. W powrotną drogę bilety kupiliśmy w automacie na przystanku tramwajowym - 31 NOK

- czarownica na drzewie jest dopiero przy samym szczycie, a ja jak głupi całą drogę wypatrywałem gdzie ona jest :lol:

- wchodząc na Floyen zwróćcie uwagę na duży zielony wiatrowskaz - schodząc z Floyen idziemy prosto - ta trasa jest ładniejsza.

- na Floyen można wjechać kolejką (jak na Gubałówkę) - cała trasa 43 NOK, od połowy (tam gdzie się kończą domki) 20 NOK. W obie strony cena taka sama, kupujemy w automacie.

- McDonald to najtańszy sposób na wyżywienie - zestaw cheesburger, średnie fryki i cola 44 NOK (ciekawostka - na wynos 39 NOK)

- w samolocie z Gdańska spotkaliśmy Jakuba Poradę, który kręcił kolejny odcinek swojego cyklu o tanich podróżach - do obejrzenia w połowie kwietnia.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 24 Mar 2014 09:45 

Rejestracja: 21 Lis 2013
Posty: 54
Czeka mnie jedna noc w Bargen i mam pytanie odnoście spania na lotnisku. Czy jeśli nie będę miał biletu powrotnego na następny dzień to również bez problemu będę mógł spędzić noc na tym lotnisku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 24 Mar 2014 10:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Wrz 2013
Posty: 143
serror napisał(a):
Czeka mnie jedna noc w Bargen i mam pytanie odnoście spania na lotnisku. Czy jeśli nie będę miał biletu powrotnego na następny dzień to również bez problemu będę mógł spędzić noc na tym lotnisku?


nikt nas nie sprawdzał przed odprawą, a "leżaczki" są przed więc powinno być ok:)
_________________
Życie jest za krótkie, aby odkładać wszystko na później...

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 25 Mar 2014 00:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4010
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
serror napisał(a):
Czeka mnie jedna noc w Bargen i mam pytanie odnoście spania na lotnisku. Czy jeśli nie będę miał biletu powrotnego na następny dzień to również bez problemu będę mógł spędzić noc na tym lotnisku?


Tak - bez żadnego problemu.

Na lotnisku jest bezpłatne WiFi do 2 godzin - wysyła się SMS i dostaje się kod.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 68 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group