Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 68 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 31 Sty 2014 10:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2013
Posty: 45
Uwielbiam jednodniówki :)
W zeszły weekend wybraliśmy się do Bergen, pięknego portowego miasta w Norwegii.

Samolot wylądował w Bergen punktualnie, kilka minut po 8.00 rano. Mieliśmy przed sobą cały dzień i całą noc, które chcieliśmy spędzić w Norwegii.

Najpierw porządne śniadanie w formie "polish bufet" na lotnisku i w drogę! Z lotniska do miasta odjeżdża bezpośredni shuttle bus, koszt 90NOK/os, jednak ta kwota znacznie przewyższała nasz wyjazdowy budżet ;)
Zdecydowaliśmy się na tańszą opcję - komunikację miejską.
Jednorazowy bilet kosztuje 29NOK i jest ważny przez 70min. Jeżeli jedziecie w 4 osoby bardziej opłaca się kupić bilet rodzinny za 90NOK, my z takiego właśnie skorzystaliśmy :)
Autobus miejski oddalony jest od lotniska ok 2,3km. Przez cała drogę idzie się wygodnym chodnikiem i gdyby nie porwisty wiatr to byłoby nawet przyjemnie ;) szliśmy ok. 25min.

Image

Image

Image

Image


Wysiedliśmy na przystanku Festplassen, w samym centrum. Plan na ten dzień mieliśmy prosty: targ rybny Torget, "starówka" Bryggen oraz wzgórze Floyen.

Image

Image



Zaczęliśmy jednak od rozgrzewającej kawy w McDonald's. Koszt kawy 20NOK, cheesburger menu (cheesburger, średnie frytki, napój) 44NOK.

Image

Dalej udaliśmy się na targ rybny.

Image

Image

Image

Image

Image

Kolejnym punktem była dzielnica Bryggen.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

A na samym końcu udaliśmy się na wzgórze Floyen. Na punkt widokowy można wjechać kolejną w niecałe 8min, koszt w dwie strony to 89NOK, w jedną 45NOK. My zdecydowaliśmy się na spacer :)

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Droga powrotna na lotnisko okazała się jeszcze tańsza niż w przeciwną stronę. Kierowcą był sympatyczny Słowak, który wpuścił nas bez biletu :) jeszcze raz dziękujemy!
Po zmroku dotarliśmy na lotnisko w poszukiwaniu odpowiedniego miejsca do spania. To co znaleźliśmy przeszło nasze oczekiwania! Na półpiętrze jest wydzielona specjalna strefa do odpoczynku "komfortsone" z bardzo wygodnymi rozkładanymi fotelami. Do tego zupka chińska, niezbędnik, śpiwór i czas do rana zleciał w mgnienia oka. Lotnisko w Bergen jest najlepszym lotniskiem na jakim miałam okazję nocować!

Image

Image

Image


PODSUMOWANIE kosztów wyjazdu na osobę:
bilety lotnicze Gdańsk - Bergen - Gdańsk - 108zł
dojazd do Gdańska - 50zł
autobus z lotniska do Bergen - 11zł (22,5NOK)
kawa i cheesburger w McDonald's - 32zł (64NOK)

Uwaga! od jakiegoś czasu na lotnisku nie ma przechowalni bagażu, my zabraliśmy swój ekwipunek ze sobą. Pod koniec dnia znaleźliśmy skrzynki do przechowywania bagażu, jednak dla nas było już za późno. Przechowalnia znajduje się na tyłach targu rybnego, koszt skrzynki w zależności od wielkości, od 40NOK. W niedziele punkt czynny do godziny 16.00.
_________________
Babskie zapiski z podróży: http://babska-robinsonada.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 31 Sty 2014 10:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Wrz 2013
Posty: 143
Super relacja !
Też myslalam o tej jednodniówce ale przerażało mnie to zimno ;P

Orientujesz sie czy ceny w "cieplejszych" terminach są tez takie korzystne na dóbówki/jednodniówki na tej trasie?
_________________
Życie jest za krótkie, aby odkładać wszystko na później...

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 31 Sty 2014 10:47 

Rejestracja: 17 Cze 2011
Posty: 103
Bardzo przydatne informacje w jednym miejscu, z istotnymi szczegółami. Można by w ten sposób stworzyć cały przewodnik "jednodniówek", lub po prostu przewodnik z najistotniejszymi informacjami dotyczącymi najtańszego dojazdu z lotniska, cen na mieście (gdzie najtaniej zjeść), darmowych atrakcji w zasięgu pieszym lub transportu publicznego, zniżek, oraz możliwości spania na lotnisku, czy taniego zakwaterowania.
Fotorelacja jest dokładnie takiej długości jak ma być. Gratulacje.
Góra
 Profil Relacje PM off
Tulsa lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 31 Sty 2014 10:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2013
Posty: 45
Dziękuje :) jeżeli ktoś ma ochotę na dłuższą relację bądź na więcej zdjęć odsyłam na bloga :)
Jeżeli chodzi o połączenia w "cieplejszych" terminach to jeszcze nie wiem, ale mam nadzieje, że coś będzie, też chciałabym tam wrócić np latem :D chociaż przekonałam się, że zimy nie ma się co obawiać :) dobry strój, śpiwór na noc i żadna pogoda nie jest straszna! a ja zaliczam się raczej do ciepłolubnych, za zimą nie przepadam generalnie ;)
_________________
Babskie zapiski z podróży: http://babska-robinsonada.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 31 Sty 2014 11:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
w okresie letnim raczej ciężko znaleźć coś w granicach 100 PLN, chociaż mi się udało na przełomie sierpnia i września, ale na kilka dni
na sezon letni jednodniówki odpadają bo landryna zmieniła rozkład (wylot i powrót tego samego dnia)

dla stęsknionych klimatów Bergen polecam film kryminalny Varg Veum, którego akcja dzieje się właśnie w Bergen
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 31 Sty 2014 12:15 

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 63
Loty: 10
Kilometry: 24 346
cypel napisał(a):
na sezon letni jednodniówki odpadają bo landryna zmieniła rozkład (wylot i powrót tego samego dnia)

A to jest w takim układzie że powrót z Bergen jest zaraz po wylądowaniu samolotu z Polski czy jest szansa na przylot rano a powrót wieczorem? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 31 Sty 2014 12:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
Kurcze, jak tam ślicznie! Lecę do Bergen we wtorek, będę tam miał 3 godziny (zakupiłem shuttle z racji prostoty - ot, podczas rezerwacji Wizz). Chciałem zabrać tylko iPhone do robienia zdjęć, ale chyba jednak zabiorę "duży" aparat, bo widoki zdecydowanie niesamowite! A jak dostać się na tą górkę (zdjęcie następne po "czarownicy")? Czy to jest daleko i bardzo męczące?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 31 Sty 2014 12:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Wrz 2013
Posty: 143
vanin napisał(a):
cypel napisał(a):
na sezon letni jednodniówki odpadają bo landryna zmieniła rozkład (wylot i powrót tego samego dnia)

A to jest w takim układzie że powrót z Bergen jest zaraz po wylądowaniu samolotu z Polski czy jest szansa na przylot rano a powrót wieczorem? :)



do końca marca można sprobować jednodniówkę wylot 6 rano, powrot 13
ale od kwietnia samolot od razu wraca
_________________
Życie jest za krótkie, aby odkładać wszystko na później...

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 31 Sty 2014 12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
vanin przecież możesz to wszystko sprawdzić na stronie wizzaira
ale niech Ci będzie,
od 31 marca zwiększyli częstotliwość, dorzucili jeden dzień więcej w tygodniu i loty będą się odbywały w Pn, Wt, Czw, Pt, Sob,
wyloty z Gdańska o 6.05 przylot do Bergen o 7.55,
wyloty z Bergen o 8.25. przylot do Gdańska o 10.10, czyli wylot rano z Gdańska a powrót na następny dzień rano
do 30 marca można we wtorki i soboty polecieć na kilka godzin, wylot o 6.10 i powrót tego samego dnia o 13.25
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 31 Sty 2014 12:53 

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 63
Loty: 10
Kilometry: 24 346
cypel, nie wiedziałem że już załadowali rozkład letni
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 31 Sty 2014 12:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3391
srebrny
KyokoMai napisał(a):
A jak dostać się na tą górkę (zdjęcie następne po "czarownicy")? Czy to jest daleko i bardzo męczące?

Masz przecież w relacji dokładną mapkę z zanaczoną trasą :)
Górka to Floyen i na mapce oznaczona jest punktem "D". Dojście z dzielnicy Bryggen na piechotę lub dojazd kolejką Floibanen (jest nawet zdjęcie stacji dolnej tej kolejki).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 31 Sty 2014 13:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2013
Posty: 45
KyokoMai napisał(a):
Kurcze, jak tam ślicznie! Lecę do Bergen we wtorek, będę tam miał 3 godziny (zakupiłem shuttle z racji prostoty - ot, podczas rezerwacji Wizz). Chciałem zabrać tylko iPhone do robienia zdjęć, ale chyba jednak zabiorę "duży" aparat, bo widoki zdecydowanie niesamowite! A jak dostać się na tą górkę (zdjęcie następne po "czarownicy")? Czy to jest daleko i bardzo męczące?


@KyokoMai, będziesz miał 3h już w samym mieście, czy od wejścia do autobusu do odjazdu autobusu powrotnego? Pytam bo jest różnica, czasu niewiele, a autobus jedzie ok 30min. Na górkę można wejść na piechotę, my skręciliśmy nie w tą stronę co potrzeba i wchodziliśmy najdłuższym z możliwych wejść. Było dość męczące zważywszy na ekwipunek i zbyt ciepłe ubranie, które mieliśmy na sobie ;) jeżeli zależy Ci na czasie, a nie masz tak ograniczonego budżetu jak my to możesz wjechać na samą górę kolejką, odjeżdża z tego budynku z napisem FLOIBANEN (pierwsze zdjęcie w akapicie o wzgórzu) i jedzie 8min. Koszt w jedną stronę to 45NOK, a z powrotem to już możesz zejść :)
_________________
Babskie zapiski z podróży: http://babska-robinsonada.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 31 Sty 2014 13:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
Super zdjęcia i relacja. Wielkie dzięki. Ja lecę na jednodniówkę już za tydzień, z tym że mam nocleg w centrum w hostelu za 80zł.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 31 Sty 2014 14:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3391
srebrny
Jak znajdujesz takie tanie hostele miejskie w Norwegii ? Ja nigdy nie spotkałem nic tańszego niż 200 zł za noc, a i to chyba tylko raz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 31 Sty 2014 14:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2013
Posty: 45
jest spoko hostel YMCA, cena za łóżko w wieloosobowym to 195NOK, czyli jakieś 97zł.
http://www.bergenhostel.com/en/rooms-rates

my mieliśmy wylot wczesnym rankiem, dlatego zdecydowaliśmy się na lotnisko. I wcale nie żałujemy, warunki były na prawdę mega! zresztą, widać to na zdjęciach :)
_________________
Babskie zapiski z podróży: http://babska-robinsonada.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 31 Sty 2014 14:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3391
srebrny
Myślałem bardziej o pokoju dwuosobowym, a to wychodzi w tym hostelu 850-950 NOK za noc, czyli bez rewelacji.
Mając do wyboru łóżko w wieloosobowym pokoju i tą wypasioną noclegownię na lotnisku, to w zasadzie faktycznie lepiej wybrać lotnisko :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 31 Sty 2014 15:02 

Rejestracja: 25 Cze 2012
Posty: 35
Dzięki za świetną relację i przydatne informacje -zdjęcia super!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 31 Sty 2014 15:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2013
Posty: 45
@maczala1 - też tak myślę :D tym bardziej, że spanie na lotnisku to też swojego rodzaju przeżycie ;) a za zaoszczędzone 100zł na noclegu można kupić nowe bilety lotnicze, w nowe, równie cudowne jak Bergen miejsce :D np. do Beauvais, do którego lecimy już w niedziele, tym razem tylko na 5h więc problem noclegu odpada ;)

@Lechito - a ja dziękuje za miłe słowo! :)
_________________
Babskie zapiski z podróży: http://babska-robinsonada.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 31 Sty 2014 15:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 416
Loty: 501
Kilometry: 583 172
niebieski
Super relacja no i jak zawsze u Was - ciekawy pomysł na podróż :) Patrząc na komfort spania na lotnisku to dobrze zrobiliście nie śpiąc hostelu. Pytanie tylko, czy jest dużo miejsc do spania na lotnisku?
_________________
http://www.citybreak.me
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 31 Sty 2014 15:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2013
Posty: 45
@virtus - w "komforsone" było 10, czy 11 takich foteli. My dotarliśmy na lotnisko po godzinie 19.00 tylko jeden był zajęty, przez Panią ze zdjęcia ;) też mieliśmy obawy, że wszystko będzie już zajęte.. ale te fotele znajdują się za takimi szklanymi drzwiami i w ogóle wygląda to jak jakiś VIP room i może też dlatego nie wszyscy wiedzą, że można tam normalnie wejść i usiąść, baa, nawet spać! :) W "komfortsone" są też kontakty, więc warto wziąć grzałki i zupki chińskie! jest też kilka mini stoliczków.
A gdyby okazało się, że wszystkie fotele są zajęte to na lotnisku są długie (chyba 4osobowe) ławki, na których też musi być wygodnie :)

PS. ciekawe i szalone (czyt. szybkie) pomysły na podróż to nasza specjalność :D

Image
_________________
Babskie zapiski z podróży: http://babska-robinsonada.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Tomo14 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 68 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group