Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Bergen czy Stavanger
#1 PostWysłany: 03 Lip 2016 16:34 

Rejestracja: 08 Paź 2014
Posty: 85
Loty: 14
Kilometry: 15 993
Witam ostatnio ukazują się w korzystnej cenie bilety do obu miejscowości czytam opisy z forum i blogi na temat tych miejscówek obie wyglądają zachęcająco. Chciałbym polecieć do jednej z tych miejscowości w max 4 osoby, na 2dni do max 4. Podróż oczywiście low cost, z bagażem podręcznym i ogólnie po jak najkorzystniejszych kosztach. Który kierunek będzie lepszy w stavanger kusi "skała" Bergen swoim urokiem. Czy może ktoś z was był w obu miejscach? I jakie by polecił? Jak jest z trudnością dotarcia do popularnych obiektów?
Biorę po uwagę nocleg w niedrogich domkach ew. lotnisko lub namiot. Podróż na przełomie września i października.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni
#2 PostWysłany: 04 Lip 2016 10:10 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
To pytanie w stylu "co jest piękniejsze: Paryż czy Rzym" :)
W Bergen jest chyba więcej możliwości zagospodarowania czasu, gdy pada. Stavanger to miasto do obejścia w pół dnia. Ale jako baza wypadowa do fiordów obydwa są równie dobre. Dotarcie do Preikestolen ze Stavanger jest łatwe u dobrze zorganizowane - poczytaj w innych wątkach.
Góra
 Profil Relacje PM off
Maktravel lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 04 Lip 2016 10:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
@krzysiekj24
Jak nie wiesz, co wybrać - Bergen, czy Stavanger, to wybierz - Alesund :)
Na poważnie, to wszędzie tam jest fajne. Dużo zależy od tego, co chcesz robić, czym się poruszać (samochód, czy komunikacja) no i pogody, której niestety nie przewidzisz w Norwegii. Sam już sobie odpowiedziałeś - Bergen jako miasto jest fajniejsze ale ze Stavanger łatwo i prosto dostaniesz się na Pulpit Rock.

Jakbyś wybrał jednak Alesund, to masz od razu gotowca na fajną, krótką wycieczkę bez samochodu:
alesund-i-geiranger-czyli-koty-kozy-krokodyle-i-inni,1507,33834
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 04 Lip 2016 11:08 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
Ja również, tak jak @maczala1 mogę polecić Alesund (z zastrzeżeniem, że tam wszędzie jest fajnie i każde z tych miast warto odwiedzić. Może jednak nie tyle miast, co regionów. Miasta to nie jest to, co w Norwegii jest najfajniejsze.). Ponieważ będzie was czworo, to ekonomicznie polecę wam sympatycznego Norwega u którego spędziliśmy nasz czas w tym rejonie i który pokazał nam mnóstwo ciekawych miejsc.
Krótkie info: viewtopic.php?p=770683#p770683
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 04 Lip 2016 16:42 

Rejestracja: 08 Paź 2014
Posty: 85
Loty: 14
Kilometry: 15 993
maczala1 napisał(a):
@krzysiekj24


Jakbyś wybrał jednak Alesund, to masz od razu gotowca na fajną, krótką wycieczkę bez samochodu:
alesund-i-geiranger-czyli-koty-kozy-krokodyle-i-inni,1507,33834



Niestety wlot byłby Szczecin (lotnisko Goleniów) tam latają tylko do Bergen i Stavanger w podobnych cenach, mam je blisko ok 60 km od domu. Następne bliskie to chyba Berlin wolałbym jednak ze Szczecina.
Wiem że moje pytanie dziwnie zabrzmiało jednak chodzi tu o możliwości jakie stwarza mi lotnisko Goleniów. Nie ma tam wiele kierunków ani wyboru. Na miejscu pieszo ew. komunikacją miejską.
Bardzo dziękuję za podpowiedzi. Zachwyca mnie skała w Stavanger jednak da się zauważyć że chętniej ludzie opisują wypad do Bergen chociaż może to ja przez przypadek natrafiłem najczęściej na pierwsze.
Jakby ktoś z was miał jakąś gotową trasę np. w google bądź opis z któryś z tych miejsc będę wdzięczny.
I jakieś sugestie jak obniżyć na miejscu koszta związane z pobytem, przemieszczaniem się itp. ...takie z własnego doświadczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 04 Lip 2016 21:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
@krzysiekj24
Jak zachwyca Cię Pulpit Rock to w zasadzie wybór masz gotowy :)
To, że znalazłeś może trochę więcej opisów Bergen, nie wynika głównie z tego że tam jest znacznie fajniej ale po części z tego, że wycieczkę na Pulpit Rock zaliczył chyba każdy z forum, kto był chociaż raz w Norwegii i ludzie nie chcą powielać opisów. Stavanger to skandynawski kierunek pierwszego wyboru na forum :)
Parę relacji na pewno było, w tym część budżetowych.
Przejrzyj dokładnie stare relacje z działu: europa-polnocna,forum,1507
Kompendium wiedzy masz tutaj: viewtopic.php?f=1241&p=783922#p783922
Góra
 Profil Relacje PM off
krzysiekj24 uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 04 Lip 2016 22:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4007
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Byłem 2 razy w Bergen (na jednodobówkach z nocowaniem na lotnisku) i raz w Stavanger (jedna noc w namiocie przy schronisku pod Pulpit Rock i druga na lotnisku).

Raczej polecam Stavanger i wejście na Pulpit Rock (do ogarnięcia w jeden dzień).

Stavanger ma jeszcze tą zaletę, że pół godziny pieszo od lotniska jest fajna plaża.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
krzysiekj24 uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 05 Lip 2016 12:14 

Rejestracja: 08 Paź 2014
Posty: 85
Loty: 14
Kilometry: 15 993
Bardzo przydatne są podpowiedzi jednak widzę że warto w oba kierunki wybrać, no ale na razie postaram się chociaż w jeden. Mam pytanie odnośnie namiotu to w bagażu raczej rejestrowanym tak? No i jeszcze o noclegu na lotnisku słyszałem o luksusach w Bergen a jak to jest w Stavanger jakie są możliwości?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 05 Lip 2016 12:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4007
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
krzysiekj24 napisał(a):
Bardzo przydatne są podpowiedzi jednak widzę że warto w oba kierunki wybrać, no ale na razie postaram się chociaż w jeden. Mam pytanie odnośnie namiotu to w bagażu raczej rejestrowanym tak? No i jeszcze o noclegu na lotnisku słyszałem o luksusach w Bergen a jak to jest w Stavanger jakie są możliwości?


Sporo osób przewozi namiot (zamiast metalowych śledzi plastikowe lub wręcz ołówki) w podręcznym.
Tutaj raczej ograniczeniem jest wielkość namiotu czy wejdzie do małego podręcznego Wizza.
Jeżeli lecicie w kilka osób to warto wziąć jeden rejestrowany i w niego spakować namiot (wtedy już z normalnymi śledziami i szpilkami) oraz trochę żarcia i kuchenkę/palnik. Butlę dokupicie sobie na miejscu (ok. 50 NOK).

W Bergen jest strefa wypoczynkowa (comfort zone) z 11-ma rozkładanymi fotelami - nocleg w nich jest naprawdę bardzo komfortowy.
Jeżeli nie załapiecie się na tą część to zwykłe siedzenia też są dobre do spania - długie, miękkie, płaskie.

W Stavanger spałem jedną nockę na poziomie bodajże +2 - na kanapach zamkniętej restauracji (zamykają ok. 21 więc wcześnie a otwierają chyba dopiero ok 8-mej). Także bardzo wygodnie, oprócz tego jest niewielki kissing point z miękkimi kanapami (ale max to 2 osoby).
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 05 Lip 2016 12:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
@krzysiekj24
Dałem Ci wędkę, a Ty nie chcesz sam łowić ryb :)
Wszystko jest na forum, w większości w tym jednym długim wątku i jeszcze paru innych krótszych.

norweskie-fiordy,1241,11225&start=220#p131704
norweskie-fiordy,1241,11225&start=720#p277108
nocleg-w-stavanger,1376,1817&start=20#p283634
stavanger-spanie-na-lotnisku,1376,17298
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 05 Lip 2016 21:09 

Rejestracja: 08 Paź 2014
Posty: 85
Loty: 14
Kilometry: 15 993
hehe ale zbieg okoliczności jestem zapalonym wędkarzem morskim wiec zawsze będę chciał łowić. :)
Jak i również złowię te tematy dziękuję za wstawkę. Czasem taka rozmowa w ścisłym temacie pozwala zebrać wszystko razem. Dziękuję.


Ostatnio edytowany przez Roku, 05 Lip 2016 21:53, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 05 Lip 2016 21:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
maczala1 napisał(a):
wycieczkę na Pulpit Rock zaliczył chyba każdy z forum, kto był chociaż raz w Norwegii i ludzie nie chcą powielać opisów. Stavanger to skandynawski kierunek pierwszego wyboru na forum :)


@maczala1 - czuję się przez Ciebie jak forumowicz drugiej kategorii... :oops:
No nic - czas się wybrać bo któregoś dnia zapytają czerwoni: byłaś? nie? to..... ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 05 Lip 2016 21:59 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
Pulpit Rock ma tę wadę, że jest b. popularne i łatwo dostępne. I często wygląda tak:
Załącznik:
WP_20160625_13_44_07_Pro.jpg
WP_20160625_13_44_07_Pro.jpg [ 168.6 KiB | Obejrzany 10753 razy ]


Nawet nie ma jak zrobić sobie zdjęcia. :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 05 Lip 2016 22:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
@gosiagosia
Spokojnie, muszą być zawsze jakieś wyjątki, żeby potwierdzić regułę :)

@Roku
Chyba jeszcze w miarę wczesna pora była, bo coś mało ludzi na ambonie :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 06 Lip 2016 10:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 159
Loty: 45
Kilometry: 50 890
krzysiekj24 napisał(a):
Który kierunek będzie lepszy w stavanger kusi "skała" Bergen swoim urokiem. (...) Podróż na przełomie września i października.

Oba miejsca są warte polecenia. Na Twoim miejscu bardziej bym się zastanowiła, co w tym terminie chcecie zobaczyć - czas i pogoda, by później nie było rozczarowania.
Dzień trwa 11-12h - mając szczęście można zobaczyć łunę zorzy polarnej w nocy.
trolltunga-i-preikestolen-w-weekend,1507,80388

maczala1 napisał(a):
wycieczkę na Pulpit Rock zaliczył chyba każdy z forum, kto był chociaż raz w Norwegii i ludzie nie chcą powielać opisów.

Parking "pod" się liczy? ;)
_________________
Zakochana w Arktyce
Obecnie Tromsø - zorza polarna codziennością
Carollayna na facebook
Carollayna.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 06 Lip 2016 10:25 

Rejestracja: 08 Paź 2014
Posty: 85
Loty: 14
Kilometry: 15 993
Cytuj:
Oba miejsca są warte polecenia. Na Twoim miejscu bardziej bym się zastanowiła, co w tym terminie chcecie zobaczyć - czas i pogoda, by później nie było rozczarowania.
Dzień trwa 11-12h - mając szczęście można zobaczyć łunę zorzy polarnej w nocy.



Termin w jakim mógłbym pojechać to Październik, jeśli udałoby mi się wcześniej to ew. wrzesień. Jednak w październiku mam urlop.


Ostatnio edytowany przez krzysiekj24, 06 Lip 2016 10:27, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 06 Lip 2016 10:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
@Carollayna
Dlaczego zwiedziłaś tylko parking, nie zauważyłaś tablicy z początkiem szlaku ? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 06 Lip 2016 10:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 159
Loty: 45
Kilometry: 50 890
@maczala1 Trolltunga mnie strollowała dzień wcześniej - zapalenie ścięgna :)

krzysiekj24 napisał(a):
Termin w jakim mógłbym pojechać to Październik, jeśli udałoby mi się wcześniej to ew. wrzesień. Jednak w październiku mam urlop.

Tutaj prognozy pogody bardzo ważne http://www.yr.no/
Ciepło w dzień, zimno w nocy, deszcz, wiatr, czasem śnieg ale to najpiękniejsze :)
_________________
Zakochana w Arktyce
Obecnie Tromsø - zorza polarna codziennością
Carollayna na facebook
Carollayna.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 15 Lip 2016 10:07 

Rejestracja: 08 Paź 2014
Posty: 85
Loty: 14
Kilometry: 15 993
Jak uda mi się zdobyć bilety na październik napewno się odezwę w sprawie ubioru , jak się zabezpieczyć żeby podróż była udana. Coraz bardziej podobają mi się tam miejsca
jak o nich czytam. Ceny trochę przerażają jedzenie, ew. nocleg itp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group