Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 232 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Sie 2012 19:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2011
Posty: 264
niebieski
Spróbuj setka z wieloryba na fishmarket. Mniammmmm....
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
#2 PostWysłany: 07 Wrz 2012 12:30 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 5
nie wiem, czy temat aktualny, ale napisze Ci jak mozna spedzic co najmniej 2 dni w Bergen aktywnie

w jeden dzien mozna sobie zrobic wycieczke w gory, Bergen znajduje sie pomiędzy siedmioma szczytami, ja skupie sie na 2
Floye i Ulrik.

Z centrum bergen bardzo łatwo wejść na Floye - trasa bardzo łatwa asfaltowa - gdzie spotyka się nawet matki z wózkami i ludzi biegających na górę i z powrotem, wejście zajmuje około godziny spacerem. Kursuje tam też kolejka, ale z racji ceny i chęci lekkiego wysiłku nie polecam. Ze szczytu widać prawie całe Bergen. Będąc na Floye można wybrać się na Ulrika, tu wycieczka jest trochę dłuższa i występuje w 2 wariantach. Pierwszy to zejście w dół do Bergen, podejście ulicą i wejście na górę, drugi, polecany i wykorzystany przez nas to przejście górą (na grzbiecie góry) z jednego szczytu na drugi. Trwa to ok. 5 godzin spokojnym chodem z przerwami na zdjecia, które co rusz ma się ochotę robić (tak jest pięknie). Z ulrika widać już całe Bergen. Najciekawsza i tak jest droga z Floye na Ulrika, mija się dużo jezior i ścian gór. Z Ulrika schodzi się do miasta dosyć szybko, bo jest stromo :)

Druga wycieczka to wycieczka krajoznawcza - Bergen - Myrdal - Flam - Bergen.
Po jej odbyciu okazało się że przez biuro turystyczne opracowana jest jako Sognefjord in Nutshell.
My organizowaliśmy ją sobie sami i wychodzi trochę taniej niż przez biuro.

Jest to wycieczka obejmująca przejazd pociągiem NSB do Myrdal (po drodze ładne widoki), następnie w Myrdal jedzie się zabytkową kolejką Flambana przez skały z postojem przy wodospadzie, a pozniej z Flam wyjezdza się promem ExpressBot Norled do Bergen. W drodze powrotnej widzimy z promu największy norweski fjord w całej okazałości. Jest to wycieczka na caly dzien, przejazdy zajmują okolo 8 godzin plus troche czasu wolnego.

Jesli pogoda dopisze to jest co robic
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 07 Wrz 2012 23:15 

Rejestracja: 07 Wrz 2012
Posty: 5
Jeżeli masz kilka dni w Bergen i chcesz zaznać piękna zachodnich fiordów, na Twoim miejscu pomyślałbym nad przejażdżką do Geirangerfjodu. Nie wiem ile kosztuje tam dojazd autobusem, bo sam jechałem autostopem, ale prom z Hellesylt do samej wioski Geiranger kosztuje równo 150 NOKów (płynie lekko ponad godzinę i gwarantuję, że jest co podziwiać:) Zresztą fiord ten (jako jeden z bodajże dwóch) został wpisany na listę UNESCO, to też o czymś świadczy :)
_________________
Backpacking, autostop, alternatywna turystyka - zapraszam na mojego bloga http://choosetravel.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 26 Sty 2013 22:17 

Rejestracja: 02 Sie 2012
Posty: 31
Zbanowany
Mam pytanie czy ktos widzial ta 100ke bus? jak tanio dojade z Bergen na lotnisko?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 02 Lut 2013 19:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2871
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
tanio stopem :)
my czekalismy 15 minut i dowieziono nas pod adress !
co do Bergen to miast ma swoj kllimat !
jak masz kase to nie zaluj, wycieczka przez voss, miescowosc na g na poczatku fiordu flam, myrdal i tam dalej, wyszla z 500,
ale przeplyniecie sie po fiordzie dla mnie to najbardziej bajkowe miejsce w zyciu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 27 Lut 2013 15:37 

Rejestracja: 27 Wrz 2010
Posty: 433
Loty: 105
Kilometry: 141 758
niebieski
Witam,
osobiście polecam odwiedzenie Aquarium (nie wiem właściwie czy tak to się nazywa bo pamięć szwankuje).
Dla nas najciekawsze były pingwiny - strasznie dużo zabawy mieliśmy.
Atrakcja znajduje się jakieś 10min piechotą od portu po przeciwległej stronie niż Bryggen.
pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 24 Kwi 2013 22:19 

Rejestracja: 19 Kwi 2012
Posty: 124
Hej,
postanowiłam spędzić majówkę z siostrą w Bergen, ale nie mam pojęcia, jak zaplanować pobyt.
Pomożecie??

Przylatujemy do Bergen 2 maja o 13:50. Wiem już, że z lotniska jedzie autobus do Bergen - informacje na ten temat [mam nadzieję, że aktualne] znalazłam tu: viewtopic.php?f=41&t=1141&p=236587&hilit=bergen#p236587

Pewnie będziemy w Bergen około 15, coś zjemy i.. no właśnie - jak zagospodarować czas do zmroku? Domyślam się, że najsensowniejszym rozwiązaniem byłoby zwiedzanie Bergen. Tylko gdzie się udać? Jakie miejsca możecie polecić?
Trochę informacji znalazłam tu: http://www.norwegofil.pl/atrakcje/miast ... ordow.html
Chętnie wybrałybyśmy się na targ rybny po coś dobrego na kolację [może wieloryba??] - czy wiecie może do której targ jest czynny? Pewnie lepiej robić zakupy wcześnie rano, ale my przyjedziemy po południu, więc będziemy musiały skoczyć tam albo po południu albo wieczorem.

Czytałam, że z centrum Bergen można wejść na górę, z której rozpościera się ładny widok - może warto wykorzystać czas na zwiedzanie i wspinaczkę?
Tylko nie pamiętam, co to za góra. Czy to Floyen lub Urliken, na które można wjechać kolejkami? Czy ktoś z wspinał się na którąś z nich? Czy podejście jest łatwe, czy trudne? Ile czasu zajmuje?

Następnego dnia chciałabym wybrać się na fiord. Tu http://www.visitnorway.com/pl/gdzie-jec ... ngerfjord/ znalazłam informację, że Hardangerfjord jest tylko 40 km od Bergen i można dostać się tam autobusem.
Czy ktoś z was może tam był? Czy możecie podzielić się jakimiś wskazówkami, informacjami?
Ten dzień [3 maja] spędzamy w całości w Bergen i okolicach, więc chciałybyśmy go jak najlepiej wykorzystać. Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki.

ps. wiem o kolejce Flamsbana, ale jakoś nie jestem do niej przekonana - słyszałam opinie, że nie jest taka fenomenalna, na jaką jest promowana. Wolałabym chyba tym razem ją ominąć.

4 maja wracamy. Lot chyba o 11. Tak więc niestety nic tego dnia pewnie już nie zdążymy zobaczyć :(

Jeśli byliście w Bergen i na pobliskich fiordach, podzielcie się proszę informacjami :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 25 Kwi 2013 20:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2013
Posty: 105
micca napisał(a):
Przylatujemy do Bergen 2 maja o 13:50. Wiem już, że z lotniska jedzie autobus do Bergen - informacje na ten temat [mam nadzieję, że aktualne] znalazłam tu: viewtopic.php?f=41&t=1141&p=236587&hilit=bergen#p236587

Sprawdzone informacje prosto od konsultanta Skyss:
[23] z lotniska -> Dolvik terminal
[51] Dolvik terminal -> Festplassen (albo wysiąść przystanek wcześniej na dworcu autobusowym)
Cytuj:
Pewnie będziemy w Bergen około 15, coś zjemy i.. no właśnie - jak zagospodarować czas do zmroku? Domyślam się, że najsensowniejszym rozwiązaniem byłoby zwiedzanie Bergen. Tylko gdzie się udać? Jakie miejsca możecie polecić?

Targ Rybny i Bryggen.
Cytuj:
Chętnie wybrałybyśmy się na targ rybny po coś dobrego na kolację [może wieloryba??] - czy wiecie może do której targ jest czynny? Pewnie lepiej robić zakupy wcześnie rano, ale my przyjedziemy po południu, więc będziemy musiały skoczyć tam albo po południu albo wieczorem.

Bergen Fish Market Opening hours 2012
June, July and August: daily 07am to 9pm
September to May: Monday to Saturday 07am to 4pm

Jeśli to jest prawda http://en.wikipedia.org/wiki/Whale_meat#Species_hunted to stek z wieloryba jest dość drogi...
Cytuj:
Czytałam, że z centrum Bergen można wejść na górę, z której rozpościera się ładny widok - może warto wykorzystać czas na zwiedzanie i wspinaczkę?
Tylko nie pamiętam, co to za góra. Czy to Floyen lub Urliken, na które można wjechać kolejkami? Czy ktoś z wspinał się na którąś z nich? Czy podejście jest łatwe, czy trudne? Ile czasu zajmuje?

Floyen. Wjeżdża się na nią kolejką Floysbana, ale lepiej wejść - trasa jest asfaltowa i zajmuje ok. 1h podobno. Coś jak nasza trasa do Morskiego Oka, wchodzą tam nawet matki z wózkami, tak czytałem. Z Floyen jest szlak na Urliken, przejście zajmuje podobno ok. 3 h i jest dobrze oznaczone.
Cytuj:
Następnego dnia chciałabym wybrać się na fiord. Tu http://www.visitnorway.com/pl/gdzie-jec ... ngerfjord/ znalazłam informację, że Hardangerfjord jest tylko 40 km od Bergen i można dostać się tam autobusem.
Czy ktoś z was może tam był? Czy możecie podzielić się jakimiś wskazówkami, informacjami?

Hardangerfjord: http://www.hardangerfjord.com/en/Transport/
Dzięki za cynk, w jakiś sposób ten fjord przeoczyłem, a wydaje się być bardzo ciekawy. Jak stronka Skyss będzie działać to sprawdź sobie połączenie z Bergen, autobus 925. No i trzeba jeszcze ciekawy szlak wyszukać. Poszperam.
Cytuj:
ps. wiem o kolejce Flamsbana, ale jakoś nie jestem do niej przekonana - słyszałam opinie, że nie jest taka fenomenalna, na jaką jest promowana. Wolałabym chyba tym razem ją ominąć.

Flamsbana jest fenomenalna, ale koszmarnie droga jak dla Polaków, którzy niskokosztowo chcą zwiedzić Norwegię. Tu: myrdal-bez-flam,166,27972 masz link do wątku o Flam, Myrdal i Flamsbana
Cytuj:
4 maja wracamy. Lot chyba o 11. Tak więc niestety nic tego dnia pewnie już nie zdążymy zobaczyć :(

Tak, lepiej od razu jechać na lotnisko.


Gdzie nocujecie?
_________________
Podróżuję i fotografuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 25 Kwi 2013 20:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2013
Posty: 105
Krótki research zrobiony.

Z Bergen można autobusem nr 988 dostać się do Odda. Z Odda idzie się na Trollstunga - całość, wejście i zejście, zajmuje ok. 8 godzin. Niestety, na tę chwilę nie działa strona skyss.no i nie można sprawdzić rozkładu jazdy...


-- edit --

A jednak, można tam wchodzić jedynie od połowy czerwca, wcześniej jest jeszcze śnieg...
Cytuj:
The hike is possible to do from mid June, depending on when the snow melts in the mountains. Sturdy hiking boots are recommended.

http://www.hardangerfjord.com/en/Odda/W ... lpit-rock/
_________________
Podróżuję i fotografuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 02 Maj 2013 20:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2012
Posty: 148
Loty: 81
Kilometry: 105 908
byłam na 3 pełne dni (28 kwiecień - 1 maja), polecam:

- wejść na Floyen - trasa łatwa - najpierw schodkami między domami, później ścieżka w lesie. Warto zabrać z informacji mapkę z okolicami szczytu Floyen (chyba 9 tras spacerowych) i pochodzić wokół kilku jezior, można też wejść na gorę, która jest pomiędzy Floyen i Ulriken. Z Ulriken zrezygnowałam, był cały ośnieżony.
- kupić w KIWI grill jednorazowy oraz zamrożone filety z łososia - pod Floyen są zadaszone szałasy (!) więc polecam grilla.
- najtańsza i najbliższa opcja żeby zobaczyć fiord - pojechać pociągiem do Dale (212 NOK tam i powrót) i następnie piesza wędrówka do Stanghelle, gdzie zaczyna się fiord - trasa łatwa a bardzo malownicza http://goo.gl/maps/qXuMS
- powłóczyć się po wąskich uliczkach, między drewnianymi domkami
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 02 Maj 2013 22:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2871
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
norway in nutshell,
tzw. must see
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 03 Maj 2013 01:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2013
Posty: 105
lahcimmm2 napisał(a):
norway in nutshell,
tzw. must see

No jeśli kogoś stać na taki wydatek (przypominam: 1100 NOK), to oczywiście.
_________________
Podróżuję i fotografuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 03 Maj 2013 11:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2012
Posty: 148
Loty: 81
Kilometry: 105 908
namtih napisał(a):
lahcimmm2 napisał(a):
norway in nutshell,
tzw. must see

No jeśli kogoś stać na taki wydatek (przypominam: 1100 NOK), to oczywiście.


jako alternatywę polecam:
1. pociąg NSB Bergen - Voss 184 NOK
2. bus Voss - Ulvik, linia 945, 70 NOK
3. Ulvik - płyniemy do Norheimsund, 150NOK
5. bus Norheimsund - Bergen - nie znalazlam niestety ceny

sama myślałam nad taką wycieczką ale promy po fiordzie startują od 1 maja.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 24 Maj 2013 21:32 

Rejestracja: 21 Mar 2013
Posty: 12
Dobry,
10-12 maja byłem na dwie noce w Bergen i okolicach. Plan był: wyprawa w plener, namiot w ładnych okolicznościach przyrody, no i czywiście żeby fjord jadł nam z ręki.
Wykorzystałem plan AndziaP84 z pewnymi modyfikacjami.
- z Bergen do Stanghele, my autobusem (poniżej 200 NOK), i stamtąd pieszo do Dale. Miałem nadzieje, ścieżka wyprowadzi nas gdzieś na górę. Jednak idzie się dołem, i to asfaltem, nie do końca o to chodziło. Ale nie am marudzić. Tak naprawdę potem z Dale można wejść/wjechać na górę i tam mieć miłą krajoznawczą wycieczkę. Nam nie starczyło czasu i zaprcia. Namiot rozbiliśmy w wiacie przed Dale.
- Następnego dnia stopem i pociągiem wróciliśmy do Bergen. Planem było Floyen i wycieczka do Ulrike, nocleg gdzieś po drodze z ładnym widokiem. Rozrzutnie: kolejką na górę.Od rana leje jak szlag. Widoki mocno ograniczone. Chwile połaziliśmy po okolicy. Znaleźliśmy wiate. Rozbiliśmy obóz. Gdzieś po 16 nagroda: wyszło słońce, widoczność na maxa i ciuchy zaczęły wysychać.

Tak to wyglądało u nas. Pomysł z grillem SUPER. Jednorazowe grile wzięliśmy z Polski - super sprzęt.

A póżniej wgryzając się w temat znalazłem następujące rozwiązania dla takiego właśnie spędzenia czasu w okolicach Bergen:
http://www2.turistforeningen.no/files/B ... _cabin.pdf
http://www2.turistforeningen.no/files/B ... Vidden.pdf

następnym razem...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 26 Maj 2013 01:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2013
Posty: 105
No to i ja się pochwalę po krótce :)

24-25.05.2013 byłem na wycieczce w Bergen
Rano z samego rana 9:58 pojechałem do Dale - koszt 80 NOK (studencki). Następnie z buta z Dale do Stanghelle. W przeciwieństwie do Andrej wg mnie było wspaniale. Piękne widoki i trasa całkiem przyjemna. Pogoda piękna - nie było ani jednej chmurki na niebie. Następnie ze Stanghelle do Bergen i w Bergen praktycznie od razu na Floyen kolejką. Później z punktu widokowego na Floyen na Brushytten, a później na Rundemanen. Wiało jak cholera, dobrze że miałem kurtkę. Po wejściu na Rundemanen zejście do Brushytten, następie na Floyen i z buta w dół do Bergen.

Następnego dnia chwila kręcenia się po mieście - Bryggen i Fish Market i na lotnisko.

Wspaniały kraj, wspaniałe widoki. Następny cel: Stavanger.
_________________
Podróżuję i fotografuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 18 Cze 2013 02:09 

Rejestracja: 18 Cze 2013
Posty: 1
Witam,

Szukałem nieco informacji o wycieczkach wokół Bergen, głównie na podstawie visitnorway.com
Są propozycje rejsów statkiem, przejazdów autobusem i pociągiem. Oczywiście drogo, np.:
http://www.norwaynutshell.com/en/explore-the-fjords/

A może wy macie sprawdzone przez Was wycieczki dzięki którym można zobaczyć okoliczne fiordy, a z drugiej strony nie stracić wiele.



Osobiście lecę do Bergen z Poznania w czwartek 22 sierpnia, wracam w sobotę, a piątek chciałem przeznaczyć na zobaczenie trochę więcej fiordów niż z punktu widzenia samego miasta.



Dziękuję za rady ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 21 Cze 2013 14:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1884
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Orientuje się ktoś ile kosztuje bus Bergen-Odda? Bo niestety szukam i nie mogę znaleźć cennika ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 04 Lip 2013 14:46 

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 18
Loty: 127
Kilometry: 210 430
Podpisuje się pod prośbą.
Z chęcią poczytam jak wyglądały wasze wycieczki do Bergen. Lecę 17 lipca i mam zamiar niskokosztowo powędrować napawając się pięknymi widokami. Co polecicie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 28 Lip 2013 16:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2013
Posty: 110
Ragasia.. napisz proszę jak było ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 28 Sie 2013 10:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 35
namtih napisał(a):
Krótki research zrobiony.

Z Bergen można autobusem nr 988 dostać się do Odda. Z Odda idzie się na Trollstunga - całość, wejście i zejście, zajmuje ok. 8 godzin. Niestety, na tę chwilę nie działa strona skyss.no i nie można sprawdzić rozkładu jazdy...
.


Jest jeszcze jak dobrze widzę 930 - tylko ceny CENY? ktoś się orientuje ile taka podróż kosztuje? nie umiem "ogarnąć" tych stref i mapek z zone'ami... :<
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 232 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group