Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 232 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 27 Cze 2015 13:24 
Awatar użytkownika

Loty: 226
Kilometry: 356 765
Washington napisał(a):
Urliken->Floyen, łącznie z wejściem/zejściem pieszo - do wykonania szybkim tempem w 3h?;)

Nigdy w zyciu :D trasa od szczytu do szczytu to 15 km a gdzie wejscie na Ulriken? 3 godziny mysle dotyczy samego przejscia pomiedzy gorkami
ten filmik potwierdza
ja licze ze mi 6 godzin powinno zajac wjazd ,przejscie i zejscie .

Washington napisał(a):
niestety na jednodniówkę nie mogłem ostatnio pojechać, zmienił się rozkład i teraz została mi półdniówka w Bergen.. (8:20-13:25)

a te godziny to przylot i odlot?to moze wjazd na Floyen funicularem 15 min na podziwianie widoku i zjazd z powrotem? chociaz fajnie byloby zejsc pieszo bo sa po drodze ciekawe trolle i "sciezki zdrowia" i las jak z bajki.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#62 PostWysłany: 27 Cze 2015 13:53 
Awatar użytkownika

złoty
Co do trasy Ulriken-Floyen to zamieszczałem już szczegółowe mapki z angielskim opisem (jest tam podana m.in. długość trasy, czas przejścia). Wystarczy cofnąć się tylko dwie strony wcześniej :)
 Relacje PM off  

#63 PostWysłany: 27 Cze 2015 14:04 
Site Admin
Awatar użytkownika

Wszystko przeczytałem, o takie rzeczy proszę mnie nie posądzać ;)
Tyle że na tej mapce jest czas 5-6h, a osoby w tym wątku pisały o czasie przejścia (bez wejść/zejść) między 3 a 5h.

Ale racja, jakbym nie spojrzał na tą trasę to raczej jednak nie dam rady ;)

#64 PostWysłany: 07 Lip 2015 12:15 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 106
Kilometry: 113 713
Jak wiadomo jednodniówki z Gdańska do Bergen się kończą i mam takie pytanko, czy warto? Wylot 06:25 → 08:20 Przylot 13:25 → 15:10. Warto na te kilak godzin i czy jest co zwiedzać obok lotniska? Myślałem nad spacerem tutaj: 60.275794, 5.219740 , ale po Google street view to mamy jeden wielki plac budowy. Może ktoś się wypowiedzieć na ten temat czy warto na te kilak godzin i czy jest co zobaczyć?
 Relacje PM off  

#65 PostWysłany: 07 Lip 2015 12:20 
Awatar użytkownika

Loty: 287
Kilometry: 407 922
platynowy
rzeczywiście w okolicach lotniska dużo jest prac budowlanych, więc bez tego wieczornego lotu, który W6 zdjął, chyba się nie opłaca na te kilka godzin niestety :(

Image
 Relacje PM off  

#66 PostWysłany: 07 Lip 2015 12:31 
Site Admin
Awatar użytkownika

Oplaca sie, dokladnie tak lecialem - zwiedzisz centrum, wejdziesz na Floyen :)

Wysłane z mojego LG-E460 przy użyciu Tapatalka

#67 PostWysłany: 08 Lip 2015 14:33 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 106
Kilometry: 113 713
No i zdania podzielone. :) To jak warto czy nie? Ja jednak tak mówiłem do miasta nie bardzo mnie ciągnie wolał bym zwiedzić okolice lotniska "z buta" i zobaczyć morze północne.
 Relacje PM off  

#68 PostWysłany: 08 Lip 2015 14:49 

niebieski
warto, ale w wersji Washingtona, okolice lotniska to aktualnie plac budowy Bybanen wiec nie ma co tam ogladac.
 Relacje PM off  

#69 PostWysłany: 08 Lip 2015 14:55 
Awatar użytkownika

Loty: 199
Kilometry: 230 322
niebieski
Okolice lotniska to plac budowy (bardzo dobrze wydzielone i zabezpieczone dojście/dojazd do lotniska dla pieszych i rowerzystów) ale od strony dojazdu z miasta, a nie od strony morza :-)
 Relacje PM off  

#70 PostWysłany: 20 Lip 2015 10:24 
Awatar użytkownika

Loty: 226
Kilometry: 356 765
Po wczorajszej wizycie w Bergen moge dorzucic do polecanych atrakcji kolejny gwózdz programu.
Sprawdzenie swojej kondycji fizycznej przy zdobywaniu gorki Stoltzekleiven .
łatwo trafic z dolu idac na Floyen od razu kierowac sie na lewo ,Floyen jest na prawo Stolcen na lewo.
Schody ,schody .schody wykanczajace roznej wysokosci i szerokosci.Ruch jak na Marszalkowskiej wciaz ktos tam wbiega ,wpelza albo drepcze,wszyscy jednakowo dysza .
Ja doczlapalam 1/3 wysokosc (a moze i do polowy? nie wiem)palpitacja serca na wiecej nie pozwolila, a dzisiaj kuruje obolale biodro i kolano.
Moja mlodziez oczywiscie byla na szczycie.

http://pl.tripadvisor.com/Attraction_Re ... orway.html

a tu filmik obrazujacy ta atrakcje

Relacje PM off  

#71 PostWysłany: 31 Sie 2015 16:45 

To mój pierwszy post tutaj, więc witam wszystkich użytkowników forum :)

Byłem niedawno w Bergen, więc jeśli ktoś potrzebowałby jakiś informacji na temat pobytu tam to może uda mi się w niektórych kwestiach pomóc lub podpowiedzieć. Sam korzystałem przed wyjazdem z tematów na tym forum, więc możliwe, że wiele nowego nie wniosę do dyskusji :D

Jeśli ktoś tak jak ja planuje podróż z Ulriken na Floyen w formie wjazdu kolejką linową i zejściem pieszo z Floyen to warto w dniu wyprawy sprawdzić na stronie internetowej czy owa kolejka jest czynna (w naszym przypadku niestety była zamknięta ze względu na zbyt mocne wiatry) - http://ulriken643.no/ jeśli jest zamknięta to na górze strony zamiast informacji w jakich godzinach jest otwarta, jest info o zamknięciu. Kolejka może być otwarta później w tym samym dniu, więc jeśli komuś zależy to może monitorować sobie.

Odnośnie atrakcji "miejskich" to polecam salę tronową króla Haakona (w szczególności obowiązkowy punkt dla miłośników klimatów a la Gra o tron :D ) Od razu obok jest wieża Rosenkratza z fajnym widokiem na szczycie i wąskimi przejściami między komnatami w środku.
Na tej stronce warto sprawdzić czy w dany dzień akurat nie jest coś zamkniętę, bo zdarzają się takie pojedyńcze dni. http://www.bymuseet.no/?vis=78

Jeśli ktoś planuje zwiedzanie większej ilości atrakcji można rozważyć kupno bergen card (wersje normalne / studencki oraz 1 / 2 / 3 dni). Poza darmowym wstępem do wielu miejscówek i muzeów jest darmowa komunikacja miejska w Bergen i jego okolicach
http://www.visitbergen.com/Bergen/Dokum ... 8sider.pdf
50 % zniżka na Floyen w okresie letnim obowiązuje na przejazd w obie strony, w 1 stronę nie ma obniżki. Na Floyen można znaleźć drewniane ławeczki i wiaty w których można zrobić sobie grilla (jednorazowe grille są w każdym sklepie - najtańsza sieciówka to Rema 1000). Polecam jedno z takich miejsc nad ładnym jeziorkiem Skomakerdiket - spacerkiem przez las 10 min od panoramy.
Dla chcących zwiedzić kościół Fantoft Stavkirke nie radzę kupować biletu do środka - kosztuje on chyba 60 NOK a praktycznie nic tam nie ma. Całe piękno tego miejsca można zwiedzić z zewnątrz. Drewniany kościół został odnowiony przez co stracił trochę na swoim uroku (obecnie jest cały czarny)

Z racji tego, że nasza grupka miała wykupione bergen kart skorzystaliśmy z opcji darmowej komunikacji również poza Bergen. Ruszyliśmy na podziwianie fiordów z Bergen na tereny Osteroy, a dokładnie do Valestrand i Hamre. By dostać się do Valestrand autobus przeprawia się na platformie przez fjord na drugą stronę (trwa to około 10-15 min). W Hamre można wysiąść na przystanku Hamre Kyrkje. Jest tam fajna miejscówka z ławkami i mini molo dzięki czemu fajny jest dostęp do wody + klimatyczny kościół wokół którego co ciekawe znajduje się cmentarz. Można spotkać wiele starych nagrobków z lat 1800-1900 i prawdopodobnie jeszcze starszych z których nic się już nie da odczytać. W Valestrand warto przespacerować się w górę za port - są tam piękne widoki na fjord.

W razie jakichkolwiek pytań, służę pomocą - może będę potrafił pomóc :)

Pozdrawiam
 Relacje PM off  

#72 PostWysłany: 31 Sie 2015 17:34 
Awatar użytkownika

złoty
Heisenberg napisał(a):
Dla chcących zwiedzić kościół Fantoft Stavkirke nie radzę kupować biletu do środka - kosztuje on chyba 60 NOK a praktycznie nic tam nie ma. Całe piękno tego miejsca można zwiedzić z zewnątrz.
Pozdrawiam

Z tym się akurat nie zgodzę :)
Po pierwsze - środek może nie jest jakiś wspaniały i może troszkę nie pasuje (jest za nowy) w stosunku do zewnętrza ale posiedzieć w takim miejscu w ciszy i skupieniu było bardzo przyjemnie.
Po drugie - teren jest ogrodzony płotem i tak usytuowany, że po południu widok jest pod słońce. Zrobić jakieś fajne ujęcie kościoła jest praktycznie nie sposób bez wejścia za płot, po uiszczeniu opłaty - tak na marginesie to dokładnie 55 NOK.
Po trzecie - jak wykupi się wejściówkę to toaleta jest za darmo, a jak nie, to powinno się zapłacić 10 NOK, przemilczę fakt, że pewnie część rodaków ma przepraktywkowane bezwarunkowe darmowe wejście do takich toalet w Norwegii :)

Image

Image

Image

Image
 Relacje PM off  

#73 PostWysłany: 01 Wrz 2015 21:26 

To oczywiście tylko moja subiektywna opinia, podobnie zresztą jak Twoja ;) Dla mnie klimat tego miejsca w głównej mierze opiera się na lokalizacji tego kościoła jak i na jego konstrukcji zewnętrznej (szczególnie, gdy po krótkim odcinku przez las znikąd pojawia się przed nami kościół). Co do wnętrza - jest naprawdę małe. Znajduje się tam jedynie kilka "ławeczek" i mały ołtarz. Oczywiście chwila zadumy jest tam wskazana, choć to już odrębna sprawa i każdy sam może wcześniej ocenić czy w tym celu tam przyszedł.

Prawdę powiedziawszy większą refleksję wzbudziła we mnie skarpa (?) z krzyżem, znajdująca się tuż przy wejściu - widać ją na jednym z powyższych zdjęć. Co nie zmienia faktu, że jest to miejsce, które warto zobaczyć będąc w Bergen :)
 Relacje PM off  

#74 PostWysłany: 05 Wrz 2015 13:17 
Awatar użytkownika

złoty
@Heisenberg
No właśnie jak wspomniałeś o krzyżu, to:
Po czwarte - można z bliska obejżeć krzyż i przeczytać tabliczkę informacyjną o nim - mam to na zdjęciu ale nie będę zamieszczał, żeby nie tracić tego argumentu :)
 Relacje PM off  

#75 PostWysłany: 06 Wrz 2015 11:37 

maczala1 napisał(a):
@Heisenberg
No właśnie jak wspomniałeś o krzyżu, to:
Po czwarte - można z bliska obejżeć krzyż i przeczytać tabliczkę informacyjną o nim - mam to na zdjęciu ale nie będę zamieszczał, żeby nie tracić tego argumentu :)

Na Twoich powyższych zdjęciach wyraźnie widać, że "kasa biletowa" znajduje się tuż przy ogrodzeniu. W dniu kiedy ja tam byłem zlokalizowana była jednak tuż przy wejściu do wnętrza kościoła pod drewnianym daszkiem. Nie wiem czy było to jednorazowe czy stała zmiana w porówaniu do Twojego zdjęcia. Także w moim przypadku wejście za ogrodzenie nie wiązało się z koniecznością kupna biletu. Podziwianie kościoła w bliższej perspektywie jak i samego krzyża było ogólnodostępne.
 Relacje PM off  

#76 PostWysłany: 06 Wrz 2015 12:31 
Awatar użytkownika

złoty
@Heisenberg
Prawdopodobnie przenieśli kasę, bo pewnie zauważyli, że część turystów robi właśnie tak jak ty i tracą zysk :)
Tak czy owak nie wchodząc za płot dużo tracimy :)
 Relacje PM off  

#77 PostWysłany: 07 Wrz 2015 13:23 

@maczala1

Rozumiem, że wnioskujesz, że ja nie zapłaciłem biletu, ponieważ nie polecam wnętrza kościoła, tak ? :)

Tak się składa, że w czasie, gdy byłem zwiedzać Fantoft miałem wykupioną Bergen Card, więc wejście miałem „za darmo”.
Logiczny tok myślenia wskazuje, że jeśli chcieliby przestać tracić zyski i zacząć sprzedawać więcej wejściówek to powinni przenieść kasę spod daszku kościoła do wejścia przy płocie (jak na Twoim zdjęciu) a nie na odwrót, czyli tak jak jest aktualnie ;) Obecny stan tj. darmowe wejście za płot, a jedynie opłata ze wejście do środka kościoła powoduje, że to co najważniejsze mamy udostępnione za darmo, a tylko najmniej interesujące wnętrze jest płatne.

Zaczynamy powoli trochę offtopować, więc w skrócie podsumuję:

jeśli ktoś chce zobaczyć wnętrze kościoła to niestety nie jest ono warte wydania pieniędzy, bo zwyczajnie w świecie nic tam nie ma (chyba, że ktoś pragnie kontemplować, albo jest mu obojętne wydanie 55 koron). Gdyby nie bergen card to do wnętrza kościoła bym nie wszedł, albo wszedł i się rozczarował :) Natomiast gdyby kasa była ustawiona przy płocie, a nie miałbym „darmówki” to bilet bym wykupił i tą opcję właśnie polecam dla niezdecydowanych.

Pozdrawiam
 Relacje PM off  

#78 PostWysłany: 07 Wrz 2015 14:28 
Awatar użytkownika

złoty
@Heisenberg
Ja akurat też byłem niedawno (sierpień) więc założyłem, że byłem później niż ty :) Może "kasę" przenoszą w zależności od pogody ?
Z wnioskiem końcowym się oczywiście zgadzam - jak kasa przy płocie, to zdecydowanie warto płacić i wchodzić, jak pod daszkiem koscióła, to dla etuzjastów.
Za nieprzemyślane "pomówienie" przepraszam :)
 Relacje PM off  

#79 PostWysłany: 09 Wrz 2015 10:31 

Czy orientujecie się odnośnie rejsu promem wokół fiordów bergen (tych co są 2 razy dziennie w sezonie o 10.00 i 15.13) czy posiadają zniżki studenckie i dla dziecka? Mogę ich jakoś wygooglować, bo nawet nie wiem czy trwa jeszcze sezon a lecę za 2 dni ;)?
 Relacje PM off  

#80 PostWysłany: 20 Wrz 2015 16:26 
Awatar użytkownika

Zbanowany
Bergen jest po prostu rewelacyjne. Prawdziwe portowe miasto.
Floyen obowiązkowo, widok na miasto z góry po prostu bajka :D
Kolorowe domki wzdłuż nabrzeża, wszystko zadbane, czyste. Pełno zieleni w centrum. W sobotni wieczór ludzie piją sobie winko/piwko na swoich motorówkach. Inny świat. Jedynie ta pogoda i ceny ;)
 Relacje PM off  

[ 232 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości