Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 187 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Bergamo
#141 PostWysłany: 14 Paź 2016 09:49 
Awatar użytkownika

Loty: 222
Kilometry: 319 062
niebieski
No to po prostu jest taki rodzaj pizzy. Trzeba spróbować i tej na cienkim cieśnie z pieca opalanego drewnem i tej na grubym sprzedawanej na kawałki.
MichalKu uważa post za pomocny.

#142 PostWysłany: 14 Paź 2016 10:31 
Awatar użytkownika

złoty
singielka_1976 napisał(a):
Co do dań obiadowych czyli pizza, makarony to jednak skusiliśmy się na odradzaną tutaj "rzeźnię dla turystów" czyli Il Fornaio (pizzeria z nożyczkami) na Citta Alta i smakowały nam obie pizze jakie zamówiliśmy :lol: a muszę dodać, że jesteśmy dość wybredni.

To teraz już wiem, że jak przeczytam jakieś Twoje polecenia kulinarne, to muszę się obrócić o 180 stopni i ruszyć dokładnie w przeciwnym kierunku :)
 Relacje PM off  

#143 PostWysłany: 14 Paź 2016 10:36 

niebieski
:lol:
Trafił w punkt, nie ma co :)
 Relacje PM off  

#144 PostWysłany: 14 Paź 2016 10:42 

maczala1 napisał(a):
Co do dań obiadowych czyli pizza, makarony to jednak skusiliśmy się na odradzaną tutaj "rzeźnię dla turystów" czyli Il Fornaio (pizzeria z nożyczkami) na Citta Alta i smakowały nam obie pizze jakie zamówiliśmy :lol: a muszę dodać, że jesteśmy dość wybredni.

To teraz już wiem, że jak przeczytam jakieś Twoje polecenia kulinarne, to muszę się obrócić o 180 stopni i ruszyć dokładnie w przeciwnym kierunku :)

Żebyś się kiedyś nie zdziwił jak zjesz coś co teoretycznie powinno Ci smakować a będzie odwrotnie :P, jak to mówią? "Przyjdzie koza do woza" i posypiesz głowę popiołem :lol:

I żeby było ciekawiej: preferuję pizzę na cienkim cieście i taką też jadłam w...lokalu Gust Pizza, który bardziej jest kebabownią niż pizzerią :D
czyli tu https://goo.gl/maps/3R1hisJmxUw
 PM off
maczala1 lubi ten post.

#145 PostWysłany: 14 Paź 2016 10:45 

niebieski
@‌singielka_1976‌
Trzeba było podejść 100 metrów w stronę Porta Nuova i miałabyś bardzo dobrą pizzę z czegoś, co na pewno jest daleko od kebabowni :D
https://www.google.pl/maps/@45.6932079, ... 56!6m1!1e1

Tą knajpkę polecam w czasie, gdy Ristorante są pozamykane
 Relacje PM off  

#146 PostWysłany: 14 Paź 2016 11:13 

Aha, zaczęło się uszczęśliwianie innych na siłę....klasyka tego forum, prawda? :oops:

Zatem oświadczam:

1.PRZED wyjazdem przestudiowałam z uwagą m.in. TEN wątek.

2. Składając zamówienie w IL FORNAIO uprzedzałam współtowarzyszy, że na forum odradzali ten lokal. Zamówili, zjedli, smakowało (sic!!!!) , cześć pieśni, tak?

3. @‌Maciek78‌ czytaj dokładnie, lokal, który mi teraz polecasz też odwiedziliśmy, smakowało, szafa gra? No. ;)

4. To nic dziwnego, że jednemu potrawa x smakuje a drugi jej kijem nie tknie ale już kolejna potrawa y obu tym osobom będzie smakować, bo każdy z nas jest inny, każdy inaczej odbiera różne smaki, tyle w temacie.

FINITO
 PM off  

#147 PostWysłany: 14 Paź 2016 11:17 

niebieski
4. To nic dziwnego, że jednemu potrawa x smakuje a drugi jej kijem nie tknie ale już kolejna potrawa y obu tym osobom będzie smakować, bo każdy z nas jest inny, każdy inaczej odbiera różne smaki, tyle w temacie.

Fakt, są na świecie fani zupek Vifona :lol:

W ogóle Ty się nie oburzaj, nie chodzi o uszczęśliwianie na siłę a wbicie kilku sympatycznych szpilek. Fakt, że ani hurtownia pizzy ani ten kebabowy lokal nie są ani smaczne ani przyjemne i racjonalnie przyznasz to sama. Co innego sam smak potraw przez niech oferowany - jednym tłuszcz lecący z kącika ust pasuje, inny będzie zniesmaczony. Co w tym dziwnego? :D Ja będę stał na straży mojej opinii, Ty nawet dźgana kijkiem swojej tez nie zmienisz :D

CAPITO? 8-)
 Relacje PM off  

#148 PostWysłany: 14 Paź 2016 11:32 
Awatar użytkownika

złoty
Żebyś się kiedyś nie zdziwił jak zjesz coś co teoretycznie powinno Ci smakować a będzie odwrotnie :P

Zdarzyło mie się to już nie raz, nawet o wiele za często i to czasami idąc za poradami z forum :)
W przypadku tej mordowni-nożyczkowni nie chodziło nawet o to, że pizza była nie-włosko gruba i odgrzewana. Była strasznie tłusta i nam obojgu po prostu baaaardzo nie smakowała. Jadam czasami na szybko takie pizze we Włoszech ale ta była według mnie chyba najgorsza.
Ogólnie to dyskusja ma na celu pomoc innym w wyborze, a nie udowodnienie, że ma się jedynie słuszną rację :)
 Relacje PM off  

#149 PostWysłany: 14 Paź 2016 11:39 

@‌Maciek78‌ chyba ślepi jesteśmy we 4 bo nikt z nas ociekającego tłuszczu nie widział ani nie poczuł.
Powtarzam: jesteśmy wybredni a mimo to nam smakowała ta pizza na szybko, nie twierdzę, że była wyśmienita i najlepsza pod słońcem, bo nie mam w zwyczaju zachwycać zwykłym daniem niemal fastfoodowym a do takich zaliczam pizzę.
Zachwycać to się mogę wyśmienitym stekiem w restauracji z gwiazdką Michelina a nie czymś co jem na szybko niemal na wynos :P

Równie dobrze mógłbyś krytykować tych co się stołują w McD czy innym fastfoodzie-każdemu wg potrzeb.

Poza tym nie rozumiem dlaczego generalizujesz i piszesz, że coś nie jest smaczne -Tobie może nie smakuje ale innym tak.

Jak to mówi nasz sommelier na degustacjach: nie ma niedobrych win: wino albo komuś smakuje albo nie i tak samo jest z jedzeniem ale rozumiem, że oczywiście tacy ZNAWCY jak Ty kuchni włoskiej koniecznie musieli skrytykować mój wpis -smutny standard tego forum.
I właściwie to się zastanawiam czy cokolwiek więcej pisać o Lombardii, bo przecież "Włochy to beznadziejny kraj, nic tam nie ma" a to co ja widziałam to wyście już widzieli milion razy i pewnie lepsze, tańsze, itd.

@‌maczala1‌ przykro mi, że masz takie niefajne doświadczenia, zapewniam Cię, że nasza pizza nie była tłusta, bo na pewno bym o tym wspomniała, widocznie cud albo przypadek ;).
 PM off  

#150 PostWysłany: 14 Paź 2016 11:49 

niebieski
bo nie mam w zwyczaju zachwycać zwykłym daniem niemal fastfoodowym a do takich zaliczam pizzę.
Zachwycać to się mogę wyśmienitym stekiem w restauracji z gwiazdką Michelina a nie czymś co jem na szybko niemal na wynos :P
.

Wchodząc na poważne tory - cytowanym fragmentem jednak sama sobie położyłas kłody pod nogi. Wynika jasno, że nie jadłaś prawdziwej, dobrej pizzy a także że dla Ciebie ważniejsza jest "metka" lokalu niż jego oferta. Tym samym chciałbym jednak zachęcić Cie do wysłuchania opinii osób, które twierdzą - a w zasadzie mają inne zdanie niz Ty bez zbędnego obruszania się.

Żeby tez było jasne - wyłączam się z tej dyskusji. Wg mnie była na żartobliwym poziomie, ale
Cytuj:
Aha, zaczęło się uszczęśliwianie innych na siłę....klasyka tego forum, prawda? :oops:

cytując klasyka - zaczęło się typowo polskie, forumowe spinanie się.
 Relacje PM off
namteH lubi ten post.

#151 PostWysłany: 14 Paź 2016 11:55 
Awatar użytkownika

wiadomo, o gustach się nie dyskutuje ;)
ja pizzę bardzo lubię, smakuje mi prawie każda
"nożyczkową" jadłam, zjadłam do końca i nigdy nie powtórzę, wokół tyle pysznego jedzenia, szkoda mi marnować kalorie i kasę na taką pizzę. Ale nie mówię, że nie dobra, po prostu mi nie smakowała ;) (ani żadnej z 5 osób które były ze mną)
 Relacje PM off
maczala1 lubi ten post.

#152 PostWysłany: 14 Paź 2016 12:17 
Awatar użytkownika

Loty: 74
Kilometry: 126 865
niebieski
Co do dyskusji o lodziarniach...GROM to jest sieciówka/masówka, która występuje w kilkudziesięciu miastach Włoch i nie tylko. Nie jest to żadna wizytówka Bergamo, chociaż ochoczo dyskutuje się o tej lodziarni w tym wątku. La Marianna to miejsce lokalne i jak dla mnie ten fakt już na wstępie zachęca do odwiedzenia tego miejsca. Dodatkowy plus za położenie i klimat. Kwestia smaku, jak zwykle jest kwestią gustu;-) W obu tych miejscach byłam tylko raz, więc trudno mi wyrokować, że coś jest zdecydowanie lepsze. Ale po tej jednej wizycie wolę La Mariannę.

#153 PostWysłany: 14 Paź 2016 12:40 
Awatar użytkownika

złoty
Zgadza się że GROM i np. La Romana to włoskie sieciówki. Wiele bym jednak dał żeby sieciówki o podobnych walorach jakościowo-smakowych powstały w Polsce :)
Poza tym w GROMIE smaki owocowe to w zasadzie nie lody tylko sorbety, co nie wszystkim może pasować.
 Relacje PM off  

#154 PostWysłany: 14 Paź 2016 12:45 

LaVarsovienne napisał(a):
W obu tych miejscach byłam tylko raz, więc trudno mi wyrokować, że coś jest zdecydowanie lepsze. Ale po tej jednej wizycie wolę La Mariannę.

La Marianna vs GROM 4:1 , z czego pierwsze lody jedliśmy w GROMie a jednak to La Marianna skradła nasze kubki smakowe: pistacjowe, różane, limonkowe i jeszcze kilka innych :).
 PM off  

#155 PostWysłany: 14 Paź 2016 12:58 
Awatar użytkownika

To teraz żałuję, że nie weszłam do La Marianny
ale nic to, nadrobimy ;)
 Relacje PM off  

#156 PostWysłany: 14 Paź 2016 13:38 
Awatar użytkownika

Loty: 222
Kilometry: 319 062
niebieski
Kurcze trzy razy byłem w Bergamo i zawsze o tych lodach zapominam...

#157 PostWysłany: 18 Paź 2016 00:21 
Awatar użytkownika

Odwiedzających Bergamo zapraszam do Pizzerii 900 przy Via dello Statuto 23. Trochę obok turystycznych szlaków, ale przecież w Bergamo wszędzie jest blisko, a miejsce doskonałe, żeby poczuć prawdziwe Włochy. Pizza smakowała wybornie, jestem jednak z tych, którym wszystko - szczególnie we Włoszech - smakuje, więc nie powinnam się wypowiadać. Za to autentycznie wspaniała była ogólnoknajpiana dyskusja na temat, jak najłatwiej dotrę pod wskazany adres: przekrzykiwania, machanie łapami, stuprocentowe przejęcie moim problemem i tyle koncepcji, ilu gości (a do pokonania raptem kilometr). Proszę, wstąpcie tam chociaż na kawę i kieliszeczek z miejscowymi...
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#158 PostWysłany: 19 Gru 2016 17:11 
Awatar użytkownika

Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
Dla tych co lubią i smacznie zjeść i podziwiać piękne widoki proponuję skorzystać z oferty Ristorante Baretto di San Vigilio. Mieści się ona przy ul. Via al Castello 1, tuż obok górnej stacji
Funicolare San Vigilio. Jedzenie bardzo dobre, widoki za milion dolarów (szczególnie w sezonie gdzie jada się głównie przy stolikach na zewnątrz). Trzeba pamiętać że o różnych porach dnia są różne menu oraz o tym że w porze obiadu może być problem ze stolikiem. W karcie mamy gotowe zestawy za 20, 25, 30 i 35 E.
Za 20 E dostajemy przystawkę (trafiłem na gazpacho) + danie główne (wybraliśmy ośmiorniczki (bardzo dobre), risotto, carbonara (rewelacja)) + pieczywo nazwy nie pamiętam (takie grube "paluszki" oraz drugie formie płaskich prostokątów) + wodę (gazowaną i zwykłą) + kieliszek wina na osobę + kawę lub sok.
Za 25 E to poza wymienionymi dostajemy deser.
Za 30 E obiad jest 2 daniowy (w dania główne).
Za 35 E - 2 dania + deser

W ww. cenie za osobę wliczony jest serwis.

Piękne miejsce. Wspaniałe widoki. Bardzo dobre jedzenie.

http://barettosanvigilio.it/en/
 Relacje PM off  

#159 PostWysłany: 27 Gru 2016 22:27 
Awatar użytkownika

zestaw dnia w Circolino za 13€ jest dostępny przez cały dzień czy tylko w czasie lunchu jak w Giuliana di Ambrosio(10€) ?
i czy ktoś wie czym się różni zestaw za 20€(completo) od tego za 25€ w di Ambrosio?
 Relacje PM off  

#160 PostWysłany: 01 Lip 2017 18:42 

ktoś był ostatnio i poleci na dolnym mieście jakąś dobrą, TANIĄ pizzę ? ;)
 Relacje PM off  

[ 187 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości