Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 23 Lip 2016 11:01 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 735
niebieski
Mógłby mi ktoś pomóc (może @mashacra ?) w znalezieniu odpowiedzi na pytanie, jak można kupić bilet na trasie Bar-Belgrad? Zarówno na stronie kolei serbskich - http://www.zeleznicesrbije.com/active/e ... mesta.html - jak i czarnogórskich - http://www.zcg-prevoz.me/points-of-sale.html - jest mowa jedynie o call center, ale wszyscy wiemy, że nie jest to zbyt komfortowe rozwiązanie. Rozumiem, że gdy kolega, który założył ten temat, próbował kupić bilet na tej trasie, taka operacja przez internet była możliwa?

Poza tym miałbym pytanie o punktualność tych pociągów. W internecie wyczytałem, że zdarzają się nawet kilkugodzinne opóźnienia. Czy są one nagminne?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#22 PostWysłany: 23 Lip 2016 11:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 1054
niebieski
dajkamienia napisał(a):
jak można kupić bilet na trasie Bar-Belgrad [...] jest mowa jedynie o call center [...] operacja przez internet była możliwa? [...]pytanie o punktualność tych pociągów

Najprościej podejść do informacji i kasy w Belgradzie lub Barze (ta druga to trochę oldschool)... i po prostu kupić bilety. My kupowaliśmy na dzień przed planowaną podróżą w sezonie wakacyjnym (sierpień 2014) - nie było żadnych problemów z miejscami dla czterech osób. Dla pewności można zadzwonić i dopytać się o stan zajętości sprzedanych biletów na wybrany dzień. W informacji mówią po angielsku, aktualny telefon do wygrzebania w necie. Z rad praktycznych:

- obowiązkowo podróż w ciągu dnia, aby zdjęcia robić ;)
- zrób zdjęcia biletom po ich zakupie, a PRZED pokazaniem konduktorowi. One potem są zbierane, i nie zawsze wrócą do Ciebie na zakończenie podróży;
- niektóre składy są bardzo komfortowe, niektóre to klasyczne stare sypialniaki 4-osobowe. Można trafić różnie;
- pociąg teoretycznie ma stały rozkład i godziny jazdy. Teoretycznie. W praktyce 2-3-4 godziny opóźnienia to norma. W naszym przypadku, Belgrad-Bar = 4h delay, Bar-Belgrad=3h delay w stosunku do planowej godziny przybycia;
- nie zastanawiaj się ani chwili => to jedna z najpiękniejszych tras kolejowych na świecie...

Załącznik:
Fly4freeBelgradBar001.JPG
Fly4freeBelgradBar001.JPG [ 75.92 KiB | Obejrzany 6256 razy ]

Załącznik:
Fly4freeBelgradBar002.JPG
Fly4freeBelgradBar002.JPG [ 62.97 KiB | Obejrzany 6256 razy ]

Załącznik:
Fly4freeBelgradBar003.JPG
Fly4freeBelgradBar003.JPG [ 51.41 KiB | Obejrzany 6256 razy ]

Załącznik:
Fly4freeBelgradBar004.JPG
Fly4freeBelgradBar004.JPG [ 58.21 KiB | Obejrzany 6256 razy ]

Załącznik:
Fly4freeBelgradBar005.JPG
Fly4freeBelgradBar005.JPG [ 60.66 KiB | Obejrzany 6256 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#23 PostWysłany: 23 Lip 2016 11:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Bilet kupisz w kasie nawet 10 minut przed odjazdem, żadne karty z PL nie przeszły, musiałem biec do kantoru.
Kuszetke kupisz u kierownika wagonu, ceny tak jak powyżej, zapłaciłem w euro. Przez neta zakup biletów nie jest możliwy.
Jeżeli jesteś niepalący przygotuj się, będziesz jechał w popielniczce :D
Pociągi na tej trasie spóźniają się regularnie 1-5 godzin.
Najlepsza trasa kolejowa jaką jechałem, w drodze powrotnej podczas postoju 4-godzinnego wszyscy Serbscy kompani w jednej chwili wyjęli butelki rakiji i karty do gry, reszty nie pamiętam :mrgreen:
Ale na 100% podróż mi się nie dłużyła :D
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
dajkamienia lubi ten post.
dajkamienia uważa post za pomocny.
 
      
#24 PostWysłany: 23 Lip 2016 11:52 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 735
niebieski
Dzięki wielkie, @OradeaOrbea i @nick! Zapomniałem dodać, że czytałem wcześniej, że bilety są zazwyczaj bez problemu do kupienia na dworcu w Barze, ale mnie zależy na konkretnym pociągu i dwuosobowej kuszetce, coby razem z narzeczoną na spokojnie przebyć tę drogę :) A w Barze będziemy maksymalnie kilkanaście godzin przed odjazdem, więc wolałbym wcześniej ogarnąć temat rezerwacji, bo przecież tych dwuosobowych kuszetek pewnie nie mają za dużo...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 02 Sie 2016 14:23 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 735
niebieski
Jakby co, wystarczy napisać maila ze stosowną prośbą na dejana.baosic@zpcg.me i powinno się udać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 11 Kwi 2017 10:15 

Rejestracja: 03 Wrz 2013
Posty: 64
Loty: 8
Kilometry: 13 400
Cześć,

ktoś wie jak teraz wygląda ta trasa? Jechał ktoś nią ostatnio? Planuje wybrać się tam na majówkę.

Za stroną http://kolej.darlex.pl/czarnogora
Cytuj:
W rozkładzie jazdy 2016/2017 planowany jest remont części trasy Belgrad - Bar, w związku z czym część pociągów będzie kursować okrężną trasą, za inne zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. Nie są znane terminy zamknięcia linii ani zamknięciowy rozkład jazdy, więc rozkład jazdy należy każdorazowo sprawdzać na stronach kolei serbskich lub chorwackich
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 11 Kwi 2017 11:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2014
Posty: 223
Loty: 355
Kilometry: 559 189
niebieski
Tutaj masz rozkłady i ceny:
http://www.zcg-prevoz.me/search
http://www.srbvoz.rs/eng/timetable.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 24 Kwi 2017 10:43 

Rejestracja: 10 Lut 2017
Posty: 8
Wróciłem właśnie z Podgoricy i z tego co wyczytałem tam na stacji, to kursuje tylko dzienny skład z Belgradu i do Belgradu, a na serbskim odcinku jest tylko zastępcza komunikacja autobusowa między Uzice a Lajkovac bodajże.

Trasa jest piękna i tu jej opis - chyba jest z najpiękniejszych na świecie:

http://www.stacjabalkany.pl/najwieksze- ... -chmurach/

Załączniki:
Komentarz do pliku: Rozkład jazdy i cennik na trasie Belgrad - Bar
17968299_10154848332584681_379727844_o.jpg
17968299_10154848332584681_379727844_o.jpg [ 155.7 KiB | Obejrzany 5498 razy ]
Komentarz do pliku: Rozkład jazdy i cennik na trasie Belgrad - Bar
17837642_10154814707159681_1580732072_o.jpg
17837642_10154814707159681_1580732072_o.jpg [ 218.7 KiB | Obejrzany 5498 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Kolej Belgrad-Bar
#29 PostWysłany: 31 Sty 2018 11:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 514
Loty: 55
Kilometry: 100 853
niebieski
Witam, czy w ostatnim czasie ktoś podróżował koleją z Belgradu do Czarnogóry? lub z powrotem?
Szukałem możliwości zakupu przez internet, ale jak na razie nic. Na stronie Czarnogórskiego odpowiednik PKP: http://www.zcg-prevoz.me także nie ma możliwości zakupu. W ostateczności pozostaje mi kupić na miejscu w kasie biletowej. Ale czy godzinę przed odjazdem w sezonie letnim będą jeszcze wolne miejsca? Ktoś z Was może tak podróżował? ponoć widoki na tej trasie kolejowej niezapomniane :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 31 Sty 2018 12:01 

Rejestracja: 16 Sty 2016
Posty: 64
Ja jechałam tym pociągiem z Belgradu do Baru w sierpniu. Bilety kupowaliśmy bezpośrednio na stacji dzień wcześniej, ale pociąg nie był jakoś specjalnie zapełniony. Też nie umiałam znaleźć miejsca, gdzie można by ten biletu kupić przez internet, podobno to niemożliwe. Widoki faktycznie świetne, choć same tunele po jakimś czasie zaczynają się nudzić - poza tym, jak się wjeżdża w tunel to nic nie widać, więc w zasadzie średnia atrakcja ;) Szczerze powiedziawszy ładniejsze widoki są na trasie przez Karpaty z Bukaresztu do Transylwanii, a na Bałkanach - droga z wybrzeża do Sarajewa.
Natomiast jest świetny klimat w pociągu. Wagon restauracyjny - jak z poprzedniej epoki. Za barem barman trzymający cały czas (!) papierosa w ustach. cała obsługa od rana pije razem z klientami (w sensie - dwa kieliszki dla policjantów przy barze, to jeden dla mnie dla towarzystwa), ogólnie facet mega towarzyski i wygadany, nawet jak nic nie rozumie. O 12.00 ogłosił, że kuchnia zamnięta, bo kucharz się nawalił i nie jest w stanie gotować. Otworzą, jak wytrzeźwieje :lol: Zabawne też było, jak zamawialiśmy kawę. Dla jednej osoby czarną, dla drugiej z mlekiem, dla trzeciej z mlekiem i cukrem. Barman ze zrozumieniem kiwał głową, zapewniał że rozumie, co usiłowaliśmy mu wyjaśnić i pokazać na migi, po czym... wszystko dostali to samo ;) Ogólnie polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
sko1czek uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 08 Cze 2018 09:46 

Rejestracja: 10 Lip 2017
Posty: 76
Mam pytanko do osób w ostatnim czasie jadących trasą Belgrad -Bar: czy opóźnienia kilkugodzinne to nadal standard?
Chcemy przejechać fragment trasy Bar-Kolasin i zastanawiam się czy wracać też pociągiem (jest 18.35) czy szukać alternatywnych możliwości powrotu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group