Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 76 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Belgrad
#61 PostWysłany: 25 Cze 2016 11:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 736
niebieski
Oj też bym się wybrała do Belgradu i też uwielbiam Serbów :) Najbardziej lubię tamtejszą lodziarnię, ale już pisałam o niej kilka razy :lol: Z ciekawości, latacie tam czy transport kombinowany (ile Wam się udało zejść za RT, może być PW, jak TS stawka :lol: )? Ja myślę o Sarajewie zimą i pewnie będę leciała do Belgradu, stamtąd autobus, ewentualnie składak przez Tuzlę.
_________________
Żyję dla takich chwil, kiedy bierzesz haust powietrza i krzyczysz: chwilo, proszę, bądź wieczna!
Eldo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
 Temat postu: Re: Belgrad
#62 PostWysłany: 13 Lis 2016 10:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Kwi 2012
Posty: 29
Loty: 28
Kilometry: 43 062
Kiedyś kombinowałam: Ryanem do Budapesztu i później pociąg nocny, bywały i bardziej srogie kombinacje, teraz szkoda mi czasu, wyszukuje lotów LOTEM bezpośrednio z Warszawy do Belgradu, za około 400 zł RT da się znaleźć.
Sarajewo zimą pewnie piękne, ale od pewnego czasu zauważyłam, że transport drogowy na Bałkanach jest coraz słabszy. Zarówno pociągi jak i autobusy są w nienajlepszym stanie i jadą bardzo długo. W ostatnie wakacje trasa Sarajewo - Belgrad zajęła autobusem około 10 godzin i była katorgą (w dużej mierze dzięki pogodzie i robotom drogowym wstrzymującym ruch).
_________________
Rockin' the clouds!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Belgrad
#63 PostWysłany: 06 Maj 2017 18:27 

Rejestracja: 28 Sie 2016
Posty: 147
We wrześniowej promocji LOT-u udało nam się kupić bilet WAW-BEG (economy) za 200 PLN RT.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Belgrad
#64 PostWysłany: 09 Wrz 2017 10:54 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 80
Loty: 74
Kilometry: 132 685
Generalnie Belgrad bardzobfajne miejsce na weekend. Nie ma tu moze za duzo rzeczy do zwiedzania, ale dzieki temu mozna sie skupic na walorach kulinarno alkoholowych. Cenowo jest porownywalnie do Polski ze wskazaniem na to ze taniej. Obiad bez ogladabia sie na ceny z2 piwami na glowe i napiwkiem wyszedl mniej niz 10 euro. Taksowki generalnie tabie ale trzeba bardzo uwazac bo nas probowano porobic na 100 euro za jakas smieszna odleglosc. Zycie nocne niby rozbudowane ale wszystkie miemiejsca z cenami wogole nieadekwatnymi. Za butelke wodki chciano od nas 80 euro. Generalnie Serbowie sa bardzo pomocni niemniej widac ze z turystow zdzieraja pieniedzy ile sie da.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Belgrad
#65 PostWysłany: 09 Wrz 2017 12:08 

Rejestracja: 20 Kwi 2012
Posty: 211
niebieski
W Serbii najlepsze jedzenie jest w zwykłych budach z Pleskavcą w bułce. Do tej`pory pamiętam ten smak, wszystko świeże tanie i pyszne.
Polecam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Belgrad
#66 PostWysłany: 09 Wrz 2017 14:49 

Rejestracja: 06 Lis 2015
Posty: 711
Jasne, a w Warszawie też dobrze zjesz tylko z budki ;) Mają wiele fajnych restauracji gdzie warto zajrzeć do menu, a ceny nie są wygórowane.
Sporo fajnych lokali trafisz idąc od okolicy meczetu obrzeżami starówki. Są tam naprawdę klimatyczne miejsca i duże urozmaicenie kuchni.

Od siebie polecę Kalenic "Каленић" przy Milesevska 2, to typowo serbska kuchnia ale bliżej cerkwi świętego Sawy więc jeśli ktoś będzie w tej okolicy to zachęcam.
Natomiast jeśli ktoś nie ma ambicji czesania ulic poza starówką to dobrze zje np. w kultowym pytajniku czyli Kafana Znak Pitanja przy ul. Kralja Petra 6.
https://en.wikipedia.org/wiki/%3F_(bistro)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Belgrad
#67 PostWysłany: 16 Kwi 2018 19:47 

Rejestracja: 22 Lut 2018
Posty: 85
Gdzie w Belgradzie znajdę jakiś pchli targ?
_________________
https://www.instagram.com/damjankarasz/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Belgrad
#68 PostWysłany: 16 Kwi 2018 19:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3398
Loty: 416
Kilometry: 719 918
platynowy
Zemunska Pijaca - Masarikov Trg 17
Bajlonijeva Pijaca - Dzordza Vasingtona (łatwo dojść, bo Skadarką do samego końca w dół i będzie po prawej)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Belgrad
#69 PostWysłany: 11 Maj 2018 16:40 

Rejestracja: 17 Lis 2014
Posty: 9
Ogród zoologiczny kameralny acz stopniowo podlegający rewitalizacji. Zobaczyć białe lwy bezcenne. Podobnie jak przeżyć derby Belgradu na Marakanie. Urodziwe Serbki skarbem narodowym. A z komunikacją i biletami nie jest tak znowu źle jak niektórzy piszą. Co do kulinariów, to lody faktycznie przepyszne. Jako że jestem jaroszem zasmakował mi "prebranac".
Góra
 Profil Relacje PM off
Roku lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Belgrad
#70 PostWysłany: 25 Paź 2018 09:23 

Rejestracja: 16 Lis 2017
Posty: 96
Czy ktoś wie jak kupić bilet na mecz Partizanu? Interesuje mnie mecz w najbliższa sobotę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Belgrad
#71 PostWysłany: 27 Paź 2018 11:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3398
Loty: 416
Kilometry: 719 918
platynowy
w kasie na stadionie Cukaricki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Belgrad
#72 PostWysłany: 18 Sie 2019 18:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3398
Loty: 416
Kilometry: 719 918
platynowy
Jako, że jestem w Belgradzie po raz 18 (tym razem z okazji wyprawy na Uvac) to tym razem odwiedziłem dwa muzea: iluzji i motoryzacji a także Kule Gradoš w dzielnicy Zemun. Wszystkie te miejsca spoko.

Załączniki:
20190818_180904-702x1078.jpg
20190818_180904-702x1078.jpg [ 108.43 KiB | Obejrzany 6167 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Belgrad
#73 PostWysłany: 05 Gru 2021 22:50 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2595
Loty: 240
Kilometry: 293 130
Odświeżam temat. Po wylądowaniu, proponuje nie jechać bezpośrednio do centrum, tylko wysiąść w Nowym Belgradzie żeby zobaczyć "Zachodnią Bramę Belgradu". Spod niej można zrobić sobie spacerek do Zemun i stamtąd już podjechać autobusem do centrum.

Poza oczywistymi atrakcjami w centrum Belgradu, polecam odwiedzenie "Domu Kwiatów" czyli mauzoleum Josipa Tito. Ciekawe doświadczenie, bo mauzolea polityków z XX wieku w Europie to jednak pewnego rodzaju ewenement. Nie wiem czy to na stałe, ale jak odwiedzałem to wejście do mauzoleum oraz dwóch sąsiadujących muzeów było bezpłatne.

Świetne miasto, może nie takie oczywiste jeżeli chodzi o atrakcje ale klimat robi swoje. Polecam Belgrad na weekendowy city break :)


Ostatnio edytowany przez klapio, 05 Gru 2021 23:27, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Belgrad
#74 PostWysłany: 03 Kwi 2022 18:39 

Rejestracja: 26 Sty 2013
Posty: 426
Loty: 263
Kilometry: 327 709
niebieski
Niesamowite miasto z klimatem, tydzień temu plus 22 stopnie, pisze to dziś gdy za oknem zima i kilka stopni poniżej zera. Cudowne bulwary nad Dunajem i Sawą, wszędzie mnóstwo spacerujących ludzi.Image
Góra
 Profil Relacje PM off
sko1czek lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Belgrad
#75 PostWysłany: 04 Kwi 2022 19:54 

Rejestracja: 26 Sty 2013
Posty: 426
Loty: 263
Kilometry: 327 709
niebieski
Ambasada RP w Belgradzie.Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Belgrad
#76 PostWysłany: 12 Cze 2023 20:55 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 526
Loty: 216
Kilometry: 258 829
niebieski
Ukraińska flaga dalej wisi, i to jedynie w Belgradzie, gdzie spotkałem wywieszoną ukraińską flagę, na żadnej innej ambasadzie jej nie spotkałem, a mijałem ich kilkanaście; z odwiedzonych całkiem przez przyadek polecam dzielnicę Zeum dojazd tramwajem np. z przystanku Brankov Most; w tym Gardoš Kula - wieża z punktem widokowym wejście 400 din. A obok darmowy punkt widokowy i restauracja; jeśli ktoś lubi klimat starych cmentarzy to z wieżą graniczy cmenatrz Zemunsko Groblje z Cerkwią Świętego Dymitra; prócz tego gdzieś na terenie cmentarza znajduje się żydowski kirkut (Jevrejsko groblje u Zemunu); a w pobliżu centrum dwie zabytkowe świątynie - bryłą przypominają jakby pierwotnie pełniły funkcję kościoła katolickiego ew. protestanckiego a obecnie prawosławne (Hram Svetog Oca Nikolaja i Bogorodičina Crkva). Okolica cicha spokojna, można odpocząć od tłumów i zgiełku szmnego czasem Belgradu;
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 76 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group