Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 76 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Belgrad
#41 PostWysłany: 17 Mar 2015 08:32 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 335
niebieski
Z atrakcji, które zdołałem zwiedzić podczas mojej krótkiej wizyty w Belgradzie:

* Cerkiew Św. Sawy.

* Muzeum Nikola Tesli (ul. Krunska 51), wstęp 500 RSD / osoba.
Muzeum można zwiedzać samemu lub co jakiś czas organizowane jest zwiedzanie z przewodnikiem i pokazami.
Więcej informacji na stronie http://www.tesla-museum.org

* Kalemegdan oraz znajdująca się na nim wystawa sprzętu wojskowego.

... i zakończenie dnia na głównym deptaku Belgradu Kneza Mihaila, gdzie można zrobić zakupy oraz zjeść coś dobrego.
A propo jedzenia polecam restaurację BOUTIQUE ... bardzo dobre jedzenie w przystępnych cenach.

Całość zwiedzałem pieszo więc oprócz linii lotniskowej A1 nie mam żadnych doświadczeń z transportem publicznym.

--- Odnośnie płatności w Belgradzie ---
Bardzo dobrze rozwinięta jest sieć płatności kartami i co mnie zaskoczyło pozytywnie w większości sklepów można zapłacić Diners Club.
Małe porównanie odnośnie przelicznika - jednego dnia płaciłem Visa, MasterCard i Diners Club i najkorzystniej wypadł ten ostatni. Najgorszy przelicznik miał mBankowy MasterCard, Visa (Millennium Bank) średnio.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
 Temat postu: Re: Belgrad
#42 PostWysłany: 03 Maj 2015 23:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010
Posty: 852
Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
gdzie znajdują się te budynki zbombardowane przez nato? sorry ale totalnie nie mogę tego znaleźć
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Belgrad
#43 PostWysłany: 03 Maj 2015 23:52 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 663
Tu: https://goo.gl/maps/lokFG. Na teren oczywiście nie wejdziesz, no i zawsze czuwa jakiś żołnierz ;)
_________________
Relacje z podróży: http://www.sercewpodrozy.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Belgrad
#44 PostWysłany: 04 Maj 2015 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2013
Posty: 1109
Loty: 4
Kilometry: 5 374
srebrny
Jest jeszcze np. zbombardowany budynek Radio-televizija Srbije tutaj:
https://goo.gl/maps/s5M4c
http://en.wikipedia.org/wiki/NATO_bombi ... adquarters
z.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Belgrad
#45 PostWysłany: 04 Maj 2015 19:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 538
Loty: 57
Kilometry: 114 059
niebieski
Polecam, robią wrażenie. Zbombardowany budynek Radia znajduje się tuż obok Cerkwii św. Marka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Belgrad
#46 PostWysłany: 02 Cze 2015 22:07 

Rejestracja: 05 Mar 2015
Posty: 308
Nie ma za bardzo co tam oglądać. Da się porobić przez dwa dni zdjęcia, ale to żadna rewelacja. Muzeum Tesli nic specjalnego.

Kalemegdan też żadna rewelacja, można cyknąć kilka fajnych fotek obejrzeć jakiś przerdzewiały złom, coś tam chcieli zrobić - wystawę dinozaurów, ale to raczej dzieci z tego mogą być zadowolone. Nazywam ich sprzęt wojskowy złomem, bo jak się przyjrzycie zwiedzając, to oni przykładowo z przykładowo jakiejś łodzi lub innego sprzętu zrobili śmietnik to raczej tak średnio. Spory jest ten teren i ma sporo zieleni co sprawia, że im się nie chce wszystkiego kosić dokładnie, więc to tak słabo wygląda.

Jak chcecie odbębnić zwiedzanie w Belgradzie to są "darmowe" wycieczki:

http://www.belgradewalkingtours.com/

Darmowe wygląda to tak, że na końcu płaci się co łaska. Nie dawajcie pytań co gdzie zjeść bo to specyficzny naród i możecie z niezbyt dobrą sugestią skończyć.
Większość ludzi mieszkających w Belgradzie uważa za turystów za zło, ponieważ przez nas zwiększyły się u nich ceny. Opinia osób z którymi rozmawiałem.

Jeszcze jedno oni lubią jeździć na gapę (widziałem wręcz akcję jak ojciec z dzieckiem jechał na gapę i jak zobaczył kontrolerów prosił innych aby mu skasowali bilet, bo mu się nie chciało wstać, dla innych było to normalnie, i w sumie w większości przypadków kasują wtedy bilety, ponieważ nie są kasowniki blokowane),
uważajcie także bo bus z lotnika i na lotnisku w godzinach popołudniowych prawdopodobnie będzie skontrolowany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Belgrad
#47 PostWysłany: 03 Cze 2015 13:29 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Widzę, że nie spodobało Ci się w Belgradzie i Serbii, dosyć neutralno-negatywne te Twoje opinie, które przeczytałem uważnie, ja tam będę za 30 dni...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Belgrad
#48 PostWysłany: 08 Cze 2015 21:03 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1733
srebrny
Starą część Belgradu łącznie ze wszystkimi "landmarkami" można spokojnym spacerem zwiedzić w 1 dzień.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Belgrad
#49 PostWysłany: 09 Cze 2015 08:56 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 140
"Kalemegdan też żadna rewelacja, można cyknąć kilka fajnych fotek obejrzeć jakiś przerdzewiały złom,"

Moim zdaniem Kalemegdan to najciekawszy obiekt w Belgradzie, zwłaszcza jak jest ładna pogoda. Bardzo atrakcyjny widok na Dunaj i Sawę i trochę ścieżek przez twierdzę zmienioną w park. Polecam wejście na wieżę, gdzie jest punkt widokowy (wstęp za grosze). Poza tym cały Belgrad to max 1 dzień. Niestety wszędzie rzucają się w oczy bieda i zaniedbania, odrapane kamienice i dziurawe drogi do tego smog ze starych busów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Belgrad
#50 PostWysłany: 08 Lip 2015 09:31 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Częściowo potwierdzam opinie przedmówcy o zaniedbaniach w Belgradzie, moja rozmówczyni spotkana w twierdzy- Belgrad opisała jak Białoruś w latach 90 i wydaję się to trafnym porównaniem. Niemniej jednak ogólnie Belgrad ma swój klimat i zachęcam do jego odwiedzenia. Myślę, że 2 -3 dni w zupełności wystarczy. Kalemegdan punkt obowiązkowy i warty zobaczenia - ładne miejsce- oraz pobliski deptak Knez Mihailova. Ja polecam zobaczenie także legend piłkarskiich: Marakanę stadion Crvenej Zvezdy ( opłakany stan ale klimatyczny) oraz pobliski stadion Partizana.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Belgrad
#51 PostWysłany: 12 Lip 2015 11:05 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1733
srebrny
Bez przesady. Nie jest to szczyt elegancji, ale nie ma też większej patoli czy totalnego zaniedbania. Ot, klimat postsowieckiego miasta. Belgrad bardziej porównałbym do większych polskich miast z przełomu XX i XXI wieku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Belgrad
#52 PostWysłany: 13 Lip 2015 10:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 144
Tutaj moje propozycje spędzenia czasu w Belgradzie:

Top 10 w Belgradzie:http://www.masaperlowa.pl/10-powodow-by-odwiedzic-belgrad-jeszcze-tego-lata/

Alternatywny przewodnik: http://www.masaperlowa.pl/alternatywny- ... zewodniki/

Zemun: http://www.masaperlowa.pl/zupelnie-inny-belgrad-zemun/
_________________
---------------------------
http://www.masaperlowa.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Belgrad
#53 PostWysłany: 03 Sie 2015 09:53 

Rejestracja: 03 Sie 2015
Posty: 1
Witam,
proszę o poradę, wybieram się do Belgradu na ok. 8 dni. Planujemy pochodzić trochę po muzeach, dobrze zjeść i wybrać się do Nowego Sadu. Ile pieniędzy zabrać (bez wliczania noclegu)? Czy wymieniać całość pieniędzy na dinary w Polsce czy można tam bez problemu korzystać z bankomatów?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Belgrad
#54 PostWysłany: 03 Sie 2015 11:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Bankomaty są na każdym kroku. Nie wymieniaj w Polsce na dinary, bo pewnie ich nigdzie nie dostaniesz.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Belgrad
#55 PostWysłany: 03 Wrz 2015 11:01 

Rejestracja: 12 Sie 2015
Posty: 32
Moim zdaniem najciekawsze w Belgradzie jest Muzeum Tesli, warto wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem, który pokazuje działanie wynalazków Tesli (można nawet samemu w tych prezentacjach uczestniczyć, np. trzymając bezprzewodowo świecącą świetlówkę ;) ).
Kalmegadan i ulica Skadarska są ciekawe, ale nie fascynujące.
Kościół św. Sawy z zewnątrz robi duże wrażenie, ale w środku nic nie ma jest nadal w budowie).

Ogólnie Belgrad ma niewiele do zaoferowania. Więcej niż 1 dnia nie warto tam spędzać, a i to może być dla niektórych za dużo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Belgrad
#56 PostWysłany: 03 Wrz 2015 11:15 

Rejestracja: 03 Mar 2011
Posty: 429
niebieski
Ja tam Belgrad uwielbiam, za tydzień wybieram się już 6 raz, nie dla zwiedzania ale dla klimatu. Miasto ma dla mnie super klimat, świetne jedzenie, przemili ludzie i wieczorny melanż w serbskiej mordowni jak z PRL na skraju Knez Mihailova ;) A na koniec piwo w Mc Donaldzie i do Muzeum Lotnictwa :D
Góra
 Profil Relacje PM off
krystoferson112 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Belgrad
#57 PostWysłany: 03 Wrz 2015 11:24 

Rejestracja: 12 Sie 2015
Posty: 32
Fakt, jeśli chodzi o życie nocne to też słyszałem, że Belgrad ma wiele do zaoferowania. Co do klimatu to kwestia opinii, mi się on kojarzy z Katowicami lub Nową Hutą, a więc miejscami atrakcyjnymi "nie dla każdego" ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Belgrad
#58 PostWysłany: 03 Wrz 2015 11:26 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
W tych klimatach mordowni o których piszesz to polecam "Jelena" w knajpie nieopodal Mc Donaldsa na rondzie Slavija. Powiem szczerze masz rację z Belgradem im więcej czasu upłynęło od odwiedzenia tego miasta to bardziej mnie do niego ciągnie ponownie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Belgrad
#59 PostWysłany: 24 Cze 2016 23:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Kwi 2012
Posty: 29
Loty: 28
Kilometry: 43 062
risto napisał(a):
Ja tam Belgrad uwielbiam, za tydzień wybieram się już 6 raz, nie dla zwiedzania ale dla klimatu. Miasto ma dla mnie super klimat, świetne jedzenie, przemili ludzie i wieczorny melanż w serbskiej mordowni jak z PRL na skraju Knez Mihailova ;) A na koniec piwo w Mc Donaldzie i do Muzeum Lotnictwa :D


Potwierdzam. Belgrad to głównie klimat. Również wybieram się wkrótce enty raz i nie mogę się doczekać :) Z innych inszości polecam zabłąkać się na któryś bazarek i spróbować lokalnych przetworów. Smak ajwaru...... Niebo w gębie :)
_________________
Rockin' the clouds!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
cypel lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Belgrad
#60 PostWysłany: 25 Cze 2016 00:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Belgrad średnio urodziwy, ale coby nie deliberować. Serbowie rządzą. Wspaniali, przyjacielscy, gościnni ludzie z werwą.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
krystoferson112 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 76 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group