Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Bazylea (Basel CH)
#1 PostWysłany: 10 Lut 2014 11:46 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1795
niebieski
Przeklejam z innego watku:

krasnal napisał(a):
Jedzenie:
Pizza w lepszym lokalu: około 18-20 CHF
Pizza "u Turka": od 10 CHF - mi smakowała ta z Pizza Point, Elsässerstrasse 14
Kebab od 8 CHF. Zgodnie z sugestiami wikitravel skierowałem się na Claraplatz i zjadłem po sąsiedzku w Isbilir Kebab (Claragraben 76) - doner był wyśmienity.
Stołówka studencka przy Uniwersytecie, zestawy lunchowe - dwudaniowe za 12,50 CHF pn-pt tylko w godz. 11:30-14:00, adres: Bernoullistrasse 16. http://universitaet-basel.sv-group.ch/de.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
 Temat postu: Re: Bazylea (Basel CH)
#2 PostWysłany: 21 Lut 2014 21:13 

Rejestracja: 28 Sty 2014
Posty: 43
Na starym miescie, w scislym centrum: Lily, dania z woka, pad thai, curry itd. miedzy 20-30sfr, bardzo popularne, kuchnia dziala do poznego wieczora. Adres: Rebgasse.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bazylea (Basel CH)
#3 PostWysłany: 13 Lut 2020 12:53 

Rejestracja: 13 Lut 2020
Posty: 5
Loty: 62
Kilometry: 78 119
Hej, może ktoś podpowie, gdzie można w miarę tanio zjeść w Bazylei? Wiem, że ogólnie jest drogo, ale może ktoś ma jakieś doświadczenia i coś podrzuci :) jedziemy z mężem tylko na jeden dzień i chcielibyśmy spróbować coś lokalnego na kolację. Wstępnie pójdziemy do Markthalle, ale nie wiem czy tam jest lokalne jedzonko i jak ceny i jestem na etapie szukania czegoś innego. Jak się nie uda znaleźć nic sensownego, czyli w miarę taniego hehe to zostanie najwyżej jedzenie w pokoju :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bazylea
#4 PostWysłany: 13 Lut 2020 13:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2019
Posty: 340
niebieski
W miarę tanio jest w okolicach Claraplatz.Jest tam dość dużo knajpek. My tam wylądowaliśmy przy okazji zwiedzania Messe basel.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bazylea (Basel CH)
#5 PostWysłany: 13 Lut 2020 14:01 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
@agata.g.p - jesli chcesz tanio to polecam markety Coop i Migros - mozna wziac cos na wynos. Szczegolnie fajny jest ten migros:
https://goo.gl/maps/AxHXTVoFqHGu39oLA
ma nawet stoliki i bardzo duzy wybor dan na cieplo. Z tego co pamietam nawet jakies lokalne smaki sie znajdzie.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bazylea (Basel CH)
#6 PostWysłany: 13 Lut 2020 14:55 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Jeden ze sklepów Coop jest zaraz przy dworcu kolejowym - można bez problemu znaleźć jakieś przekąski na ciepło. Również przy dworcu jest sklep Tchibo (nieczynne w niedzielę), gdzie relatywnie niedrogo można załapać się na ofertę kawa + croissant. Co ciekawe w Bazylei można pić alkohol w miejscach publicznych. W okolicznościach knajpianej drożyzny, skorzystaliśmy z tej możliwości i zakupiliśmy deskę serów i butelkę wina w Coop (mają nawet lodóweczki), a następnie udaliśmy się na nabrzeże Renu w celu spożycia. 8-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bazylea (Basel CH)
#7 PostWysłany: 14 Lut 2020 11:27 

Rejestracja: 13 Lut 2020
Posty: 5
Loty: 62
Kilometry: 78 119
Dzięki za podpowiedzi! Jak się nic nie znajdzie to pewnie skończymy w markecie :) chcę właśnie spróbować czegoś lokalnego, ale myślę, że i w markecie jakieś sery czy coś się uda dorwać :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bazylea (Basel CH)
#8 PostWysłany: 19 Lut 2020 10:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2019
Posty: 340
niebieski
W tym Coop przy dworcu właśnie, tuż przed wyjazdem, kupowałem sery. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bazylea (Basel CH)
#9 PostWysłany: 26 Lis 2023 00:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lut 2020
Posty: 64
Loty: 107
Kilometry: 190 049
W Bazylei nie da się tanio zjeść, niestety z pustego to i salomon nie naleje. Najlepiej chyba wziąć zupkę chińską i zalać wrzątkiem w hotelu…
Jeszcze gdyby szwajcarska kuchnia kusiła, żeby się szarpnąć - ale placki ziemniaczane za 30chf to przesada.
Oprócz tej zupki chińskiej i wspomnianego wyżej coop, w budynku dworca jest Migros z jedzeniem na wagę. Nie do końca jak Olimp, bo po prostu są podpisane pudełka: porcja duża 450g za 10,9chf lub mniejsza 250g za 7,90chf. Pudełek nikt nie waży, więc ziemniaczkow czy makaronów można ładować póki się pudełko zamyka. Oprócz tego są tez pizze na kawałki i pity, które wychodzą taniej niż „na mieście”.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bazylea (Basel CH)
#10 PostWysłany: 26 Lis 2023 00:46 
Moderator forum

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1689
Zawsze zostaje too good to go, widzę paczuszki po 5,90 CHF.
_________________
Tu był link do flightradar
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bazylea (Basel CH)
#11 PostWysłany: 28 Gru 2023 21:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2023
Posty: 42
@Gadekk
Zgadza się, ale to głównie piekarnie mają paczuszki za tą kwotę, a tam przeważnie większość to pieczywo, więc coś jeszcze do tego trzeba dorzucić. Aczkolwiek jest kilka miejsc, gdzie np. nawet sushi za te 5.90 się dostanie.

@pralinkakarolinka
Tanio, w rozumieniu, za darmo to oczywiście że nie, ale tak bym nie dramatyzował. Placki ziemniaczane, czyli Rösti o którym wspominasz można dostać za połowę tej kwoty, a jest też miejsce gdzie, co prawda 3 lata temu, można było zjeść główne danie z surówką plus deser w cenie 15 CHF. Ogólnie polecam na tani i smaczny obiad - mają stałe i zmienne (codziennie) menu, a w nim wegetariańskie i mięsne opcje:
https://maps.app.goo.gl/7GuEGaYSXLHVcztA6

Jeśli chodzi o najtańsze zakupy, jest kilka niemieckich marketów Aldi i Lidl, które mają nieco tańszy asortyment niż Coop i Migros, ale są raczej rozlokowane na obrzeżach.
_________________
Szwajcarskim Szlakiem na YouTube
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group