Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Gru 2018 11:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2017
Posty: 216
Witajcie,

Jestem pozytywnie zaskoczony cenami noclegów w Batumi. Są one niższe niż nawet w Albanii. Do tego jest bezpośredni transport za 40 zł w dwie strony z lotniska Kutaisi do Batumi, więc jak dla mnie dwa warunki spełnione (nie mam prawa jazdy). Mam pytanie, czy ktoś spędził minimum tydzień w Batumi latem? Czy może się ktoś podzielić wrażeniami? Czy warto? Byłem w Durres i Batumi mi trochę przypomina to miasto swoim "klimatem" (w cudzysłowie). Oceniam jedynie na podstawie relacji na YT i zdjęć.

Widziałem w Batumi ogrody "klimatyczne" i parę budowli. Nie nastawiam się jednak na zwiedzanie. Podzielicie się swoimi opiniami?
_________________
Zaglądam: Travel Vlog.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 23 Gru 2018 12:00 

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 98
Loty: 87
Kilometry: 127 811
Ja byłem w zeszłym roku 4 dni w Batumi i wg mnie tydzień to zdecydowanie za długo. Musisz mieć na względzie to, że w Batumi lubi co 1-2 dni padać deszcz, więc może to trochę pokrzyżować plany plażowania tak jak to było w moim przypadku. Mimo wszystko miasto ma swój specyficzny "urok", który warto zobaczyć. Do tego bardzo dużo fajnych knajpek z super jedzeniem.
Po Batumi pojechałem do Armenii i tam było zdecydowanie ciekawiej ale do tego musisz mieć prawko, żeby wypożyczyć samochód i samemu zwiedzać.
Góra
 Profil Relacje PM off
hicarian lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 23 Gru 2018 12:23 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6183
HON fly4free
@hicarian
byłem w Batumi 2 razy i wg mnie tydzień to sporo za dużo
aby poczuć klimat tego miasta wystarczy 2-3 dni, a z racji położenia kiepsko się nadaje na bazę wypadową
Góra
 Profil Relacje PM off
hicarian lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 24 Gru 2018 11:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
@hicarian byłam w Batumi przez 3 dni w sierpniu i gdybym miała do zagospodarowania tydzień też bym miała tam co robić. I to nie uwzględniając plażowania ;) Polecam zobaczyć ogrody botaniczne - tam można spędzić i cały dzień. Fajna jest też wizyta w delfinarium. Oprócz tego polecam zobaczyć ruiny twierdzy w Gonio. Tam bez problemu można dojechać taksówką. I oczywiście po samym mieście można się przyjemnie poszwędać zaglądając do różnych knajpek. Z rzeczy na które już nie miałam czasu to np. wizyta w aquaparku, pobliskim skansenie, zobaczenie wodospadów czy krajobrazów w parku narodowym Mtirala albo magnetycznej plaży w Ureki.
Warto też wiedzieć, że Batumi ma bardzo specyficzny mikroklimat. I latem oprócz tego, że często tam pada to wilgotność powietrza jest bardzo duża i często wynosi prawie 100%, więc uczucie "lepkości" jest tam gwarantowane w każdym nieklimatyzowanym miejscu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
hicarian lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 25 Gru 2018 11:20 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2596
Loty: 240
Kilometry: 293 130
Mi rowniez sie wydaje ze w Batumi nie ma sensu tyle siedziec. Lepiej stamtad ruszyc gdziej dalej, np. do Gornej Swaneti albo Andzari :)
Góra
 Profil Relacje PM off
hicarian lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 25 Gru 2018 11:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2011
Posty: 1401
Loty: 372
Kilometry: 440 003
srebrny
Miałem okazję spędzić w Batumi 2 dni w tym roku i miasto za dnia mnie wogle nie zachwyciło. Z kolei nocą, oświetlone ładnie wyglądało, takie gruzińskie Las Vegas. I taki obraz miasta chcę zachować w pamięci.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 25 Gru 2018 12:05 

Rejestracja: 16 Lut 2018
Posty: 88
Byłem w tym roku w sierpniu w Sarpi. To niedaleko Batumi. Codziennie wieczorem po plażowaniu jechaliśmy do Batumi.
Miasto jak dla mnie za duże i zatłoczone. Ma swój urok mimo to, szczególnie w nocy. Wygląda faktycznie jak gruzińskie wydanie Las Vegas. Ma też jedną wadę. Korki na drogach i straszny smród spalin. Warte odwiedzenia najlepiej po sezonie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 25 Gru 2018 12:12 

A ja byłem w Batumi cały tydzień i mi się nie nudziło. :D Mimo że cały czas lało ( październik)
Po prostu przeznaczyłem ten czas na jedzenie i picie oraz integrację z dwoma parami miejscowych, poznanych zaraz pierwszego dnia. :geek:
Kto powiedział ,że zawsze trzeba latać z wywieszonym ozorem i zwiedzać co się da ? Podjechaliśmy taryfą pod jakiś wodospad pod miastem ( nawet nie pamiętam, gdzie to było), pod granicę z Turcją, kolejką linową i...tyle zwiedzania.
Łaziliśmy cały tydzień z tymi Gruzinami i Gruzinkami po knajpach, domach ich i ich znajomych. Super było... :D
Puszczali nam piosenkę " Herbaciane pola Batumi" Alibabek 8-)
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 25 Gru 2018 12:18 

Rejestracja: 16 Lut 2018
Posty: 88
"Herbaciane pola Batumi" puszczają obowiązkowo przy grającej fontannie, w knajpach zresztą też :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 11 Sty 2019 11:27 

Rejestracja: 11 Sty 2019
Posty: 1
Ogólnie w Gruzji byłam kilka tygodni, po 1-2 dni na miasto i kilka dni w górach, Batumi starczy na 1 dzień. Warto przede wszystkim kupić świeże ryby na targu rybnym i dać do przyrządzenia obok, polecam :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 15 Lut 2019 20:03 

Rejestracja: 25 Lip 2018
Posty: 18
Dokładnie, jeden dzień wystarczy. Koniecznie odwiedzić targ rybny i poszukać małych knajpek z chaczapuri. Chwila odpoczynku na plaży, a potem kolejką linową z centrum prosto w góry :)
Góra
 Profil Relacje PM off
CLW uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group