Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 98 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Barcelona (BCN)
#21 PostWysłany: 05 Lis 2011 19:50 

Rejestracja: 17 Mar 2011
Posty: 73
ok dzięki za info
po przylocie na lotnisko gdzie się najlepiej zabunkrować żeby do rana przeczekać bez żadnych problemów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Barcelona (BCN)
#22 PostWysłany: 05 Lis 2011 22:52 

Rejestracja: 03 Wrz 2011
Posty: 238
Loty: 14
Kilometry: 20 013
niebieski
Blackall napisał(a):
Abcn napisał(a):
Ogolnie wypas - BCN i MAD to klasa sama w sobie do spania. Cicho, wygodnie, nikogo w nocy w bezpiecznej strefie.

Do tej listy dodam jeszcze lotnisko w Valencii i na Ibizie. Czysto, bardzo wygodnie, cisza i spokój całą noc. Nie to co w Bergamo czy Bolonii ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Barcelona (BCN)
#23 PostWysłany: 06 Lis 2011 12:39 

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 1
Jako że miesiąc temu miałem okazje spać na El Prat, mogę podzielić się swoimi przemyśleniami. Jeżeli ktoś nie ma lotu na następny dzień, więc do security dostać się nie może to polecam następującą opcję. W przypadku Ryanair'a lądujemy na T2. Terminal niezbyt ciekawy, więc najlepiej od razu wpakować się w darmowy autobus który kursuje do T1. Jest to nowy terminal, a więc czysto, spokojnie. W centralnej części znajduje się bar (drogi!) przy którym porozstawiane są takie sofy:
Image
Ze spaniem w tym miejscu nie ma większego problemu. Dużo osób korzystało z tego rozwiązania. Można spokojnie zarezerwować dla siebie całą taką sofę i śpi się rewelacyjnie. Przy sofach stoliki, gdzieniegdzie gniazdka elektryczne. W barze nie trzeba niczego kupować, więc jest to w 100% za free. Sprawa ochrony wygląda tak, że w nocy zostałem obudzony przez jednego ochroniarza. Wystarczy powiedzieć mu że ma się lot rano (nie ma problemu że z T2) i pokazać bilet. Rzuci okiem, odejdzie i mamy spokój na całą noc. Jeżeli nigdzie nie lecimy następnego dnia i nie mamy biletu to też się uda. W moim przypadku wyglądało to tak, że powiedziałem ochroniarzowi że mam lot rano, ale mam tylko kod rezerwacji zapisany w telefonie, który muszę pokazać przy check-in. Oczywiście kodu nie miałem, ale facet bardzo chciał go zobaczyć. Tak się złożyło, że miałem zapisany gdzieś w sms'ach numer dowodu koleżanki, więc uznałem że skoro są tam jakieś cyferki i literki to może przejdzie. Podstawiłem mu telefon pod nos, spojrzał i na tym problemy się skończyły. W ogóle ochroniarze wydają się być tam bardzo mili i pomocni, więc nie ma się czego obawiać. Za miesiąc czeka mnie powtórka i wpadłem na pomysł, żeby jeszcze bardziej ułatwić sobie życie. Wystarczy wrzucić kartę pokładową chociażby do painta. Podmieniamy cyferki i w 5 minut mamy potwierdzenie tego że mamy lot o poranku. Tak jak pisałem, sprawdzenie biletu przez ochroniarza polega tylko na rzuceniu na niego okiem, więc nie ma się czego bać ;) Lotnisko jak najbardziej godne polecenia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Barcelona (BCN)
#24 PostWysłany: 06 Lis 2011 17:44 

Rejestracja: 17 Mar 2011
Posty: 73
szkorbudent napisał(a):
Jako że miesiąc temu miałem okazje spać na El Prat...

dzięki za info, też o tym pomyślałem, żeby dla świętego spokoju mieć jakikolwiek bilet na rano
do tuningowania biletu polecam Foxit PDF Editor
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Barcelona (BCN)
#25 PostWysłany: 21 Lut 2012 10:26 

Rejestracja: 09 Kwi 2011
Posty: 149
Cześć, mam lot o 6 rano z BCN T1, na lotnisku musiałbym być kolo 4 i nawet nie bardzo jest jak dojechać o tej porze z miasta na lotnisko, dlatego chyba zdecyduje się na nocleg. Dlatego mam parę pytań bo nie wiem jak najlepiej to zorganizować. Mam bagaż podręczny i dodatkowy, lecę Alitalią, czy mogę nadać jakoś bagaż dzień wcześniej? jeśli nie to czy mogę wejść z bagażem dodatkowym przez strefę check-in tam przespać kilka godzin, potem wyjść o 4 i nadać bagaż normalnie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Barcelona (BCN)
#26 PostWysłany: 21 Lut 2012 10:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
Iwan napisał(a):
Cześć, mam lot o 6 rano z BCN T1, na lotnisku musiałbym być kolo 4 i nawet nie bardzo jest jak dojechać o tej porze z miasta na lotnisko, dlatego chyba zdecyduje się na nocleg. Dlatego mam parę pytań bo nie wiem jak najlepiej to zorganizować. Mam bagaż podręczny i dodatkowy, lecę Alitalią, czy mogę nadać jakoś bagaż dzień wcześniej? jeśli nie to czy mogę wejść z bagażem dodatkowym przez strefę check-in tam przespać kilka godzin, potem wyjść o 4 i nadać bagaż normalnie?

1. (Chyba) nie
2. nie

swoja droga miasto jest swietnie skomunikowane z lotniskiem rowneiz noca, nie ma problemu z dojazdem (w tej samej cenie bodajze co w dzien). Jesli bagaz nieduzy to ja bym wyskoczyl na la ramble nocą :-) Moze jeszcze o wschód zahaczysz ;)

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Barcelona (BCN)
#27 PostWysłany: 22 Lut 2012 22:01 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
Iwan napisał(a):
Cześć, mam lot o 6 rano z BCN T1, na lotnisku musiałbym być kolo 4 i nawet nie bardzo jest jak dojechać o tej porze z miasta na lotnisko,

"z miasta w ogóle" jest jak dojechać, jest info w odp. wątku , ale można też spać na lotnisku, oczywiście
Cytuj:
dlatego chyba zdecyduje się na nocleg. Dlatego mam parę pytań bo nie wiem jak najlepiej to zorganizować. Mam bagaż podręczny i dodatkowy, lecę Alitalią, czy mogę nadać jakoś bagaż dzień wcześniej?

tu zapytałbym Alitalii , ale wątpię
Cytuj:
jeśli nie / to czy mogę wejść z bagażem dodatkowym przez strefę check-in tam przespać kilka godzin, potem wyjść o 4 i nadać bagaż normalnie?

też wątpię , ale na pewno możesz użyć przechowalni bagażu

Dopis: post B-a skrył się przede mną , a skoro napisałem ... to zostawiam
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Barcelona (BCN)
#28 PostWysłany: 14 Sie 2012 20:29 

Rejestracja: 17 Lip 2012
Posty: 57
Nocowałem na tym lotnisku. W terminalu z, którego odlatuje ryanair. Była to moja pierwsza nocka na lotnisku. Przyjechaliśmy pod terminal koło 1 w nocy i ochroniarze bez problemu wpuszczali wszystkich z biletami na lot następnego dnia, bo bez biletu to chyba tylko pod termianalem .. My wylatywaliśmy coś koło 6:20 do Bergamo. Co prawda spaliśmy na podłodze, ale i tak nie było najgorzej. W nocy było dosyć cicho, a obudzili mnie dopiero ludzie odlatujący tego dnia koło 4:30.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 20 Wrz 2012 14:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6419
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Sorki ze nowy temat ale korzystam z telefony w Macu i niego doszukac sie informacji.
Jak jest z otwarciem T1 w Barcelonie w nocy i ze spaniem.
Oraz dojazd z miasta na lotnisko w nocy. Ladujemy o 20 a rano odlot mamy o 6.30. Chcemy podjechac na fontanny i troche sie powlóczyc. Czy rano jedzi pociag na lotnisko i ew o od ktorej?
Dzieki z gory za informacje
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 20 Wrz 2012 14:36 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
Kiedy jedziecie ?

ze spaniem jest dobrze, tzn pasazerowie sa wpuszczani do terminali i mozna sie gdzies ulozyc (w T2 latwiej chyba niz nowym T1)

na odlot o 6.30 (odprawa 5.30 ?) to raczej NitBus N17
Na dojazd z T1 do miasta - w rejon Font Magica do rozwazenia tez bus 46
barcelona-el-prat,36,986

Sa tez watki o wlooczeniu sie i w nocy, jak juz przesiadziemy sie z tln na komp

dopis - Gaszpar, dopisz jak bylo, bo zdaje się że tego samego dnia polecieliście
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 20 Wrz 2012 17:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
jesli lecicie tylko z podrecznym to spokojnie zdazycie na wylot o 6.30 jadac pierwszym pociagiem [ wyjezdza z barcelona sants o 5.08 czy 5.12 czy cos takiego]
aha, zdążycie pociągiem jeśli odlot macie z T2 [pociąg dojeżdża bliżej T2] - do T1 na 6.30 może być różnie, nie wiem, nie leciałem nigdy z T1 tak rano
wygląda na to że na te poranne odloty boarding wcale nie startuje dużo przed odlotem - mało tego, widziałem ludzi którzy jechali ze mną pociągiem z nadzieją że zdążą na odlot o 6 rano [ pierwsze z El Prat są o 5.55] - to już trochę krejzolstwo, biegli szybko, nie wiem czy zdążyli : )
jak się opóźni to kaputt
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 21 Wrz 2012 21:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6419
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Zrobiliśmy w końcu tak:
Z lotniska podjechaliśmy 46 na Plac Hiszpański. Poszliśmy na fontanny o 22 i 23. Powłóczyliśmy się po Montjuic , poszliśmy na Ramblę. Zjedliśmy i wsiedliśmy do N17 ok 1.30 po 2giej byliśmy na T2. Lotnisko otwarte , mnóstwo osób próbowało spać, jednak hałas tam niemiłosierny :sprzątanie, zwożenie wózków, itp. Lepiej przekimać się w innych miejscach. Przed 4, chwilę przed budzeniem przez ochronę, przenieśliśmy się za kontrolę bezpieczeństwa a tam wygodnie dospaliśmy do 6. Kanapy wygodne i bez oparć, więc kto może niech wali za security - a nie męczy się przed.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 21 Wrz 2012 22:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
Gaszpar napisał(a):
Zrobiliśmy w końcu tak:
Z lotniska podjechaliśmy 46 na Plac Hiszpański. Poszliśmy na fontanny o 22 i 23. Powłóczyliśmy się po Montjuic , poszliśmy na Ramblę. Zjedliśmy i wsiedliśmy do N17 ok 1.30 po 2giej byliśmy na T2. Lotnisko otwarte , mnóstwo osób próbowało spać, jednak hałas tam niemiłosierny :sprzątanie, zwożenie wózków, itp. Lepiej przekimać się w innych miejscach. Przed 4, chwilę przed budzeniem przez ochronę, przenieśliśmy się za kontrolę bezpieczeństwa a tam wygodnie dospaliśmy do 6. Kanapy wygodne i bez oparć, więc kto może niech wali za security - a nie męczy się przed.

a wystarczylo przeczytac f4f... ;)
viewtopic.php?p=38049#p38049
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 22 Wrz 2012 19:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6419
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Blackall napisał(a):
Gaszpar napisał(a):
Zrobiliśmy w końcu tak:
Z lotniska podjechaliśmy 46 na Plac Hiszpański. Poszliśmy na fontanny o 22 i 23. Powłóczyliśmy się po Montjuic , poszliśmy na Ramblę. Zjedliśmy i wsiedliśmy do N17 ok 1.30 po 2giej byliśmy na T2. Lotnisko otwarte , mnóstwo osób próbowało spać, jednak hałas tam niemiłosierny :sprzątanie, zwożenie wózków, itp. Lepiej przekimać się w innych miejscach. Przed 4, chwilę przed budzeniem przez ochronę, przenieśliśmy się za kontrolę bezpieczeństwa a tam wygodnie dospaliśmy do 6. Kanapy wygodne i bez oparć, więc kto może niech wali za security - a nie męczy się przed.

a wystarczylo przeczytac f4f... ;)
http://www.fly4free.pl/forum/viewtopic. ... 049#p38049


No cóż za brak czasu na czytanie się płaci frycowe :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Barcelona (BCN)
#35 PostWysłany: 10 Gru 2012 00:31 

Rejestracja: 18 Maj 2011
Posty: 701
Zbanowany
niebieski
spalem przedwczoraj na lotnicku BCN T2. Na lotnisko przyjechalem przed pierwsza w nocy, bylo niormalnie otwarte i wpuszczali wszystkich. Udalem sie do kontroli bezpieczenstwa - tam sprawdzali karte pokladowa i wpuszczali ludzi ktorzy maja poranny lot - ja lecialem do BGY o 6:10. Warunki, po przejsciu security, wrecz idealne do spania. Zdjecie Blackalla wciaz jest aktualne
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Barcelona (BCN)
#36 PostWysłany: 10 Gru 2012 01:28 

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 1078
Loty: 238
Kilometry: 354 517
niebieski
A to dziwne, bo jak byłem tam parę tygodni temu, to specjalnie zwróciłem uwagę na informację na drzwiach, że lotnisko w nocy, od 2x do 0x (nie pamiętam dokładnie godzin), jest zamknięte. Cenna informacja, dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Barcelona (BCN)
#37 PostWysłany: 10 Gru 2012 08:16 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1023
niebieski
Wejście jest jedno, przez arrivals, wszystkie wejścia otwierają o 5. Bramki bezpieczeństwa bez kolejek o tej godzinie, na piętrze przyjemny i niedrogi barek Dehesa Santa
Maria (tea 1.55, woda 1.70, kawa 1.55, pączek z czekoladą 2.25).

Pozdrawiam. E.

mod - ponizsza czesc bardzie do watku o dojazdach, ale skoro laczy sie z nocowaniami, zostawiam
z uwaga ze T10 w nocy na lotnisku nie mozna dostac, a i w miescie raczej ciezko.


BCN dobrze skomunikowane z miastem. Z Plaza Catalunya od 23 do 5 rano odjeżdża nocny bus N16 na T2 ( na T1 inny nr). Bilet T10 lub można kupić u kierowcy za 2 euro. Bus odjeżdża co 20 min. Jedzie ok. 40minut. Ma kilka przystanków, np. Pl. Espana.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Barcelona (BCN)
#38 PostWysłany: 18 Sie 2013 17:34 

Rejestracja: 07 Gru 2012
Posty: 469
niebieski
Będę lądował w BCN T2 tuż przed północą. Celem zaoszczędzenia, wpadłem na pomysł, żeby pierwszą noc spędzić na lotnisku i dopiero rano ruszyć w miasto. I tu mam pytanie, czy po wylądowaniu przechodzi się przez strefę odlotów, tak jak to jest np. na Chopina, czy wychodzi się prosto w strefie przylotów? Sprawdzałem temat 'lotniska ze strefą tranzytową' i niby jest BCN wymienione, ale jakoś tak bez przekonania, a chciałbym skorzystać z tych siedzeń na zdjęciu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Barcelona (BCN)
#39 PostWysłany: 18 Sie 2013 17:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 436
srebrny
Odloty i przyloty to ta sama strefa. Czekając w kolejce do lotu powrotnego minęliśmy się z pasażerami którzy właśnie przylecieli "naszym" samolotem z kraju,
_________________
Image

Naprawdę pisze się razem. Naprawdę!
Zresztą zresztą też.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Barcelona (BCN)
#40 PostWysłany: 18 Sie 2013 18:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
Przecież zawsze można zostawić bagaż w przechowalni i wejść tylko z podręcznym i się położyć spać :)

Co do nocnej komunikacji to są autobusy nocne do/z centrum Barcelony. Lub inna opcja (z lekką opcją z buta) z centrum. Dojazd pociągiem do stacji El Prat de Llobregat, i 3,2km na piechotę.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 98 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group