Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 98 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Temat postu: El Prat - nocleg?
#81 PostWysłany: 26 Cze 2017 20:16 

Rejestracja: 26 Cze 2017
Posty: 1
Witam.
Samolot (Norwegian) ląduje o północy na T2. Nie mam dalszych lotów, muszę poczekać do 7 rano, do godziny otwarcia wypożyczalni samochodów. Mam bagaż rejestrowany. Czy mogę prosić o wskazówki gdzie na El Prat można przeczekać tych kilka godzin ( coś do siedzenia, dostęp do toalety).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#82 PostWysłany: 26 Cze 2017 20:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Poszukaj tutaj: http://www.sleepinginairports.net/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 26 Cze 2017 21:01 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Jak masz bagaż rejestrowany to faktycznie musisz wyjść z hali przylotów/odlotów (to to samo) - ale w głównej hali po wyjściu też jest sporo miejsc siedzących. Nie wiem jak jest tam dokładnie w nocy, bo kimaliśmy w spokojnej i dość zacisznej (do 5 rano) hali przylotów/odlotów, ale w drodze powrotnej jakieś 6 godzin spędziliśmy w głównej hali (od ok. 14 do ok. 20) i choć co prawda szału tam nie ma, ale sporo krzesełek jest, sporo osób również leżało... obok gniazdek z prądem :) Toalety również są.
Nota bene (nie wiem czy z dziećmi czy bez jedziesz) nie wiem jak w głównej hali, ale w przylotów/odlotów są bezpłatne poidełka wody pitnej przy wc: super sprawa! :)
Można też się np. podzielić rolami - np. jeden wychodzi po bagaż, a reszta zostaje, bo zawsze szybciej w razie czego 1 miejsce znajdzie niż cała grupa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 26 Cze 2017 22:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Ja spałem na Terminalu 2, można się udać na górne piętro, kiedy ja przyszedłem tam ok. 0:00 to najlepsze miejscówki były już pozajmowane :mrgreen: Położyłem się na ziemi obok filaru z gniazdkiem, przespałem chyba od 1 do 4:30/5. Nikt nie budził, ruch mały, kręcą się strażnicy, ale nie przeszkadzają. Ja dobrze wspominam ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 08 Lis 2017 09:55 

Rejestracja: 19 Wrz 2016
Posty: 7
Witam
Pare godzin temu okazało się, że muszę dzisiaj lecieć na 1 dzień do Barcelony.
Dopiero co dotarło do mnie ze ląduje tam po 17 i nie mam noclegu. I tu pytanie do was forumkowicze, czy da radę przesiedzieć cała noc gdzieś na lotnisku ? Szczerze mówiąc pierwszy raz lecę za granice i nie wiem jak się do tego odnieść. I drugie pytanko (wiem, że nie ten temat, ale może nikt się nie obrazi ) czy jest na tyle bezpiecznie żeby sobie w nocy pospacerować czy lepiej przeczekać na lotnisku ?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 08 Lis 2017 10:45, edytowano w sumie 1 raz
Przenoszę z Dojazdu. Temat Bezpieczeństwo też jest o dziwo :-) i 'B.-- aktualna sytuacja' też
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 08 Lis 2017 10:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2011
Posty: 546
niebieski
Na lotnisku dobre warunki do nocowania, ale za ok. 7-10eur znajdziesz nawet na dziś nocleg w hostelu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 08 Lis 2017 18:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4005
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
W lutym będę leciał z Levelem na Dominikanę z T1 o 13:45
Do Barcelony dolatuję poprzedniego dnia Ryanairem na T2 o 23:05

Zamierzam przenocować w strefie airside na T2 i rano w zależności od temperatury na zewnątrz ale skoczę do miasta sobie połazić po Rambli lub Barcelonecie albo jak będzie zimno to zostaję na lotnisku przejeżdżam na T1, przechodzę security i idę do saloniku wziąć prysznic i zjeść i wypić w saloniku (z tego co widzę na PP będę miał dwa - oba bez limitu czasu).

Czy coś byście dodali/zmienili czy jest to optymalne rozwiązanie ?

W Barcelonie byłem już 3 razy więc na obecność w mieście nie mam ciśnienia.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 03 Gru 2017 15:22 

Rejestracja: 03 Gru 2017
Posty: 1
Mój lot miał miejsce 25 listopada 2017. W Barcelonie wylądowałem o godzinie 23:20 na terminalu T2. Jest to terminal obsługujący wyłącznie linie low-cost’owe. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest pozostanie w strefie AIR lotniska – warunkiem tego rozwiązania jest fakt, iż nie podróżujecie z bagażem rejestrowanym – odbiera się go poza strefą AIR. Polecam udać się w okolice gate’ów U. Tam ławki do nocowania są najwygodniejsze chociaż ich stan pozostawia wiele do życzenia. Przy filarach są również gniazdka dla spragnionych energii. Przy gate’ach U byłem około godziny 24. Było zaledwie kilka osób. natomiast w okolicach godziny 1szej prawie wszystkie ławki były zajęte przez nocujących!. po strefie AIR nikt się nie kręci, jest bezpiecznie. Obudziłem się tylko raz około godz 2 kiedy obsługa zamiatała pod moją ławką na której spałem :). Tak spędziłem noc do około 6 rano do momentu kiedy przy jednej z bramek zaczął się boarding samolotu do Berlina.
http://www.tropempodroznika.pl :)

udanych noclegów na Barcelona El Prat :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 04 Gru 2017 00:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
Tomo14 napisał(a):
W lutym będę leciał z Levelem na Dominikanę z T1 o 13:45
Do Barcelony dolatuję poprzedniego dnia Ryanairem na T2 o 23:05

Zamierzam przenocować w strefie airside na T2 i rano w zależności od temperatury na zewnątrz ale skoczę do miasta sobie połazić po Rambli lub Barcelonecie albo jak będzie zimno to zostaję na lotnisku przejeżdżam na T1, przechodzę security i idę do saloniku wziąć prysznic i zjeść i wypić w saloniku (z tego co widzę na PP będę miał dwa - oba bez limitu czasu).

Czy coś byście dodali/zmienili czy jest to optymalne rozwiązanie ?

W Barcelonie byłem już 3 razy więc na obecność w mieście nie mam ciśnienia.


Tak, ja mam pomysl na taka zmiane:
przed 10 godz lotem chcesz spac na lotnisku? fuck no. Jedz do jakiegokolwie hostelu za 15 euro i sie wyspij jak czlowiek, zjedz porzadne sniadanie i wtedy polec.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
p.wl lubi ten post.
 
      
#90 PostWysłany: 09 Gru 2017 01:38 

Rejestracja: 27 Maj 2017
Posty: 8
jak ma się temat otwartych sklepów czy barów nocnych w okolicach lotniska (okolica +/- 5 km) ?
23 stycznia ląduję na El Prat o 23 i czekam na przesiadkę do 6 rano i zastanawiam się, czy nie wyskoczyć do sklepu i po jakąś sangriję którą można by było wypić na katalońskiej ziemi :)
(wieczorowych barów raczej nie oczekuję w tej okolicy).


Ostatnio edytowany przez Abcn, 25 Sty 2018 00:33, edytowano w sumie 1 raz
Przenoszę z Dojazdu. Prosimy o relację z podróży tej nocy :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 09 Gru 2017 01:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@kieloni
Najbliżej to masz do El Prat, że 40 min z buta.
Ale ja polecam siedzenie na lotnisku, bo zwykle o tej porze roku to w nocy jest zimno i czasem wietrznie i wątpię byś miło wspominał taki wypad na miasto.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 17 Maj 2018 11:32 

Rejestracja: 10 Sty 2015
Posty: 12
Podbijam temat. Jak aktualnie wygląda możliwość noclegu? Lecimy Ryanem, planowy przylot ok. 23:45. Z racji zmiany polityki bagażowej, o ile dobrze rozumiem, walizki będziemy musieli odebrać z taśmy, co wiąże się z opuszczeniem strefy przyloty/odloty. Ktoś podpowie, co możemy zrobić dalej? Gdzie się udać, żeby mieć pewność, że nas nie wyrzucą i że damy radę przeczekać do rana?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 20 Maj 2019 13:19 

Rejestracja: 17 Kwi 2017
Posty: 101
Loty: 49
Kilometry: 114 453
Aktualne info co do spania na lotnisku. Ja zgamoniłem i wyszedłem ze strefy air. Na terminalu T2 wszędzie metalowe ławki z podłokietnikami, więc nie bardzo można się położyć, ale obsługa nie robi problemu żeby poprzestawiać ławki i np. ustawić je na przeciw siebie. Praktycznie wszystkie restauracje zakratowane, jedna jest otwarta całodobowo (raczej nie ma możliwości żeby się tam położyć), druga (mniej więcej przy środkowym wejściu do terminala) zamknięta, ale jest jedna ławka na której zmieszczą się dwie osoby. Połowa terminala ma zawieszone duże wiatraki, przez co dosłownie pizga złem, nocowałem wczoraj i wszyscy zamarzali. Obsługa nie robi żadnych problemów, nikogo nie budzili.

Będąc na T2 polecam dwa miejsca:
* w rogu terminala (za schodami prowadzącymi do metra) - brak wiatraków i w miarę ciemno,
* tuż pod ruchomymi schodami na metro.

Oczywiście to wszystko w założeniu, że wyjdziecie do hali przylotów/odlotów.
_________________
Image

Relacje:
1) USA - Zachodnie Wybrzeże (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#94 PostWysłany: 12 Lut 2020 05:35 

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 199
Loty: 166
Kilometry: 286 767
niebieski
Jestem właśnie po nocce na El Prat i śmiało mogę stwierdzić, że najlepsze miejsca do spania znajdują się obecnie przy bramkach A w terminalu T1 za kontrolą bezpieczeństwa. Zupełny brak ludzi, i duża ilość ławek, które można połączyć ze sobą w celu stworzenia wygodnego miejsca do spania :D . Tylko w T1 za security znajdują się ławki z podłokietnikami "do połowy" (zarówno w T1 przed security, jak i w całym T2 po remoncie porozstawiali same niewygodne ławki z pełnymi podłokietnikami).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#95 PostWysłany: 30 Cze 2021 13:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1330
Loty: 133
Kilometry: 162 215
niebieski
Jest ktoś w stanie powiedzieć, jak wygląda sytuacja obecnie w czasach korony? Nadal na spokoju, da się przekimać nockę?
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 01 Sty 2022 14:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
"podbijam" zapytanie @macio106
planuję sobie powrót z Kanarów i lądowanie w BCN byłoby o barbarzyńskiej porze: 0:40 - czy jest możliwość wejścia po przylocie do jakiegoś saloniku (na DC lub PP) i przespania się tam na czymś ku temu przeznaczonym? albo przynajmniej na jakimś fotelu czy czymś w tym stylu?
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
#97 PostWysłany: 13 Sty 2022 19:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Autoodpowiedź:
nie da się pokombinować
(jakoś wcześniej nie wpadłem na to, żeby sprawdzić godziny otwarcia)
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
#98 PostWysłany: 17 Sty 2024 21:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2019
Posty: 447
Loty: 114
Kilometry: 141 283
srebrny
Odświeżę temat. Czy coś się może zmieniło, jak chodzi o spanie na T2 na airside (po wieczornym przylocie)?
_________________
https://www.zamiedzaidalej.pl/

https://www.facebook.com/zamiedzaidalej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 98 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group