Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Bali - Yogyakarta
#1 PostWysłany: 23 Cze 2014 15:55 

Witam

Na tej trasie lataja 3 przewoznicy: Air Asia, Sriwaja i Garuda.

Niestety tylko Garuda oferuje wieczorny lot z Bali ktorym jestem zainteresowany.

Aktualnie cena Garudy na ta trase w moim wrzesniowym terminie to okolo 240pln za osobe.
Moj budzet przewidywal raczej kwote okolo 100 pln tj tyle ile wynosi Air Asia na tej trasie, jednak korzystajac z porannej Air Asia bede musial od razu z lotniska pojechac na Borobudur potem Prambanan i wszystko wykonywac z walizkami w samochodzie, dopiero wieczorem hotel. Troche to meczace.

Czy ktos kupowal Garude na lotnisku? Czy jest taniej? Rozumiem ze w Garudzie w cenie wliczony jest juz bagaz i oplaty.

Pozostale odcinki trasy tj Jakarta-Bali i Yohyakarta-Jakarta udalo mi sie kupic w AirAsia w dobrych cenach i porach :)))
 Relacje PM off  

Temat postu: Re: Bali - Yogyakarta
#2 PostWysłany: 23 Cze 2014 16:03 
Awatar użytkownika

Hej nie są to tanie linie tylko krajowy przewoźnik. Ja za tą trasę na lotnisku płaciłem 120 dolarów (360 pln).
Wydaje mi się, że 240 to dobra cena.
Pozdrawiam
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 15 Mar 2015 16:30 

nie można już kupować biletów na indonezyjskich lotniskach, weszło nowe prawo :/ Za to większość linii od początku marca ma (wreszcie!) wliczoną opłatę lotniskową w cenę biletu.

Image
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 18 Mar 2015 23:17 

Loty: 23
Kilometry: 76 062
To w jaki sposób mogę kupić bilet lotniczy, skoro nie akceptują mojej karty płatniczej a na lotnisku też nie można kupić?
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 18 Mar 2015 23:23 

Loty: 91
Kilometry: 180 493
niebieski
Kiedyś miałem podobny problem, znalazłem pośrednika o nazwie tiket2 czy jakoś tak (na pewno miał 2 na końcu), ale ostatecznie metody płatności i tak były tylko jakieś indonezyjskie. Ale ja patrzyłem bodajże na Sriwijaya Air - Garudę powinno się dać kupować europejskimi kartami. Możesz poprosić kogoś z forum o pomoc w płatności kartą.

#6 PostWysłany: 18 Mar 2015 23:34 

HON fly4free
Niestety kupowanie online w liniach indonezyjskich to spory problem z uwagi na to, że rzadko przechodzą tam nasze karty (nawet właśnie Garuda), w zasadzie tylko Air Asia jest bezproblemowa pod tym względem. Trzeba więc korzystać z pośredników, sam korzystałem z https://ticketindonesia.info i polecam - bezproblemowo. Pośrednicy doliczają wprawdzie jakieś prowizje, ale są one groszowe (góra 10-12 zł).

Jeśli chodzi o ceny: do września jest bardzo dużo czasu, obserwuj ceny w Garudzie gdyż mają cykliczne akcje promocyjne i wtedy można kupować loty krajowe po ok 120-150 zł. Generalnie ceny połączeń krajowych fluktuują, spadają tak 2-3 tygodnie przed datą wylotu, potem znów rosną, wyższe są zwykle w weekendy niż w tygodniu. Nie planuj żadnych lotów na styk, bo panują powszechne opóźnienia - na moich 5 krajówek tylko 1 była o czasie, inne opóźnione od godziny do trzech.

PS
Jeśli chodzi o Borobudur i Prambanan spokojnie to zrobisz samochodem bezpośrednio z lotniska, nawet jest bliżej do Prambanan niż z centrum Jogy jeśli dobrze pamiętam. Nie trzeba tez na te dwie świątynie całego dnia, o ile nie jesteś jakimś szczególnym miłośnikiem tego typu budowli. Szczerze mówiąc to nie wiem, czy to efekt mojego przesycenia zabytkami, czy też obiektywnych względów, ale wizyta w obu tych przybytkach świątynnych była dla mnie raczej rozczarowująca - są to dwie mega fabryki turystyczne oblegane głównie przez miejscowe wycieczki szkolne : w efekcie główną atrakcją w Borobodur było dla dziewcząt ze szkół indonezyjskich cyknięcie sobie fotki z nami niż oglądanie świątyni :)

Ostatnio edytowany przez marek2011, 18 Mar 2015 23:38, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 18 Mar 2015 23:36 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Ja kupowałem z stąd. ticketindonesia.info

Dolicza jakiś podatek za obcą kartę, ale jest sprawdzony pośrednik i polecam :)
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 19 Mar 2015 09:47 

ja zawsze korzystam z tiket.com, zarówno do zakupu lotów, jak i biletów na pociągi. Naliczają tam punkty, które można wymienić na niewielką zniżkę już przy zakupie drugiego lotu, opłaca się jeśli masz zamiar lecieć więcej niż raz. Z kolei właścicielem tiket2.com jest Polak, może to niektórych przekona ;)

W turystycznych miejscach jest też dużo agencji sprzedających loty, prowizje w nich nie różnią się zbytnio od tych w internecie, a ceny biletów na kilka dni przed wylotem są na ogół podobne do tych na kilka tygodni przed.

Image
 Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 22 Mar 2015 14:12 

hej, byłam w zeszłym roku w lipcu w Indonezji i oprócz AirAsia lataliśmy także Sriwijaya air, bilety można było kupić bez problemu na ich stronie, w cenie bagaż 20kg i mała przekąska. Samoloty może nie najpiękniejsze ale ceny okazyjne. Garudą wracaliśmy ale bilet był łączony z Emirates kupiony przez flipo.pl
p.s. jakby co mogę polecić dobry nocleg w Yogyakarcie :)
 Relacje PM off
olajaw uważa post za pomocny.

#10 PostWysłany: 29 Mar 2015 23:09 

Podaj ten adres, czekam, przyda się!
 Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 31 Mar 2015 09:42 

Zbanowany
Tak, to prawda od marca nie można kupić biletów na lotniskach, ale za to doliczona jest do nich opłata lotniskowa. Dodatkowo od 1 kwietnia ma być zniesiona opłata wizowa ( w przypadku wizy turystycznej 30 dniowej), która na dzień dzisiejszy wynosi 35 USD.
 Relacje PM off  

#12 PostWysłany: 08 Lis 2015 15:17 

witam!

Peterka - czy Możesz podesłać namiary na dobry nocleg w Yogyakarcie, który Polecałaś?

Dzięki za pomoc
Pozdrawiam
 Relacje PM off  

#13 PostWysłany: 26 Cze 2019 16:37 

czy teraz bez problemu idzie kupic bilet lotniczy na stronie przewoznika AIR ASIA i zapłacic kartą kredytową? Czy ten problem jest wtedy kiedy nie ma się konta walutowego czy to nie ma znaczenia?
 Relacje PM off  

#14 PostWysłany: 26 Cze 2019 16:44 

srebrny
Bez problemu - teraz i wcześniej.
 Relacje PM off  

#15 PostWysłany: 26 Cze 2019 18:09 

niebieski
W 2007 roku po raz pierwszy jeszcze w Polsce kupiłem bilety na Air Asia płacąc kartą kredytową i potem to robiłem przez następne lata wiele razy. Nigdy nie miałem z tym problemu, a konta walutowego do karty nie mam.
 Relacje PM off  

#16 PostWysłany: 03 Sty 2020 19:26 

Ja płaciłem karta Wizzair i co najmniej 2 loty Airasia w Tajlandii, wszystko bez problemów
 Relacje PM off  

[ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości